Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχουν κωδικοί what's up

Μόνο κωδικοί Cosmote

Όταν λέτε κωδικοί τι εννοείτε; Εγώ έχω cosmocarta και ανανεώνω μέσω της εφαρμογής με τη χρήση κάρτας, είτε πιστωτικής είτε χρεωστικής.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω ερώτηση για καρτοσυμβόλαιο εδώ η όχι;

Για πες κ αν ξέρουμε θα σου πουμε... Κ εγώ καρτοσυνδεση έχω. Μην επεκταθεις πολύ όμως γιατί ήμαστε στο νήμα των καρτοκινητων.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω το καρτοσυμβόλαιο της κοσμοτε για φοιτητές αλλα δεν ξερω αν μπαινει στη φορολογικη δηλωση μετα και πρεπει και καλα να δουλευω για να το εχω
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω το καρτοσυμβόλαιο της κοσμοτε για φοιτητές αλλα δεν ξερω αν μπαινει στη φορολογικη δηλωση μετα και πρεπει και καλα να δουλευω για να το εχω

 

Πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο. Το ακουσες καπου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω το καρτοσυμβόλαιο της κοσμοτε για φοιτητές αλλα δεν ξερω αν μπαινει στη φορολογικη δηλωση μετα και πρεπει και καλα να δουλευω για να το εχω

 

Καλημερα! γιατι δηλωνουμε στην φορολογικη δηλωση τι κινητο εχουμε? καρτα, συνδεση κτλ????

εγω κανω μονος μου την δικια μου και των γονιων μου και δεν εχω δει ποτε κατι τετοιο να αναφερεται πουθενα....

αν ξερεις κατι συγκεκριμενο δωσε περισσοτερες λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι αποδείξεις πληρωμών λογαριασμών τηλεπικοινωνιών δεν πιάνονται καν στις αποδείξεις...
Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή whats up στα smartphone λειτουργεί κ για νούμερα κοσμοκαρτας; Ή μόνο για what's up;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή whats up στα smartphone λειτουργεί κ για νούμερα κοσμοκαρτας; Ή μόνο για what's up;

 

Μονι για whats up. Για κοσμοκαρτα εχει αλλη εφαρμογη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο. Το ακουσες καπου?

Ο πατέρας μου όταν του είπα για το καρτοσυμβολαιο μου το είπε και ότι θα ρωτήσει λογιστή ... Υπέθεσε οτι το κράτος μπορει να σου πει που τα βρίσκεις και τα πληρώνεις... Γιαυτο αλλα θα ρωτησει λογιστή

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου όταν του είπα για το καρτοσυμβολαιο μου το είπε και ότι θα ρωτήσει λογιστή ... Υπέθεσε οτι το κράτος μπορει να σου πει που τα βρίσκεις και τα πληρώνεις... Γιαυτο αλλα θα ρωτησει λογιστή

Ας ρωτήσει έτσι για την απορία μόνο και μόνο. Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Θα σε ρωτήσει το κράτος που τα βρίσκεις τα 20€-25€-30€ (ανάλογα το τι θα περιέχει το καρτοσυμβολαιο σου) που θα δώσεις το μηνα;;;;; Εγώ δίνω 18€ Γιατί έχω και σταθερό οτε και πήρα το πρόγραμμα που ηθελα φθηνότερα. Αν μου ζητήσουν δήλωση για 18€........ Τι να πω :lol:

Μη σε αγχώνει !!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου όταν του είπα για το καρτοσυμβολαιο μου το είπε και ότι θα ρωτήσει λογιστή ... Υπέθεσε οτι το κράτος μπορει να σου πει που τα βρίσκεις και τα πληρώνεις... Γιαυτο αλλα θα ρωτησει λογιστή

 

με αυτα που ακουμε καθε μερα στις ειδησεις μας εχει δημιουργηθει πανικος. ας ρωτησει, αλλα δεν θα εχεις κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με αυτα που ακουμε καθε μερα στις ειδησεις μας εχει δημιουργηθει πανικος. ας ρωτησει, αλλα δεν θα εχεις κανενα προβλημα

Κ αυτό σωστό..... Δεν το έχουν σκεφτεί ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

ας ρωτησει, αλλα δεν θα εχεις κανενα προβλημα

 

are you sure.... ???

εδω κοντευουν να μας γραψουν στο βιβλιο γκινες που μας πηγαν 3 φορες σε εκλογες....

λετε να μην κανουν και κατι τετοιο..?? :rolleyes:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να γραφτεί εδώ (http://www.whatsup.gr --> Online ανανέωση χρόνου στο μαύρο πλαίσιο) και να κάνει ανανέωση; Εγώ έχω κάνει πολλές προσπάθειες αλλά δεν έχω καταφέρει καν να γραφτώ.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

are you sure.... ???

εδω κοντευουν να μας γραψουν στο βιβλιο γκινες που μας πηγαν 3 φορες σε εκλογες....

λετε να μην κανουν και κατι τετοιο..?? :rolleyes:

 

οσο σιγουρος μπορει να ειναι καποιος με την κατασταση που επικρατει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να γραφτεί εδώ (http://www.whatsup.gr --> Online ανανέωση χρόνου στο μαύρο πλαίσιο) και να κάνει ανανέωση; Εγώ έχω κάνει πολλές προσπάθειες αλλά δεν έχω καταφέρει καν να γραφτώ.

