Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να μην τους χαρίσουμε τα 3 ευρώ γιατί θα το ξανακάνουν με άλλο 4ψηφιο νουμερο. Είμαι έτοιμος να φυγω σε άλλη εταιρία μετά από αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τηλ πήρατε;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τους έστειλα στο φβ

Φυσικά δεν απάντησαν ακόμη. Αν δεν απαντήσουν σήμερα, θα στείλω εμαιλ

Σιγά μη χρεωθώ να τους πάρω τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες αστοχίες να πω; Δεν τιμούν καθόλου την COSMOTE.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παρανομία είναι παιδια. Τα στοιχεία μου δεν έχουν κανένα δικαίωμα να τα μοιράσουν στους συνεργάτες τους για χρεωσιμες υπηρεσίες. Το νουμερο μου όταν το έκανα ταυτοποίηση θυμάμαι ότι ζήτησα να μην είναι σε κανέναν τηλεφωνικό κατάλογο. Άρα πως πηραν αριθμό και ονοματεπώνυμο; Τους τα έδωσε η Cosmote! Άξιο καταγγελίας είναι πάντως. Πολυ κρίμα παντως ..
Link to comment
Share on other sites

Πως γνωρίζεις ότι έχουν το ονοματεπώνυμο σου ;

 

Αφου κάποιος έγραψε πιο πανω ότι χρειάζεται ονοματεπώνυμο και νουμερο για να γίνει η εγγραφή. Εάν κατάλαβα λάθος ζητώ συγγνώμη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν δεν χρειάζεται ονοματεπώνυμο τότε δεν υπάρχει καμμια δικλείδα ασφάλειας από μεριάς της Cosmote. Εάν είναι τόσο ευκολο να εγγράψει κάποιος καποιον σε χρεωσιμη υπηρεσία, θα κανει μια λίστα από ατομα που αντιπαθει ο καθένας και θα κάνει παρτυ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σας αγχωσω, αλλα γνωστη μου μετα απο διαγραφη και καλα στο 1256, της ξαναηρθε μηνυμα την επομενη εβδομαδα οτι ξαναγραφτηκε!
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο chat πάντως εμένα μου έκαναν την πάπια και έφυγαν από την συζήτηση..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα το chat ειναι για τα πανηγυρια. Κανονικοι ανθρωποι και μου δινουν στην κυριολεξια απαντησεις σαν botakia. Μακρια χιλιες φορες με το 13888. Νουμερο δωρεαν υπαρχει απο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω νέο σήριαλ να ξεκινάει αλά 5ψηφιων σμσ.

 

Πώς μπορούμε να αντιμετωπίσουμε πάλι αυτή την αυθαιρεσία;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω νέο σήριαλ να ξεκινάει αλά 5ψηφιων σμσ.

 

 

 

Πώς μπορούμε να αντιμετωπίσουμε πάλι αυτή την αυθαιρεσία;

Καλέστε τους και ζητήστε φραγή τουλάχιστον σε άλλη εταιρεία έτσι έγινε και ηρεμήσαμε

Δεν ξανάρθε ποτέ και τίποτα.

 

Επίσης ζητήστε τα χρήματα πίσω και πείτε ότι δεν γράφτηκατε εσείς και ότι είναι αυθαίρετη η χρέωση

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα στο φβ

Φυσικά δεν απάντησαν ακόμη. Αν δεν απαντήσουν σήμερα, θα στείλω εμαιλ

Σιγά μη χρεωθώ να τους πάρω τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ποιο τηλ πήρατε;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα με 2 διαφορετικές υπηρεσίες που ενεργοποιήθηκαν με διαφορά 2 ωρών. Επειδή στο fb δεν μπαίνω με το πραγματικό μου όνομα, παρόλο που είχαμε μια μακροσκελή συζήτηση, αρνήθηκαν να με βοηθήσουν γιατί έβλεπαν άλλο όνομα στο fb και άλλο ως κατόχου της γραμμής.

 

Δοκίμασα και με email, αλλά απάντηση δεν πήρα.

 

Μετά από πολλές προσπάθειες στο 1299 και μεγάλες αναμονές (έχω frog και από το 13888 μας έχουν κομμένους, αφού δεν έχω άλλες υπηρεσίες cosmote) κατάφερα σήμερα και συνεννοήθηκα. Είχαν ήδη καταχωρημένο το αίτημα από το email μου. Πρέπει να ζητήσετε 3 πράγματα:

- πίστωση των χρημάτων (έγινε σε μερικές ώρες)

- φραγή των συγκεκριμένων υπηρεσιών για το κινητό σας για να μην ενεργοποιηθεί στο μέλλον (αυτό έγινε λίγο αφού κλείσαμε - ήρθε επιβεβαίωση μέσω SMS στο θιγόμενο κινητό)

- τον μοναδικό αριθμό περιστατικού/αιτήματος όπως θέλετε πείτε το για το θέμα σας. Με ταλαιπώρησαν βάζοντάς με 2-3 φορές στην αναμονή αλλά εντέλει μου το είπαν. Αυτό μπορείτε βέβαια να το ζητήσετε σε μετέπειτα συνομιλία - χρειάζεται αν θέλετε να κάνετε καταγγελία στην ΕΕΤΤ στρεφόμενοι εναντίον του ΟΤΕ.

