Jump to content

Νέο Myphone


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 hours ago, Prattein_Aloga said:

Μισο λεπτακι, γιατι πατε απο το Manage Followed Content και δεν φτιαχνετε απλως μια Ροη με τις παραμέτρους που θέλετε, την ορίζετε ως προεπιλεγμενη και μετα την βρίσκετε απο το εικονίδιο πανω δεξια?

Ειναι απείρως πιο ευχρηστο, απο εκει που το πάτε εσείς ειναι καθαρα για διαχείριση (ή κυριως τελος παντων) 🙂

Γιατί η ροή όπως λες αν δεις ένα άσχετο τοπικ θα μπει και αυτό στη ροή.

Ενώ από εκεί που κοιτάμε βλέπουμε μόνο τα τοπικ που έχουμε σαν "αγαπημένα" και δεν αλλάζει ότι άλλο άσχετο τοπικ και να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MyPhone Admin said:

αυτό το έβαλα εγώ by default, υπάρχει και επιλογή να σας πηγαίνει στο τελευταίο μήνυμα που δεν έχει διαβαστεί από εσάς αν το θέλετε. Απλώς δεν είμαι σίγουρος οτι ισχύει μόνο για όσα παρακολουθείτε, ή για ΟΛΑ τα τοπικς του φορουμ. Αν όμως δεν σας πειράζει, το κάνω έτσι για όλα

Το εχω μεταφερει να το δουν αν και η αληθεια ειναι πως λιγος κοσμος χρησιμοποιει πια RSS (καποτε ημουν κι εγω fan :))

To ψάχνουμε, το έχουν αναφέρει άλλα 2-3 άτομα εκτός από εσένα, δεν νομίζω οτι σχετίζεται με τα Honored Members αλλά το ψάχνουμε. Σου συμβαίνει ακόμα? Δοκιμασε μια αν μπορεις, ευχαριστω

Θα κοιταξω να το προσθεσουμε αν γινεται, ωστε να φαινεται κατω απο το avatar σας

Σωστη παρατηρηση, θα το κοιταξω

Παρόλο που κι εγώ έχω επιλέξει να με πηγαίνει στο τελευταίο ποστ που δεν έχω διαβάσει σε κάθε τοπικ όταν πατάω πάνω στο τίτλο του όποιου τοπικ με πηγαίνει στη πρώτη σελίδα.

Μιλάω πάντα από αυτό το λινκ βλέπω τα τοπικ που έχω στα "αγαπημένα"

Link to comment
Share on other sites

Ότι χειρότερο μπορούσε να γίνει. Βλέπω φόρουμ με πολύ λιγότερο κόσμο να δουλεύει κανονικά το Tapatalk και εδώ με τόσο κόσμο να μην ασχολείται κανείς. 

Δεν το αφηνατε ρε παιδιά έτσι όπως ήταν τουλάχιστον. Έγινε ότι πιο δύσχρηστο έχω συναντήσει 

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bayern7 said:

Όταν πάω στα followed threads μου βγάζει αυτό.
Μέχρι το μεσημέρι που μπήκα δούλευε μια χαρά.

 

spacer.png

Με πρόλαβες, αυτό ήθελα να ρωτήσω, πώς μπορούμε να δούμε τα θέματα που παρακολουθούμε; Παλιά εμφανιζόταν εύκολα σε μια λίστα με σειρά χρονολογίας, τώρα πού είναι;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mivas said:

τώρα πού είναι;

Σύμφωνα με το μπλε banner, υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μιας και φτιάξατε πιο οργανωμένες αγγελίες επιτέλους, στα κινητά βάλτε μέσα και Nokia (έστω μαζί με Microsoft) και ίσως και καμιά LG που είχε σημαντικό μερίδιο αγοράς και ενδεχομένως να υπάρχουν ακόμη αρκετοί χρήστες.

Επίσης στα tablets βάλτε και Windows προφανώς.

