Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να πιασω 4g πρεπει να εχω και αντιστοιχη 4g καρτα σιμ;

η αντικατασταση ειναι δωρεαν; γινεται ΑΜΕΣΑ σε καταστημα γερμανο; χρειαζεται καποια εγγραφα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για να πιασω 4g πρεπει να εχω και αντιστοιχη 4g καρτα σιμ;

η αντικατασταση ειναι δωρεαν; γινεται ΑΜΕΣΑ σε καταστημα γερμανο; χρειαζεται καποια εγγραφα;

 

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις sim, απλα ενεργοποιεις το 4G στη γραμμη σου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ειναι παλια αυτη που εχω ομως. δε παιζει ρολο?

 

Κανενα ρολο δε παιζει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

για να πιασω 4g πρεπει να εχω και αντιστοιχη 4g καρτα σιμ;

η αντικατασταση ειναι δωρεαν; γινεται ΑΜΕΣΑ σε καταστημα γερμανο; χρειαζεται καποια εγγραφα;

Αν η σιμ σου είναι παλιά το πιο πιθανό είναι να μην υποστηρίζει 4g. Πας σε έναν γερμανό και σου αλλάζουν την σιμ επιτόπου. Ούτε δέκα λεπτά δεν θα κάνεις. Δίνεις όμως 5€ για την αντικατάσταση. Εγώ τόσα είχα δώσει Δεν ξέρω αν είναι δωρεάν Τώρα.

Όταν αλλάξεις την σιμ δεν χάνεις απολυτως τίποτα. Ούτε την κάρτα/χρηματα που ειχες μέσα Ούτε τυχόν πακετα που έχεις ενεργοποιημενα Ούτε αριθμό αλλαζεις.

 

Εκτός κ αν η σιμ σου υποστηρίζει και τωρα 4g και απλά χρειάζεται να στείλεις το sms ενεργοποίησης.

 

Από έγγραφα Δεν θα χρειαστείς τίποτα παραπάνω από την ταυτότητα σου αν ο αιθμος είναι στο όνομα σου. Αν δεν είναι, τότε πρέπει να πάει με την ταυτότητα του αυτός που έχει τον αριθμό στο όνομα του.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα θέμα με καρτοκινητό whatsup, κάθε φορά που βάζω κάρτα μετά από λίγο ενεργοποιείται η υπηρεσία που συνδέεται στο ίντερνετ με 1 ευρό τη μέρα, το περίεργο είναι πως δεν χρησιμοποιω δεδομένα εκείνη τη στιγμή. Απενεργοποιώ την υπηρεσία με γραπτό sms αλλά μόλις ξαναβάζω κάρτα, ενεργοποιείται πάλι. Τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

στην νέα εφαρμογή της κοσμοτε μπορείτε να κάνετε ανανέωση ομιλίας;

 

Με λιγο ζορι αλλα ανανεωσα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με λιγο ζορι αλλα ανανεωσα

 

ναι, καναμε την κυριακη

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/14/8c0f67351264577db050ccf9b05439b2.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/11/14/5a15b3e4ea9e240a46996347e29445f6.jpg

βάζω νούμερο, ποσό πέντε ευρώ και βγάζει σφάλμα.!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε σε λιγο και μενα τα ιδια εκανε και ολα οκ!

Το κάνω εδώ και τόσες μέρες από την ημέρα που αναβαθμίστηκε η εφαρμογή αλλά τίποτα!

 

μη μου πεις ότι πρέπει να μην είμαι με wifi και να εδώ ενεργά τα δεδομένα τη σιμ κοσμοτε ; Γιατί είτε με wifi είτε με την κάρτα της wind δοκιμάσω την εφαρμογή της κοσμοτε!

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω εδώ και τόσες μέρες από την ημέρα που αναβαθμίστηκε η εφαρμογή αλλά τίποτα!

 

μη μου πεις ότι πρέπει να μην είμαι με wifi και να εδώ ενεργά τα δεδομένα τη σιμ κοσμοτε ; Γιατί είτε με wifi είτε με την κάρτα της wind δοκιμάσω την εφαρμογή της κοσμοτε!

