Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό απόγευμα παιδιά..

Η φίλη μου έχει καρτοτηλεφωνο Vodafone, και θέλει να πηγαίνει, σε καρτοτηλεφωνο, της cosmote..

Πήγε στην cosmote στην Κατερίνη, και την είπαν ότι τώρα δεν γίνεται αυτό..

Πιστεύω ότι την δούλεψαν κανονικά..

Εσείς τι λέτε!??????

 

Είναι συνηθισμένη απάντηση όταν ζητάς καρτοκινητό. Κάποιοι βρίσκουν ανταπόκριση σε άλλο κατάστημα, κάποιοι καλώντας στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Αν αντικαταστήσω την SIM μου με μια TWinSIM ώστε να την βάλω στο tablet μου, θα μπορώ στο κινητό να λαμβάνω κλήσεις και παράλληλα να χρησημοποιώ το tablet σε λειτουργία 4G Only στην ουσία μόνο για data; ή θα πρέπει αναγκαστικά να δουλεύει μια από τις δυο συσκευές;
Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση από 12 ευρώ και πάνω σου δίνει + 500 mb

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. Ευχαριστώ.

Αυτό γίνεται τώρα πρώτη φορά ή υπήρχε; Γιατί, αν θυμάμαι καλά, την τελευταία φορά, πριν ένα μήνα, που έκανα ανανέωση ήταν η πρώτη φορά που έβαζα 12€, αλλά νομίζω πως ήταν 1200ΜΒ το Reloadit.

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια εμπειρία που είχα από την COSMOTE σήμερα . Έχω what’s up εγώ και ένα η σύζυγος η οποία χθες μου έστειλε 100 MB από πάρε μοίρασε . Έλα όμως που μου ήρθε το μήνυμα αλλά όχι τα MB . Σήμερα μίλησα με την ομάδα του what’s up στο messenger οι οποίοι μου επιβεβαίωσαν ότι όντως δεν έχουν έρθει τα MB αλλά θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο το τεχνικό τμήμα της cosmote για περισσότερο ψάξιμο . Καλώ την τεχνική εξυπηρετηση της cosmote το κοιτάω και μου επιβεβαιώνει και αυτός με την σειρά του ότι δεν ήρθαν τα MB . Μου κάνει δώρο 500 MB για 14 ημέρες και του έκανα μια ερώτηση . Κάθε φορά που μου στέλνουν ΜΒ από το πάρε μοίρασε θα έχω αυτό το πρόβλημα . Και τι μου λέει ο τύπος . Θα πρέπει να χρησιμοποιώ τα δεδομένα της COSMOTE και να αναβαθμίζω συνέχεια την εφαρμογή της COSMOTE για να τα βλέπω . Τον ευχαρίστησα και το έκλεισα .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Να πω μια εμπειρία που είχα από την COSMOTE σήμερα . Έχω what’s up εγώ και ένα η σύζυγος η οποία χθες μου έστειλε 100 MB από πάρε μοίρασε . Έλα όμως που μου ήρθε το μήνυμα αλλά όχι τα MB . Σήμερα μίλησα με την ομάδα του what’s up στο messenger οι οποίοι μου επιβεβαίωσαν ότι όντως δεν έχουν έρθει τα MB αλλά θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο το τεχνικό τμήμα της cosmote για περισσότερο ψάξιμο . Καλώ την τεχνική εξυπηρετηση της cosmote το κοιτάω και μου επιβεβαιώνει και αυτός με την σειρά του ότι δεν ήρθαν τα MB . Μου κάνει δώρο 500 MB για 14 ημέρες και του έκανα μια ερώτηση . Κάθε φορά που μου στέλνουν ΜΒ από το πάρε μοίρασε θα έχω αυτό το πρόβλημα . Και τι μου λέει ο τύπος . Θα πρέπει να χρησιμοποιώ τα δεδομένα της COSMOTE και να αναβαθμίζω συνέχεια την εφαρμογή της COSMOTE για να τα βλέπω . Τον ευχαρίστησα και το έκλεισα .

 

Εμένα πάντως, που μου έχουν φάει 600ΜΒ, συνολικά από πάρε μοίρασε, η εφαρμογή μια χαρά ανανεωμένη στην τελευταία είναι..

 

Και τι εννοεί να χρησιμοποιείς τα "δεδομένα της cosmote" ?

Τα GB που καταναλωνω τίνος είναι, του Πάπα?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως, που μου έχουν φάει 600ΜΒ, συνολικά από πάρε μοίρασε, η εφαρμογή μια χαρά ανανεωμένη στην τελευταία είναι..

 

Και τι εννοεί να χρησιμοποιείς τα "δεδομένα της cosmote" ?

Τα GB που καταναλωνω τίνος είναι, του Πάπα?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

Το θέμα είναι ότι και εμένα η εφαρμογή είναι ανανεωμένη είναι . Για τα δεδομένα του με ρώτησε εάν χρησιμοποιώ WiFi ή data Καιτου απάντησα data άλλης εταιρείας .Αλλά δεν καταλαβαίνω πως επηρέασε αυτό για να μην μου έρθουν τα MB .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό το θέμα με το πάρε μοίρασε, δεν είναι θέμα του κινητού ή της εφαρμογής αλλά του συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα η μητέρα μου είχε ένα feature phone της Nokia!

 

Εδώ και ένα μήνα έχει ένα Xiaomi Mi A3. Συνήθως χρησιμοποιεί το WiFi του σπιτιού, αλλά σήμερα παρατήρησα ότι συνδέεται με H+...

