Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

20 minutes ago, s_wind said:

Αρα νεκρωνει ενδιαμεσα.Στο νεκρο σημειο σου βγαζσι κυκλακι στο σημα επανω χανονται τα κουτακια σηματος?

Δειχνει 4G ,H η χανεται ?

Αμα γινεται και σε eSim αυτα ειναι προβληματα της  cosmote.

Με  wind , voda  εχει προβλημα κανεις ?

Ούτε 4G, ούτε τίποτα. Απλά χάνεται. Δεν μπορεί να είναι πρόβλημα της Cosmote, διότι στην άλλη συσκευή μου δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, Gm87 said:

Ούτε 4G, ούτε τίποτα. Απλά χάνεται. Δεν μπορεί να είναι πρόβλημα της Cosmote, διότι στην άλλη συσκευή μου δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

Προβλημα συμβατοτητας με την συγκεκριμενη συσκευη.Θα κανει update και θα συνελθει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να φλασσάρω με odin και μου έβγαλε fail και από τότε έχει κολλήσει σε πράσινη οθόνη που λέει An error has occurred while updating the device software. Δοκίμασα με Smart switch και με Frp HiJacker αλλά δεν γίνεται τίποτα..έχουμε καμιά ιδέα ή έμεινα χωρίς τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, s_wind said:

Αρα νεκρωνει ενδιαμεσα.Στο νεκρο σημειο σου βγαζσι κυκλακι στο σημα επανω χανονται τα κουτακια σηματος?

Δειχνει 4G ,H η χανεται ?

Αμα γινεται και σε eSim αυτα ειναι προβληματα της  cosmote.

Με  wind , voda  εχει προβλημα κανεις ?

Εγώ με voda δεν είχα ποτέ προβλημα.το έχω όμως με ρουτίνα όσο είμαι σπίτι που το σήμα είναι κάκιστο να είναι σε 2g και όταν βγαίνω από το σπίτι να γυρνάει σε 5g/4g κλπ

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Πήγα να φλασσάρω με odin και μου έβγαλε fail και από τότε έχει κολλήσει σε πράσινη οθόνη που λέει An error has occurred while updating the device software. Δοκίμασα με Smart switch και με Frp HiJacker αλλά δεν γίνεται τίποτα..έχουμε καμιά ιδέα ή έμεινα χωρίς τηλέφωνο;

Σίγουρα έβαλες τη rom που έπρεπε?

Μπορείς να μου στείλεις το link της rom που έβαλες?

Το odin δεν βλέπει τη συσκευή?

Δοκίμασες αυτό?

https://youtu.be/1yXQUFrEWg4

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

To odin την βλέπει τη συσκευή αλλά κολλάει συνέχεια στο "super". Η rom είναι σίγουρα η σωστή. Απο sammobile την κατέβασα την eux για sm-s908b. Απλά είναι 5 αρχεία και στις οδηγίες λέει ότι στις καινούριες συσκευές βάζουμε τα 4. Ισχύει αυτό;

Το δοκίμασα δεν έγινε κάτι..

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kiriakos_tjet said:

To odin την βλέπει τη συσκευή αλλά κολλάει συνέχεια στο "super". Η rom είναι σίγουρα η σωστή. Απο sammobile την κατέβασα την eux για sm-s908b. Απλά είναι 5 αρχεία και στις οδηγίες λέει ότι στις καινούριες συσκευές βάζουμε τα 4. Ισχύει αυτό;

Το δοκίμασα δεν έγινε κάτι..

Δοκίμασε να κατεβάσεις την ρομ από την εφαρμογή frija

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kiriakos_tjet said:

To odin την βλέπει τη συσκευή αλλά κολλάει συνέχεια στο "super". Η rom είναι σίγουρα η σωστή. Απο sammobile την κατέβασα την eux για sm-s908b. Απλά είναι 5 αρχεία και στις οδηγίες λέει ότι στις καινούριες συσκευές βάζουμε τα 4. Ισχύει αυτό;

Το δοκίμασα δεν έγινε κάτι..

