Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

33 minutes ago, Strofigkas said:

  Που βλέπετε τη συνολική διάρκεια των κλήσεων;

Στις πρόσφατες κλήσεις => πατάς τις τρεις τελείες πάνω δεξιά =>Συνολικός χρόνος κλήσης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση που ανέφερα και τις προάλλες:

Από το περασμένο Σάββατο το πρωί, στις 2/4 έχω κάνει την αίτηση για τα buds pro λαμβάνοντας απλά ως αυτοματοποιημένη απάντηση αυτήν.

Σε πόσες μέρες θα έπρεπε/πρέπει να έχω λάβει κάποιο νεότερο? Ξέρω ότι έχει γίνει πολλές φορές αναφορές στο συγκεκριμένο ζήτημα αλλά αν κάποιος φίλος θα μπορούσε να το ξανά αναφέρει θα του ήμουν υπόχρεος. 

Screenshot_20220407-202137_Gmail.jpg

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, drRodiL said:

Μια ερώτηση που ανέφερα και τις προάλλες:

Από το περασμένο Σάββατο το πρωί, στις 2/4 έχω κάνει την αίτηση για τα buds pro λαμβάνοντας απλά ως αυτοματοποιημένη απάντηση αυτήν.

Σε πόσες μέρες θα έπρεπε/πρέπει να έχω λάβει κάποιο νεότερο? Ξέρω ότι έχει γίνει πολλές φορές αναφορές στο συγκεκριμένο ζήτημα αλλά αν κάποιος φίλος θα μπορούσε να το ξανά αναφέρει θα του ήμουν υπόχρεος. 

Screenshot_20220407-202137_Gmail.jpg

17/3 την έκανα, 21/3 ήρθε η έγκριση και 23/3 τα παρέλαβα. Πάρε τηλέφωνο στη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς ποια είναι η πιο συμβατή με τις ευρωπαϊκές μπάντες snapdragon έκδοση; Πιο κοντινές νομίζω είναι η SM-S908E (Dubai) και η SM-S9080 (Hong Kong/Ασία). Έχω την εντύπωση όμως ότι η SM-S908E θα παίζει καλύτερα, άσε που είναι συμβατή και με eSIM.

Απ' όσο θυμάμαι έχουμε ένα κάτοχο του Ultra που είναι κάτοικος Dubai, έχει έρθει στην Ελλάδα να δει πώς λειτουργεί το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει dns αυτόν doh-de.blahdns.com και έχω θέμα με το site και την εφαρμογή της stoiximan. Όταν το απενεργοποιώ μπαίνω κανονικά. Υπάρχει τρόπος να κάνω exclude?

Link to comment
Share on other sites

Χρείαζομαι τη βοήθειά σας! Εδώ και αρκετές ημέρες μου σβήνει τα contacts η μαμά εφαρμογή 😵
Μου τις πετάει στο Recycle Bin και αναγκάζομαι να κάνω restore. Tί είναι αυτό, πώς διορθώνεται?
Έχουν περάσει δεκάδες συσκευές από τα χέρια μου, τέτοιο κουλό πρώτη φορά αντιμετωπίζω.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, TimDeLAY said:

Παιδιά γνωρίζει κανείς ποια είναι η πιο συμβατή με τις ευρωπαϊκές μπάντες snapdragon έκδοση; Πιο κοντινές νομίζω είναι η SM-S908E (Dubai) και η SM-S9080 (Hong Kong/Ασία). Έχω την εντύπωση όμως ότι η SM-S908E θα παίζει καλύτερα, άσε που είναι συμβατή και με eSIM.

