Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά εγώ θέλω να κάνω ονλαιν ανανέωση με χρεωστική κάρτα. Γίνεται μέσα από το σαιτ της κοσμοτε;

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp

Εδώ είσαι...........

Δεν είναι δύσκολο !! Πατάς στο google "cosmote online ανανέωση χρόνου ομιλίας " και στο βγάζει. Ούτε ψάχνεις ούτε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp

Εδώ είσαι...........

Δεν είναι δύσκολο !! Πατάς στο google "cosmote online ανανέωση χρόνου ομιλίας " και στο βγάζει

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο Γερμανο εβαλα και μου εδωσε τα 500mb.

 

Ναι μου τα εδωσε και εμενα.ευχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δλδ εγώ πχ που έχω ένα whatsup και βάζω κάθε μήνα 10€ τα οποία μένουν στην κάρτα (γιατί χρησιμοποιώ μονο τα δώρα που δίνει με την ανανέωση) και έχουν μαζευτεί 70-80€ θα χαθούν μετά το τρίμηνο?

 

Τόσο καιρό δεν έχει χαθεί τπτ πάντως παίδες.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Αφού βάζεις κάθε μήνα 10€, παίρνουν παράταση για ένα 3μηνο και τα υπόλοιπα που είχε μέσα. Αν σταματήσεις τις ανανεώσεις, ότι έχεις θα το χάσεις 3 μήνες μετά την τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6432215 πειτε την γνωμη σας

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι σχετικά Offtopic πρέπει να πω τον πόνο μου.... πήρανε τηλ τον πατερα μου για μετατροπή σε καρτοπρογραμμα 50 και εκείνος μη ξέροντας έδωσε τα στοιχεια του....

Το θέμα είναι ότι η Vodafone στην αντιπαραβολή που έκανε είδε ότι τα στοιχεια που έδωσε ο father δεν συμφωνούσαν διότι το καρτοκινητό ήταν στα δικά μου και όχι στα δικά του.

Τον ξαναπερνούν τηλέφωνο για να τον ενημερώσουν και τους απαντα να μην προχωρήσουν (p.s. Ο πατέρας μου στην πρωτη επικοινωνία , έδωσε τα δικά του στοιχεια, είχε όμως ωστόσο ενημερώσει ότι δεν ήταν ο κάτοχος του τηλεφώνου...).

 

Αποτέλεσμα. Το τηλέφωνο μεταβιβαστικέ στο όνομα του και ενεργοποιήθηκε σε καρτοσυμβόλαιο ΧΩΡΙΣ την δική μου συγκατάθεση...

 

Παράνοια ρε φιλε... έχω εκνευριστεί απίστευτα. Αν αυτό δεν είναι παράνομο τι είναι???

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι παράνομο. Κάνε μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Επίσης αν το όλο εγχείρημα πραγματοποιήθηκε τηλεφωνικά, λογικά θα έχεις κάποια διορία να το αναστρέψεις, ατελώς φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται με σβησμένο το APN εντελώς και με firewall που μπλοκάρει οτιδήποτε έχει να κάνει με ντατα να μου στέλνουν κάθε μεσημέρι μπήκες στο ίντερνετ, -1 ευρώ?με έχουν τσακίσει, πάνω από 50 φορές αυτό, έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν γίνεται τίποτα, 4 φορές έγινε μέσα σε μια βδομάδα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται με σβησμένο το APN εντελώς και με firewall που μπλοκάρει οτιδήποτε έχει να κάνει με ντατα να μου στέλνουν κάθε μεσημέρι μπήκες στο ίντερνετ, -1 ευρώ?με έχουν τσακίσει, πάνω από 50 φορές αυτό, έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν γίνεται τίποτα, 4 φορές έγινε μέσα σε μια βδομάδα.

 

Για τη Wind έχω ακούσει το -1 daily, πολλές διαμαρτυρίες.

Το κάνει και η C-Ote; Δεν το'χω πάθει ποτέ γιατί έχω 17 μήνες να βάλω κάρτα...χα χα!

 

Γιατί έσβησες τελείως το APN; Στη Wind έχω σβήσει ένα γράμμα και δεν την ξανάπαθα από τότε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στειλε END DAY στο 1333,για απενεργοποιηση . Το εχεις κανει ?

 

Με END DAY δεν "μπαίνει" ούτε όταν βάλεις πακέτο. Απενεργοποιεί τελείως τα "δεδομένα" στον αριθμό.

Και αν "πιάσει" (το END DAY) με την πρώτη!

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται με σβησμένο το APN εντελώς και με firewall που μπλοκάρει οτιδήποτε έχει να κάνει με ντατα να μου στέλνουν κάθε μεσημέρι μπήκες στο ίντερνετ, -1 ευρώ?με έχουν τσακίσει, πάνω από 50 φορές αυτό, έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν γίνεται τίποτα, 4 φορές έγινε μέσα σε μια βδομάδα.

 

Εχεις δοκιμασει να στηλεις END DAY στο 1333 και ακομα σε χρεωνει?

 

(Με προλαβανε οι απο πανω...)

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα είδα το εξής!

