Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ακούσουν καλά λόγια άμα με καλέσουν :lol:

Τα γαλλικά πάνε κι έρχονται από πολλούς και προς όλους ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, πήγα σε κατάστημα Γερμανός για να κάνω φορητότητα από Vodafone σε Cosmote, και μου ήρθε μήνυμα

"VODAFONE:H AIT.ΦOPHTOTHTAΣ TOY APIΘMOY ΣAΣ EXEI ΠAPAΛHΦΘEI,ΘA AKOΛOYΘHΣEI EΠEΞEPΓAΣIA THΣ KAI EΠIKOINΩNIA MAZI ΣAΣ..."

Αυτό σημαίνει πως το απέρριψαν;

Ειχα παρει και εγω προσφτατα τετοιο παρομοιο μηνυμα απο Q/Wind ,αυθημερον κιολας νε την αιτηση και μετα απο 24 ωρες κοπηκε το σημα του παλιου παροχου και εβαλα της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα μου ήρθε προσφορά μόνο για μένα, για 10 GB για 7 μέρες με 3€. Εξαφανίστηκε η προσφορά και δε μπορώ να τη δω στο app. Μπορώ να κάνω κάτι για να εμφανιστεί ξανά;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα μου ήρθε προσφορά μόνο για μένα, για 10 GB για 7 μέρες με 3€. Εξαφανίστηκε η προσφορά και δε μπορώ να τη δω στο app. Μπορώ να κάνω κάτι για να εμφανιστεί ξανά;
Μόνο να δοκιμάσεις εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής μήπως εμφανιστεί ξανά

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μόνο να δοκιμάσεις εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής μήπως εμφανιστεί ξανά

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

 

Όντως, αυτό ήθελε. Είχα κάνει μόνο εκκαθάριση προσωρινής μνήμης, αλλά δε δούλεψε.

Με εκκαθάριση δεδομένων η προσφορά εμφανίστηκε ξανά.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ ! :thanks:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβαν γράφει και θα την εξετάσουν και μάλλον θα σε καλέσουν ίσως για καμιά αντιπρόταση από voda.

 

Πολύ απίθανο να κανουν αντιπρόταση σε φορητότητα καρτοκινητού. Δεν τους νοιαζει...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απίθανο να κανουν αντιπρόταση σε φορητότητα καρτοκινητού. Δεν τους νοιαζει...

 

Και αντιπρόταση να κάνουν, άμα υπάρχει πρόβλημα με την γραμμή στο δίκτυο και δυστάζουν να το διορθώσουν, δεν υπάρχει νόημα η προσφορά τους.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απίθανο να κανουν αντιπρόταση σε φορητότητα καρτοκινητού. Δεν τους νοιαζει...

 

Δεν ισχύει. Πριν μερικά χρόνια είχα κάνει αίτηση φορητότητας από καρτοσυμβόλαιο κοσμοτέ σε CU, γιατί για μετατροπή σε What's Up ήθελαν 15ευρώ. Την ίδια μέρα με πήραν τηλέφωνο από κοσμοτέ και μου αντιπρότειναν μετατροπή σε κοσμοκάρτα με ειδικό μπόνους ανανέωσης. Το δέχτηκα, και το γύρισα σε What's Up. Τα 15ευρουλάκια δε τα πήραν ποτέ πάντως! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ξεκάθαρος σε αυτά που γράφω. Πλεον δεν γινονται αντιπροσφορές σε φορητότητα καρτοκινητής πλην λιγων εξαιρέσεων..

Το τι γινόταν πριν μερικά χρόνια δεν έχει καμμία σχέση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους με 10 ευρώ ανανέωση ισχύει για 2 μήνες το χρηματικό ποσό εάν βάλω παραπάνω πόσο ισχύει για περισσότερους μήνες χωρίς να χρειαστεί να κάνω ανανέωση για να παραμείνουν τα χρήματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους με 10 ευρώ ανανέωση ισχύει για 2 μήνες το χρηματικό ποσό εάν βάλω παραπάνω πόσο ισχύει για περισσότερους μήνες χωρίς να χρειαστεί να κάνω ανανέωση για να παραμείνουν τα χρήματα

 

Όσα και να βάλεις δύο μήνες είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ξεκάθαρος σε αυτά που γράφω. Πλεον δεν γινονται αντιπροσφορές σε φορητότητα καρτοκινητής πλην λιγων εξαιρέσεων..

Το τι γινόταν πριν μερικά χρόνια δεν έχει καμμία σχέση...

 

Μυρίζομαι ανούσια συζήτηση, αλλα απο που αντλεις αυτη τη βεβαιοτητα για τη σπανιότητα των αντιπροσφορων; Το "δε τους νοιάζει" για τα καρτοκινητα ίσχυε και πριν μερικα χρονια, τι εχει αλλαξει δηλαδη;

 

Για να ειμαι κ γω ξεκαθαρος: προφανώς δεν κανεις τυχαία τη φορητητα και πονταρεις σε αντιπροσφορές του παρόχου σου. Ουτε αν θα γινει αντιπροσφορά ξέρεις, ούτε αν θα ειναι καλη. Ωστόσο, ειναι προς το συμφέρον του καθένα αν επιδιώξει αντιπροσφορά.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Update για το θέμα με το πάρε μοίρασε (τα ΜΒ που δεν μεταφερθηκαν, ούτε αποδόθηκαν τα 100 που υποτίθεται ότι έλαβα):

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας..