Απ' όσο θυμάμαι έχουμε ένα κάτοχο του Ultra που είναι κάτοικος Dubai, έχει έρθει στην Ελλάδα να δει πώς λειτουργεί το κινητό;

Το θέμα είναι να συμβαδίζουν όπως ανέφερες οι μπάντες κ όταν γράφει 5g να υποστηρίζει την ταχύτητα κ όχι να είναι εικονικό. Πάντως αν ισχύει το ίδιο πράγμα με τα s21u  όπως τα παιδιά που είχαν πάρει την έκδοση SD δούλευαν όλες οι μπάντες κανονικά εκτός του 5g .ενώ έγραφε 5g δεν μπορούσε να υποστηρίξει την ταχύτητα. Κατά τα άλλα ήταν πλήρες λειτουργικό 

Link to comment
Share on other sites



Το θέμα είναι να συμβαδίζουν όπως ανέφερες οι μπάντες κ όταν γράφει 5g να υποστηρίζει την ταχύτητα κ όχι να είναι εικονικό. Πάντως αν ισχύει το ίδιο πράγμα με τα s21u  όπως τα παιδιά που είχαν πάρει την έκδοση SD δούλευαν όλες οι μπάντες κανονικά εκτός του 5g .ενώ έγραφε 5g δεν μπορούσε να υποστηρίξει την ταχύτητα. Κατά τα άλλα ήταν πλήρες λειτουργικό 


Ευχαριστώ για την απάντηση. Κοίτα να δεις, το ρίσκο της (μη) εγγύησης είναι έτσι κι αλλιώς υψηλό. Κρίμα να μην παίρνεις το 100% του κινητού. Δηλαδή αν ισχύει για το S22 Ultra αυτό που λες για το S21, ότι δηλαδή δεν παίζει το 5G, δε θα έμπαινα καν στον κόπο. Αν όμως παίζει, θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Θα μου πεις πού το ξέρεις; Ε γι' αυτό ρωτάω, μήπως το έχει δοκιμάσει κάποιος.

Αλήθεια, πώς διαπιστώνεις ότι το 5G σηματάκι είναι όντως 5G και όχι απλά ένδειξη; Με speedtest;
Link to comment
Share on other sites

Ναι .Στις περιοχές που έπιαναν 700 με 800 έπιαναν κοντά στα 100 . Δεν ξέρω αν ισχύει όμως το ίδιο κ με s22 αν κ πιστεύω ότι είναι κλειδωμένες οι μπάντες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας ρουτίνα για την προστασία μπαταρίας;

Έχω κάνει μια την ενεργοποιεί 00:02 με 7:50 για να μην κάθεται στο 100% παρα μόνο κανένα δεκάλεπτο και ενώ δουλεύει κανονικά για 2-3 μέρες, την 4η και μετά απλά δεν κλείνει η προστασία ενώ η ρουτίνα φαίνεται ενεργή.

Καμια ίδεα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς ποια είναι η πιο συμβατή με τις ευρωπαϊκές μπάντες snapdragon έκδοση; Πιο κοντινές νομίζω είναι η SM-S908E (Dubai) και η SM-S9080 (Hong Kong/Ασία). Έχω την εντύπωση όμως ότι η SM-S908E θα παίζει καλύτερα, άσε που είναι συμβατή και με eSIM.

Απ' όσο θυμάμαι έχουμε ένα κάτοχο του Ultra που είναι κάτοικος Dubai, έχει έρθει στην Ελλάδα να δει πώς λειτουργεί το κινητό;

Δυστυχώς δεν έχω έρθει Ελλάδα από τότε που το πήρα.
Δε νομίζω να μη δουλεύει σωστά ο Snapdragon πάντως.
Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως όλα τα Exynos που έφερα στην Ελλάδα δεν είχαν κανένα θέμα με τις ελληνικές μπάντες.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

σωστος. και εγω 95 ωρες κλησης εχω απο τις 04/03 περιπου που παρελαβα (δε θυμαμαι ακριβως, ουτε μιλησα την 1η μερα λογικα αφου το εστηνα και το εβαλα το βραδυ να φορτισει και μετα εβαλα σιμ).

Χοντρικα σημαινει για μενα πανω απο 3 ωρες ομιλια τη μερα αφου τα ΣΚ μιλαω πολυ λιγοτερο...

