Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι οριακά εκεί, ενάμιση γιγα internet και 200' ομιλιας.. Συμφέρει να βαζω καρτες με πιστωτική, απο κατάστημα ή καπως αλλιώς;

 

Γιαυτη την χρηση δεν σε συμφερει κοσμοτε. Πανε wind. Θα ανανεωνεις με 12 ευρω μεσω ιντερνετ και θα παιρνεις 1 gb δωρο με την ηλεκτρονικη ανανεωση και με τα 10 ευρω 2 πακετα των 200 λεπτων προς ολους και δωρο 200 λεπτα προς wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει και αλλα τέτοια ωραία;

Αν τα βαλεις απο Internet τα 10€ δεν παιζει δωρο να υππθεσω ε;

Παίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτη την χρηση δεν σε συμφερει κοσμοτε. Πανε wind. Θα ανανεωνεις με 12 ευρω μεσω ιντερνετ και θα παιρνεις 1 gb δωρο με την ηλεκτρονικη ανανεωση και με τα 10 ευρω 2 πακετα των 200 λεπτων προς ολους και δωρο 200 λεπτα προς wind

Καλα τα λες αλλα στη δουλειά μου εχει μονο σημα η cosmote :(

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες αλλα στη δουλειά μου εχει μονο σημα η cosmote :(

 

Τοτε, δυστυχως, μονοδρομος η κοσμοτε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες αλλα στη δουλειά μου εχει μονο σημα η cosmote :(

Για σκέψου και το Frog. Είναι της Cosmote και δίνει δωρεάν δεδομένα, με τις κάρτες που ανανεώνεις. Συγκεκριμένα, στην πρώτη ανανέωση 10 ευρώ κάθε μήνα, σου δίνει δώρο 1 GB, ενώ στην πρώτη ανανέωση 5 ευρώ κάθε μήνα, δίνει δώρο 500 MB. Επομένως: Ανανεώνεις με 10 ευρώ και παίρνεις 1 GB, μετά ανανεώνεις με 5 ευρώ και παίρνεις 500 MB και με τα 13,40 ευρώ που μένουν στην κάρτα σου (από τα 15 ευρώ ανανέωση), μπορείς να ενεργοποιήσεις 4 πακέτα των 60 λεπτών προς όλους, καθένα από τα οποία κοστίζει 3 ευρώ, οπότε θα έχεις 240 λεπτά προς όλους (ή ακόμη και 480, αν τα ενεργοποιείς την 1η ή την 3η εβδομάδα κάθε μήνα, οπότε προσφέρονται διπλάσια λεπτά), με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Δεν είναι η τέλεια λύση, αλλά σκέψου το κι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ακούγεται.. Εχει 4G δωρεάν;;

Ευχαριστώ.

 

Ναι.

Μαζί με τo 1GB δώρο σου δίνουν και 1500 λεπτά ομιλίας προς frog στην κάρτα τον 10.

Και στην κάρτα τον 5 ευρώ σου δίνουν 500MB + 600 λεπτά ομιλίας προς frog .

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Και Πως πας από cosmote σε frog? Έχω μια σιμ cosmote για backup σε tablet και από ότι διαβάζω συμφέρει για data Όταν χρειαστώ , όχι συχνά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με εχουν ταραξει στις χρεωσεις κατα καιρους, στην cosmokarta μου, απο πενταψηφια νουμερα, χωρίς ποτέ να εχω μπει σε κανενα site και χωρις ποτέ να εχω κανει χρηση καποιου νουμερου. Το κανουν συνεχεια. 2 ευρω να παρουν απο τον καθενα ειναι τεραστια ποσά που κερδιζουν. Και πιστευω οτι εχει ευθυνη κ η εταιρια. Ειναι απαραδεκτοι ολοι μαζι. Προστασια πολιτη μηδεν . Τελευταια φορα με χρεωσαν απο το 19366 και δεν μπορω να βρω σε ποια εταιρεια ανηκει για να ζητησω πισω τα λεφτα μου.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, για να σε χρεώνουν κάπου κάποιος κάποτε έβαλε τον αριθμό του κινητού σου σε τέτοια "υπηρεσία" και συ το επιβεβαίωσες..δεύτερον, τα χρήματα δε τα παίρνεις πίσω έτσι απλά... Τρίτον, πάρε 138 38 την κόσμοτε ανέφερε το πρόβλημα για να σου εξηγησουν τί να κάνεις..Εδώ δύσκολα θα βρεις το δίκιο σου Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση :)

