Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα πήγα σε ένα Γερμανό της Λάρισας για να βάλω χρήματα στη κοσμοκαρτα και ο υπάλληλος μου είπε οτι πλέον το ελάχιστο ποσό απο 5 ευρώ, έγινε 10.... Δεν είχα χρόνο να πάω σε άλλο κατάστημα να ρωτήσω και εκεί. Έχει τύχει σε άλλον από εσάς ή πέτυχα υπάλληλο που δεν ήξερε τι έλεγε;

 

Χθες έκανα ανανέωση σε Whats Up με 6 ευρώ κανονικά. Αν άλλαξε κάτι μέσα σε 24 ώρες, κανείς δεν ξέρει αν και εικάζω ότι έπεσες σε "ανενημέρωτο" υπάλληλο. :shifty:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

 

 

Να και η δεύτερη παραπληροφόρηση. Τα ΜΒ δε χάνονται, μόνο τα λεπτά και τα μηνύματα χάνονται.

 

 

Μόνο που μιλάμε για την αλλαγή πακέτου και όχι για την ανανέωση .

Επίσης να κοιτάς την δική σου παραπληροφόρηση πριν μιλήσεις για άλλους .

Συγκεκριμένα ρωτήθηκες "Έχω ένα whatsup και σκέφτομαι να το γυρίσω σε Frog

1)Υπάρχει σχετικό app για να ελέγχω το υπόλοιπο?

2)Μπορώ να κάνω ανανέωση μέσω ίντερνετ όπως στο whatsup? "

και απάντησες

"Οχι και στα δύο." ενώ όλοι γνωρίζουμε ότι πακέτα που ήταν whats up και άλλαξαν σε FROG ανοίγουν myaccount δηλαδή ανανεώνονται μέσω internet

 

Πάντως οφείλω να αναγνωρίσω ότι δεν χρησιμοποίησες χαρακτηρισμούς για κανέναν και κακώς αναφέρθηκε κάτι τέτοιο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

... .. ενώ όλοι γνωρίζουμε ότι πακέτα που ήταν whats up και άλλαξαν σε FROG ανοίγουν myaccount δηλαδή ανανεώνονται μέσω internet....

Ώώπα αλλάζουν τα δεδομένα λοιπόν!

Θα πρέπει να ανοίξω νέο myaccount, ή το υπάρχον θα λειτουργεί και μετά τη μετάβαση στο frog?

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιώ το 4g σε what's up; Πιο παλιά είχα δει ότι στέλνεις sms, αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς και που.
Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιώ το 4g σε what's up; Πιο παλιά είχα δει ότι στέλνεις sms, αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς και που.

 

Στείλε sms το λεκτικό 4G στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

Ώώπα αλλάζουν τα δεδομένα λοιπόν!

Θα πρέπει να ανοίξω νέο myaccount, ή το υπάρχον θα λειτουργεί και μετά τη μετάβαση στο frog?

 

Το Υπάρχον θα λειτουργεί και μετά την αλλαγή σε FROG ,

Για τα ΜΒ που έγραψα ότι χάνονται με την αλλαγή , κάποιοι με διαβεβαίωσαν ότι δεν χάνονται ,

Αν το δοκιμάσει κάποιος ας γράψει εδώ,

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει τελικά με το τρίμηνο για ανανέωση κάρτας? Έβαλα χθες μια wind 10αρα λέει λήγει σε 6 μήνες. Το ίδιο και στην cosmote. Τελικά έγινε τρίμηνο η ακόμα σε 6 μήνες θα τρώνε τα χρήματα από την κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Στην WIND λήγει σε 6 μήνες.

Στην Cosmote από τις 26/6 και μετά η ανανεώση είναι για 3 μήνες, εκτός αν υπερτερεί η ημερομηνία λήξης της προηγούμενης ανανέωσης .

Το πολύ πολύ δηλαδή να ισχύει μέχρι 25/12 . Αυτό δεν είναι πιά 6 μήνες άκου ξανά την ημερομηνία λήξης σου.

Link to comment
Share on other sites

Στην WIND λήγει σε 6 μήνες.

Στην Cosmote από τις 26/6 και μετά η ανανεώση είναι για 3 μήνες, εκτός αν υπερτερεί η ημερομηνία λήξης της προηγούμενης ανανέωσης .

Το πολύ πολύ δηλαδή να ισχύει μέχρι 25/12 . Αυτό δεν είναι πιά 6 μήνες άκου ξανά την ημερομηνία λήξης σου.

Είχα βάλει τέλη Μαΐου και με δείχνει λήγει Νοέμβριο. Αλλά όπως έγραψες αυτό έγινε τον Ιούνιο οπότε μετά από αυτό το μήνα ισχυσε το τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει τελικά με το τρίμηνο για ανανέωση κάρτας? Έβαλα χθες μια wind 10αρα λέει λήγει σε 6 μήνες. Το ίδιο και στην cosmote. Τελικά έγινε τρίμηνο η ακόμα σε 6 μήνες θα τρώνε τα χρήματα από την κάρτα?

Απο οτι φαινεται μας κανουν "χαρη" και το εχουν ακομα σε 6μηνο ... και μενα με Q απο χθεσινη ανανεωση μου εδωσε αλλους 6 μηνες...

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται μας κανουν "χαρη" και το εχουν ακομα σε 6μηνο ... και μενα με Q απο χθεσινη ανανεωση μου εδωσε αλλους 6 μηνες...

 

μετα τις 28 θα ειναι τριμηνο στην wind

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις άλλαξα σε Frog όπως είπε ο φίλος παραπάνω, με δύο απλές αποστολές μνμ, χωρίς καμία χρέωση μιας και δεν είχα αλλάξει ποτέ στο παρελθόν πακέτο.

