Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ, νομίζω ότι ΓΙΝΕΤΑΙ !!!!!!

 

Ανανεώνω, συνέχεια με easy transfer χωρίς θέμα. Δεν είμαι σίγουρος αν αρκούν 5€ η θέλει 10€.

Δε γίνεται αν έχει ήδη μπει η φραγή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Η μητέρα μου είχε ενεργοποιησει την υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης για το πακέτο Voice & sms της Cosmokarta.

Κι ενώ είχε ενημερωθεί με sms της Cosmote ότι θα μεταφερθεί στο πακέτο Combo και μάλιστα θα παραμείνει ενεργή η αυτόματη ενεργοποιηση, είχε την φαεινη ιδέα να πάει σε κατάστημα της Cosmote. Εκεί, λοιπόν, της είπαν ότι ενεργοποίησαν αυτοί χειροκίνητα το νέο πακέτο (Combo), αλλά αυτό πλέον δεν θα ενεργοποιείται αυτόματα!!!

Επειδή πραγματικά δεν έχω καθόλου υπομονή με άσχετους υπαλλήλους, γνωρίζετε αν και πως μπορώ να επαναφέρω την αυτόματη ενεργοποίηση μέσω π.χ. κάποιου sms;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν βγεις απο την αυτόματη ανανέωση, χρειάζεται να περάσουν 2 μήνες για να μπορέσεις πάλι την ενεργοποιήσεις
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει μια προσφορά "1 gb για 7 ημέρες" λόγω cosmote one αλλά κάθε φορά που πάω να το ενεργοποιήσω λέει προσπαθήστε αργότερα

Ξέρει κάποιος γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η καλοκαιρινή προσφορά φέτος δεν ενσωματωνεται με τα υπάρχοντα πακέτα με 30 μέρες διάρκεια, όπως πέρσι

Τζάμπα το 10αρικο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η καλοκαιρινή προσφορά φέτος δεν ενσωματωνεται με τα υπάρχοντα πακέτα με 30 μέρες διάρκεια, όπως πέρσι

 

Τζάμπα το 10αρικο

Λογικό. Πέρσι είχαν δώσει το ίδιο το giga month σαν προσφορά, απλώς με περισσότερα mb. Για αυτό και μεταφερόταν. Φέτος τους έπιασαν τσιγκουνιές. Τουλάχιστον ας έδιναν κάνα απεριόριστο
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά και αυτό απεριόριστο είναι αρκεί να έχεις τα χρήματα να αγοράσεις τα mb!

"15GB με 10€ για 30 ημέρες, για να τα καταναλώσεις ακόμη και σε μια μέρα, χωρίς περιορισμούς."

Αυτό αναφέρει στην προσφορά για προφανείς φυσικά λόγους...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι απορώ με το εξής: δεν θα ήταν win-win situation, αν τα GB της προσφοράς είχαν προτεραιότητα όσον αφορά τη λήξη τους;

Γιατί πχ να αγοράσω από τώρα την προσφορά, αν τα ΜΒ του πακέτου μου, ή το Reloadit, ή τα πάρε-μοίρασε, λήγουν σε 15-20-25 μέρες και θα καταναλώνει έτσι κι αλλιώς απ' αυτά;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εδω και δυο μερες εχω θεμα με τα mb της whats up αργο ιντερνετ δηλαδη.που μπορω να στειλω μηνυμα για τα παραπονα μου?
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά και αυτό απεριόριστο είναι αρκεί να έχεις τα χρήματα να αγοράσεις τα mb!

Αφού έχει όριο 4 φορές τον μήνα δεν είναι απεριόριστο, πάει μέχρι τα 60GB :p

 

παιδια καλησπερα,εδω και δυο μερες εχω θεμα με τα mb της whats up αργο ιντερνετ δηλαδη.που μπορω να στειλω μηνυμα για τα παραπονα μου?

Θέλεις να αναφέρεις βλάβη δικτύου; Κάλεσε 13738 δωρεάν από το κινητό σου ή στείλε μήνυμα στο Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι απορώ με το εξής: δεν θα ήταν win-win situation, αν τα GB της προσφοράς είχαν προτεραιότητα όσον αφορά τη λήξη τους;

Γιατί πχ να αγοράσω από τώρα την προσφορά, αν τα ΜΒ του πακέτου μου, ή το Reloadit, ή τα πάρε-μοίρασε, λήγουν σε 15-20-25 μέρες και θα καταναλώνει έτσι κι αλλιώς απ' αυτά;

Έτσι έκανε και σε εμένα στο WhatsUp. Είχα αυτόματο πακέτο ανανέωσης για να παίρνω τα 3 gb για δεδομένα (αντί για δυο) και οι προσφορές καταναλώνονταν τελευταίες. Οπότε την έκανα για αλλού μετά από καταπληκτική προσφορά για data από άλλη εταιρεία. Η cosmote ταχα το καλύτερο σήμα, το οποίο τελικά το πληρώνεις ακριβό χωρίς ουσιαστικά για εμένα οφέλη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η καλοκαιρινή προσφορά φέτος δεν ενσωματωνεται με τα υπάρχοντα πακέτα με 30 μέρες διάρκεια, όπως πέρσι

Τζάμπα το 10αρικο

 

Κρίμα. Πέρυσι το καλοκαίρι είχα φορτώσει GB και έβγαλα σχεδόν όλο το χειμώνα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εδω και δυο μερες εχω θεμα με τα mb της whats up αργο ιντερνετ δηλαδη.που μπορω να στειλω μηνυμα για τα παραπονα μου?