Η αληθεια ειναι οτι επαθα ενα ψιλοσοκ με αυτο που διαβασα...... δεν εχει αναγνωριση κλησεων ? cosmote :down:

θα φυγει την αλλη εβδομαδα, δεν ξερω αν θα προλαβει να κανει φορητοτητα, συνηθος ποσες μερες κανει η φορητοτητα απο την cosmote σε αλλη εταιρεια ?

 

6 ώρες μόνο. Εγώ θα πρότεινα να το κάνει συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο στην cosmote.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για σκέψου και το Frog. Είναι της Cosmote και δίνει δωρεάν δεδομένα, με τις κάρτες που ανανεώνεις. Συγκεκριμένα, στην πρώτη ανανέωση 10 ευρώ κάθε μήνα, σου δίνει δώρο 1 GB, ενώ στην πρώτη ανανέωση 5 ευρώ κάθε μήνα, δίνει δώρο 500 MB. Επομένως: Ανανεώνεις με 10 ευρώ και παίρνεις 1 GB, μετά ανανεώνεις με 5 ευρώ και παίρνεις 500 MB και με τα 13,40 ευρώ που μένουν στην κάρτα σου (από τα 15 ευρώ ανανέωση), μπορείς να ενεργοποιήσεις 4 πακέτα των 60 λεπτών προς όλους, καθένα από τα οποία κοστίζει 3 ευρώ, οπότε θα έχεις 240 λεπτά προς όλους (ή ακόμη και 480, αν τα ενεργοποιείς την 1η ή την 3η εβδομάδα κάθε μήνα, οπότε προσφέρονται διπλάσια λεπτά), με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Δεν είναι η τέλεια λύση, αλλά σκέψου το κι'αυτό.

 

Ta oποία είναι δωρα/προσφορες και δεν ξέρεις μέχρι πότε θα ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Ta oποία είναι δωρα/προσφορες και δεν ξέρεις μέχρι πότε θα ισχύουν.

Καλά, τα δίνουν εδώ και 1,5 χρόνο. Δύσκολο να τα κόψουν (χωρίς να προσφέρουν κάτι άλλο, ισοδύναμο), λόγω του ανταγωνισμού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και Πως πας από cosmote σε frog? Έχω μια σιμ cosmote για backup σε tablet και από ότι διαβάζω συμφέρει για data Όταν χρειαστώ , όχι συχνά

Αν έχεις What's Up ή Cosmoκάρτα και θέλεις να μεταφερθείς στο Frog, στέλνεις μήνυμα με το λεκτικό αλπακ ή alpak στο 1314. Μετά, σου έρχεται μήνυμα, που σε ενημερώνει ότι πρέπει να στείλεις νέο μήνυμα με το γράμμα F στο 1314. Αν δεν έχεις ξανακάνει αλλαγή πακέτου στη "ζωή" του καρτοκινητού σου, η αλλαγή είναι δωρεάν. Διαφορετικά, χρεώνεται 3 ευρώ. Συμβουλή: Μην πάρεις "καθαρόαιμο" Frog γιατί δεν θα δικαιούσαι microsim, ούτε nanosim. Ακόμη και οι κανονικού μεγέθους κάρτες που δίνουν, είναι μονίμως σε έλλειψη, οπότε "τρομάζεις" να βρεις κάρτα sim, αν χρειαστείς αντικατάσταση. Πάρε καλύτερα What's Up ή Cosmoκάρτα και κάνε αλλαγή σε Frog.

