Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς στιγμήν 1g δωρο το εμφανίζει μόνο στο βασικό μου αριθμό (όπως έχω δηλώσει μέσα από το app) από τα τέσσερα what's up της οικογένειας.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχάριστο νέο συν ένα giga το μηνα ,για κάθε μήνα .5e71c2db2c5eeb54d9ccf364ac393740.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

b7a51f126836fa1f927bf5ace58c1f10.jpg

 

Εμένα γιατί δεν μου το εμφανίζει;

Έχω σταθερό και What's Up. Μήπως πρέπει να έχεις σταθερό και συμβόλαιο κινητής Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα για εμπλοκή ξένων δικτύων ή για 5ψήφια.

6 τηλέφωνα ξέρει, αυτά καλεί.

θα το διερευνήσω όταν θα έχω στα χέρια μου το κινητό και το ελέγξω.

 

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

 

Εχεις κατι νεοτερο; Δεν ειναι απαραίτητο να εχεις το κινητο στα χερια σου, μπορεις να ζητησεις και μια αναλυτικη κατάσταση κλησεων μεσω του live chat.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου το εμφανίζει;

Έχω σταθερό και What's Up. Μήπως πρέπει να έχεις σταθερό και συμβόλαιο κινητής Cosmote;

 

εγω whatsup, αλλα το σταθερο ειναι στο "μαστερ" χρηστη ο οποιος παιρνει και το 1gb δωρο για ενα μηνα,

προφανως αποφασισαν να δωσουν 1gb δωρο και στα υπολοιπα μελη του one;

μας εριξαν ομως λιγο καθοτι εμεις το παιρνουμε για μια βδομαδα μονο..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου το εμφανίζει;

 

Έχω σταθερό και What's Up. Μήπως πρέπει να έχεις σταθερό και συμβόλαιο κινητής Cosmote;

Σε τέσσερα what's up προς στιγμήν μου το εμφάνισε μόνο στον αριθμό που είχα δηλώσει από την αρχή ως βασικό στην εφαρμογή του mycosmote. Δεν έχω σύνδεση κινητής.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τέσσερα what's up προς στιγμήν μου το εμφάνισε μόνο στον αριθμό που είχα δηλώσει από την αρχή ως βασικό στην εφαρμογή του mycosmote. Δεν έχω σύνδεση κινητής.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι στο καλό, μόνο σε εμένα δεν το βγάζει;

Υπάρχει περίπτωση να φταίει που έχω το What's up app ως dual app και είναι η δεύτερη;

Με μια απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, λέτε να στρώσει;

 

EDIT: Οκ, μόλις μου ήρθε η ενημέρωση, την έκανα και εμφανίστηκε.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, στη φραγή κίνησης λόγω παρελευσης 3μηνου,γίνεται άρση με easy transfer ή πρέπει να είναι μόνο κανονική ανανέωση; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μια ερώτηση...Μπορώ να πάρω μια κάρτα cosmote καινά την βάλω σε καρτοκινητο που ο κάτοχος του είναι μακριά;;;Να την αγοράσω εγώ και να την βάλω στο κινητό της...
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Καλεις 6971001314 και πληκτρολογείς τον αριθμό του τηλεφώνου και στη συνέχεια τον κωδικό του ξυστου

Αλλιώς από το cosmote.gr με την χρεωστική σου καρτα, δεν χρειάζεται εγγραφή στο my cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τα νέα προγράμματα, το υπόλοιπο χρόνου που έχουμε, ξέρουμε αν μεταφέρεται; χρειάζεται να κάνουμε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεται οπως έχει ήδη επιβεβαιωθεί από αρκετούς χρήστες

Αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι στην επόμενη αγορά του πακέτου, να επιλέξεις το combo των 10€

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το πακέτο των 8,5€ παύει να διατίθεται μετά την 20/07 και σύμφωνα με την ανακοίνωση της εταιρειας, τυχόν υπολειπόμενα λεπτά και όγκος δεδομένων συνεχίζουν να ισχυουν μέχρι την λήξη τους ή την κατανάλωσή τους.