αν θες βοηθεια στειλε μου prive να το δουμε

Link to comment
Share on other sites

Αγόρια κ κορίτσια καλησπερα.Απο χθες έχει αρχίσει να κάνει μόνο του επανεκκίνηση.. Η μια μετά από κόλλημα οθόνης κ η άλλη ξύπνησα κ το είδα να θέλει pin όποτε όταν κοιμόμουν εκοιμηθη κι αυτό χεχεχεχε.Πρεπει να κάνω κάτι?να περιμένω update?να το σουταρω κ να παρω αλλο?τι συμβουλευετε?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρια κ κορίτσια καλησπερα.Απο χθες έχει αρχίσει να κάνει μόνο του επανεκκίνηση.. Η μια μετά από κόλλημα οθόνης κ η άλλη ξύπνησα κ το είδα να θέλει pin όποτε όταν κοιμόμουν εκοιμηθη κι αυτό χεχεχεχε.Πρεπει να κάνω κάτι?να περιμένω update?να το σουταρω κ να παρω αλλο?τι συμβουλευετε?
Πολλες φορες για τις επανεκκινησεις ευθυνονται εφαρμογες ....



🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pinguin30 said:

Αγόρια κ κορίτσια καλησπερα.Απο χθες έχει αρχίσει να κάνει μόνο του επανεκκίνηση.. Η μια μετά από κόλλημα οθόνης κ η άλλη ξύπνησα κ το είδα να θέλει pin όποτε όταν κοιμόμουν εκοιμηθη κι αυτό χεχεχεχε.Πρεπει να κάνω κάτι?να περιμένω update?να το σουταρω κ να παρω αλλο?τι συμβουλευετε?

Εχεις κανει ολα τα update φανταζομαι εισαι στην avcj

Link to comment
Share on other sites

Κι αμα σας πω ότι άλλαξα θύρα usb στο pc και φλάσαρε κανονικά τη ROM;;;; Γλίτωσα τη Smartec...Thanks guys!

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, costsa41 said:

Αν δεν έχεις βάλει ο ίδιος να κάνει επανεκκίνηση. Κοίτα μην έχεις βάλει κάποια εφαρμογή παράξενη και σου κάνει το πρόβλημα. Ειδικά αυτές που δήθεν προστατεύουν από ιούς και κάνουν την πιο μεγάλη ζημιά. Δες ποιες δουλεύουν στο παρασκήνιο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όχι όχι είναι παρά πολύ απλό το τηλέφωνο με πολύ συγκεκριμένες εφαρμογές.το μόνο που κατέβασα χθες ήταν δυο τρεις γραμματοσειρές για να αλλάξω δεν κατέβασα καμία εφαρμογή όλες τις ενημερώσεις έχω κάνει και τα πάντα.χθες με μια γραμματοσειρά που πλήρωσα κιόλας ήταν σαν όλο το κινητό να γύρισε σε 60 Χέρτζ και την έσβησα γιατί τα φοβάμαι αυτά.Κατι άλλο δεν έχω βάλει είναι πολύ λιτό με τις εφαρμογές που έχουμε τις βασικές όλοι μας.

32 minutes ago, domigr said:

Εχεις κανει ολα τα update φανταζομαι εισαι στην avcj

Ναι ναι όλες.Και περιμένουμε λέει κι άλλη μια...

33 minutes ago, costsa41 said:

Αν δεν έχεις βάλει ο ίδιος να κάνει επανεκκίνηση. Κοίτα μην έχεις βάλει κάποια εφαρμογή παράξενη και σου κάνει το πρόβλημα. Ειδικά αυτές που δήθεν προστατεύουν από ιούς και κάνουν την πιο μεγάλη ζημιά. Δες ποιες δουλεύουν στο παρασκήνιο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όχι όχι δεν έχω κατεβάσει καμία τέτοια μόνο του κινητού δεν έχω βάλει εφαρμογές μόνο τα βασικά μόνο γραμματοσειρές κατέβασα χθες τώρα τι να πω...Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pinguin30 said:

όχι όχι είναι παρά πολύ απλό το τηλέφωνο με πολύ συγκεκριμένες εφαρμογές.το μόνο που κατέβασα χθες ήταν δυο τρεις γραμματοσειρές για να αλλάξω δεν κατέβασα καμία εφαρμογή όλες τις ενημερώσεις έχω κάνει και τα πάντα.χθες με μια γραμματοσειρά που πλήρωσα κιόλας ήταν σαν όλο το κινητό να γύρισε σε 60 Χέρτζ και την έσβησα γιατί τα φοβάμαι αυτά.Κατι άλλο δεν έχω βάλει είναι πολύ λιτό με τις εφαρμογές που έχουμε τις βασικές όλοι μας.

