Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασες πραγματικές κάρτες ή σου έκαναν ηλεκτρονικά ανανέωση σε νούμερο που τους υπέδειξες;
Link to comment
Share on other sites

Στη frog τα mb που δεν καταναλώνονται , μεταφέρονται στον επόμενο μήνα με την προϋπόθεση αγοράς πακέτου πριν την λήξη;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικός χώρος για να μιλάμε για το FROG http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=150442
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για την τρίμηνη ανανέωση. Έστω ότι έχω 1Ε και μου λήγει αύριο. Αν βάλω σήμερα 5Ε, παίρνει 3μηνη παράταση όλο το υπόλοιπο ή το 1Ε θα λήξει κανονικά αύριο; Γίνεται κάτι σαν τα mb που προστίθενται σε νέο πακέτο δηλαδή ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για την τρίμηνη ανανέωση. Έστω ότι έχω 1Ε και μου λήγει αύριο. Αν βάλω σήμερα 5Ε, παίρνει 3μηνη παράταση όλο το υπόλοιπο ή το 1Ε θα λήξει κανονικά αύριο; Γίνεται κάτι σαν τα mb που προστίθενται σε νέο πακέτο δηλαδή ή όχι;

Παίρνει και αυτό το 1€ τρίμηνη παράταση μαζί με το πόσο που έβαλες!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αν με τη κάρτα 10€ απο Γερμανο έπρεπε να παρω 250mb δωρο; Γιατί δεν μπήκε κάτι..

 

Η απάντηση έχει δοθεί παραπάνω. Μόνο αν κάνεις online παίρνεις τα 250mb, όχι με κάρτες!

Δε γνωρίζω τι γίνεται στην περίπτωση που πας σε κατάστημα και ζητήσεις να σου πιστώσουν 10€ στο κινητό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα ανανέωση σε Whats Up με 6 ευρώ κανονικά. Αν άλλαξε κάτι μέσα σε 24 ώρες, κανείς δεν ξέρει αν και εικάζω ότι έπεσες σε "ανενημέρωτο" υπάλληλο. :shifty:

 

Τελικά και σε άλλο καταστημα του Γερμανού μου ειπανε το ιδιο πραγμα, σε καταστημα της COSMOTE ομως που πηγα μετα κανουν κανονικα ανανεώσεις και με λιγοτερο απο 10 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση έχει δοθεί παραπάνω. Μόνο αν κάνεις online παίρνεις τα 250mb, όχι με κάρτες!

Δε γνωρίζω τι γίνεται στην περίπτωση που πας σε κατάστημα και ζητήσεις να σου πιστώσουν 10€ στο κινητό.

Ίσως φταίει αυτό..Εως 31/07 [ATTACH]63888[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

τα 250 μπαίναν και από τον Γερμανό με ηλεκτρονική ανανέωση ( όχι με κάρτα από τον Γερμανό)
Link to comment
Share on other sites

Με on line ανανεωση 28/8 μπηκαν κανονικα τα 250mb και το για 7ημερες δεν ισχυει, πανε στην μεταγενεστερη ημερομηνια ληξης τον mb που ηδη εχεις στο πακετο σου.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

H on line ανανέωση ισχύει και από το δίκτυο των ote shops; Εννοώ για τα 250mb.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

καπου πηρε το ματι μου οτι αν μεταφερεις χρονο ομιλιας απο κοσμοκαρτα σε αλλη κοσμοκαρτα μεσω easy transfer,δεν ανανεωνει τον χρονο ομιλιας(χρονος ληξης υπολοιπου) αλλα απλα μεταφερει το χρηματικο ποσο....ισχυει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Οι μεταφορές χρόνου ομιλίας που θα λάβει ο συνδρομητής Καρτοκινητής, από 5€ & πάνω, επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου και την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού του
Link to comment
Share on other sites

Οι μεταφορές χρόνου ομιλίας που θα λάβει ο συνδρομητής Καρτοκινητής, από 5€ & πάνω, επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου και την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού του

 

αυτο ισχυει σε φρογκ φιλε μου:

"Οι μεταφορές χρόνου ομιλίας που θα λάβει ο συνδρομητής Καρτοκινητής, από 5€ & πάνω, επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου και την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού του."

 

σε κοσμοκαρτα λεει αυτο:

"Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας"

 

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_easytransfer/section/Contractplans_Prs

Link to comment
Share on other sites

Σου έδωσε παραπομπή ο Σεραφείμ , στην οποία σαφέστατα αναφέρεται αυτό που σου αντέγραψα. Kαι λέει ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ η παραπομπή του πάνω πάνω , δεν λέει FROG.

Αν όμως θέλεις την δική μου άποψη , Ισχύει αυτό που σου είπα

Α) Σε FROG

Β) Σε whats Up

Γ) Σε cosmokarta

Δ) ΣΕ CIAO

Αν κατάλαβες καλά το έχω δοκιμάσει ακόμα και σε CIAO και ισχύει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και τους 2φιλους...απλα με μπερδεψε που δεν το ανεφερε ξεκαθαρα στο λινκ που ανεβασα....:O
Link to comment
Share on other sites

Σου έδωσε παραπομπή ο Σεραφείμ , στην οποία σαφέστατα αναφέρεται αυτό που σου αντέγραψα. Kαι λέει ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ η παραπομπή του πάνω πάνω , δεν λέει FROG.

Αν όμως θέλεις την δική μου άποψη , Ισχύει αυτό που σου είπα

Α) Σε FROG

Β) Σε whats Up

Γ) Σε cosmokarta

Δ) ΣΕ CIAO

Αν κατάλαβες καλά το έχω δοκιμάσει ακόμα και σε CIAO και ισχύει.

Ο,τι ισχύει στο Frog, ισχύει και στο Ciao, αφού από τις 3 Ιουλίου του 2014, όλοι οι συνδρομητές Ciao, μεταφέρθηκαν αυτόματα στο Frog.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου η cosmote δίνει 100mb να μοιρασετε σε 3 φίλους σας και δινει 100 και σε σας.*

 

Μπαίνετε στο m.whatsup.gr γράφετε το κινητό σας σας έρχεται ένας κωδικός τον βάζετε και στέλνετε σε 3 άτομα από 100mb.*

 

Διαρκεια για 3 μέρες. Δεν είναι πολλές οι μέρες αλλά περνοντας 100mb κάθε 3 μέρες από φίλους μπορείτε να έχετε συνέχεια mb για όλο το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω μια απορία σχετικά με μια χρεωση που με εξοργίζει.

 

Κάθε φορα που βάζω καρτα στο καρτοκινητο μου whatsup αμέσως με χρεώνει ενα ευρώ λέγοντας "συνδεθήκατε για μια μερα στο ιντερνετ με χρέωση 1 ευρώ, για απενεργοποιηση της υπηρεσίας στειλτε κατι κτλ... Ενω πάντα στην απενεργοποιώ πάντα γίνεται το ίδιο. Το είχα αναφέρει στην Cosmote αλλά δεν έκαναν τίποτα. Πειτε ιδέες γιατί ειναι εξοργιστικό!!

 

(παρακαλώ κάποιος να το μεταφέρει - λάθος thread σοοοορρυ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...