Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1))))   Ασταθεια της Sim : το μενου υπηρεσιων της wind παει πρωτο.

spacer.png

2))))) Σταθερη Sim κουμπωσε σωστα.

Το μενου υπηρεσιες δεν αλλαζει θεση παραμενει δευτερο  εβαλα το icon επιτηδες διπλα αριστερα  απο τις ρυθμισεις για να δω εαν ειναι σταθερη η Sim.

spacer.png

Εαν τις επομενες Ωρες - Μερες παει το icon υπηρεσιες ξανα μπροστα στο μενου του one ui σημαινει οτι η σιμ φευγει απο την θεση της και οταν επανερχεται εγκαθιστα ξανα σε 10ατα δευτερολεπτου το μενου υπηρεσιες.

Το παραπανω ειναι της wind δεν ξερω η voda η cosmote εαν εχει καποιο μενου η σιμ .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://youtu.be/Yt-PRyL1RZk

Επειδή όλοι έχουν λυσσάξει με το genshin impact στα reviews λες και δεν υπάρχει άλλο παιχνίδι και βρίζουν και τον exynos, δείτε frame drops που εχει το 13 pro max με την κτηνώδη gpu

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα θεμα που ναι μεν μου το κανει εδω αλλα ισχυει σε οσες Android συσκευες εχω δοκιμασει.

Σε ανταλλαγη μηνυμάτων στο viber πως γινεται οταν ανοιγεις το μηνυμα να πηγαινει απευθειας κατω κατω να βλεπεις το τελευταιο?Με βγαζει μεν στο διάλογο αλλα οχι στο τελευταιο μηνυμα.

ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Μην το γενικευετε.Έτσι όπως το θέτεις αν διαβάσει κάποιος το δικο σου σχόλιο μόνο και δεν έχει παρακολουθήσει το νήμα θα νομίζει ότι το τηλέφωνο δεν μπορεί να κάνει κλήσεις και είναι αχρηστο
Σιγά να μην παρεξηγηθεί η Samsung.
Εσύ μη το παίρνεις προσωπικά.
Για εμένα που το έχω σε 2 τηλέφωνα που και τα δυο τα έκανα DOA, δηλαδή τέσσερα είναι θλιβερό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ggazas said:

Σιγά να μην παρεξηγηθεί η Samsung.
Εσύ μη το παίρνεις προσωπικά.
Για εμένα που το έχω σε 2 τηλέφωνα που και τα δυο τα έκανα DOA, δηλαδή τέσσερα είναι θλιβερό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Παιδια ενα θεμα που ναι μεν μου το κανει εδω αλλα ισχυει σε οσες Android συσκευες εχω δοκιμασει.

Σε ανταλλαγη μηνυμάτων στο viber πως γινεται οταν ανοιγεις το μηνυμα να πηγαινει απευθειας κατω κατω να βλεπεις το τελευταιο?Με βγαζει μεν στο διάλογο αλλα οχι στο τελευταιο μηνυμα.

ευχαριστω 

Όταν μπαίνεις στον διάλογο και έχεις κάποια μηνύματα αδιάβαστα δεν σου βγάζει ένα βέλος κάτω δεξιά με έναν αριθμό επάνω;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά παρόλο που το έχω ξεσκίσει και προσπαθώ να βρω τα προβλήματα που έχουν κάποια παιδιά εδώ μέσα δεν έχω κανένα θέμα. 

Ίσως επειδή άργησα λίγο να παραγγείλω και αντίστοιχα να παραλάβω ίσως ήταν επόμενες παρτίδες.  Τι να πω.

Γενικά βλέπω να στρώνουν τα πράγματα σε σχέση με την Αρχή.

Βασίλη ειλικρινά χάρηκα που σου αντικατεστησαν τη συσκευή.

Κώστα ευτυχώς η σύζυγος δεν με έδιωξε από το σπίτι.

Στα της συσκευής τώρα. 

Κάμερα φανταστική.

Κολλήματα καθόλου. Η λειτουργία του software μια χαρά. 

Οθοναρα. Θα ήθελα λίγο πιο καθαρό ήχο. Ειδικά όταν φτάνει στο τέρμα.

Δαχτυλικο...επιτέλους φοβερό από τη samsung.

Πενάκι επίπεδα note 20 ultra. Στο χέρι κάθεται πολύ καλύτερα από το note 20 ultra. Σε εμένα καλύτερα και από το s21 ultra.