 

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Για τα πμ που αναφέρθηκε νωρίτερα,δεν αφήνει καθόλου να στείλεις. Βγάζει ειδοποίηση ότι "επιτρέπεται να στείλεις 0 μηνύματα την ημέρα και να προσπαθήσεις αργότερα". Δεν ανοίγει καν το πεδίο για να γράψουμε κάτι μέσα ώστε να δει αν είναι λίγες λέξεις ή πολλές. (Αναφέρομαι στην απάντηση του admin που είπε ότι έχει όριο λέξεων).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bayern7 said:

Όταν πάω στα followed threads μου βγάζει αυτό.
Μέχρι το μεσημέρι που μπήκα δούλευε μια χαρά.

 

spacer.png

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. 

Μετά το μεσημέρι εμφανίστηκε το πρόβλημα και έχω ενημερώσει. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

Για τα πμ που αναφέρθηκε νωρίτερα,δεν αφήνει καθόλου να στείλεις. Βγάζει ειδοποίηση ότι "επιτρέπεται να στείλεις 0 μηνύματα την ημέρα και να προσπαθήσεις αργότερα". Δεν ανοίγει καν το πεδίο για να γράψουμε κάτι μέσα ώστε να δει αν είναι λίγες λέξεις ή πολλές. (Αναφέρομαι στην απάντηση του admin που είπε ότι έχει όριο λέξεων).

image.png.02e949ccb56db6aefd02e5e496c7ee52.png

Ναι, έκανα τώρα μια δοκιμή κι εγώ και βγαίνει το παραπάνω pop-up, όπως αναφέρθηκε.

Update: Το θέμα των followed topics δείχνει να έστρωσε. Βλέπω τώρα τη λίστα μου κανονικά.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, θα κανω λιγο υπομονη για το followed content. Βλεπω πως υπαρχουν αρκετοι που εχουν το ιδιο προβλημα.

Νομιζω οτι με ενα κουτακι που να σε πηγαινε στην πρωτη αδιαβαστη απαντηση (οπως στο κανονικο forum) , θα ηταν αρκετο.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MyPhone Admin said:

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Για 2 άτομα που χθες ανεφεραν οτι δεν μπορουσαν να συνδεθουν στο news site αλλά μπορουσαν στο forum. Αν ειστε logged in στο forum, τοτε πηγαινοντας να κανετε σχολιο σε καποιο αρθρο στο news site θα πατήσετε το "Συνδεθείτε για να σχολιάσετε". Στη συνεχεια θα σας ανοιξει μια σελιδα για authentication, όπου αναγνωρίζεται ο λογαριασμός σας στο forum και απλώς δίνετε έγκριση να τον χρησιμοποιήσετε. Αν ΔΕΝ συμβαίνει αυτο για καποιο λογο και ΔΕΝ μπορειτε να κανετε login ουτε με αλλο τρόπο (στο news site, τονίζω), πείτε μας εδώ.

Τι πρέπει να σας εμφανίσει:

image.thumb.png.a19d48351f150bd26073f845660d171a.png

Μπόρεσα και συνδέθηκα με τον τρόπο που ανέφερες.

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά οι συνδεδεμένοι χρήστες ποτέ δεν πέρασαν τους 10 όλη την ημέρα και οι επισκέπτες συνεχώς μειώνονται και δεν περνάνε τους 200 πλέον ενώ στην αρχή φτάνανε τους 300 και τώρα γυρνάνε στους 150.

Κάντε κάτι γιατί αυτό δεν είναι ενθαρρυντικό. Δεν είναι πρόβλημα το τεχνικό μέρος και τα παράπονα των 20-30 εγγεγραμμένων χρηστών.

Έχει αλλάξει η νοοτροπία του ίντερνετ και δεν έχει καμμία σχέση με αυτά που ξέραμε. Ο κόσμος αλλάζει και όποιος δεν ακολουθήσει αυτές τις αλλαγές απλώς θα εξαφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόταση που έχω να κάνω σχετικά με το forum, αφορά τα θέματα υπό παρακολούθηση. Θα ήθελα όταν βλέπω πως υπάρχει νέο μήνυμα σε ένα topic που παρακολουθώ, να μου δίνεται η δυνατότητα να πηγαίνω κατευθείαν στο τελευταίο μήνυμα του topic και όχι να ανοίγω το topic, να πηγαίνω στην τελική σελίδα και μετά να κάνω scroll. 
(Έχω προσπαθήσει με χίλιους δυο τρόπους να το καταφέρω και δεν έχω βρει κάτι, αν υπάρχει κάτι που αγνοώ θα σας παρακαλούσα να μου το επισημάνετε 

