Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλος 'παλιος' συνδρομητης καρτοκινητης εδω, με τα περιβοηταν 450 λεπτα χρονου ομιλιας, απο την παλια προσφορα;

Συμφερει πια, με τις νεες τιμες, ή υπαρχει τιποτε καλυτερο και να την κοψουμε;

Απο 6 ευρω χρεωση, το πηγαν 7,5.... και απλα εδωσαν 500mb αντι για 200, με καθε ανανεωση...

Πλεον η 10-12ευρη καρτα, παει ακλαφτη με το που την βαζουμε...

:(

 

Οπως ειπε συμφορουμιτης παραπανω, (συντομα, και μαστιγωμα σε οποιον δεν βαζει 15 ευρω το μηνα)

ισως ειμαστε η χειροτερη χωρα στην Ευρωπη,

με τετοιες τιμες, και τετοιες παροχες....

Και μην ξεχναμε την οικονομικη μας κατρακυλα τα τελευταια 10 χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά που λες φίλε oxxy, λύση υπάρχει;

 

Είπαμε πολλές φορές, μόνο VOIP. Τις κάρτες μας τις κρατάμε για τα data αποκλειστικά (με δώρα και όσο το δυνατόν λιγότερες αγορές ανάλογα τις ανάγκες του καθενός).

Φανταστείτε (λέμε τώρα) ένα 30-40% να μετακινηθεί στο VOIP. Αλλάζουν τακτική μετά ως συνήθως όλες μαζί; Εγώ λέω αλλάζουν.

Αλλιώς WIFI με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το DIY είναι κάπως οκ κατά την γνώμη μου.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρήματα που κοστίζει για κάποιον που εκμεταλλεύεται τα έξτρα δώρα είναι μια χαρά επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Για τα χρήματα που κοστίζει για κάποιον που εκμεταλλεύεται τα έξτρα δώρα είναι μια χαρά επιλογή.
1 GB + 100' προς όλους + 5 GB Social & Chat + 600SMS προς όλους με 10€ είναι ότι πρέπει (για εμένα, που δεν μιλάω πολύ στο κινητό) + Το Reload it . Και όλα αυτά για 1 μήνα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Με αναβάθμιση της εφαρμογής στην έκδοση 3.16 εμφανίστηκε και πάλι το diy πακέτο το οποίο δίνει και 3gb έξτρα για 15 ημέρες. Λογικά τα έξτρα 3gb θα ισχύουν για ενεργοποίηση μέχρι 31/8 όπως δηλαδή και στα combo πακέτα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χθες έγινε πρώτη φορά η αυτόματη ανανέωση του νέου πακέτου Combo που ειχα βάλει τον προηγούμενο μήνα και δεν πήρα τα 3gb δώρο. Διαβάζοντας τους όρους κατω απο την αυτόματη ενεργοποίηση καταλαβαίνω ότι το δώρο αυτό ισχύει και σε αυτή την περίπτωση και όχι μόνο για την 1η φορά. Ειχε κάποιος άλλος σχετική εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Το bonus των 3GB δίνεται μόνο στην χειροκίνητη ενεργοποίηση. Στην αυτόματη δίνει επιπλέον 60' προς όλους.
Link to comment
Share on other sites

https://www.whatsup.gr/iapithanistigmi

Δωρεάν 200λεπτα προς what's up και 100 προς όλους. Διάρκεια 1 εβδομάδα

 

Thanks man!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε το πακέτο combo των 8.5€ όπως ήδη είχε ανακοινωθεί ότι θα γίνει απο 20/7 αλλά ταυτόχρονα εξαφάνισαν τελείως και το πακέτο diy ενώ στην ανακοίνωση έγραφαν για τιμολογιακές αλλαγές και παροχές και οχι ότι θα καταργηθεί τελείως.. Τους έστειλα στο fb chat ερώτηση για το αν θα επανέλθει και αυτό το πακέτο..

 

Να ρωτήσω εγώ που το είχα με αυτόματη ενεργοποίηση το γίνεται;; Θα χάσω τα μαζεμένα λεπτά και ΜΒ;;

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε αυτόματη ενεργοποίηση στο diy?