 

Αναφορικά με το θέμα το οποίο έχετε υποβάλλει μέσω της φόρμας επικοινωνίας, σας ενημερώνουμε ότι και στην εφαρμογή αλλά και στην επίσημη ιστοσελίδα έχετε τη δυνατότητα να βρείτε πληροφορίες για την υπηρεσία. Η extra υπηρεσία #pare_moirase, είναι προϊόν προσφοράς.Τα δώρα και οι προσφορές παρέχονται μετά από τον σχεδιασμό της εταιρείας συμφώνα με την εμπορική πολιτική της.

Αν επιθυμείτε να ελέγξετε τη ροή και κατανάλωση των πακέτων σας έχετε τη δυνατότητα να ζητήσετε την αναλυτική κατάσταση για τον αριθμό σας, κατόπιν γραπτού αιτήματος.

Σε περίπτωση όπου έχετε ΜΒ που λήγουν, έχετε την επιλογή να ενεργοποιήσετε ένα πακέτο που είναι συμβατό ώστε το άθροισμα να λάβει μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης. Και αυτό γίνεται για όσα πακέτα έχουν αυτή την παράμετρο ως δυνατότητα (λεπτομέρειες υπάρχουν κάτω από κάθε πακέτο και στο app και στο site) .

Επιπλέον θα θέλαμε να γνωρίζετε πως όλες οι επισημάνσεις σας ελέγχονται και αξιολογούνται. Σχετικά με την αναφορά σας σε παλαιότερο αίτημά σας, σας γνωστοποιούμε πως απαντούμε σε όλα τα αιτήματα που λαμβάνουμε μέσω της επίσημης φόρμας. Τη δεδομένη χρονική στιγμή έχετε τη δυνατότητα χρήσης της επίσημης φόρμας, μέσω της επικαιροποιημένης ιστοσελίδας μας (...)

Αν κάποιος μπορεί να μου πει στην επόμενη ανανέωση του αν όντως σταμάτησαν να μεταφέρονται τα πάρε μοίρασε θα το εκτιμούσα. Παραιτουμαι από την προσπάθεια να συννενοηθω μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Update για το θέμα με το πάρε μοίρασε (τα ΜΒ που δεν μεταφερθηκαν, ούτε αποδόθηκαν τα 100 που υποτίθεται ότι έλαβα):

 

Αν κάποιος μπορεί να μου πει στην επόμενη ανανέωση του αν όντως σταμάτησαν να μεταφέρονται τα πάρε μοίρασε θα το εκτιμούσα. Παραιτουμαι από την προσπάθεια να συννενοηθω μαζί τους.

Μεταφέρονται, το δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομουν να κάνω μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ αλλά είναι καλυμμένοι γιατί πουθενά δεν αναγράφει για το ότι τα ΜΒ μεταφέρονται...
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος μπορεί να μου πει στην επόμενη ανανέωση του αν όντως σταμάτησαν να μεταφέρονται τα πάρε μοίρασε θα το εκτιμούσα. Παραιτουμαι από την προσπάθεια να συννενοηθω μαζί τους.

 

Μεταφέρονται κανονικά. Απο ο,τι βλέπω δε καλεσες για τεχνικο ζητημα, αλλα εστείλες μηνυμα μεσω φορμας και απάντησαν με γενικολογιες. Σου προτείνω να δοκιμασεις και το τηλεφώνημα για να δωσουν αιτημα ελεγχου.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή μίλησα μαζί τους τηλεφωνικά, ο τεχνικός φαίνεται ότι κατάλαβε αλλά στη συνέχεια με πήρε μια κοπέλα για να με ενημερώσει. Αφού με έβγαλε παράλογο :p τα πήρα και τους έστειλα ένα mail όπου τους εξηγώ ότι δεν γίνεται να μην μεταφέρω τόσο καιρό το πάρε μοίρασε γιατί έχω όλα τα μηνύματα από πακέτα που κατανάλωσα κλπ και αποδεικνύουν ότι είναι το πάρε μοίρασε αυτό που έχασα.

Ούτε το mail λειτούργησε.......

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή μίλησα μαζί τους τηλεφωνικά, ο τεχνικός φαίνεται ότι κατάλαβε αλλά στη συνέχεια με πήρε μια κοπέλα για να με ενημερώσει. Αφού με έβγαλε παράλογο :p τα πήρα και τους έστειλα ένα mail όπου τους εξηγώ ότι δεν γίνεται να μην μεταφέρω τόσο καιρό το πάρε μοίρασε γιατί έχω όλα τα μηνύματα από πακέτα που κατανάλωσα κλπ και αποδεικνύουν ότι είναι το πάρε μοίρασε αυτό που έχασα.