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρείτε το λάθος στη σελίδα 😛 
Newbie? One year badge??? 😄 😄 😄

image.thumb.png.2357a2e39b8cf5d119e649cd6c4b5ba1.png

Edited by VaL_Phoenix

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, VaL_Phoenix said:

Βρείτε το λάθος στη σελίδα 😛 
Newbie? One year badge??? 😄 😄 😄

image.thumb.png.2357a2e39b8cf5d119e649cd6c4b5ba1.png

Έχει ήδη επισημανθεί ότι το Rank μετράει δραστηριότητα από την ημέρα της αλλαγής πλατφόρμας, αλλά και ότι υπάρχει σχέδιο να αλλάξουν μαζικά τα ranks παλαιών χρηστών.

Προσωπικά το θεωρώ μικρής προτεραιότητας θέμα 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, minast said:

Έχει ήδη επισημανθεί ότι το Rank μετράει δραστηριότητα από την ημέρα της αλλαγής πλατφόρμας, αλλά και ότι υπάρχει σχέδιο να αλλάξουν μαζικά τα ranks παλαιών χρηστών.

Προσωπικά το θεωρώ μικρής προτεραιότητας θέμα 🙂

Ασύμαντης, αλλα μου ήρθε γέλοτας όταν το είδα και είπα να το πω......αφού μας είπατε με εμφαντικό τρόπο να αναφέρουμε μπαγκς....... 😛

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για μένα λύθηκαν τα περισσότερα προβλήματα.

 

Περιμένω δύο ακόμη, το μεγάλωμα τής γραμματοσειράς για την mobile

έκδοση, και το βελάκι που θα σε πηγαίνει στην κορυφή τής σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gabriel x2 said:

Προσωπικά για μένα λύθηκαν τα περισσότερα προβλήματα.

 

Περιμένω δύο ακόμη, το μεγάλωμα τής γραμματοσειράς για την mobile

έκδοση, και το βελάκι που θα σε πηγαίνει στην κορυφή τής σελίδας.

Έχει και Desktop έκδοση; Στο παλιό φόρουμ έγραφε κάτω κάτω Desktop. Εδώ δεν το βλέπω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο site, προσαρμόζεται στη κάθε συσκευή (responsive)

Στο παλιο site, ήταν διαφορετικά και για αυτό η mobile εφαρμογή είχε διαφορετική δομή και λιγότερες λειτουργίες. 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χτες πατώντας πάνω στην αντίδραση έβλεπα ποιοί χρήστες έχουν αντιδράσει. Τώρα δεν δείχνει. Υπάρχει τρόπος να μπορούμε να δούμε τις αντιδράσεις? Ποιός κάνει λαικ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο εμενα για το tapatalk, οσο κι αν το νεο φορουμ ειναι σουπερ, ντουπερ, ουαου και τα σχετικα,

και καλι δεν συγκρινεται παιδια, ειναι τελειως διαφορετικο να τα εχουμε ολα συγκεντρωμενα, 

παρα να ανοιγουμε ενα-ενα τα sites/forums που επισκεπτομαστε, δεν βολευει, πως να το κανουμε..

κι αν εχει κι ενα κοστος, οκ το καταλαβαινω, αλλα πρεπει να καταβληθει, για μενα δεν υπαρχει αλλος τροπος..

απο εκει και περα ο καθε forum owner αποφασιζει, παιρνοντας και τις ευθυνες του αποτελσματατος προφανως 

@MyPhone Admin

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, MyPhone Admin said:

Καλησπέρα σε όλους!