Οσο για το iphone, ειναι διαφορετικο τηλεφωνο, αλλα ζηλευω την καμερα του πλεον, και λεω πλεον γιατι παλια ηταν πιο πισω σε σημαντικους τομεις, ομως πλεον, στα δυσκολα, βλεπω οτι ειναι καλυτερο απο το s22 ultra. Θα κανω καποια στιγμη ενα συγκριτικο γιατι τα εχω και τα 2, αλλα σαν χρηση δε θα το αντεχα ως βασικο τηλεφωνο, οι ελλειψεις του στο μενου ειναι τρομακτικες. anyway, η μπαταρια του s22 ultra θεωρω οτι ειναι παρα πολυ καλη για αυτα που δινει το τηλεφωνο και σιγουρα καλυπτει το 99% των χρηστων. Τωρα αν καποιοι το λιωνουν και με κακο σημα δε βγαζουν τη μερα, πιστευω οτι ειναι ατυχοι απλα.

Οχι να τις βγάλουμε και να τις μετρήσουμε αλλά εμένα απο 25/2 λεει 123 ωρες και 10 λεπτά... ψάχνω αντικατάσταση του Plantronics γτ η μπαταρία του αρχίζει και μειώνεται...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω έρθει Ελλάδα από τότε που το πήρα.
Δε νομίζω να μη δουλεύει σωστά ο Snapdragon πάντως.
Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως όλα τα Exynos που έφερα στην Ελλάδα δεν είχαν κανένα θέμα με τις ελληνικές μπάντες.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ! Όταν με το καλό έρθεις και διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι, ενημέρωσέ μας αν θες.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dante897 said:

Έχει κάνει κανένας ρουτίνα για την προστασία μπαταρίας;

Έχω κάνει μια την ενεργοποιεί 00:02 με 7:50 για να μην κάθεται στο 100% παρα μόνο κανένα δεκάλεπτο και ενώ δουλεύει κανονικά για 2-3 μέρες, την 4η και μετά απλά δεν κλείνει η προστασία ενώ η ρουτίνα φαίνεται ενεργή.

Καμια ίδεα;

Υπάρχει ειδικό thread για τις bixby routines, ρώτησε εκεί, αλλά βγάλε και screenshot την ρουτίνα σου να την δούμε 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πρόσεξα, και είναι η τρίτη ή τέταρτη φορά τις τελευταίες εβδομάδες. Δεν ξέρω τι σχέση μπορεί να έχει με το πρόβλημα των κλήσεων. Αλλά από την άλλη είναι της Google.

Πάντως ποτέ άλλοτε σε προηγούμενα κινητά που είχα,  δεν έχω προσέξει ενημερώσεις σε αυτή την εφαρμογή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ggazas said:

Και εγώ αυτό πρόσεξα, και είναι η τρίτη ή τέταρτη φορά τις τελευταίες εβδομάδες. Δεν ξέρω τι σχέση μπορεί να έχει με το πρόβλημα των κλήσεων. Αλλά από την άλλη είναι της Google.

Πάντως ποτέ άλλοτε σε προηγούμενα κινητά που είχα,  δεν έχω προσέξει ενημερώσεις σε αυτή την εφαρμογή.

και εγω ακριβως ποτε δεν ειχα προσεξει ενημερωση αυτης της εφαρμογης σε αλλα κινητα.. και αν δεις στα σχολια αναφερουν για τα missing calls του s22 και για το gps.. τι να πω θα δουμε

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, domigr said:

και εγω ακριβως ποτε δεν ειχα προσεξει ενημερωση αυτης της εφαρμογης σε αλλα κινητα.. και αν δεις στα σχολια αναφερουν για τα missing calls του s22 και για το gps.. τι να πω θα δουμε

Και όμως γίνονται ενημερώσεις στην παραπάνω εφαρμογή (s21 ultra) 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι προκειται για εφαρμογη  μονο της sammy και του s22.. ειναι υπηρεσια της google οποτε σιγουρα ειναι για πολλα android.. εγω ημουν κατοχος του s21u μονο για 4 μερες οποτε δεν θυμαμαι τι του ειχα ενημερωσει απο εφαρμογες 😆

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αισθητη διαφορά στην εμπειρια χρησης μεταξύ της εκδοσης με τα 8 και αυτης με τα 12gb ram?