 

Στο combo λέω βρε με τα 8.50. Τώρα που το κατάργησαν μένει αυτό με τα 10€. Εμένα τα λεπτά και τα ΜΒ θα χαθούν; Τι γίνεται τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με κάθε ανανέωση δεν δίνει 3600 πόντους (3€ έκπτωση) στο box delivery app, αλλά 2400 (2€)...

 

Στο combo λέω βρε με τα 8.50. Τώρα που το κατάργησαν μένει αυτό με τα 10€. Εμένα τα λεπτά και τα ΜΒ θα χαθούν; Τι γίνεται τώρα;

 

Μεταφέρονται κανονικά με το πακέτο των 10€

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να δουλεύει η sim κ ζητάνε 7,90. Δεν θα έπρεπε να είναι δωρεάν η αντικατάσταση;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχει χρέωση. Δωρεάν την δίνουν μόνο αν έχουν περάσει λιγότερο από 6 μήνες από την τελευταία αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην εφαρμογή What's Up, το DIY που εξαφανίστηκε;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Απλά η αναβάθμιση ενώ είναι με χθεσινή ημερομηνία δεν έχει εμφανιστεί ακόμη σε όλους. Στο xz1 με 9αρα μου εμφανίζει ακόμη την 3.14 και στο le max 2 με Q μου εμφανίζει ως τελευταία την 3.15. ενώ για να εμφανιστεί το diy χρειάζεται η 3.16 την οποία και έκανα μέσω apkpure.com

Εdit

Μόλις έκανα εκκαθάριση δεδομένων στο playstore στο xz1 και απο την 3.14 εμφάνισε κανονικά την 3.16

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να δουλεύει η sim κ ζητάνε 7,90. Δεν θα έπρεπε να είναι δωρεάν η αντικατάσταση;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να την καθαρίσεις με πανάκι που δεν αφήνει χνούδι με λίγο οινόπνευμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τα προγράμματα international που είναι με 7€ ισχύουν και για Ελλάδα;

Μου έστειλαν μνμ ότι με τα 8€ καταργούνται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Τα προγράμματα international που είναι με 7€ ισχύουν και για Ελλάδα;

 

Μου έστειλαν μνμ ότι με τα 8€ καταργούνται.

Όχι φίλε μου δυστυχώς. Μόνο με 10 ευρώ έχει πλέον
Link to comment
Share on other sites

Αρε cosmote πάλι μας κατάφερες να κάνουμε γαργάρα την κατάργηση ουσιαστικά της 10ευρης ανανέωσης.. Με τα εκπληκτικά δώρα που μας έδωσες 10gb after dark για ένα μήνα και τώρα με τα λεπτά ομιλίας για 7 ημέρες.. :lol: Μπράβο στο marketing σου :rotfl:

 

Ναι απο ότι φαίνεται. Στο chat δεν έχουν ιδέα ότι δεν υπάρχει πια το πακέτο αυτό..

 

το δωρεαν after dark το πως το ενεργοποιεις; /

επισης οσοι εχουνε ενεργοποιημενο ηδη απο τον προηγουμενο μηνα το πακετο μετα 8,50 ευρω με αυτοματη ενεργοποιηση πανε αυτοματα στο πακετο με τα 10 ευρω; ή οχι; . χρειαζεται εκ νεου ενεργοποιηση; .

το μπονους αυτοματης ενεργοποιησης ειναι 60 λεπτα προς ολους αλλιως αμα δεν ενεργοποιησεις την αυτοματη ενεργοποιηση τοτε ειναι 3g για 15 ημερες; σωστα το καταλαβαινω αυτο που γραφει εδω ;

https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-omilias/combo

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για την αυτόματη ενεργοποίηση δε ξέρω αν χρειάζεται να το κάνεις απο την αρχή. Για το afterdark μπαίνεις εδώ απο το κινητό

http://www.whatsup.gr/keraunovolos/ αλλά ήδη έχει κάποιες ημέρες που βγήκε

Link to comment
Share on other sites

Κ αλλο δώρο https://preview.page.link/wup.page.link/twrb

 

200’ προς what’s up, 100 προς όλους και 1GB για 7 μέρες

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...