λύθηκαν κάποια θεματάκια από εχθές, συνεχίζουμε να δουλεύουμε πάνω στα υπόλοιπα

  • Πλέον το logo πάνω αριστερά οδηγεί στην αρχική του forum, ανεξαρτήτως του ποιου theme εχετε επιλεξει
  • Προστέθηκε επιλογή να πάτε στο επόμενο μη αναγνωσμένο θέμα και στο πάνω μέρος της σελίδας, όπως ζητήσατε
  • Μέσα στην ημέρα θα μεγαλώσουν τα fonts στη mobile έκδοση για να διαβάζετε καλύτερα @bill_viper, ανεφερα και το προβλημα σου στον Safari. 
  • Θα τοποθετηθεί σύντομα βελάκι που να σας οδηγεί στην αρχή της σελίδας, όταν έχετε κάνει scroll down
  • Ψάχνουμε το γιατί δεν αποθηκεύεται η προεπιλεγμένη ροή με τις επιλογές σας στα subscriptions. Ο @XP130TD μου ανεφερε πως χανεται η αποθηκευμενη επιλογη οταν αλλαζεις theme. Αν σας συμβαίνει και χωρις να αλλαζετε theme, πειτε το εδω. Επισης βεβαιωθειτε οτι δεν εχετε βαλει να διαγραφονται cookies/cache του myphone καθε φορα που βγαινετε ή οτιδηποτε τετοιο, καθώς τοτε ειναι λογικο να χανεται η ρυθμιση μαλλον
  • Όντως κάποια topics δεν εμφανίζονται στην αναζήτηση (π.χ. το θέμα του VOIP και του Simplefi της WIND). Το ψάχνουμε για να το διορθώσουμε
  • Προστέθηκε ένα κουμπάκι "NEWS" πάνω αριστερα για να σας πηγαίνει γρήγορα στο news site αν θελετε
  • Τα χρώματα του dark mode δεν εχουν οριστικοποιηθει, θα τα βελτιωσουμε, απλα δεν ειναι top priority γι'αυτό εχει καθυστερήσει λιγο

Όσον αφορά τις αγγελιες, καποιοι ανεφεραν οτι τις βλεπουν διπλες (?), εμενα δε μου συμβαινει αυτο, μπορει να το επιβεβαιωσει και καποιος ακομα;

Επίσης, θα αυξήσουμε το οριο των αγγελιων ανα χρήστη σε ένα εύλογο επίπεδο για να είστε πιο ανετοι με τις αγοραπωλησιες σας

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Για 2 άτομα που χθες ανεφεραν οτι δεν μπορουσαν να συνδεθουν στο news site αλλά μπορουσαν στο forum. Αν ειστε logged in στο forum, τοτε πηγαινοντας να κανετε σχολιο σε καποιο αρθρο στο news site θα πατήσετε το "Συνδεθείτε για να σχολιάσετε". Στη συνεχεια θα σας ανοιξει μια σελιδα για authentication, όπου αναγνωρίζεται ο λογαριασμός σας στο forum και απλώς δίνετε έγκριση να τον χρησιμοποιήσετε. Αν ΔΕΝ συμβαίνει αυτο για καποιο λογο και ΔΕΝ μπορειτε να κανετε login ουτε με αλλο τρόπο (στο news site, τονίζω), πείτε μας εδώ.

Τι πρέπει να σας εμφανίσει:

image.thumb.png.a19d48351f150bd26073f845660d171a.png

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ: Υπαρχει οριο ελαχιστων χαρακτηρων οταν στελνετε PM, για λογους σπαμ. Αν δειτε οτι δεν μπορειτε να στειλετε, ειναι πολυ μικρο αυτο που γραφετε, πρεπει να ειναι γυρω στις 5-6 λεξεις το μινιμουμ!

Μηπως υπερβάλλεις λίγο...?

Τι εννοείς ακριβώς? Υπάρχει η επιλογή "Αδιάβαστο" περιεχόμενο πάνω δεξιά σε κάθε φορουμ. Μήπως εννοείς σήμανση στο εικονίδιο κάθε αδιάβαστου τόπικ?

 

22 hours ago, MyPhone Admin said:

Καλησπέρα σε όλους!

