Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως το online bonus δεν έχει να κάνει με online ανανέωση σε αυτήν την περίπτωση. Όταν σου λέει online ενεργοποίηση του πακέτου, εννοεί να ενεργοποιήσεις ο ίδιος μέσω της εφαρμογής, και ας έχεις βάλει τα χρήματα με οποιονδήποτε τρόπο(online/με φυσική κάρτα/μεταφορά).
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να 'χει, ρε παιδιά, το: "με την online ενεργοποίηση του πακέτου παίρνεις δώρο 3GB για 15 μέρες", όταν αυτό αναφέρεται κάτω από συγκεκριμένο πακέτο, δεν μπορεί παρά να παραπέμπει σ' αυτό το συγκεκριμένο πακέτο, αλλιώς μπορεί να θεωρηθεί παραπλανητικό. Αν μη τι άλλο, online ενεργοποιείται το πακέτο: έβαλα χρήματα (PayPal στη συγκεκριμένη περίπτωση) και μέσω της εφαρμογής αγόρασα το πακέτο.

Και το έκανα, μάλιστα, χειροκίνητα, μιας και ήταν η πρώτη φορά που το ενεργοποιούσα, γιατί πριν δεν ήταν ενεργοποιημένο από μόνο του (αναφερόμενος στο auto combo)...

Τώρα, θα μου πείτε, τι κάθεσαι και ψάχνεις. Ναι, εντάξει...

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Αν το αγόρασες τώρα, έχεις δίκιο. Όταν επιλέγεις τον διακόπτη για αυτόματη ανανέωση, δείχνει να φορτώνει κάτι, προσθέτει ένα κειμενάκι(που ενημερώνει για +60' προς όλους), αλλά αφήνει και αυτό που γράφει για τα 3gb από κάτω. Αν δεν ίσχυε στην αγορά του πακέτου με επιλογή αυτόματης ανανέωσης, θα έπρεπε να εξαφανίζεται αυτό.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγόρασες τώρα, έχεις δίκιο. Όταν επιλέγεις τον διακόπτη για αυτόματη ανανέωση, δείχνει να φορτώνει κάτι, προσθέτει ένα κειμενάκι(που ενημερώνει για +60' προς όλους), αλλά αφήνει και αυτό που γράφει για τα 3gb από κάτω. Αν δεν ίσχυε στην αγορά του πακέτου με επιλογή αυτόματης ανανέωσης, θα έπρεπε να εξαφανίζεται αυτό.

 

Sent from my Galaxy A40

 

Σωστό. Κι εγώ αυτό πιστεύω. Και ναι, τώρα το αγόρασα πρώτη φορά. Και αν πας στο πακέτο του Auto Combo απευθείας έχει το συγκεκριμένο κείμενο για τα 3GB.

Προσωπικά, ήμουν σίγουρος πως θα πάρω τα 3GB για 15 μέρες εξαιτίας αυτού του κειμένου, αλλιώς θα αγόραζα το "χειροκίνητο" combo.

Τέλος πάντων, δεν χάθηκε κι ο κόσμος που δεν πήρα αυτά τα GB, αλλά καλό είναι να γίνεται πιο ξεκάθαρο τι ακριβώς προσφέρει ένα πακέτο.

Φυσικά, ήδη, όπως είπα, έχω μιλήσει με το Messenger τους (έστειλα και screenshot με το κείμενο) και ήδη έχουν στείλει το αίτημά μου στο αρμόδιο τμήμα για να εξεταστεί. Θα δούμε.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κάτι για χρέωση 0,30 για αγορά χρόνου ομιλίας με Paypal; Έκανα αγορά από την εφαρμογή της Cosmote, πληρωμή με Paypal (συνδεδεμένο με λογαριασμό στην Alpha) και μου έβγαλε χρέωση 0,30 ως "έξοδα πάγιων εντολών"...

 

http://prntscr.com/sxjx39

Link to comment
Share on other sites

Αγόραζα κάθε μήνα το combo call them all plus i. Σήμερα, αν και πρόωρα, αποφάσισα να δω τι γίνεται με τα υπόλοιπα λόγω των επερχόμενων αλλαγών και έτσι αγόρασα το combo. Τα υπολειπόμενα λεπτά και MB που είχα από πριν, προστέθηκαν σε εκείνα του combo με νέα ημερομηνία λήξης. Χωρίς απώλειες λοιπόν έγινε η μετάβαση.
απενεργοποιησα το αυτόματο κόμπο 8.5 και ενεργοποιησα το αυτόματο κόμπο 10. ο υπόλοιπος χρόνος ομιλίας προστέθηκε και μεταφέρθηκε κανονικά + τα ψιλά δεδομένα. τα 3 γιγα για 15 μέρες δεν τα είδα. μάλλον στην αυτόματη μηνιαια ενεργοποιηση δεν τα δίνει.
Ευχάριστα νέα καθώς τον προηγούμενο μήνα (νομίζω 12-13 του μήνα) δοκίμασα το ίδιο χωρίς να προσθέσει και να μεταφέρει τίποτα! Προφανώς το ξανασκεφτηκαν και σωστά έπραξαν..
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σαν τους Ιθαγενείς, μας χαρίζουν καθρεφτάκια και εμείς λέμε και ευχαριστώ. Μας κάναν αύξηση 1.5 ευρώ και είμαστε ευγνώμονες που μεταφέρονται τα λεπτά και τα mb.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σταματάω μετά τις αυξήσεις να βάζω πακέτο και θα χρησιμοποιώ το viber out.

 

data εκτός σπιτιού?

