Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν δεν ακολουθήσουν οι άλλες 2 εταιριες, τοτε ναι πραγματι θα βγει χαμένη η Κοσμοτε. Εαν ομως ακολουθησουν, βλεπω σε 6 μηνες η Βοντα να το κάνει 15 και σε 12 μηνες η Wind σε μηνιαιο. Ετσι θα χρεωθουν ολοι ευθυνη αλλαγων και εμεις θα ψαχνουμε βουλγαρικά νουμερα!

 

Χαμένη με τέτοιο μέγεθος συνδρομητών δεν το λες. Σίγουρα θα ακολουθήσει και ο υπόλοιπος "ανταγωνισμός".

 

Ήταν αναμενόμενο να συμβεί, μιας και ανέβηκε η τιμή των πακέτων και βγήκε νέο με κόστος 10€.

 

Κακός ο ανταγωνισμός στην Ελλάδα στον συγκεκριμένο χώρο, αλλά και οι φοροτρελα που ζούμε κτλπ, δεν τους αφήνει ούτε περιθώρια, ούτε άνεση για ρίσκα (χαμηλές τιμές). Μας φταίνε όλοι εκτός τον θίασο που "κυβερνά".

 

Όποιος κάνει χρήση του αριθμού και μιλάει, δεν χάνει τίποτα, όποιος χάνει live with it. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνοντας στην εφαρμογή, μου εμφάνισε την παρακάτω προσφορά.9ac2ec46cd3ec5e3eb82c2154976f066.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Είναι που το καλοκαίρι με τις δίμηνες ανανεώσεις η cosmote θα "ξεφορτωνόταν" τις ανενεργές sim που "επιβαρύνουν" το δίκτυο και θα μετακυλήσουν το όφελος στους συνδρομητές...:lol:

Μερικοί προσπαθούσαν να μας πείσουν τότε, ότι οι απανωτές μεταβολές (έχουμε χάσει το μέτρημα πλέον) δεν μας αφοράνε ούτε μας επηρεάζουν όλους.

Και τώρα το ίδιο (θα) λένε.

 

Το ανησυχητικό δεν είναι που το καρτέλ κάνει ότι του καπνίσει, αλλά ότι παράλληλα οι παροχές συνεχώς υποβαθμίζονται και δεν συμβαδίζουν με την εποχή.

Βέβαια στην χώρα των εθνικών "νταβατζήδων" θα έχεις και αντίστοιχες υπηρεσίες.

Τα καλύτερα έρχονται.:rolleyes:

 

 

Πες τα Χρυσοστομε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαμένη με τέτοιο μέγεθος συνδρομητών δεν το λες. Σίγουρα θα ακολουθήσει και ο υπόλοιπος "ανταγωνισμός".

 

Ήταν αναμενόμενο να συμβεί, μιας και ανέβηκε η τιμή των πακέτων και βγήκε νέο με κόστος 10€.

 

Κακός ο ανταγωνισμός στην Ελλάδα στον συγκεκριμένο χώρο, αλλά και οι φοροτρελα που ζούμε κτλπ, δεν τους αφήνει ούτε περιθώρια, ούτε άνεση για ρίσκα (χαμηλές τιμές). Μας φτάνει όλοι εκτός τον θίασο που "κυβερνά".

 

Όποιος κάνει χρήση του αριθμού και μιλάει, δεν χάνει τίποτα, όποιος χάνει live with it. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνοντας στην εφαρμογή, μου εμφάνισε την παρακάτω προσφορά.9ac2ec46cd3ec5e3eb82c2154976f066.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς έτσι.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφει μέχρι πότε μπορείς να την ενεργοποιήσεις την προσφορά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαμένη με τέτοιο μέγεθος συνδρομητών δεν το λες. Σίγουρα θα ακολουθήσει και ο υπόλοιπος "ανταγωνισμός".

Ήταν αναμενόμενο να συμβεί, μιας και ανέβηκε η τιμή των πακέτων και βγήκε νέο με κόστος 10€.

Κακός ο ανταγωνισμός στην Ελλάδα στον συγκεκριμένο χώρο, αλλά και οι φοροτρελα που ζούμε κτλπ, δεν τους αφήνει ούτε περιθώρια, ούτε άνεση για ρίσκα (χαμηλές τιμές). Μας φταίνε όλοι εκτός τον θίασο που "κυβερνά".