Θα μου δίνουν δώρο 100 λεπτά προς όλους και προς σταθερά με κάθε ανανέωση για τους επόμενους 6 μήνες.

 

Ευχαριστώ πολύ το παιδί για τις πληροφορίες!

 

Για 4G σε Frog που στέλνω μνμ;

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δινουν και 1 GB για καθε ανανεωση με καθε ανανεωση 10 ευρω σωστα? ( στη frog)
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα που το έχω στην 2η θέση δεν δείχνει πάντως

Καλησπέρα! Και εμένα το ίδιο! Τώρα έχω 1 sim όταν είχα 2 ήταν η άλλη wind παγιο και τις γυρισα τούμπα προκειμένου να παιζει η εφαρμογή που απλά είναι must!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δινουν και 1 GB για καθε ανανεωση με καθε ανανεωση 10 ευρω σωστα? ( στη frog)

Δεν έγραφε κάτι τέτοιο το μνμ αλλά πάω πήρα τηλ να μάθω το υπόλοιπο με ενημέρωσε πως ισχύει αυτή η προσφορά που λες. Όπως και τα 500mb 5€

Link to comment
Share on other sites

κοιτανε να βγαλουν οσα μπορουν περισσοτερα,γιατι μετα την καταργηση της περιαγωγης εντος ευρωπης.....

( αν δεν μας γυρισουν στην δραχμη και μας πατησουν κλωτσια απο την ευρωπη ..)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άρα παιδιά από ότι φαίνεται αξίζει η μεταφορά από cosmokarta se frog.και σήμα έχεις κ προσφορές καλύτερες κ το 4g .μολις μου λήξουν τα λεπτά θα το κάνω κ εγώ λέω ή υπάρχει κάτι που μου ξεφεύγει;
Link to comment
Share on other sites

Άρα παιδιά από ότι φαίνεται αξίζει η μεταφορά από cosmokarta se frog.και σήμα έχεις κ προσφορές καλύτερες κ το 4g .μολις μου λήξουν τα λεπτά θα το κάνω κ εγώ λέω ή υπάρχει κάτι που μου ξεφεύγει;

Από σήμα, 4G και ταχύτητες, δε χάνεις απολύτως τίποτα. Το ίδιο ακριβώς δίκτυο είναι (και χωρίς εσωτερική περιαγωγή που έχει η Q). Οσον αφορά τις χρεώσεις και προσφορές, το Frog έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο, δε σου δίνει όμως τόσα πολλά λεπτά προς όλους, όπως η Cosmoκάρτα. Επομένως, αν κάνεις πολλές και μικρής διάρκειας κλήσεις, συμφέρει το Frog, ενώ αν κάνεις λίγες και μεγάλης διάρκειας κλήσεις, συμφέρει η Cosmoκάρτα. Το μόνο που θα χάσεις, είναι η υπηρεσία "ένα λεπτό το λεπτό προς δύο αριθμούς Cosmote", που προσφέρεται μόνο από την Cosmoκάρτα. Επιπλέον, αν χρησιμοποιείς πολύ το internet, συμφέρει το Frog με χίλια, αφού προσφέρει δωρεάν δεδομένα ως bonus ανανέωσης, ενώ στην Cosmoκάρτα τα χρυσοπληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμα, 4G και ταχύτητες, δε χάνεις απολύτως τίποτα. Το ίδιο ακριβώς δίκτυο είναι (και χωρίς εσωτερική περιαγωγή που έχει η Q). Οσον αφορά τις χρεώσεις και προσφορές, το Frog έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο, δε σου δίνει όμως τόσα πολλά λεπτά προς όλους, όπως η Cosmoκάρτα. Επομένως, αν κάνεις πολλές και μικρής διάρκειας κλήσεις, συμφέρει το Frog, ενώ αν κάνεις λίγες και μεγάλης διάρκειας κλήσεις, συμφέρει η Cosmoκάρτα. Το μόνο που θα χάσεις, είναι η υπηρεσία "ένα λεπτό το λεπτό προς δύο αριθμούς Cosmote", που προσφέρεται μόνο από την Cosmoκάρτα. Επιπλέον, αν χρησιμοποιείς πολύ το internet, συμφέρει το Frog με χίλια, αφού προσφέρει δωρεάν δεδομένα ως bonus ανανέωσης, ενώ στην Cosmoκάρτα τα χρυσοπληρώνεις.

 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου!μαλλον για frog πάω.να ρωτήσω κ κάτι άλλο τα δωρεάν λεπτά που δίνει η cosmote στα συμβόλαια της για cosmote ειναι μέσα και τα frog ή μόνο η cosmokarta κ το whatsupp?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου!μαλλον για frog πάω.να ρωτήσω κ κάτι άλλο τα δωρεάν λεπτά που δίνει η cosmote στα συμβόλαια της για cosmote ειναι μέσα και τα frog ή μόνο η cosmokarta κ το whatsupp?

 

Ειναι και η frog μεσα στα δωρεαν λεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου!μαλλον για frog πάω.να ρωτήσω κ κάτι άλλο τα δωρεάν λεπτά που δίνει η cosmote στα συμβόλαια της για cosmote ειναι μέσα και τα frog ή μόνο η cosmokarta κ το whatsupp?

Ως συνδρομητές Cosmote, νοούνται όλοι οι συνδρομητές συμβολαίου, καρτοσυμβολαίου και καρτοκινητής What's Up, Cosmoκάρτα και Frog.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποτίθεται ότι με 10€ κάρτα απο Γερμανό πχ έχω δωρο 250 mb;

Σήμερα έβαλα 2 καρτες των 10 € αλλά δεν είδα κάτι. Χρειάζεται να κάνω κάτι; ;

Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...