Ελάχιστα πιο σβέλτο από το fold 3. ( Λέμε τώρα λες και είναι αργά πλέον τα κινητά αυτού του επιπεδου)

Link to comment
Share on other sites

Σε Vodafone;
Cosmote & Wind το ένα και Cosmote το δεύτερο. Αγορασμένα από Γερμανό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, s_wind said:

Συντομες δοκιμες πιανουμε ενα συνολικο ευρος:

Ανοιγουμε τα δεδομενα:

Πηγαινουμε στις ρυθμισεις απενεργοποιουμε μονο το 5G αφηνουμε δηλαδη 4G/3G/2G αυτοματη συνδεση.

Βγαζουμε απ την υποδοχη που εχουμε την sim στην θεση 1

Την κοιταμε ειναι Οκ?

και την βαζουμε στην συνεχεια  στην θεση 2 .

Η θεση 2 ειναι παντα ποιο safe  απο την 1 .

Κοιταμε στιν θεση 2 να εχει καθησει προσεχτικα να μην παλατζαρει.Εαν παλατζαρει δεν την κουμπωνουμε στην υποδοχη κοιταμε μεχρι να δουμε με το δαχτυλο οτι δεν παιζει δεξια-αριστερα δεν χρειαζεται βιασυνη.

Μετα την βαζουμε προσεχτικα και ηρεμα μεχρι να κουμπωσει αλλα κοιταμε σε ολη την ροη να μην εχει μετακινηθει.

Ολα κομπλε.

Κανουμε δοκιμες στην πορεια του 24ωρου εαν χανουμε κλησεις.

Εαν δεν πετυχει επομενα βηματα στη συνεχεια.

Εαν βγαζει μηνυματα στην οθονη κλειδωματος Nosim κτλ.σημαινει οτι δεν κουμπωσε σωστα ξανα παλι απο την αρχη η διαδικασια.

Τα δεδομενα ανοιχτα σε ολη την διαδικασια δεν τα κλεινουμε καθολου να ξαναδιαβασει η Sim τα csc του λειτουργικου .

Δεν έχει να κάνει η sim, εγώ έχω esim και το πρόβλημα υπάρχει, με το volte λύθηκε αλλά δεν είναι και λύση αυτό, κάνω υπομονή για το περιβόητο update 

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε και δίκαιοι να πω, πως μετά το μεγάλο update της προηγούμενης εβδομάδας το θέμα που είχα με το GPS φαίνεται να λύθηκε - είμαι πάνω από μια εβδομάδα χωρίς επανεκκίνηση και δουλεύει κανονικά. Γενικά πλέον δεν έχω κανένα θέμα με την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Strofigkas said:

Όταν μπαίνεις στον διάλογο και έχεις κάποια μηνύματα αδιάβαστα δεν σου βγάζει ένα βέλος κάτω δεξιά με έναν αριθμό επάνω;

Μπραβο ακριβως αυτο λεω...δηλαδη να μη χρειαζεται να πατήσεις το βελάκι για να πας στο τελευταιο αλλα να σε βγαζει απευθειας εκει....ακομα και ενα αδιάβαστο να εχεις σε βγαζει για καποιο λογο πιο πανω σε μηνύματα που ηδη εχεις διαβασει.ολα αυτα βεβαια οταν το εχεις κλειδώσει το τηλεφωνο χωρις να εχεις βγει απ τη συγκεκριμενη ομιλία.

Στο iphone για παραδειγμα δε συμβαινει το ιδιο πας απευθειας στο τελος χωρις να πατάς κατι 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, eddiedimitris said:

Μπραβο ακριβως αυτο λεω...δηλαδη να μη χρειαζεται να πατήσεις το βελάκι για να πας στο τελευταιο αλλα να σε βγαζει απευθειας εκει....ακομα και ενα αδιάβαστο να εχεις σε βγαζει για καποιο λογο πιο πανω σε μηνύματα που ηδη εχεις διαβασει.ολα αυτα βεβαια οταν το εχεις κλειδώσει το τηλεφωνο χωρις να εχεις βγει απ τη συγκεκριμενη ομιλία.