Lags,αν κρατανε οι ανοιχτες εφαρμογες παραπανω κλπ.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια 

Ποιό πολλά έχω μάθει απο εσας παρα τα βιντεο για το τηλεφωνο στοYoutube 

Ευχαριστώ ιδιαίτερα τον Costas41..(αν παραδίδει ιδιαιτερα μαθήματα να μου το πει!!)

Ειδα κατι βιντεο για το χρόνο φορτισης μεταξυ Iphone kai S22 και εχω απορία 

Λενε στα βιντεο για χρονο πληρους φορτισης 1 ωρα και 10 λεπτα εμένα ρε παιδια φορτιζει με τον 45W απο 20% σε 100% σε 25 λεπτά,

Τι φόρτιση μετράνε αυτοί ??

Ειναι καλύτερη η αργή φόρτιση?

Edited by Niman72
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Niman72 said:

Καλημέρα παιδια 

Ποιό πολλά έχω μάθει απο εσας παρα τα βιντεο για το τηλεφωνο στοYoutube 

Ευχαριστώ ιδιαίτερα τον Costas41..(αν παραδίδει ιδιαιτερα μαθήματα να μου το πει!!)

Ειδα κατι βιντεο για το χρόνο φορτισης μεταξυ Iphone kai S22 και εχω απορία 

Λενε στα βιντεο για χρονο πληρους φορτισης 1 ωρα και 10 λεπτα εμένα ρε παιδια φορτιζει με τον 45W απο 20% σε 100% σε 25 λεπτά,

Τι φόρτιση μετράνε αυτοί ??

Ειναι καλύτερη η αργή φόρτιση?

με 25watt φορτιστη τοσο ειναι περιπου και η διαφορα με τον 45αρι της sammy τον καινουργιο η διαφορα ειναι γυρω στα 10 λεπτα πιο γρηγορος ο 45αρης.. 25 λεπτα απο 20 σε 100 τι φορτιστη εχεις? εισαι σιγουρος?? οταν παει 20% βαλε τον φορτιστη και τραβα ενα screenshot να δουμε ποση ωρα λεει μεχρι πληρη φορτιση

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vadergr said:

Υπάρχει αισθητη διαφορά στην εμπειρια χρησης μεταξύ της εκδοσης με τα 8 και αυτης με τα 12gb ram?

Lags,αν κρατανε οι ανοιχτες εφαρμογες παραπανω κλπ.

 

γενικα λενε οτι αν δεν εισαι κανενας power user δεν θα δεις τρελες διαφορες.. αν θες να εχεις games πχ ανοιχτα καμερα και εφαρμογες σιγουρα θα πας στα 12 αλλιως και με 8 εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, domigr said:

με 25watt φορτιστη τοσο ειναι περιπου και η διαφορα με τον 45αρι της sammy τον καινουργιο η διαφορα ειναι γυρω στα 10 λεπτα πιο γρηγορος ο 45αρης.. 25 λεπτα απο 20 σε 100 τι φορτιστη εχεις? εισαι σιγουρος?? οταν παει 20% βαλε τον φορτιστη και τραβα ενα screenshot να δουμε ποση ωρα λεει μεχρι πληρη φορτιση

Λοιπόν άκου ένα κουφό.εχω τον 45 της Samsung αγορασμενο απο Πλαισιο.Όταν βάζω το κινητό μου γράφει 01 ωρα και κάτι για πλήρη φόρτιση.Όμως πραγματικά δε θέλει πάνω από 25 με 30 λεπτα.

Θα το χρονομετρήσω και θα επανέλθω .

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...