Ναι ναι όλες.Και περιμένουμε λέει κι άλλη μια...

όχι όχι δεν έχω κατεβάσει καμία τέτοια μόνο του κινητού δεν έχω βάλει εφαρμογές μόνο τα βασικά μόνο γραμματοσειρές κατέβασα χθες τώρα τι να πω...Σε ευχαριστώ πολύ.Πως βλέπω αυτές που τρέχουν στο παρασκήνιο?βέβαια έχω τα κλείνω όλα πριν πάω για ύπνο και καθαρίζω τη συσκευή από παρασκήνια κι αυτά από τη φροντίδα μπαταρίας.

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλουν μπόλικο κράξιμο. Πού είναι το update που θα ερχόταν την Παρασκευή, και (υποτίθεται ότι) θα έλυνε το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων? Α ναι, μάλλον έχασε το δρόμο, ή βρήκε κίνηση! Λίγη σοβαρότητα, αυτοκίνητο θα αγοράζαμε με αυτά τα χρήματα, πόσο μάλλον σε τόσο δύσκολες εποχές. Μην μας το κάνετε Note 7, έλεος!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Gm87 said:

Τελικά, είναι σίγουρο ότι το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις, οφείλεται στο "παλαντζάρισμα" της κάρτας SIM? Ο λόγος που ρωτάω, είναι ότι και το νέο (μαύρο) τηλέφωνο που μου έδωσαν προς αντικατάσταση του προηγούμενου (πράσινου), παρουσιάζει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Επίσης, παρατήρησα ότι χάνω και μηνύματα, υπό την έννοια ότι μου έρχονται μόνο μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Αν πετάξω τις κάρτες SIM και πάρω δύο eSIM για τα νούμερά μου, συγκεκριμένα μία της Cosmote και μία της Vodafone, θα λυθούν τα προβλήματά μου, δεδομένου ότι οι eSIM δεν κουνιούνται? Επίσης, το WiFi Calling, είναι καλύτερα να είναι ενεργό ή ανενεργό, ώστε να αμβλύνεται το πρόβλημα? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Όχι, έχω esim Cosmote και φυσική sim WIND  την είχα βάλει μόλις πρώτο παρουσιάστηκε το πρόβλημα μην τυχόν και έφταιγε η sim, τότε δεν ήξερα ότι είναι γενικότερο το πρόβλημα, το Volte το έχεις ενεργό; 

49 minutes ago, Gm87 said:

Θέλουν μπόλικο κράξιμο. Πού είναι το update που θα ερχόταν την Παρασκευή, και (υποτίθεται ότι) θα έλυνε το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων? Α ναι, μάλλον έχασε το δρόμο, ή βρήκε κίνηση! Λίγη σοβαρότητα, αυτοκίνητο θα αγοράζαμε με αυτά τα χρήματα, πόσο μάλλον σε τόσο δύσκολες εποχές. Μην μας το κάνετε Note 7, έλεος!

Εγώ αναρωτιέμαι εάν το πρόβλημα θα λυθεί από την στιγμή που υφίστανται σε συγκεκριμένες συσκευές, τι να πω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gm87 said:

Θέλουν μπόλικο κράξιμο. Πού είναι το update που θα ερχόταν την Παρασκευή, και (υποτίθεται ότι) θα έλυνε το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων? Α ναι, μάλλον έχασε το δρόμο, ή βρήκε κίνηση! Λίγη σοβαρότητα, αυτοκίνητο θα αγοράζαμε με αυτά τα χρήματα, πόσο μάλλον σε τόσο δύσκολες εποχές. Μην μας το κάνετε Note 7, έλεος!