Όποιος κάνει χρήση του αριθμού και μιλάει, δεν χάνει τίποτα, όποιος χάνει live with it. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

 

Ήταν αναμενόμενο να συμβεί, όπως και αυτά που έγιναν και αυτά που θα συμβούν, αφού κανείς δεν αντιδράει. Φυσικά και μπορείς να κάνεις κάτι, όπως και ο καθένας μας. Αν αφιερώσουμε κάθε βδομάδα 2 λεπτά από τη ζωή μας να τους πρήζουμε να επαναφέρουν το 5ευρο, να αυξήσουν τη διάρκεια λήξης στους 6 μήνες κτλ (ή οτιδήποτε λειτουργεί ενάντια στο χρήστη πλέον) τι λες να μην ασχοληθούν με το γεγονός ότι πλέον τους τη λέει ξεκάθαρα το αγοραστικό τους κοινό; Κάθε βδομάδα, μια γραμμή να λέει "επαναφέρετε τη 5ευρη ανανέωση και την 6μηνη διάρκεια υπολοίπου - ένας αγανακτισμένος πλέον χρήστης σας", τι πιστεύεις, αν παίρνουν εκατοντάδες τέτοια μηνύματα καθημερινά, κάθε βδομάδα μέχρι να αλλάξει κάτι τι λες να γίνει; 2 λεπτά από το χρόνο μας τη βδομάδα είναι. Σημειώνω, το θέμα δεν είναι οι συγκεκριμένες αλλαγές, το θέμα είναι να πάρουν το μήνυμα ότι το έχουν ξεφτιλίσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφει μέχρι πότε μπορείς να την ενεργοποιήσεις την προσφορά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ειναι η προσφορα του Voice, οποτε υποθετω ειναι μονο για σημερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Ήταν αναμενόμενο να συμβεί, όπως και αυτά που έγιναν και αυτά που θα συμβούν, αφού κανείς δεν αντιδράει. Φυσικά και μπορείς να κάνεις κάτι, όπως και ο καθένας μας. Αν αφιερώσουμε κάθε βδομάδα 2 λεπτά από τη ζωή μας να τους πρήζουμε να επαναφέρουν το 5ευρο, να αυξήσουν τη διάρκεια λήξης στους 6 μήνες κτλ (ή οτιδήποτε λειτουργεί ενάντια στο χρήστη πλέον) τι λες να μην ασχοληθούν με το γεγονός ότι πλέον τους τη λέει ξεκάθαρα το αγοραστικό τους κοινό; Κάθε βδομάδα, μια γραμμή να λέει "επαναφέρετε τη 5ευρη ανανέωση και την 6μηνη διάρκεια υπολοίπου - ένας αγανακτισμένος πλέον χρήστης σας", τι πιστεύεις, αν παίρνουν εκατοντάδες τέτοια μηνύματα καθημερινά, κάθε βδομάδα μέχρι να αλλάξει κάτι τι λες να γίνει; 2 λεπτά από το χρόνο μας τη βδομάδα είναι. Σημειώνω, το θέμα δεν είναι οι συγκεκριμένες αλλαγές, το θέμα είναι να πάρουν το μήνυμα ότι το έχουν ξεφτιλίσει.

 

Αγαπητέ φίλε,

 

Ουδείς μπορεί να ανατρέψει την οικονομική πολιτική της συγκεκριμένης εταιρείας, ειδικά στο συγκεκριμένο ζήτημα. Τέλος, δεν νομίζω πως θα μπει κάποιος σε τέτοια διαδικασία, διότι υπάρχουν πολύ σοβαρότερα ζητήματα, ειδικά στις μέρες μας. Η οικονομική πολιτική τους αγρίεψε, όπως και γενικά σε κάθε επιχειρηματικό τομέα (δυστυχώς).

 

Νομίζω πως αυτά που έγραψα παραπάνω, είναι ξεκάθαρα. Μπορεί ο χώρος (της κινητής τηλεφωνίας) να μην είναι φιλικός ή ανταγωνιστικός, αλλά η οικονομική και πολιτική κατάσταση στην Ελλάδα, δεν μπορούν να έχουν θετικό αντίκτυπο για φιλικές αλλαγές των εταιριών του χώρου προς τον εκάστοτε συνδρομητή.

 

Τα πάντα ξεκινάνε από την νομισματική πολιτική της χώρας. Και εμείς είμαστε σε τραγικότατη οικονομική κατάσταση. Καλή η κριτική, αλλά οι ευθύνες ξεκινάνε από αλλού.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι αν θέλουμε μπορούμε να το ανατρέψουμε, αλλά αν δεν μπορούμε να το ανατρέψουμε είμαστε άξιοι της τύχης μας.

Και δεν μιλάω μόνο για το 5άευρο αλλά και την νομισματική πολιτική και όλα όσα πήραμε καπέλο τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η προσφορα του Voice, οποτε υποθετω ειναι μονο για σημερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό πρώτη φορά το κάνουν φέτος ή το έκαναν και δεν το είχα πάρει χαμπάρι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρώτη φορά το κάνουν φέτος ή το έκαναν και δεν το είχα πάρει χαμπάρι;

 

 

Για το Voice νομιζω ειναι η πρωτη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα και εγω να κανω ανανεωση 5 E ...Παει και αυτη η επιλογη αφαιρεθηκε.. θελω να δω που θα το φτασουνε 10 12 15 20 30 πλεον
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα και εγω να κανω ανανεωση 5 E ...Παει και αυτη η επιλογη αφαιρεθηκε.. θελω να δω που θα το φτασουνε 10 12 15 20 30 πλεον
στα 15 ευρώ τον μήνα, εκει θα το φτάσουν και εκει θα ισορροπήσει.... λίγο πιο κάτω απο το χαμηλότερο παγιο. συμβολαίου....

