Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε σε ένα Γερμανό. Αυτός που έχει το σταθερό πρέπει να πάει. Οι άλλοι άριοι κινητών θα πρέπει να έχουν βάλει ίδια διεύθυνση όπως ειπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είναι μια φορά το μήνα το 1 γ.

Δεν έχει σχέση αν το πληρωσες αργά.

Πρέπει να κλείσει μήνα ο λογαριασμός.

Είσαι στο κοσμοτε one?

Λεει οτι μπορω να το ενεργοποιησω και μεσα απο την εφαρμογη, αλλα δεν βρισκω την επιλογη. Θα παω σε Γερμανο μαλλον οπως λες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις πλήρωσα το λογαριασμό του ίντερνετ που έχω, αλλά τα 1GB δεν έχουν έρθει.

Τον αριθμό του κινητού μου, το έχω συνδέσει στο my Cosmote. Μήπως ίσως επειδή υπάρχει ληξηπρόθεσμο ποσό και δεν τα έδωσε ή μήπως επειδή το όνομα στο λογαριασμό σταθερής είναι συγγενή;

 

Πρέπει να κάνεις ολική εξόφληση για να δώσει το δώρο, δεν είναι με κάθε πληρωμή που κανεις

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό το θέμα με το πάρε μοίρασε, δεν είναι θέμα του κινητού ή της εφαρμογής αλλά του συστήματος.

 

Το ξέρω για αυτό ήμουν διαβασμένος και τον ρώτησα .Δεν ήταν τυχαία η ερώτηση μου . Όμως την απάντηση την συγκεκριμένη δεν την περίμενα . Γιαυτο και το έγραψα εδώ μέσα .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μια cosmoκαρτα που μεχρι τωρα "δουλευε" με Voice & Sms πακετο που θα καταργηθει στις 20/7.

Η ερωτηση ειναι αν υπαρχει καποιο αλλο πακετο - εστω και με ενεργοποιηση μεσω sms - με μικρη χρεωση (οπως π.χ. στο frog με τα 3,02 ευρω), που να "σπρωχνει" τα ηδη μαζεμενα λεπτα ομιλιας, ετσι ωστε να μην αναγκαζομαστε να βαζουμε 12αρι καθε μηνα;

 

Τωρα για τα sms που η χρηση τους ειναι 1-4 ανα μηνα θα δουμε τι θα κανουμε, αλλα αυτο που προεχει τωρα ειναι να σπρωχτουν τα 900 λεπτα ομιλιας που εχουν μαζευτει, ωστε να καταναλωθουν και να γυρισει η cosmoκαρτα σε frog.

 

Θα ηθελα εδω, να ευχαριστησω τους συμφορουμιτες που πληρωσαν τα 10,00 για την καλοκαιρινη προσφορα και μας ενημερωσαν οτι τα GB δεν "σπρωχνονται" οπως στην περυσινη καλοκαιρινη προσφορα, ετσι ωστε να μην τα πληρωσουμε καποιοι που τα θελαμε γι' αυτο ακριβως το σκοπο.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα η μητέρα μου είχε ένα feature phone της Nokia!

 

Εδώ και ένα μήνα έχει ένα Xiaomi Mi A3. Συνήθως χρησιμοποιεί το WiFi του σπιτιού, αλλά σήμερα παρατήρησα ότι συνδέεται με H+...

Να σημειώσω ότι στα ίδια σημεία εγώ έχω 4G!

 

Διαπίστωσα επίσης ότι η κάρτα SIM που έχει στη συσκευή της είναι... πολύ πολύ παλιά!

 

Να υποθέσω ότι αυτό φταίει που συνδέεται μόνο με H+...

 

Η αλλαγή κάρτας SIM θα έχει χρέωση ή επειδή είναι πολύ παλιά θα γλιτώσουμε;

Από τις επιλογές δικτύου έχεις διαλέξει ως προτιμώμενο το LTE?

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μια cosmoκαρτα που μεχρι τωρα "δουλευε" με Voice & Sms πακετο που θα καταργηθει στις 20/7.

Η ερωτηση ειναι αν υπαρχει καποιο αλλο πακετο - εστω και με ενεργοποιηση μεσω sms - με μικρη χρεωση (οπως π.χ. στο frog με τα 3,02 ευρω), που να "σπρωχνει" τα ηδη μαζεμενα λεπτα ομιλιας, ετσι ωστε να μην αναγκαζομαστε να βαζουμε 12αρι καθε μηνα;

Δυστυχώς όχι.