Απορίες:

1) Το παραπάνω σημαίνει ότι, σε πακέτο που ανανεώνεται κάθε 15, μπορεί να γίνει μια τελευταία ανανέωση στις 15/07; Εάν αυτό μπορεί να γίνει, στις 15/08 που υποχρεωτικά θα ενεργοποιηθεί άλλο πακέτο (π.χ. το combo), θα υπάρξει roll over στον υπολειπόμενο χρόνο και στα υπολειπόμενα δεδομένα;

2) Το γεγονός ότι οι παροχές του πακέτου "συνεχίζουν να ισχύουν μέχρι τη λήξη τους" σημαίνει ότι θα ισχύουν μέχρι τις 14/08 που λήγει το πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

1) μπορείς να βάλεις τελευταία φορά στις 15/7 το πακέτο των 8,5€ και με τα 10€ θα γίνει rollover.

2) εννοεί ότι το πρόγραμμα καταργείται 20/7, αλλά αν το πακέτο σου λήγει αργότερα τότε δεν θα χαθεί 20/7. Αν δεν ανανεώσεις στις 14/8 (με το πακέτο των 10€), θα χάσεις τυχόν υπόλοιπο από το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Καλεις 6971001314 και πληκτρολογείς τον αριθμό του τηλεφώνου και στη συνέχεια τον κωδικό του ξυστου

Αλλιώς από το cosmote.gr με την χρεωστική σου καρτα, δεν χρειάζεται εγγραφή στο my cosmote.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

1) μπορείς να βάλεις τελευταία φορά στις 15/7 το πακέτο των 8,5€ και με τα 10€ θα γίνει rollover.

2) εννοεί ότι το πρόγραμμα καταργείται 20/7, αλλά αν το πακέτο σου λήγει αργότερα τότε δεν θα χαθεί 20/7. Αν δεν ανανεώσεις στις 14/8 (με το πακέτο των 10€), θα χάσεις τυχόν υπόλοιπο από το πακέτο.

 

Οπότε ενεργοποιω το πακέτο με τα 8,5€ στις 15/07 και αυτό με τα 10€ στις 15/08 και είμαι κομπλέ.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε τέσσερα what's up προς στιγμήν μου το εμφάνισε μόνο στον αριθμό που είχα δηλώσει από την αρχή ως βασικό στην εφαρμογή του mycosmote. Δεν έχω σύνδεση κινητής.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά ήρθε το update της εφαρμογής και στα υπόλοιπα κινητά και πλέον το έδωσε σε ολα

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πακέτο που λέτε με τα 8.5€???

Το φοιτητικό???

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

To κανονικό combo them all plus

Link to comment
Share on other sites

Συγγενής έχει What's Up και χρειάζεται περισσότερα δεδομένα από αυτά που παίρνει με reload it και 3GB για 8,5€ με αυτόματη ανανέωση.

Κοιτάει ακόμη και πρόγραμμα δεδομένων με συμβόλαιο (νομίζω 20GB για ~13€/μήνα), αλλά προτιμάει να μην δεθεί για 18 μήνες συμβολαίου. Τα μεμονωμένα προγράμματα social, chat, κλπ δεν την εξυπηρετούν. Καμία άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ είναι νυχτερινός τύπος ίσως βολεύει το after dark. Με 5 ευρώ παίρνεις 10gb για ένα μήνα, όμως η χρήση τους γίνεται αποκλειστικά 22:00-08:00

Εποση άλλο πακέτο είναι το giga σουκου. Με 2 ευρώ παίρνεις 3gb για χρήση από Παρασκευή 18:00 μέχρι Κυριακή 23:59

Αν πάλι χρειαστεί 3gb για 24 ώρες μπορεί να πάρει το giga day max με 1.50€

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πρόταση είναι άλλο δίκτυο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8033689#post8033689 10€/40gb χωρίς δεσμεύσεις για 18μηνο συμβόλαιο αν φυσικά πιάνει σήμα καλό στην περιοχή της και έχει πχ dualsim ή modem για hotspot
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, στη φραγή κίνησης λόγω παρελευσης 3μηνου,γίνεται άρση με easy transfer ή πρέπει να είναι μόνο κανονική ανανέωση; Ευχαριστώ.

 

Εγώ, νομίζω ότι ΓΙΝΕΤΑΙ !!!!!!

Ανανεώνω, συνέχεια με easy transfer χωρίς θέμα. Δεν είμαι σίγουρος αν αρκούν 5€ η θέλει 10€.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να στείλεις πριν γίνει η φραγή. Σε αυτή τη περίπτωση, ανανεώνεται κανονικά το 2μηνο.

Αν γίνει φραγή, θέλει κανονική ανανέωση ή easy transfer από συμβόλαιο (που θεωρείται κανονική ανανέωση)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...