 

αν η καρτα της WIND ειναι στην πρωτη καρτα δεν δουλευει η εφαρμογη της COSMOTE..

την εχω και εγω στο κινητο και δουλευει μια χαρα, αλλα ,επειδη εχω και την wind σαν 2η καρτα.. η εφαρμογη της WIND δεν δουλευει.. πρεπει να αλλαξω θεση και σε αυτην να την βαλω στην πρωτη θεση... βεβαια .εγω δεν την χρησιμοποιω....μπαινω μεσω σελιδας στο λογαριασμο μου.

οποτε βλεπω μονο της COSMOTE..που ειναι πρωτη καρτα...ο λογος ειναι κυριως οτι στελνει μηνυμα δωρεαν στην εταιρια αυτοματα.. οποτε αν μπαινεις μεσω αλλης εταιριας δεν δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

αν η καρτα της WIND ειναι στην πρωτη καρτα δεν δουλευει η εφαρμογη της COSMOTE..

την εχω και εγω στο κινητο και δουλευει μια χαρα, αλλα ,επειδη εχω και την wind σαν 2η καρτα.. η εφαρμογη της WIND δεν δουλευει.. πρεπει να αλλαξω θεση και σε αυτην να την βαλω στην πρωτη θεση... βεβαια .εγω δεν την χρησιμοποιω....μπαινω μεσω σελιδας στο λογαριασμο μου.

οποτε βλεπω μονο της COSMOTE..που ειναι πρωτη καρτα...ο λογος ειναι κυριως οτι στελνει μηνυμα δωρεαν στην εταιρια αυτοματα.. οποτε αν μπαινεις μεσω αλλης εταιριας δεν δουλευει...

 

η εφαρμογή της wind δουλεύει από όλες τις θέσεις σιμ ακόμα και από ΆΛΛΟ κινητό.

 

τώρα την κοσμοτε την έχω στην πρώτη θέση και ΔΕΝ μπορώ να κάνω ανανέωση ομιλίας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο μόνο η θέση αλλά και ποια σιμ έχει data
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο μόνο η θέση αλλά και ποια σιμ έχει data

κάτσε να βάλω data στης κοσμοτε...

 

 

Ναι ακόμα και με wifi μόλις άλλαξα τα δεδομένα δούλεψε η εφαρμογή για ανανέωση ομιλίας!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

κάτσε να βάλω data στης κοσμοτε...

 

 

Ναι ακόμα και με wifi μόλις άλλαξα τα δεδομένα δούλεψε η εφαρμογή για ανανέωση ομιλίας!

;)

ειναι απλο, το αππ της κοσμοτε ελεγχει αν η καρτα σου ειναι ενεργη και εχει ντατα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπαρχει-Υπήρχε κάποιο Bonus για ανανέωση καρτοκινητού (whats Up)μέσω καταστήματος ;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπαρχει-Υπήρχε κάποιο Bonus για ανανέωση καρτοκινητού (whats Up)μέσω καταστήματος ;; Ευχαριστώ

250 MB

 

10 χαρακτήρες

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης 10% για ανανέωση απο 30 ευρω και 15% για ανανέωση από 60%
Link to comment
Share on other sites

Κανένας τρόπος για απόκτηση φοιτητικού. .;

Αν δεν είσαι φοιτητής αλά θες φοιτητικό ένας τρόπος υπάρχει.... Να πετύχεις πλανόδιο πωλητή σε κάποια από τις εξόδους του μετρό στην Αθήνα!! Δίνουν φοιτητικά Και χωρίς να είσαι φοιτητής ! Απλά δίνεις μόνο την ταυτότητα σου !! Οποία ηλικία κ αν έχεις δεν τους νοιάζει. Δεν ζητάνε αποδεικτικά ότι είσαι φοιτητής.

Ένας γνωστός μου 58 χρόνων πήρε φοιτητικο. :lol:

Αν και πιο εύκολα βρίσκεις voda και wind στις εξόδους. Κοσμοτε πιο αραιά !

 

Εκτός κ αν είσαι οντως φοιτητής οπότε πας σε ένα κατάστημα Και κάνεις την δουλειά σου

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...