 

Καλείς δωρεάν στο 13738 και ζητάς τεχνικό έλεγχο για το ζήτημα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα η cosmote πως να το ξέρει ότι θα γίνει κάτι τέτοιο; Σκέψου πως γίνεται η πληρωμή με PayPal. Αυτός με τον οποίο πραγματοποιείς τη συναλλαγή βλέπει ένα email ως αναγνωριστικό του PayPal. Και χονδρικά ζητάει από το PayPal πχ 10€ από αυτό το email. Δεν μπορεί να ξέρει αν έχεις συνδέσει λογαριασμό ή πιστωτική ή χρεωστική ή προπληρωμένη. Δεν είναι προφανές ότι είναι θέμα της τράπεζας;

 

Sent from my Galaxy A40

 

Τελικά αφορούσε σφάλμα του συστήματος της Cosmote. Η μεμονωμένη πληρωμή είχε καταχωρηθεί ως αυτόματη μηνιαία ανανέωση υπολοίπου, οπότε λογικά στην τράπεζα είχε φτάσει μέσω PayPal μια διαρκής εντολή μηνιαίας χρέωσης. Για να φτάσω όμως στη λύση προηγήθηκαν πολλά τηλεφωνήματα στα οποία ο ένας τα έριχνε στον άλλο μέχρι να αναγκάσω την Cosmote να δει τι επέλεξα και τι μου απέδωσε. Η μεταφορά της ευθύνης βολεύει και τους 2, ξεμπερδεύουν γρήγορα. Δυστυχώς δεν δέχονται πως μπορεί να υπάρξει σφάλμα συστήματος και αποκλείουν τη συζήτηση, θέλουν αρκετή πίεση για να εξετάσουν τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ηθελα να ρωτήσω αν τυχον γνωρίζει κανείς έστω εμπειρικά τι παίζει.

Από χθες δεν έχω Internet / τηλέφωνο στο σπίτι. Με τα πολλά μου είπαν στο τηλ κέντρο ότι κάποια ζημιά έχει γίνει στη γραμμή μου από το καφαο ως το dslam και θα το κοιτάξουν από Δευτέρα.

Μου έδωσαν 10GB στο κινητό ως compensation δώρο αλλά βλέπω ότι πρωτα καταναλωνονται τα MB που ήδη ειχα, ανάμεσα τους κι εκείνα που με κόπο κράτησα και μάζεψα από 2 μήνες που έβαλα το combo των 10 ευρώ και τα οποία μεταφέρονται από μήνα σε μηνα.

Ξέρει κανείς αν τυχον τα 10GB μεταφέρονται; Διότι αν όχι είναι απαράδεκτοι που δεν τα βάζουν να καταναλωνονται πρώτα και αφήνουν να καίγονται αυτά που πλήρωσα εγώ για να τα έχω!

Link to comment
Share on other sites

Δε μεταφέρονται. Καταναλώνονται πρώτα τα data που λήγουν νωρίτερα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία μπορείς να ανανεώσεις για να λήγουν αργώτερα.
Link to comment
Share on other sites

Τον αφήνουν 2 ημέρες χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ. Του δίνουν mb τα οποία δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει άμεσα ως ανταπόδοση. Και η λύση είναι να βαλει 12€ να πάρει το combo που δεν του χρειάζεται άμεσα για να μεταφερθούν τα mb του. Οκ δίκαιο ακούγεται:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλη λύση για το φίλο, εκτός από το να παραπονεθεί στο call center μήπως και γίνει κάτι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν η λύση δεν τον συμφέρει ας μην την εφαρμόσει.

Αλλά εφόσον λήγουν πρώτα θεωρώ ότι υπάρχει πιθανότητα να λήγουν και πολύ νωρίς π.χ σε δύο ημέρες.

Ας το δει αν τον συμφέρει. Αν δεν τον συμφέρει απλά ας προσπεράσει.

Link to comment
Share on other sites

Ο bbbb κατάλαβε τι εννοούσα.

 

Στο call center δεν έβγαλα άκρη. Ούτε και στο FB, παρόλο που τους εξέφρασα το παράπονο μου:

 

"Θα μπορούσατε να μου δώσετε τα έξτρα GB σας μέχρι να αποκατασταθεί η βλαβη που η Cosmote προκαλεσε, να καταναλωνονται αυτά μόνο μέχρι να λυθεί το πρόβλημα από σας και μετά να έμενα με τα MB που είχα ΠΛΗΡΩΣΕΙ και μαζέψει εγώ. Αυτό θα ήταν το σωστό

Τώρα με βάζετε να ξοδεψω πρώτα αυτά που εγώ πλήρωσα και με αυτοσυγκρατηση μάζεψα από μεταφορά, για να μείνω τελικά μετά με τα έξτρα GB που δεν μεταφέρονται".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...