λύθηκαν κάποια θεματάκια από εχθές, συνεχίζουμε να δουλεύουμε πάνω στα υπόλοιπα

  • Πλέον το logo πάνω αριστερά οδηγεί στην αρχική του forum, ανεξαρτήτως του ποιου theme εχετε επιλεξει
  • Προστέθηκε επιλογή να πάτε στο επόμενο μη αναγνωσμένο θέμα και στο πάνω μέρος της σελίδας, όπως ζητήσατε
  • Μέσα στην ημέρα θα μεγαλώσουν τα fonts στη mobile έκδοση για να διαβάζετε καλύτερα @bill_viper, ανεφερα και το προβλημα σου στον Safari. 
  • Θα τοποθετηθεί σύντομα βελάκι που να σας οδηγεί στην αρχή της σελίδας, όταν έχετε κάνει scroll down
  • Ψάχνουμε το γιατί δεν αποθηκεύεται η προεπιλεγμένη ροή με τις επιλογές σας στα subscriptions. Ο @XP130TD μου ανεφερε πως χανεται η αποθηκευμενη επιλογη οταν αλλαζεις theme. Αν σας συμβαίνει και χωρις να αλλαζετε theme, πειτε το εδω. Επισης βεβαιωθειτε οτι δεν εχετε βαλει να διαγραφονται cookies/cache του myphone καθε φορα που βγαινετε ή οτιδηποτε τετοιο, καθώς τοτε ειναι λογικο να χανεται η ρυθμιση μαλλον
  • Όντως κάποια topics δεν εμφανίζονται στην αναζήτηση (π.χ. το θέμα του VOIP και του Simplefi της WIND). Το ψάχνουμε για να το διορθώσουμε
  • Προστέθηκε ένα κουμπάκι "NEWS" πάνω αριστερα για να σας πηγαίνει γρήγορα στο news site αν θελετε
  • Τα χρώματα του dark mode δεν εχουν οριστικοποιηθει, θα τα βελτιωσουμε, απλα δεν ειναι top priority γι'αυτό εχει καθυστερήσει λιγο

Όσον αφορά τις αγγελιες, καποιοι ανεφεραν οτι τις βλεπουν διπλες (?), εμενα δε μου συμβαινει αυτο, μπορει να το επιβεβαιωσει και καποιος ακομα;

Επίσης, θα αυξήσουμε το οριο των αγγελιων ανα χρήστη σε ένα εύλογο επίπεδο για να είστε πιο ανετοι με τις αγοραπωλησιες σας

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Για 2 άτομα που χθες ανεφεραν οτι δεν μπορουσαν να συνδεθουν στο news site αλλά μπορουσαν στο forum. Αν ειστε logged in στο forum, τοτε πηγαινοντας να κανετε σχολιο σε καποιο αρθρο στο news site θα πατήσετε το "Συνδεθείτε για να σχολιάσετε". Στη συνεχεια θα σας ανοιξει μια σελιδα για authentication, όπου αναγνωρίζεται ο λογαριασμός σας στο forum και απλώς δίνετε έγκριση να τον χρησιμοποιήσετε. Αν ΔΕΝ συμβαίνει αυτο για καποιο λογο και ΔΕΝ μπορειτε να κανετε login ουτε με αλλο τρόπο (στο news site, τονίζω), πείτε μας εδώ.

Τι πρέπει να σας εμφανίσει:

image.thumb.png.a19d48351f150bd26073f845660d171a.png

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ: Υπαρχει οριο ελαχιστων χαρακτηρων οταν στελνετε PM, για λογους σπαμ. Αν δειτε οτι δεν μπορειτε να στειλετε, ειναι πολυ μικρο αυτο που γραφετε, πρεπει να ειναι γυρω στις 5-6 λεξεις το μινιμουμ!

Μηπως υπερβάλλεις λίγο...?

Τι εννοείς ακριβώς? Υπάρχει η επιλογή "Αδιάβαστο" περιεχόμενο πάνω δεξιά σε κάθε φορουμ. Μήπως εννοείς σήμανση στο εικονίδιο κάθε αδιάβαστου τόπικ?

Δεν έχει το κίτρινο χρώμα που σου έδειχνε μέχρι ποιο σημείο έχεις διαβάσει. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέο Myphone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...