Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε γερμανο που ρωτησα ειπαν οτι γινεται αυτοματα. δεν χρειαζεται τιποτα να κανεις

 

Μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει... Για τα λεπτά ξέρω ότι μεταφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι σου πουν τα υπόλοιπα μέλη που εδω στο φόρουμ που το έχουν ήδη δοκιμάσει και λειτούργησε σωστά.. Οι υπάλληλοι ως επί το πλείστον δεν έχουν ιδέα..
Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανο που ρωτησα ειπαν οτι γινεται αυτοματα. δεν χρειαζεται τιποτα να κανεις

 

Και εγω αυτο περιμενα αλλα χθες που εβαλα καρτα στο κινητο ειχε μεσα 11 ευρω και κατι λιγα και δεν ενεργοποιηθηκε ενω ηταν η μερα κανονικα. Το ενεργοποιησα αυτοματα μεσα απο την εφαρμογη και ολα καλα. Μεταφερθηκαν ολα τα λεπτα απο το πακετο των 8.5.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί δεν το έχω καταλάβει, με το νέο combo των 10€ θα γίνει η αυτόματη ανανέωση του πακέτου που είχα πριν την κατάργηση του προηγούμενου με τα 8,5€ ή όχι;; Ή πρέπει να το κάνω πάλι την αυτόματη ενεργοποίηση;; Ξέρει κανένας; Γιατί μου λήγουν αύριο τα λεπτά.

 

Η θα μπεις στο app η καλέσεις 1330.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί δεν το έχω καταλάβει, με το νέο combo των 10€ θα γίνει η αυτόματη ανανέωση του πακέτου που είχα πριν την κατάργηση του προηγούμενου με τα 8,5€ ή όχι;; Ή πρέπει να το κάνω πάλι την αυτόματη ενεργοποίηση;; Ξέρει κανένας; Γιατί μου λήγουν αύριο τα λεπτά.

 

Αν δεις από την εφαρμογή της Cosmote είναι ήδη ενεργοποιημένο αυτό τον 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται για 5ψηφιο πάντως.
Ναι το ξέρω αλλά δεν έχω μπει ούτε έχω βάλει το κινητό μου κάπου , σε καμία υπηρεσία , αρε ξύλο που θέλουν.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό πάλι και χωρίς να έχω μπει πουθενά , και μου τράβηξε 3 €3701b288cbe04710720c3e6db21a9e9f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχουν αναφέρει κι άλλη αυτή την ανεπιθύμητη "συνδρομή" τις τελευταίες μέρες. Κάλεσε στον ΟΤΕ και ζήτα διαγραφή και πίστωση της χρέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα. Χθες βράδυ ήρθε το σμσ

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφέρει κι άλλη αυτή την ανεπιθύμητη "συνδρομή" τις τελευταίες μέρες. Κάλεσε στον ΟΤΕ και ζήτα διαγραφή και πίστωση της χρέωσης.
Και η απάντηση της cosmote ,