Στο iphone για παραδειγμα δε συμβαινει το ιδιο πας απευθειας στο τελος χωρις να πατάς κατι 

Όντως έτσι κάνει πλέον. Δεν ξέρω γιατί. Είναι λίγο εκνευριστικό. Παλιά σε πήγαινε στο τελευταίο μήνυμα. Με κάποια αναβάθμιση το άλλαξαν λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο δύσκολο να το περιγραψω. Σου έρχεται ένα μήνυμα. Το βλέπεις στην μπάρα ειδοποιήσεων με την προεπισκόπηση και όλα τα σχετικά. Πατάς πάνω του και σε πάει στην σχετική συνομιλία με ανοιχτό το πληκτρολόγιο αλλά στα μηνύματα πάνω δεν φαίνεται το τελευταίο που έλαβες αλλά η οθόνη είναι λίγο πιο πάνω (νομίζω στο τελευταιο που έστειλες εσύ ίσως) και έχει φυσικά το βελάκι να πατήσεις να σε πάει στο πρώτο από τα νέα μηνύματα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Φέρει κανείς άποψη η εκτίμηση για το "πρασινο" χρωμα?

Το είδα σήμερα από κοντά και είναι πολύ ασαφές. Ενώ ο,α τα λοιπά είναι χρωματικά "καθαρά ", αυτό είναι αρκετά ιριδιζον και φέρνει πολύ σε απόχρωση του τιρκουαζ. 

Πρασινο μου έβγαζε ελαφρά μόνο υπό συγκεκριμένη κλίση. 

Απογοητευτηκα λίγο...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vadergr said:

Φέρει κανείς άποψη η εκτίμηση για το "πρασινο" χρωμα?

Το είδα σήμερα από κοντά και είναι πολύ ασαφές. Ενώ ο,α τα λοιπά είναι χρωματικά "καθαρά ", αυτό είναι αρκετά ιριδιζον και φέρνει πολύ σε απόχρωση του τιρκουαζ. 

Πρασινο μου έβγαζε ελαφρά μόνο υπό συγκεκριμένη κλίση. 

Απογοητευτηκα λίγο...

Εγώ είχα πάρει το πράσινο αρχικά. Δεν μου άρεσε καθόλου, καμία σχέση με τα πράσινα άλλων μοντέλων. Τώρα που μου το αντικατέστησαν, ζήτησα και πήρα το μαύρο. Α, και μία ερώτηση: Είδα, ότι η συσκευή δέχεται και eSIM, εκτός από τις δύο φυσικές κάρτες SIM. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να λειτουργήσει με τρία νούμερα, ή η eSIM απενεργοποιεί τη μία από τις δύο nano?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Αυτό ακριβώς λέω ότι πάντα σε πάει στο τελευταίο μήνυμα που δεν έχεις διαβάσει. Δεν υπάρχει κάποιο βέλος ή κάτι παρόμοιο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν έχεις παραπάνω από ένα αδιάβαστα μηνύματα στον ίδιο διάλογο βγάζει το βελάκι με τον άριθμο των αδιαβαστων μηνυματων 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gm87 said:

Εγώ είχα πάρει το πράσινο αρχικά. Δεν μου άρεσε καθόλου, καμία σχέση με τα πράσινα άλλων μοντέλων. Τώρα που μου το αντικατέστησαν, ζήτησα και πήρα το μαύρο. Α, και μία ερώτηση: Είδα, ότι η συσκευή δέχεται και eSIM, εκτός από τις δύο φυσικές κάρτες SIM. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να λειτουργήσει με τρία νούμερα, ή η eSIM απενεργοποιεί τη μία από τις δύο nano?

Όχι. Δυο sim ή δύο esim ή μια sim και μια esim.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, costsa41 said:

Χαχαχα αυτό δε βλέπω. Αλλά για να το λέτε θα το έχετε έτσι. Εμένα στον ίδιο διάλογο με πάει στο τελευταίο μήνυμα!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βρε παιδιά δεν έχω viper αλλά μήπως είναι κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπω βίντεο στο YouTube,ενώ έχω απενεργοποιήσει τους υπότιτλους,τους βγάζει.αυτο που έχω κυκλώσει στην φώτο.πως στο καλό το απενεργοποιω;

9-Απρ-2022-22-52-17.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, είναι σίγουρο ότι το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις, οφείλεται στο "παλαντζάρισμα" της κάρτας SIM? Ο λόγος που ρωτάω, είναι ότι και το νέο (μαύρο) τηλέφωνο που μου έδωσαν προς αντικατάσταση του προηγούμενου (πράσινου), παρουσιάζει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Επίσης, παρατήρησα ότι χάνω και μηνύματα, υπό την έννοια ότι μου έρχονται μόνο μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Αν πετάξω τις κάρτες SIM και πάρω δύο eSIM για τα νούμερά μου, συγκεκριμένα μία της Cosmote και μία της Vodafone, θα λυθούν τα προβλήματά μου, δεδομένου ότι οι eSIM δεν κουνιούνται? Επίσης, το WiFi Calling, είναι καλύτερα να είναι ενεργό ή ανενεργό, ώστε να αμβλύνεται το πρόβλημα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gm87 said:

Τελικά, είναι σίγουρο ότι το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις, οφείλεται στο "παλαντζάρισμα" της κάρτας SIM? Ο λόγος που ρωτάω, είναι ότι και το νέο (μαύρο) τηλέφωνο που μου έδωσαν προς αντικατάσταση του προηγούμενου (πράσινου), παρουσιάζει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Επίσης, παρατήρησα ότι χάνω και μηνύματα, υπό την έννοια ότι μου έρχονται μόνο μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Αν πετάξω τις κάρτες SIM και πάρω δύο eSIM για τα νούμερά μου, συγκεκριμένα μία της Cosmote και μία της Vodafone, θα λυθούν τα προβλήματά μου, δεδομένου ότι οι eSIM δεν κουνιούνται? Επίσης, το WiFi Calling, είναι καλύτερα να είναι ενεργό ή ανενεργό, ώστε να αμβλύνεται το πρόβλημα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Στην επανεκκινηση κοιτα την οθονη κλειδωματος σου λεει Nosim  και επανερχεται ναι η οχι ?

Το οτι μιλαμε για παλατζαρισμα Sim   ναι υπαρχουν κατοχοι που δεν ξερουν να βαζουν σωστσ μια Sim.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, s_wind said:

Στην επανεκκινηση κοιτα την οθονη κλειδωματος σου λεει Nosim  και επανερχεται ναι η οχι ?

Το οτι μιλαμε για παλατζαρισμα Sim   ναι υπαρχουν κατοχοι που δεν ξερουν να βαζουν σωστσ μια Sim.

Ναι, μου λέει μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης στην αρχή, για λίγα δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gm87 said:

Ναι, μου λέει μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης στην αρχή, για λίγα δευτερόλεπτα.

Δεν ειναι κατι αυτο Μπαινει η sim στο δικτυο που εισαι.Πρεπει να λεει Nosim να νεκρωνει και να επανερχεται.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s_wind said:

Δεν ειναι κατι αυτο Μπαινει η sim στο δικτυο που εισαι.Πρεπει να λεει Nosim να νεκρωνει και να επανερχεται.

Όχι, δεν έχω δει να κάνει κάτι τέτοιο. Νεκρώνουν όμως και οι δύο κάρτες SIM εκ περιτροπής (πότε η μία, πότε η άλλη), κατά διαστήματα "στην ψύχρα", δηλαδή όχι στην επανεκκίνηση ή σε κάποια συγκεκριμένη στιγμή, αλλά "όποτε νά'ναι". Μετά επανέρχεται, πολύ λίγο κρατάει αυτό το "πάγωμα". Από τη στιγμή όμως που αυτό (όπως ανέφερε ένας συμφορουμίτης προηγουμένως) συμβαίνει και σε eSIM, μάλλον το πρόβλημα δεν οφείλεται σε κούνημα κάρτας. Επίσης, κάποιος είπε για μία λύση που αφορά το VoLTE, αλλά δεν κατάλαβα αν πρέπει να είναι ενεργό ή ανενεργό.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gm87 said:

Όχι, δεν έχω δει να κάνει κάτι τέτοιο. Νεκρώνουν όμως και οι δύο κάρτες SIM εκ περιτροπής (πότε η μία, πότε η άλλη), κατά διαστήματα "στην ψύχρα", δηλαδή όχι στην επανεκκίνηση ή σε κάποια συγκεκριμένη στιγμή, αλλά "όποτε νά'ναι". Μετά επανέρχεται, πολύ λίγο κρατάει αυτό το "πάγωμα". Από τη στιγμή όμως που αυτό (όπως ανέφερε ένας συμφορουμίτης προηγουμένως) συμβαίνει και σε eSIM, μάλλον το πρόβλημα δεν οφείλεται σε κούνημα κάρτας. Επίσης, κάποιος είπε για μία λύση που αφορά το VoLTE, αλλά δεν κατάλαβα αν πρέπει να είναι ενεργό ή ανενεργό.

Αρα νεκρωνει ενδιαμεσα.Στο νεκρο σημειο σου βγαζσι κυκλακι στο σημα επανω χανονται τα κουτακια σηματος?

Δειχνει 4G ,H η χανεται ?

Αμα γινεται και σε eSim αυτα ειναι προβληματα της  cosmote.

Με  wind , voda  εχει προβλημα κανεις ?

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...