 

Δεν είναι απαραίτητο να γραφτείς για να κάνεις ανανέωση.

Είχα κάνει πριν τα Capital Control ανανέωση από την εφαρμογή (What's Up). Δοκίμασα πριν από ένα μήνα περίπου πάλι ανεπιτυχώς. Δοκίμασα και σήμερα, από τις εφαρμογές (What's Up, COSMOTE) και από το http://www.whatsup.gr χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Έχω πιστωτική VISA της Eurobank (αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω το καρτοσυμβόλαιο της κοσμοτε για φοιτητές αλλα δεν ξερω αν μπαινει στη φορολογικη δηλωση μετα και πρεπει και καλα να δουλευω για να το εχω

 

Στη φορολογική δήλωση δεν δηλώνονται πουθενά τα κινητά, δεν αποτελούν τεκμήριο, και επίσης (όπως ειπώθηκε ήδη) δεν συμπεριλαμβάνονται καν στις αποδείξεις αγορών/εξόδων.

Εάν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας, μπορείς να δηλώσεις λογαριασμούς ως επαγγελματικό έξοδο, αλλά μπαίνουμε σε άλλα χωράφια.

Link to comment
Share on other sites

Η κλασσική συνταγή με το τυράκι στη φάκα για να τσιμπήσουν τα ποντίκια - συνδρομητές!
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που όλα αυτά είναι στην φαντασία ορισμένων .

Το φορολογικό σύστημα αυτήν την στιγμή δεν θεωρεί τον λογαριασμό κινητού ως τεκμήριο .

Επιπλέον μιλάμε για ένα φοιτητή που θα κάνει καρτοσυμβόλαιο , έστω το ακριβώτερο των 35 ευρώ

35 ευρώ χ 12 μήνες = 420 ευρώ τεκμήριο .

Σιγά μην σε καλέσουν στην εφορία για 420 ευρώ. Εδώ Υποθέσεις εκατομυρίων παραγράφοντα σε δύο μήνες και δεν προλαβένουν να τις ελέγξουν .

Να προσθέσω επιπλέον ότι χιλιάδες φοιτητές επιδοτούνται με 1000 Ευρώ τον χρόνο παρουσιάζοντας αποδείξεις ενοικίου οι οποιες ποτέ δεν θεωρήθηκαν τεκμήριο και οι οποίες υπερβαίνουν τα 1000 ευρώ .

Άρα μου φαίνεται και λίγο τραβηγμένο να φοβάται κανείς μην θεωρήσουν τεκμήριο τα... 420 ευρώ

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που όλα αυτά είναι στην φαντασία ορισμένων .

Το φορολογικό σύστημα αυτήν την στιγμή δεν θεωρεί τον λογαριασμό κινητού ως τεκμήριο .

Επιπλέον μιλάμε για ένα φοιτητή που θα κάνει καρτοσυμβόλαιο , έστω το ακριβώτερο των 35 ευρώ

35 ευρώ χ 12 μήνες = 420 ευρώ τεκμήριο .

Σιγά μην σε καλέσουν στην εφορία για 420 ευρώ. Εδώ Υποθέσεις εκατομυρίων παραγράφοντα σε δύο μήνες και δεν προλαβένουν να τις ελέγξουν .

Να προσθέσω επιπλέον ότι χιλιάδες φοιτητές επιδοτούνται με 1000 Ευρώ τον χρόνο παρουσιάζοντας αποδείξεις ενοικίου οι οποιες ποτέ δεν θεωρήθηκαν τεκμήριο και οι οποίες υπερβαίνουν τα 1000 ευρώ .

Άρα μου φαίνεται και λίγο τραβηγμένο να φοβάται κανείς μην θεωρήσουν τεκμήριο τα... 420 ευρώ

Πες τα!! !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κοσμοτε είναι απίστευτη.Πόσο τραγικοί είναι οι άνθρωποι ρε γμτ! βγάζουν επιτέλους μια αναβάθμιση για την ρημαδοεφαρμογη my cosmote και κρασαρει όταν πας να κάνεις το πιο απλό πράγμα την ανανέωση χρόνου ομιλίας! πας να τους στείλεις μήνυμα πατώντας το φακελάκι μέσα στην εφαρμογή και πάλι κρασαρει! απαράδεκτοι!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κοσμοτε είναι απίστευτη.Πόσο τραγικοί είναι οι άνθρωποι ρε γμτ! βγάζουν επιτέλους μια αναβάθμιση για την ρημαδοεφαρμογη my cosmote και κρασαρει όταν πας να κάνεις το πιο απλό πράγμα την ανανέωση χρόνου ομιλίας! πας να τους στείλεις μήνυμα πατώντας το φακελάκι μέσα στην εφαρμογή και πάλι κρασαρει! απαράδεκτοι!

Και πριν οποτε ηθελε δουλευε .Τωρα απλα δεν δουλευει καθολου

Παντως απο διαφημισεις στην τηλεορασην πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...