 

επίσης μετά από κάποιο διάστημα χάνεις το νούμερο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εδω και αρκετο καιρό χρησιμοποιώ το εξαιρετικό calling credit που δεν χανεις και τα λεφτα σου τελος του μηνα ...το viber out το δοκίμασα στην αρχη αλλα δεν με ενθουσίασε σε ποιοτητα κλησης ,υπαρχει σχετικο θεμα στο φορουμ για οδηγίες..

καθε μηνα λοιπον απλα αγοραζω με 8,5 ευρω το diy παντα online για τα bonus που δινει και μαζι με με κατι παρε δωσε ειμαι υπερ καλυμενος σε θεμα mb ...υπολόγισε περιπου 500 kb ανα λεπτο κλησης

Link to comment
Share on other sites

data εκτός σπιτιού?

 

επίσης μετά από κάποιο διάστημα χάνεις το νούμερο.

 

Δεν είπα ότι δε θα ανανεώνω το χρόνο ομιλίας. Δε θα βάζω πακέτα των 8,5€ που θα γίνουν 10€.

 

Data έχω μαζεμένα 40Gb, θα τα διατηρώ με το πάρε μοίρασε, reloadit, και για όσο υπάρχει το πακέτο των 60mb/3€.

Link to comment
Share on other sites

Μείνετε εντός θέματος παρακαλώ. Δεν ενδιαφέρει το νήμα ούτε το Viber out, ούτε άλλες υπηρεσίες παρά τα καρτοκινητά της COSMOTE.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

καθε μηνα λοιπον απλα αγοραζω με 8,5 ευρω το diy παντα online για τα bonus που δινει και μαζι με με κατι παρε δωσε ειμαι υπερ καλυμενος σε θεμα mb ...υπολόγισε περιπου 500 kb ανα λεπτο κλησης

To oποίο diy απο 20/7 καταργείται το ελάχιστο των 8.5€ και θα ξεκινάει απο 10€.. Ναι μεν θα δίνει 1gb στην χαμηλότερη κλίμακα απο τα 400mb που είναι τώρα και αυξάνονται και κάποια δώρα πχ το social chat και το after dark (που μπορεί να είναι μεν χρήσιμα κατά περίπτωση) αλλά τον σκοπό της η cosmote ώστε να βάζεις 12€ κάρτα αντί 10€, τον πέτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνηση θέλω σας παρακαλώ πολύ από 20/7 και μετά δεν θα υπάρχει κανένα πακέτο με 8.5 ευρώ πλέον στο what's up?
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, όλα τα μηνιαία πακέτα ομιλίας θα αρχίζουν από 10€.

8,5€ παραμένει το πακέτο με τα 2GB για ένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Που στην ουσία θα είναι 12 αφού με την κάρτα τω 10 δεν θα μπορείς να ανανέωσεις δεν θα φτάνουν τα χρήματα με φόρους κλπ?

Σωστά, όλα τα μηνιαία πακέτα ομιλίας θα αρχίζουν από 10€.

8,5€ παραμένει το πακέτο με τα 2GB για ένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιήσεις ένα πακέτο 10€ θα πρέπει να βάλεις 12€ κάρτα εκτός αν έχεις ήδη στο υπόλοιπο σου τουλάχιστον 1,08€.
Link to comment
Share on other sites

Που στην ουσία θα είναι 12 αφού με την κάρτα τω 10 δεν θα μπορείς να ανανέωσεις δεν θα φτάνουν τα χρήματα με φόρους κλπ?

 

Εκτός και αν έχεις υπόλοιπο €€€ μέσα που μαζεύτηκε από παλαιές ανανεώσεις. Εγώ έχω 17 ευρώ ας πούμε.:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Tα έτοιμα όμως κάποια στιγμή θα τελειώσουν και έτσι κάποια στιγμή όλοι θα "αναγκαστούν" να βάζουν 12€ για φέτος..... Γιατι του χρόνου δε μπορει.. Θα πάμε στο 15αρι με δόλωμα κάνα 200-300mb επιπλέον :lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω για μια ακόμα φορά και φοβαμαι ότι δεν είναι η τελευταία.

Εδώ μιλάμε για την Cosmote.

Για τις άλλες εταιρείες υπάρχουν θέματα για να διατυπώσετε τις απόψεις σας

Όσο μιλάτε εδώ για άλλη εταιρεία τα μηνύματα σας θα διαγράφονται.

Εξηγήσεις έχουν δωθεί και στο παρελθόν με Pm .

Το ίδιο ακριβώς γινεται σε όλους τους αντίστοιχους χώρους όπως κάπιοι καλώς γνωρίζουν.

Για να συζητήσεται για πιθανή ύπαρξη καρτελ ανοίξτε νέο θέμα.

Εδώ ο κόσμος μπαινει να διαβάσει για τα καρτοκινητά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι καινούργιος στο what's up και έχω ακόμα μερικές απορίες. Η ερώτηση μου είναι εάν τα δώρα (πχ 1200 mb reload it, πάρε δώσε, 60 λεπτά προς όλους με αυτόματη ανανέωση) μεταφέρονται στον επόμενο μήνα εφόσον πλήρεις τους όρος με αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα κάρτα κλπ? Η μεταφέρονται μόνο τα λεπτά ομιλίας και mb που έχει το αρχικό πακέτο χωρίς τα έξτρα?
Link to comment
Share on other sites

Το reload it σίγουρα μεταφέρεται αν κάνεις το ίδιο πριν λήξει. Για τα δώρα από αυτόματη ανανέωση δεν ξέρω, μιας και δεν το έχω κάνει ποτέ.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη ανανέωση γίνεται στις 30 μέρες, άρα γίνεται πριν λήξει το πακέτο και μεταφέρονται στον επόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...