Link to comment
Share on other sites

Με εχουν ταραξει στις χρεωσεις κατα καιρους, στην cosmokarta μου, απο πενταψηφια νουμερα, χωρίς ποτέ να εχω μπει σε κανενα site και χωρις ποτέ να εχω κανει χρηση καποιου νουμερου. Το κανουν συνεχεια. 2 ευρω να παρουν απο τον καθενα ειναι τεραστια ποσά που κερδιζουν. Και πιστευω οτι εχει ευθυνη κ η εταιρια. Ειναι απαραδεκτοι ολοι μαζι. Προστασια πολιτη μηδεν . Τελευταια φορα με χρεωσαν απο το 19366 και δεν μπορω να βρω σε ποια εταιρεια ανηκει για να ζητησω πισω τα λεφτα μου.

 

Κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αναφέροντας και τα νούμερα που σε χρεώνουν. Επίσης, ζήτα από την Cosmote να σου βάλει φραγή στα εισερχόμενα από 5ψηφία (εάν θέλεις και στα εξερχόμενα).

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τα δίνουν εδώ και 1,5 χρόνο. Δύσκολο να τα κόψουν (χωρίς να προσφέρουν κάτι άλλο, ισοδύναμο), λόγω του ανταγωνισμού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις What's Up ή Cosmoκάρτα και θέλεις να μεταφερθείς στο Frog, στέλνεις μήνυμα με το λεκτικό αλπακ ή alpak στο 1314. Μετά, σου έρχεται μήνυμα, που σε ενημερώνει ότι πρέπει να στείλεις νέο μήνυμα με το γράμμα F στο 1314. Αν δεν έχεις ξανακάνει αλλαγή πακέτου στη "ζωή" του καρτοκινητού σου, η αλλαγή είναι δωρεάν. Διαφορετικά, χρεώνεται 3 ευρώ. Συμβουλή: Μην πάρεις "καθαρόαιμο" Frog γιατί δεν θα δικαιούσαι microsim, ούτε nanosim. Ακόμη και οι κανονικού μεγέθους κάρτες που δίνουν, είναι μονίμως σε έλλειψη, οπότε "τρομάζεις" να βρεις κάρτα sim, αν χρειαστείς αντικατάσταση. Πάρε καλύτερα What's Up ή Cosmoκάρτα και κάνε αλλαγή σε Frog.

thanks για την ενημέρωση, οπότε πάω μέσω του μηνύματος σε frog μιας και είμαι με cosmokarta. Το χρηματικό υπόλοιπο που έχω στην κάρτα φαντάζομαι ότι δεν χάνεται, σωστά?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, για να σε χρεώνουν κάπου κάποιος κάποτε έβαλε τον αριθμό του κινητού σου σε τέτοια "υπηρεσία" και συ το επιβεβαίωσες..δεύτερον, τα χρήματα δε τα παίρνεις πίσω έτσι απλά... Τρίτον, πάρε 138 38 την κόσμοτε ανέφερε το πρόβλημα για να σου εξηγησουν τί να κάνεις..Εδώ δύσκολα θα βρεις το δίκιο σου

 

Δεν ειναι 100% ετσι οπως το λες. Αλλος συμφορουμιτης ανεφερε το ιδιο προβλημα και οταν επικοινωνησε με την εταιρια που του ετρωγε τα 2ευρα και ζητησε λεπτομερειες για το ποτε ενεργοποιησε την συνδρομη αμεσως προσφερθηκαν να του επιστρεψουν ολο το ποσο. Αρα γινονται και λαμογιες χωρις απαραιτητα να φταιει ο συνδρομητης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks για την ενημέρωση, οπότε πάω μέσω του μηνύματος σε frog μιας και είμαι με cosmokarta. Το χρηματικό υπόλοιπο που έχω στην κάρτα φαντάζομαι ότι δεν χάνεται, σωστά?