George καλημέρα. Η εν λόγω υπηρεσία συγκαταλέγεται στις Online Αγορές Ψηφιακού Περιεχομένου (CWIB) . Πρόκειται για υπηρεσίες που αγοράζονται / παρέχονται από Τρίτες εταιρείες (Πάρoχοι) που είναι αποκλειστικά υπεύθυνες για το περιεχόμενο και τον τρόπο που τις παρέχουν. Ο πελάτης κατά την Εγγραφή: 1. Κάνει αποδοχή των Όρων COSMOTE. 2. Γίνεται έλεγχος μέσω του Captcha που έχει οριστεί. 3. Επιλέγει το κουμπί της επιβεβαίωσης. 4. Λαμβάνει την ίδια στιγμή μήνυμα στο κινητό ότι η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί με αυτόματη εβδομαδιαία ανανέωση. Δίνεται η δυνατότητα επικοινωνίας με τον Πάροχο για ερωτήσεις ή ζητήματα αναφορικά με το περιεχόμενο αλλά και μέσω της εξυπηρέτησης πελατών της στην περίπτωση προβλήματος , στα στοιχεία επικοινωνίας που παρέχονται από την υπηρεσία. Μπορείς να προχωρήσεις σε διαγραφή ώστε να μη συνεχίσουν οι χρεώσεις. Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να δεις εδώ http://ms.spr.ly/6182TYIdE. Επιπλέον, αυτό που μπορεί να γίνει από πλευράς μας, είναι να σου ενεργοποιήσουμε φραγή online αγορών ψηφιακού περιεχομένου. Αν το επιθυμείς, γνωστοποίησε μας τον αριθμό τηλεφώνου και τον ΑΔΤ σου αρκεί να είναι στα στοιχεία σου.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγγραφή γίνεται από ότι κατάλαβα μέσω σελίδας που βάζεις τα στοιχεία. Δηλαδή όποιος θέλει να μας κάνει "πλάκα" μπορεί να μας γράψει?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις από την εφαρμογή της Cosmote είναι ήδη ενεργοποιημένο αυτό τον 10

 

Δυστυχώς δεν είναι ενεργοποιημένο και το έκανα χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι ενεργοποιημένο και το έκανα χειροκίνητα.
Για δώσε λίγο στοιχεία παραπάνω που είναι ακριβώς

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία απάτη σκέφτηκαν πάλι τώρα που αρκετοί έχουν κάνει φραγή 5ψηφιων...

Εγώ καλού κακού έκανα την περιβόητη "φραγή online αγορών ψηφιακού περιεχομένου" μέσω του chat. Ωστόσο διαβάζοντας σε άλλο φόρουμ αναφέρει κάποιος λίγο παλιότερα οτι μετά τη φραγή δεν μπορούσε να κάνει online ανανέωση. Αν κάποιος το δοκιμάσει ας ενημερώσει please!

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα είναι η πολιτική του πράγματος , υπάρχουν πάρα πολλοί ηλικιωμένοι που δεν ξέρουν από αυτά και θα τους χρεώνουν τσάμπα και χαμπάρι δεν θα παίρνουν.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε πίσω το 3ευρω ρε παιδιά?

Δε θέλω να τους το χαρίσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έγινε τέτοια χρέωση μπορείτε να κάνετε καταγγελία στην ΕΕΤΤ, επίσης ενημερώστε την Cosmote ότι κάνατε καταγγελία
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λίγο στοιχεία παραπάνω που είναι ακριβώς

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει ένα combo που λέει auto και το ενεργοποιείς. Παίρνεις και τηλ. στο 1317 να δεις αν έχεις κάποιο πακέτο με αυτόματη ενεργοποίηση, όπου μπορείς κι από κει να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα και εγώ με cosmote έχοντάς το ίδιο θέμα. Μου είπε θα κάνει αίτηση για πίστωση των χρημάτων και να στείλω το απαντητικό μήνυμα για ακύρωσή της υπηρεσίας οπως και το έπραξα!

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλε κάνεις stop στο 1256 (όπως λέει το SMS) ;
Το έκανα μέσω της ιστοσελίδας (το ίδιο με το σμσ είναι) και ήρθε η απάντηση διαγραφής.

Αυτό που με νοιάζει είναι να γίνει επιστροφή χρημάτων.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πάρουμε χρήματα πίσω, καθώς η υπηρεσία τρέχει για μια εβδομάδα , απλώς δεν θα ενεργοποιηθεί πάλι μετά από μια εβδομάδα. Δεν είναι τα τρία ευρώ είναι γιατί γίνεται έτσι αυθαίρετα χωρίς να έχω δώσει την συγκατάθεση μου.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που εγινε αυθαίρετα θέλω πίσω τα ευρώ μου. Ακόμη και 0.01€ να ήταν θα το ζητούσα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...