 

όπως είχε πει κάποιος, θα έχεις καρτοκινητο που δεν θα είναι καρτοκινητο αλλα συμβόλαιο

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στις προϋποθέσεις τώρα της υπηρεσίας μιλάνε για ελάχιστη 6€, για να σου κάνουν την χάρη να σου επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης, δηλαδή αναγκαστικά μεταφορά 10€, αν μιλάμε μεταξύ καρτοκινητών. Άσε που και να θέλεις να το επεκτείνεις για 3 μήνες πάλι δεν μπορείς, αφού τελικά το ελάχιστο και μέγιστο ποσό που σε συμφέρει να μεταφέρεις μεταξύ καρτοκινητών είναι... 10€.

 

Τουλάχιστον αυτά καταλαβαίνω εγώ διαβάζοντας τους τελευταίους όρους χρήσης του easy transfer στην cosmoκαρτα.

στην πράξη , με 5 ευρώ μεταφορά ανανεώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω στο 1314 και λεει για να ακουσεις την ημερομηνια φραγης της συνδεσης σου πατησε 2 .....κλαιω:lol::X
Link to comment
Share on other sites

Παιρνω στο 1314 και λεει για να ακουσεις την ημερομηνια φραγης της συνδεσης σου πατησε 2 .....κλαιω:lol::X

 

Εντωμεταξύ η κοσμοτε ειναι η μοναδικη εταιρια που κανει φραγη εισερχομένων ακριβώς την ημέρα της φραγής,

Edited by Vasileios
Άλλη εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ η κοσμοτε ειναι η μοναδικη εταιρια που κανει φραγη εισερχομένων ακριβώς την ημέρα της φραγής,

 

Ε Αυτοκρατορικη η cosmote δεν κοιταει που εν ετη 2018 χανω το σημα εδω και κανα 2μηνο και εχω γινει εξω φρενον ,,,μονο για κατι τετεια νιαζοντε ακου φραγη αντι για ημερομηνια ληξης

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ε Αυτοκρατορικη η cosmote δεν κοιταει που εν ετη 2018 χανω το σημα εδω και κανα 2μηνο και εχω γινει εξω φρενον ,,,μονο για κατι τετεια νιαζοντε ακου φραγη αντι για ημερομηνια ληξης
Το περίεργο ποιο είναι; Σε πληροφορεί για το πότε μπαίνει φραγή, το οποίο είναι 3 μήνες μετά την ανανέωση. Όχι για το πότε λήγει ο αριθμός.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

εξάλου αν θες να μάθεις την ημερομηνία λήξης απλά πατάς 1

Για τα πάντα σε ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε παλι 1 γιγα η εφαρμογη δωρεαν για 24 ωρες.Ισως απο συμπτωση,το εβγαλε μολις τελιωσα το προηγουμενο.
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο ποιο είναι; Σε πληροφορεί για το πότε μπαίνει φραγή, το οποίο είναι 3 μήνες μετά την ανανέωση. Όχι για το πότε λήγει ο αριθμός.

 

Sent from my moto g(6) play

 

Εσει τωρα θεωρεις σοβαροτητα να παιρνεις στο 1314 και να σου λεει ποτε θα γινει φραγη ποιος ο λογος δεν το καταλαβα βαζω την καρτα μου και ειμαι οκ τη τους εχω απληρωτους και μας βαζουνε αυτες της ηλιθιοτητες αυτο ειναι σοβαροτητα εταιρια μαλιστα οκ ο καθενας οπως το βλεπει εγω το θεωρω απολυτη ξεφτιλα για μια εταιρια τετειου μεγεθους

Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλύτερη είναι η ενημέρωση τόσο πιο σοβαρή είναι μια εταιρεία.

Εταιρείες που αποκρύπτουν πράγματα δεν τις λες σοβαρές.

Τώρα αν κάποιου δεν του αρέσει η ενημέρωση ….

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πρεπει να το θεωρησω ενημερωση δεν καταλαβαινω αυτα γινοντε σε κακοπληρωτες οχι σε πελατες που δεν τους δινουνε δικαωμα ακου φραγη
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το θεωρήσεις μη ενημέρωση , έχεις κάθε δικαίωμα.

Άσε εμένα να θεωρώ ότι ενημερώνομαι για κάτι σημαντικό.

Πάντως όταν καλώ το 1314 το καλώ για να ενημερωθώ και όχι για να επικοινωνήσω.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το δωρεάν πακέτο υπάρχει ακόμα, το είχα ενεργοποιήσει χθες κατά τις 9:30 και σήμερα που το ξαναπατησα πήγε ξανά στα 1024 από τα 850 που είχαν μείνει από το χθεσινό πακέτο. Από όσο κατάλαβα είναι λόγω του Voice.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...