Θα σου πρότεινα να κάνεις το συντομότερο αίτημα αντικατάστασης και στο λέω εγώ που έκανα υπομονή έως τέλος. Μετά από 4 update τόσο βασικό θέμα όπως οι κλήσεις δε θα έπρεπε να υφίσταται. Σου έχει τύχει μία από τις ελαττωματικές συσκευές όπως και εμένα. Να κινηθείς γρήγορα και να απαιτήσεις αντικατάσταση.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Θα σου πρότεινα να κάνεις το συντομότερο αίτημα αντικατάστασης και στο λέω εγώ που έκανα υπομονή έως τέλος. Μετά από 4 update τόσο βασικό θέμα όπως οι κλήσεις δε θα έπρεπε να υφίσταται. Σου έχει τύχει μία από τις ελαττωματικές συσκευές όπως και εμένα. Να κινηθείς γρήγορα και να απαιτήσεις αντικατάσταση.

Όχι, δεν έχω ελαττωματική συσκευή. Αυτή είναι η συσκευή αντικατάστασης, ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και η αρχική συσκευή. Και άλλες δέκα συσκευές να μου δώσουν, ακριβώς το ίδιο πρόβλημα θα έχουν και αυτές. Δεν είναι λύση το να στήνω συσκευές κάθε εβδομάδα και την επομένη να τις αντικαθιστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα γραφεις υπερβολες δεν γινεται να σου στειλουν οπως λες 10 διαφορετικες συσκευες και να εχουν το ιδιο θεμα καπου αλλου ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gm87 said:

Όχι, δεν έχω ελαττωματική συσκευή. Αυτή είναι η συσκευή αντικατάστασης, ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και η αρχική συσκευή. Και άλλες δέκα συσκευές να μου δώσουν, ακριβώς το ίδιο πρόβλημα θα έχουν και αυτές. Δεν είναι λύση το να στήνω συσκευές κάθε εβδομάδα και την επομένη να τις αντικαθιστώ.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το λέω επειδή ήδη απέκλεισες το ενδεχόμενο προβλήματος με τη sim του παρόχου και δεδομένου ότι υπάρχουν πολλοί οι οποίοι δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τις κλήσεις. Το να είναι όλα τα s22 ultra που κυκλοφορούν ελαττωματικά είναι αδύνατο. Άρα κάτι άλλο φταίει το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω ούτε και εγώ από τα όσα γράφουν εδώ μέσα οι υπόλοιποι.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος που να έχει vodafone πού είναι το toggle για το volte? ενώ για το wifi calling το βρίσκω, για το volte δεν το βρσίκω πουθενά

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dark_Lord said:

Έχει βρει κάποιος που να έχει vodafone πού είναι το toggle για το volte? ενώ για το wifi calling το βρίσκω, για το volte δεν το βρσίκω πουθενά

Υπόψιν ότι στη Vodafone έχουν επιλέξει να μην εμφανίζεται το εικονίδιο του VoLte στη συσκευή. 

Δεν ξέρω όμως αν αυτό έχει σχέση με το toggle. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Υπόψιν ότι στη Vodafone έχουν επιλέξει να μην εμφανίζεται το εικονίδιο του VoLte στη συσκευή. 

Δεν ξέρω όμως αν αυτό έχει σχέση με το toggle. 

ναι έχεις δίκιο, απλώς στο s10 plus της συζύγου (vodafone και αυτή) το βρίσκω στις ρυθμίσεις. Σε εμένα όχι

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Μήπως πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο για να το ενεργοποιήσουν;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το είχα ενεργοποιήσει από οσο θυμάμαι για αυτή τη σύνδεση. Θα τους καλέσω όμως αν είναι. Το σηματάκι HD μου το βγάζει στις κλήσεις πάντως κανονικά..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dark_Lord said:

Έχει βρει κάποιος που να έχει vodafone πού είναι το toggle για το volte? ενώ για το wifi calling το βρίσκω, για το volte δεν το βρσίκω πουθενά

Αν σου βγάζει εικονίδιο για το wifi calling τότε λειτουργεί και το volte. Και σε εμένα με Vodafone έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...