Να σημειώσω ότι στα ίδια σημεία εγώ έχω 4G!

 

Διαπίστωσα επίσης ότι η κάρτα SIM που έχει στη συσκευή της είναι... πολύ πολύ παλιά!

 

Να υποθέσω ότι αυτό φταίει που συνδέεται μόνο με H+...

 

Η αλλαγή κάρτας SIM θα έχει χρέωση ή επειδή είναι πολύ παλιά θα γλιτώσουμε;

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή είναι παλιά να την γλιτώσετε, αλλά συνήθως χρεώνεται. Η cosmote γενικά έχει την πολιτική ότι όλες οι κάρτες είναι συμβατές, άσχετα που δεν είναι.

Δοκιμάστε να καλέσετε και την εξυπηρέτηση (δωρεάν στο 13738) για να το δουν μήπως δεν είναι ενεργό στη γραμμή (δεν ενεργοποιείται πλέον με sms, αφού υποτίθεται ότι είναι ενεργό σε κάθε γραμμή)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται μήνυμα που λέει ότι η πρόσβαση είναι ενεργή από προεπιλογή σε όλους, έχει 1+ χρόνο που το καταργησανε σαν επιλογή.

Μάλλον η κάρτα θα φταίει, οι παλιές γενικά δεν τα πάνε καλά..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν δίνουν ακόμα δωρεάν νούμερα με προϋπόθεση να κάνεις και την πρώτη ανανέωση; Τελευταία φορά που πήρα δωρεάν νούμερο whatsup ήταν πριν 5 χρόνια περίπου..
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σταθερή τηλεφωνία κοσμοτε?

Αν ναι, δικαιουσαι το κοσμοτε ΟΝΕ. Δίνει κάποια δωρεάν λεπτά για κλήσεις μεταξύ τους (σταθερό προς κινητό και το αντίστροφο)

 

*Αν άλλαξε κάτι δε γνωρίζω

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σταθερή τηλεφωνία κοσμοτε?

Αν ναι, δικαιουσαι το κοσμοτε ΟΝΕ. Δίνει κάποια δωρεάν λεπτά για κλήσεις μεταξύ τους (σταθερό προς κινητό και το αντίστροφο)

 

*Αν άλλαξε κάτι δε γνωρίζω

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Ναι εχω σταθερο τηλεφωνο + ιντερνετ cosmote και καρτοκινητο εγω και η γυναικα, αν παιζει ρολο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω σταθερο τηλεφωνο + ιντερνετ cosmote και καρτοκινητο εγω και η γυναικα, αν παιζει ρολο.
Τότε μπορείς να έχεις το κοσμοτε one που δίνει στο καθένα 1000 λ για μεταξύ σας και 1g κάθε μήνα για να το έχεις 1 βδομαδα

Αρκεί να έχετε ίδια διεύθυνση κατοικίας στο λογαριασμο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις πλήρωσα το λογαριασμό του ίντερνετ που έχω, αλλά τα 1GB δεν έχουν έρθει.

Τον αριθμό του κινητού μου, το έχω συνδέσει στο my Cosmote. Μήπως ίσως επειδή υπάρχει ληξηπρόθεσμο ποσό και δεν τα έδωσε ή μήπως επειδή το όνομα στο λογαριασμό σταθερής είναι συγγενή;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορείς να έχεις το κοσμοτε one που δίνει στο καθένα 1000 λ για μεταξύ σας και 1g κάθε μήνα για να το έχεις 1 βδομαδα

Αρκεί να έχετε ίδια διεύθυνση κατοικίας στο λογαριασμο

Κανω καπου αιτηση ομως για να ενεργοποιηθει αυτο; Εχω ιντερνετ πανω απο μισο χρονο και δεν βλεπω τις προσφορες.
Link to comment
Share on other sites

Κανω καπου αιτηση ομως για να ενεργοποιηθει αυτο; Εχω ιντερνετ πανω απο μισο χρονο και δεν βλεπω τις προσφορες.
Πήγαινε σε ένα Γερμανό. Αυτός που έχει το σταθερό πρέπει να πάει. Οι άλλοι άριοι κινητών θα πρέπει να έχουν βάλει ίδια διεύθυνση όπως ειπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

 

 

 

Μόλις πλήρωσα το λογαριασμό του ίντερνετ που έχω, αλλά τα 1GB δεν έχουν έρθει.

 

Τον αριθμό του κινητού μου, το έχω συνδέσει στο my Cosmote. Μήπως ίσως επειδή υπάρχει ληξηπρόθεσμο ποσό και δεν τα έδωσε ή μήπως επειδή το όνομα στο λογαριασμό σταθερής είναι συγγενή;

 

Είναι μια φορά το μήνα το 1 γ.

Δεν έχει σχέση αν το πληρωσες αργά.

Πρέπει να κλείσει μήνα ο λογαριασμός.

Είσαι στο κοσμοτε one?

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια φορά το μήνα το 1 γ.

Δεν έχει σχέση αν το πληρωσες αργά.

Πρέπει να κλείσει μήνα ο λογαριασμός.

Είσαι στο κοσμοτε one?

 

Όχι, δεν είμαι σε Cosmote One, έχω Cosmote Double Play 24 S, αλλά λέει εκεί ότι με την πληρωμή λογαριασμού, δώρο 1GB για 7 ημέρες. Και έχει καμιά ώρα που δεν έλαβα 1GB.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...