Λάθος φαντάζεσαι, χάνετε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα whatsup και σκέφτομαι να το γυρίσω σε Frog

1)Υπάρχει σχετικό app για να ελέγχω το υπόλοιπο?

2)Μπορώ να κάνω ανανέωση μέσω ίντερνετ όπως στο whatsup?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα whatsup και σκέφτομαι να το γυρίσω σε Frog

1)Υπάρχει σχετικό app για να ελέγχω το υπόλοιπο?

2)Μπορώ να κάνω ανανέωση μέσω ίντερνετ όπως στο whatsup?

Οχι και στα δύο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάθος φαντάζεσαι, χάνετε.

Μωρε μπράβο, από παραπληροφόρηση, μία χαρά τα πάμε. Περισσότερο όμως, μου αρέσει η ευκολία με την οποία αυτή συμβαίνει. Το έχεις δοκιμάσει? Σίγουρα όχι. Τον Ιούλιο, έκανα το Frog μου What's Up, έχοντας υπόλοιπο κοντά 200 ευρώ. Το μόνο που έχασα, ήταν τα 7 ευρώ της αλλαγής. Εξ'άλλου, τέτοιες παράνομες και παράλογες κλοπές (να χάνεται το υπόλοιπο με την αλλαγή πακέτου), μόνο οι κόκκινοι τις κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου απαντήσω στους χαρακτηρισμούς. Απλά στους επιστρεφω.

Ζητώ συγγνώμη από τον φίλο που του είπα ότι ψάχνει το υπόλοιπο του βασιζόμενος συν λογική των εταιρειών και έχοντας παράδειγμα την Q & wind

Δεν περίμενα από την cosmote τέτοια λογική συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

thanks για την ενημέρωση, οπότε πάω μέσω του μηνύματος σε frog μιας και είμαι με cosmokarta. Το χρηματικό υπόλοιπο που έχω στην κάρτα φαντάζομαι ότι δεν χάνεται, σωστά?

 

Υπευθηνα σε ενημερώνω ότι το ποσό που έχεις στην κάρτα δεν χάνεται .

Τα ΜΒ και τα λεπτά ομιλίας θα χαθούν.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, thanks!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου απαντήσω στους χαρακτηρισμούς. Απλά στους επιστρεφω.

Ζητώ συγγνώμη από τον φίλο που του είπα ότι ψάχνει το υπόλοιπο του βασιζόμενος συν λογική των εταιρειών και έχοντας παράδειγμα την Q & wind

Δεν περίμενα από την cosmote τέτοια λογική συμπεριφορά

Δε σε χαρακτήρισα, απλά διαπίστωσα, ότι παραπληροφόρησες κάποιον. Ποιούς χαρακτηρισμούς μου επιστρέφεις? Παραπληροφόρησα εγώ κάποιον? Χαρακτηρισμούς έδωσα για τους κόκκινους. Εσένα αυτό γιατί σε πειράζει? Μήπως εργάζεσαι σ'αυτούς? Στην Wind/Q που αναφέρεις, δε γίνεται αλλαγή πακέτου, οπότε την πάτησες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπευθηνα σε ενημερώνω ότι το ποσό που έχεις στην κάρτα δεν χάνεται .

Τα ΜΒ και τα λεπτά ομιλίας θα χαθούν.

Να και η δεύτερη παραπληροφόρηση. Τα ΜΒ δε χάνονται, μόνο τα λεπτά και τα μηνύματα χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε ένα Γερμανό της Λάρισας για να βάλω χρήματα στη κοσμοκαρτα και ο υπάλληλος μου είπε οτι πλέον το ελάχιστο ποσό απο 5 ευρώ, έγινε 10.... Δεν είχα χρόνο να πάω σε άλλο κατάστημα να ρωτήσω και εκεί. Έχει τύχει σε άλλον από εσάς ή πέτυχα υπάλληλο που δεν ήξερε τι έλεγε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...