Ούτε το mail λειτούργησε.......

 

Σε εμένα συνέβη ακριβώς το ίδιο (το ότι πήγαν να με βγάλουν τρελό), όμως τους απάντησα ότι αυτοί μπορούν να δουν στο σύστημα πότε ενεργοποιήθηκε το τελευταίο πάρε μοίρασε. Αν πχ αυτοί βλέπουν ότι ενεργοποιήθηκε 10/06 αλλά εσύ βλέπεις στην εφαρμογή ότι τα δεδομένα από το πάρε μοίρασε λήγουν πριν τις 10/07, αυτό είναι αυτόματα απόδειξη ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί το συγκεκριμένο πάρε-μοίρασε.

 

Η Κοσμοτέ τελευταία έχει αρκετά θέματα στο σύστημά της, και η εξυπηρέτηση της έχει αρχίσει να μου τη δίνει στα νεύρα, οπότε σε καταλαβαίνω. Αν θεωρείς ότι δεν αξίζει τον κόπο, παράτα το, δυστυχώς δεν είναι λίγες οι φορές που πρέπει να εξηγούμε τα αυτονόητα. Εγώ προσπωικά προτιμώ το Messenger και το τηλέφωνο, όσον αφορά την εξυπηρέτηση κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

για άλλη μία φορά αποδεικνύεται το χάσμα που υπάρχει στην επικοινωνία μεταξύ της εξυπηρέτησης πελατών και των πραγματικών τεχνικων της εταιρείας, αυτών των τεχνικών δηλαδή που στήνουν το σύστημα. Και δυστυχώς χαμένος βγαίνει ο πελάτης. προσωπικά πάντως στη θέση σου επειδή έχω και εγώ κάμποσα megabyte από το πάρε μοίρασε άμα μου τύχει αυτό να μην μεταφερθούν το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να ζητήσω από ένα φίλο να μου στείλει πέντε ευρώ με easy transfer για να δοκιμάσω αν θα μπορέσουν να μεταφερθούν, πριν παρατήσω εντελώς την προσπάθεια και δεχτώ ότι τα έχασα. Ναι okay θα μου πεις θα πάρει 5 ευρώ επιπλέον η εταιρεία αλλά αν λειτουργήσει θα έχω σωσει τα mb. Και στην τελική βλέπεις με τι μ...ς έχουμε να κάνουμε ώρες ώρες.. και αυτό βέβαια συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες και στους τρεις παρόχους επειδή ακριβώς οι πραγματικοί τεχνικοί της εταιρείαςδεν κάθονται να κάνουν ένα σωστό σεμινάριο (αυτό βέβαια μπορεί να είναι και η γραμμή από τη διεύθυνση όλες οι ασάφειες που λένε τα "παιδάκια" των 300-400€ στην εξυπηρέτηση)και να γνωρίζουν κατι παραπάνω και να σε προωθούν στο σωστό τμήμα..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμός έδωσε ήδη καλοκαιρινή προσφορά 15GB με 10€ για ένα μήνα. Άντε να δούμε τι θα γίνει με εμάς. Ελπίζω να μη μας βγάλουν τα σπασμένα της καραντίνας.
Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμός έδωσε ήδη καλοκαιρινή προσφορά 15GB με 10€ για ένα μήνα. Άντε να δούμε τι θα γίνει με εμάς. Ελπίζω να μη μας βγάλουν τα σπασμένα της καραντίνας.

 

O ανταγωνισμός δίνει και 40GB με 9,95€ για 30 μέρες προσφορά που τρέχει τώρα τουλάχιστον και έχει συζητηθεί και αλλού στο forum.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι. Πρακτικά, ότι είναι οικονομικότερο για την χρήση που το θες.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι η cosmote να δώσει κάτι όπως το περσινό πακέτο των 8.5€/8gb και να μπορούν όμως να μεταφέρονται με την αγορά του 3.02€ πακέτου..
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα δώσει κάτι ανάλογο (για να μην πω καλύτερο) απ' τον ανταγωνισμό, όσον αφορά την καλοκαιρινή προσφορά.

Και μακάρι να κάνει ό,τι και ο ανταγωνισμός στο θέμα του πόσες φορές θα μπορείς να ενεργοποιήσεις αυτήν την προσφορά (=όσες επιθυμεί ο χρήστης, με τυχόν υπολειπόμενα GB να μεταφέρονται με νέα ημερομηνία λήξης).

 

Αυτό που δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα είναι η προσφορά των 3GB για 15 μέρες αν ενεργοποιήσεις το νέο αυτόματο πακέτο Combo. Είδα ότι σε ορισμένους από εσάς τα απέδωσαν, έστω και με καθυστέρηση. Εγώ έχω αγοράσει το πακέτο εδώ και κάνα μισάωρο, αλλά ακόμα τίποτα.

Δεν τα έχω πολλή ανάγκη τώρα, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν τυχόν συνεχιστεί αυτή η προσφορά και πέρα από τις 30/06, αν περιλαμβάνει και την αυτόματη εκδοχή του νέου πακέτου Combo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...