ο θείος μου που έχει CU μεσώ της εφαρμογής whatsapp μιλάει με το κέντρο εξυπηρετησεις πελατών της vodafon.....χωρίς χρέωση δλδ χωρίς τπτ

 

 

παίζει τπτ τέτοιο και για whatup?????/

 

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

στειλε END DAY στο 1333,για απενεργοποιηση . Το εχεις κανει ?

 

Πάλι το κάνει όποτε θέλει

 

Το θέμα είναι πως με χρεώνει τόσο καιρό με σβησμενο ένα γράμμα από το apn. Τα πήρα και το έσβησα όλο και πάλι με χρεώνει. Αυτό είναι κλεψια, πως μπαίνεις ίντερνετ χωρίς apn, είναι αδύνατο να γίνει ακόμα και αν πατήσω εγώ να ανοίξω τα δεδομένα. Οι τύποι είναι απατεώνες

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα συμβαίνουν .

α) Είτε το κινητό σου μπαίνει στο Internet , με τρόπο που γνωρίζει αυτό .

β) Η Cosmote διάλεξε εσένα μέσα σε εκατομμύρια συνδρομητές για να σου κάνει απατεωνιές.

Εγώ πάντως Υιοθετώ την πρώτη εκδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι το κάνει όποτε θέλει

 

Το θέμα είναι πως με χρεώνει τόσο καιρό με σβησμενο ένα γράμμα από το apn. Τα πήρα και το έσβησα όλο και πάλι με χρεώνει. Αυτό είναι κλεψια, πως μπαίνεις ίντερνετ χωρίς apn, είναι αδύνατο να γίνει ακόμα και αν πατήσω εγώ να ανοίξω τα δεδομένα. Οι τύποι είναι απατεώνες

 

Το ΑΡΝ στο οποίο ξετσέκαρες το 1 γράμμα (πχ από internet σε inernet) είναι το τσεκαρισμένο ενεργό;

Αν Ναι, αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα συμβαίνουν .

α) Είτε το κινητό σου μπαίνει στο Internet , με τρόπο που γνωρίζει αυτό .

β) Η Cosmote διάλεξε εσένα μέσα σε εκατομμύρια συνδρομητές για να σου κάνει απατεωνιές.

Εγώ πάντως Υιοθετώ την πρώτη εκδοχή.

 

 

Δεν είναι ο μόνος... Και σε εμένα έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα συμβαίνουν .

α) Είτε το κινητό σου μπαίνει στο Internet , με τρόπο που γνωρίζει αυτό .

β) Η Cosmote διάλεξε εσένα μέσα σε εκατομμύρια συνδρομητές για να σου κάνει απατεωνιές.

Εγώ πάντως Υιοθετώ την πρώτη εκδοχή.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στο ίντερνετ το κινητό, εκτός από το firewall που απέκλεισε τα πάντα με ντατα δεν έχω καν apn.

 

δεν έχω apn γιατί αγανακτησα και το έσβησα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στο ίντερνετ το κινητό, εκτός από το firewall που απέκλεισε τα πάντα με ντατα δεν έχω καν apn.

 

δεν έχω apn γιατί αγανακτησα και το έσβησα

 

Γιατί δεν επικοινωνείς με την εξυπηρέτηση πελατών;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κι έχω είχα επικοινωνήσει αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Επαναλαμβάνουν μονότονα ότι δεν μπορεί η χρέωση να είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου τα γύρισαν ξανά στην κάρτα, με πήρε μια σήμερα μια κοπέλα και μου το είπε. Σαν λύση μου είπε να βάλω την σιμ σε άλλο κινητό και να την βάλω πάλι στο δικό μου μήπως μπλοκαρε, έτσι θα ξεκολλήσει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Voda CU είναι η μόνη που αν εξαντλήσεις τα ΜΒ όσο διαρκεί ακόμα το πακέτο με ΜΒ χρεώνει με χρεώσεις daily

του τύπου 1€ για τα πρώτα 15ΜΒ. Στη συνέχεια, θα χρεώνεσαι 1€ για κάθε 50ΜΒ.

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/internet-oli-mera/

 

Οι άλλες 2 με 1€/1ΜΒ (η C-Ote) ως (αδιευκρίνιστο, δεν το γράφει πουθενά στο site της) 1€/10ΜΒ (η Wind).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Voda CU είναι η μόνη που αν εξαντλήσεις τα ΜΒ όσο διαρκεί ακόμα το πακέτο με ΜΒ χρεώνει με χρεώσεις daily

του τύπου 1€ για τα πρώτα 15ΜΒ. Στη συνέχεια, θα χρεώνεσαι 1€ για κάθε 50ΜΒ.

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/internet-oli-mera/

 

Οι άλλες 2 με 1€/1ΜΒ (η C-Ote) ως (αδιευκρίνιστο, δεν το γράφει πουθενά στο site της) 1€/10ΜΒ (η Wind).

 

Μπραβο σου για την επισήμανση!

Ετσι ειναι ακριβως!

Κι εγω, αν και η βασικη μου κινητη ειναι ολα τα χρονια cosmokarta,

για καρτοκινητο internet (με modem mi-fi) ειναι vodafone καρτοκινητη,

γιατι συμφερει περισσοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...