Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου προτείνανε να αναβαθμιστω σε πακέτο καρτοσυμβολαιου με 12,89€. Παρέχουν 15 ώρες σε δίκτυο κόσμοτε, 200 προς όλους κ 1,2ΓΒ το μήνα, όλα μεταφερόμενα στον επόμενο αν επιζησουν κ 1 ευρώ κάβα κάθε μήνα. Στο σχόλιο μου ότι τα νέα πακέτα what's up δίνουν 300/300/300 μου απάντησε ότι η προσφορά είναι με χρέωση ανά λεπτό. Πολύ μακριά από το να είναι καλή η προσφορά
Την ίδια προσφορά μου πρότειναν αλλά μετά από δική μου ερώτηση αν είναι τελική τιμή μου είπαν δεν είναι αλλά πάει κάπου στα 16 με 17 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ' ο,τι βλέπω δεν πρέπει να έχει αναφερθεί παλαιότερα, μόλις παρατήρησα την εξής αλλαγή στο reload it: Με online ανανέωση >12 ευρώ αν επιλέξεις 1200mb για 1 μήνα δίνει +500mb επιπλέον

 

Φαίνεται ότι αυξάνονται τα κίνητρα (ή μήπως η πίεση;) για να βάζουμε κάρτα των 12 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί τρεις σελίδες πιο πίσω (2376).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τα κίνητρα και η πίεση είναι η κατάργηση του πακέτου των 8,5€ με την αναγκαστική επιλογή των 10€ πλέον

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια προσφορά μου πρότειναν αλλά μετά από δική μου ερώτηση αν είναι τελική τιμή μου είπαν δεν είναι αλλά πάει κάπου στα 16 με 17 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είναι παράνομο σαν πρακτική και μου το έχουν πει από την ίδια την cosmote... Αν στο ξανακάνουν να ζητήσεις τον supervisor που ήδη θα ακούει τη γραμμή δηλαδή. Δεν είναι υποχρεωμένος ο καταναλωτής να ξέρει ποιά είναι η τελική τιμή και πόσοι είναι οι φόροι. Η τιμή που δίνεται πρέπει να είναι απο την αρχή η τελική. Μεγάλη προσοχή παιδιά με τα συμβόλαια...Αν το μετανιώσετε, δύσκολα ξεμπλέκετε. Το έχω ξαναπεί, αλλά είχα πρόσφατα μεγάλη ταλαιπωρία μετά απο 5 έτη στο καρτοσυμβόλαιο και προσπαθώ να ενημερώσω. Να θυμάστε οτι όταν η εταιρία καίγεται και σας κυνηγάει να υπογράψετε, η τσέπη σας στο τέλος του χρόνου θα είναι πιο άδεια και πιο γεμάτη η δική τους. Σε διαφορετική περίπτωση δεν θα σπαταλούσαν εργατοώρες και μεροκάματα γι όλες αυτές τις ενημερώσεις απο τη στιγμή που είσαι ήδη πελάτης της εταιρίας, έστω και με κάρτα.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Τα κίνητρα και η πίεση είναι η κατάργηση του πακέτου των 8,5€ με την αναγκαστική επιλογή των 10€ πλέον

 

Σίγουρα ισχύει αυτό αλλά σίγουρα υπάρχουν και χρήστες που δεν βάζουν απαραίτητα κάθε μήνα κάρτα ή/και πακέτο και δεν επηρεάζονται άμεσα. Όπως επίσης και χρήστες που έχουν μαζέψει υπόλοιπο και δεν είναι απαραίτητο να βάλουν 12 ευρώ.

Όπως και να'χει, η προσφορά αυτή είναι για να χρυσώσει λίγο το χάπι για την αύξηση των πακέτων σε όσους είναι "τακτικοί πελάτες" και ίσως να παρακινήσει τους υπόλοιπους να βάλουν 12 ευρώ αντί για 10.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε συνδρομητές του What’s up, ανοίξτε το παρακάτω link από τον browser της συσκευής σας και θα λάβετε 10GB Internet After Dark για 30 ημέρες.

 

Κρίνεται αναγκαίο να επισημανθεί ότι τα 10GB ισχύουν από τις 22:00 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί.Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι τις 31 Ιουλίου!!

 

Κάντε κλικ εδώ: http://www.whatsup.gr/c/keraunovolos

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε συνδρομητές του What’s up, ανοίξτε το παρακάτω link από τον browser της συσκευής σας και θα λάβετε 10GB Internet After Dark για 30 ημέρες.

 

 

 

Κρίνεται αναγκαίο να επισημανθεί ότι τα 10GB ισχύουν από τις 22:00 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί.Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι τις 31 Ιουλίου!!

 

 

 

Κάντε κλικ εδώ: http://www.whatsup.gr/c/keraunovolos

Άψογα. Λογικά θα έχουν βάλει και άλλα κρυμμένα δώρα όπως πέρσι σε κάποια αντίστοιχη προσφορά έδιναν και λεπτά ομιλίας και SMS.

 

71809c9be004af6192c8792caaf7fbed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε συνδρομητές του What’s up, ανοίξτε το παρακάτω link από τον browser της συσκευής σας και θα λάβετε 10GB Internet After Dark για 30 ημέρες.

 

Κρίνεται αναγκαίο να επισημανθεί ότι τα 10GB ισχύουν από τις 22:00 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί.Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι τις 31 Ιουλίου!!

 

Κάντε κλικ εδώ: http://www.whatsup.gr/c/keraunovolos

 

Σ'ωραίος!!!! Μόλις το ενεργοποίησα!

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε συνδρομητές του What’s up, ανοίξτε το παρακάτω link από τον browser της συσκευής σας και θα λάβετε 10GB Internet After Dark για 30 ημέρες.

 

Κρίνεται αναγκαίο να επισημανθεί ότι τα 10GB ισχύουν από τις 22:00 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί.Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι τις 31 Ιουλίου!!

 

Κάντε κλικ εδώ: http://www.whatsup.gr/c/keraunovolos

 

Thank you!! :respect:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκιμάζω και μου λέει ότι εξαντλήθηκε. Ισχυει;
Στους όρους αναφέρει πως είναι για τις πρώτες 20.000 ενεργοποιήσεις.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εληξε; εγω βλεπω οτι μολις την ανεβασε καποιος στα λαγωνικα

 

εμενα παντως με παει στο playstore για να εγκαταστησω το whatsup, ενω το εχω.. οτι ναναι...

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανενα 2ωρο που είχα δοκιμάσει δεν λειτούργησε το λινκ. Το ξαναέκανα μόλις τώρα και έδωσε το δώρο. Παρηγοριά μάλλον ώστε να ξεχάσουμε την επικείμενη κατάργηση στις 20/7 των 8.5€ πακέτων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω κάπου 100giga από αγορασμενα πακετα όπου ανανεώνονται κάθε μήνα. Αν βάλω αυτό το καλοκαιρινό των 10γκιγκα, θα προσθεθει στα υπάρχων;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σ'ωραίος!!!! Μόλις το ενεργοποίησα!

 

Μπράβο ρε φίλε μας έσωσες!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...