Link to comment
Share on other sites

αυτο κοίταγα κι εγώ τώρα, έλεγα να βάλω ένα πακέτο της μάνας μου στο whatsup, θες 10 ευρώ για το οτιδήποτε.κρίμα να μην υπάρχει ένα πιο φθηνό πακετάκι με διάρκεια ένα μήνα κι όχι μια βδομάδα :-(
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεθει κατι, ειμαι αποφασισμενος μετα την ανανεωση στις 19/7, να "καψω" με οποιδηποτε τροπο οτι λεπτα ομιλιας και sms μεινουν, ισως με καποια χρεωσιμα τηλεφωνα σε ιδρυματα (δεν ξερω ακομα πως, οποιος ξερει ας προτεινει κατι), και μετα να γυρισω σε frog με 3,02+4,03= 7,05, χρησιμοποιωντας στο ενδιαμεσο για κλησεις το φοιτητικο CU που εχει να δει ευρω πανω απο χρονο και τωρα χρησιμοποιειται σαν δωρεαν χρηση GB (εχει μαζεψει γυρω στα 35 giga και 36000 λεπτα προς CU τα οποια ανανεωνονται συνεχως μονα τους και δεν ληγουν).
♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πριν ένα μήνα έκανα το συμβόλαιο μου wu.. Επέλεξα αυτόματη ανανέωση ώστε να μεταφέρονται τα υπόλοιπα κλπ κλπ.. Αύριο το μεσημέρι κλείνω 1 μήνα οπότε λογικά θα γίνει αυτόματα η ανανέωση του πακέτου των 10 ευρώ.. Αλλά τις τελευταίες ημέρες μου έρχονται συνεχώς μυνήματα ότι λήγουν τα mb τα λεπτά ομιλίας κλπ.. Είναι φυσιολογικό να έρχονται συνεχώς μυνήματα αφού έχω επιλέξει αυτόματη ανανέωση? Έχω επιλεξη το πακέτο auto combo 10 ευρωμε το λευκό περίγραμμα στην εφαρμογή (όχι το κίτρινο).. Συγνώμη που ρωτάω αλλα θέλω να είμαι σίγουρος ότι δεν θα χάσω τα υπόλοιπα και επειδή είναι η πρώτη φορά που θα γίνει η αυτόματη ανανέωση..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πόσο κοστίζει μια καινούρια σύνδεση what's up?

Είναι από την αρχή what's up ή πρέπει να το ενεργοποιήσω με sms όπως παλιά?

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 5 ευρώ κοστίζει ή κάρτα συνήθως.. Υπάρχει τρόπος αλλαγής από cosmokarta σε watch up και το αντίστροφο με ένα απλό μυνημα..
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι δωρεάν αλλά όταν την αγοράζεις σου χρεώνουν και μια ανανέωση που μένει στο νούμερο οπότε κοστίζει 12€
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 5 ευρώ κοστίζει ή κάρτα συνήθως.. Υπάρχει τρόπος αλλαγής από cosmokarta σε watch up και το αντίστροφο με ένα απλό μυνημα..
Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν, οι υπόλοιπες είναι 3€

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο την κάρτα δε γίνεται να πάρω και να βάλω χρήματα εγώ? Στο δικό μου πρίν κάποια χρόνια έτσι θυμάμαι το είχα κάνει. Η κάρτα είχε μέσα κάτι λίγα μόνο και μόνο για την ενεργοποίηση της

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πήγε η γυναίκα και το αγόρασε σήμερα. 12€ πλήρωσε ήταν αμέσως what's up χωρίς να χρειαστεί να στείλω SMS. €10,7 έμειναν στην κάρτα, δηλαδή σα να έβαζα 12€ φόρτιση

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σε καινούρια νούμερα διαλέγεις πακέτο, για φορητότητα/μετατροπή από συμβόλαιο παλιότερα το προεπιλεγμένο ήταν η κόσμοκάρτα, τώρα σιγά σιγά άρχισαν να δίνουν κατευθείαν whatsup.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις ποιο δίκτυο θα χρησιμοποιεί η Nova Mobile;

Της κόκκινης.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο την κάρτα δε γίνεται να πάρω και να βάλω χρήματα εγώ? Στο δικό μου πρίν κάποια χρόνια έτσι θυμάμαι το είχα κάνει. Η κάρτα είχε μέσα κάτι λίγα μόνο και μόνο για την ενεργοποίηση της

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

 

Υπάρχουν καποια site στο ίντερνετ που πουλάνε σκετες κάρτες. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιόπιστα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου προτείνανε να αναβαθμιστω σε πακέτο καρτοσυμβολαιου με 12,89€. Παρέχουν 15 ώρες σε δίκτυο κόσμοτε, 200 προς όλους κ 1,2ΓΒ το μήνα, όλα μεταφερόμενα στον επόμενο αν επιζησουν κ 1 ευρώ κάβα κάθε μήνα. Στο σχόλιο μου ότι τα νέα πακέτα what's up δίνουν 300/300/300 μου απάντησε ότι η προσφορά είναι με χρέωση ανά λεπτό. Πολύ μακριά από το να είναι καλή η προσφορά Edited by Yannis81
Link to comment
Share on other sites

Με το whatsup και 12€ ανανέωση (και πακέτα) παίρνεις 2gb, που είναι περισσότερα. Αν μιλάς προς cosmote και δεν σε νοιάζουν τα ΜΒ πήγαινε αλλά:

-Τα λεπτά προς cosmote (900') έχουν 3 λεπτη ελάχιστη χρέωση

-Τα ΜΒ δεν μεταφέρονται στον επόμενο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...