 

Θεωρητικά θα έπρεπε να στραφώ ξεχωριστά στις 2 εν λόγω εταιρείες αλλά δεν μπήκα σε κανένα site να ξέρω ποιες είναι και το μόνο που μου ήρθε ήταν μηνύματα από "COSMOTE" για τις ενεργοποιήσεις και μετά για τη διακοπή των υπηρεσιών. Το ζητούμενο είναι ο τρόπος ενεργοποίησης που γίνεται χωρίς ταυτοποίηση του συνδρομητή, στο οποίο είναι μπλεγμένος και ο ΟΤΕ, αφού ξέρουν αυτόματα ποιος γράφεται για να τον χρεώσουν. Την καταγγελία θα την κάνω με την ελπίδα να μαζευτούν πολλές και να κάνει κάτι η ΕΕΤΤ. Αν δεν επέστρεφαν τα χρήματα θα έκανα και προς τον ΣτΚ. Καλό θα είναι όλοι όσοι έχουν πρόβλημα να κάνουν καταγγελίες.

 

Εντάξει, έχω το frog για τις χαμηλότερες χρεώσεις και έχω βάλει όλη την οικογένεια, αλλά αν είναι κάθε τόσο να μπλέκουμε για τέτοιες βλακείες με αυτό το μπάχαλο που λέγεται εξυπηρέτηση πελατών ομίλου ΟΤΕ, να το βράσω, λύσεις υπάρχουν κι άλλες κι ας κοστίζουν κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σίγουρο ότι δεν θα αλλάξει κάτι αν δεν πεσουν καταγγελίες, κάποια στιγμή αν μαζευτούν πολλές κάτι θα κάνει η ΕΕΤΤ
Link to comment
Share on other sites

Το μονο σίγουρο ότι δεν θα αλλάξει κάτι αν δεν πεσουν καταγγελίες, κάποια στιγμή αν μαζευτούν πολλές κάτι θα κάνει η ΕΕΤΤ
Μην περιμένετε κανέναν να σας προστατεύσει εκτός από τον εαυτό σας

 

Ναι συμφωνώ να γίνουν 1-81-20000001 καταγγελίες

 

Απλά από την ΕΕΤΤ δεν περιμένω τίποτα έχουν γίνει τόσα άλλα και δεν μιλάνε.

 

Για μένα ΕΕΤΤ δεν σημαίνει αυτό που λέγεται κανονικά.

 

αλλά

 

Έλληνες εταίροι τηλεπικοινωνιακών τραμπουκων.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση με το Combo των 10€ (χειροκίνητα, όχι αυτόματο) και παρατήρησα πως όσα sms δεν είχα χρησιμοποιήσει τα μετέφερε μαζί με τα καινούργια με νέα ημερομηνία λήξης. Αυτό πρώτη φορά μου το έκανε με το "χειροκίνητο" Combo.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το δωρεάν τηλέφωνο που καλούμε?

Γιατί δε βλέπω να απαντάνε στο φβ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση με το Combo των 10€ (χειροκίνητα, όχι αυτόματο) και παρατήρησα πως όσα sms δεν είχα χρησιμοποιήσει τα μετέφερε μαζί με τα καινούργια με νέα ημερομηνία λήξης. Αυτό πρώτη φορά μου το έκανε με το "χειροκίνητο" Combo.
Ναι και εγώ το είχα γράψει πιο πίσω. Καλή κίνηση πάντως

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το δωρεάν τηλέφωνο που καλούμε?

 

2106513888 χρέωση σαν να καλείς σταθερό ΟΤΕ. Για τεχνικά θέματα κινητής δωρεάν το 13738 από όλα τα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Η καταγγελία είναι μονόδρομος για παράνομες χρεώσεις! Είμαι σε αναμονή της απάντησης της ΕΕΤΤ, η κοσμοτε απάντησε ανοησίες. Όλοι τόσο ηλίθιοι είμαστε που μπήκαμε και γραφτηκαμε και καναμε και captcha?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το πρόγραμμα 350' κ 50 sms με αυτόματη ενεργοποίηση και βλέπω στο app ότι με πήγαν στο combo αλλά δεν δείχνει τα sms !!!!!

Θα τα πάρω η ΟΧΙ ?

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ είναι αρμόδια για να συγκεντρώνει καταγγελίες και να επιβάλει πρόστιμα, αλλά όχι τόσο για να δικαιωθούν οι καταγγέλοντες. Κάντε μία κοινοποίηση και στον Συνήγορο του Καταναλωτή, που είναι αρμόδιος να "σπρώξει" για την επίλυση του προβλήματος...
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ είναι αρμόδια για να συγκεντρώνει καταγγελίες και να επιβάλει πρόστιμα, αλλά όχι τόσο για να δικαιωθούν οι καταγγέλοντες. Κάντε μία κοινοποίηση και στον Συνήγορο του Καταναλωτή, που είναι αρμόδιος να "σπρώξει" για την επίλυση του προβλήματος...
Νομίζω κάνεις λάθος, γιατί έχει επιλυθεί ζήτημα μου, καθώς είπαν σε 80 χρόνων άνθρωπο να του κάνουν από καρτοκινητο σε καρτοσυμβολαιο , και έπειτα από την καταγγελία από μέρος μου παρόλο που είχε δώσει την συγκατάθεση ο 80αχρονος να γίνει, δικαιώθηκα και του το γύρισαν σε κάρτα πάλι.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ όταν είχα κάνει για τα 5ψηφια μου τα επέστρεψε η cosmote μετά από μήνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ όταν είχα κάνει για τα 5ψηφια μου τα επέστρεψε η cosmote μετά από μήνα
Σε φίλο την ίδια μέρα μετά από 4 ωρες

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...