Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα data σου θα κλείσουν 26/2. Μεχρι τοτε θα μπορεις να μπαινεις στο 0.facebook.com ;)

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλος.;)

 

O father μου έχει πρόγραμμα Cosmote Mobile Basic. Μπορώ με sms να του "ζητήσω" 6 ευρώ (και οχι 10 που ειναι η κανονικη ανανέωση στον αριθμό μου - αφού το 5 άρι το κόψαν) και να ανανεώσω κανονικά για ακόμα ενα 2 μηνο?

 

Μιλώ για το easy transfer με το γνωστο μηνυμα στο 1219 (απ το κινητο μου) 6 ΑΠΟ 697ΧΧΧΧΧΧΧ

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Τα data σου θα κλείσουν 26/2. Μεχρι τοτε θα μπορεις να μπαινεις στο 0.facebook.com ;)

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η προσβαση σε αυτο το url για το facebook, μεσω browser, και οχι μεσω εφαρμογης, ειναι παντα δωρεαν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω νούμερο κιου και θέλω να κάνω φορητότητα σε κοσμοτε.σε κατάστημα ΟΤΕ γίνεται; και τι συμφέρει περισσότερο να το κάνω πρώτα κοσμοκαρτα ή κατευθείαν what's up;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Απο default κοσμοκάρτα γίνεται. Μεσω sms πας whatsup με 0 κόστος για την πρώτη αλλαγή. Σε κατάστημα οτε θα πας.

 

Συμπλήρωση: Γίνεται σε κατάστημα οτε/cosmote/Γερμανός

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η προσβαση σε αυτο το url για το facebook, μεσω browser, και οχι μεσω εφαρμογης, ειναι παντα δωρεαν;

Ναι. Αν δεν έχεις mb μέσα δεν κινδυνεύεις και με επιπλέον χρεώσεις. Αν έχεις mb, κάποιο λινκ να πατήσεις κτλ, μια φωτό κτλ αν ξεχαστείς και πας να δεις, θα φορτώσει και τρώει απο τα κανονικά mb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν δεν έχεις mb μέσα δεν κινδυνεύεις και με επιπλέον χρεώσεις. Αν έχεις mb, κάποιο λινκ να πατήσεις κτλ, μια φωτό κτλ αν ξεχαστείς και πας να δεις, θα φορτώσει και τρώει απο τα κανονικά mb.

 

Οτιδηποτε ομως εντος fb, ειναι χωρις χρεωση. Λινκς εννοεις, αν βγεις απο fb, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε εντός 0.facebook.com ειναι δωρεάν απο τον browser. Αν πατήσεις εκει κάποιο λινκ πχ ή πάνω σε κάτι και σε πάει απο 0.facebook.com σε m.facebook.com στον browser χρεώνει κανονικά mb
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν έχεις mb αλλά έχεις υπόλοιπο και ενεργό το myinternet, δε θα ανοιγει αλλο λινκ. Εν τω μεταξύ μιας και το ανέφερες, βλέπω ότι ακόμη εκεινη η αλλαγή που έλεγαν στο myinternet και χρέωση 2€ δεν εφαρμόστηκε ακόμη..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν έχεις mb αλλά έχεις υπόλοιπο και ενεργό το myinternet, δε θα ανοιγει αλλο λινκ. Εν τω μεταξύ μιας και το ανέφερες, βλέπω ότι ακόμη εκεινη η αλλαγή που έλεγαν στο myinternet και χρέωση 2€ δεν εφαρμόστηκε ακόμη..

Αυτό είναι για όσους δεν έχουν ενεργό το my Internet. Το MI θα συνεχίσει να υπάρχει αυτό έλειπε.

Link to comment
Share on other sites

Απο default κοσμοκάρτα γίνεται. Μεσω sms πας whatsup με 0 κόστος για την πρώτη αλλαγή. Σε κατάστημα οτε θα πας.

 

Καλησπερα,ξερετε αν το προβλημα με τις "σε ελλειψη" καρτες sim για φορητοτητα εχει ξεπεραστει;εχει καποιος κατι νεοτερο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια η κοσμοτε τηρει την ημερομηνια που λεει πως θα μπει φραγη ή μπορει και να σε αφησει και παραπανω χωρις να την ενεργοποιησει?
Link to comment
Share on other sites

Την τηρεί κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση,δεν θυμάμαι, ο μηδενισμός γίνεται στο τέλος της ημέρας που αναφέρει,π.χ. αν λέει 01/12 εχω περιθώριο ως τις 23.59 αύριο,σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,δεν θυμάμαι, ο μηδενισμός γίνεται στο τέλος της ημέρας που αναφέρει,π.χ. αν λέει 01/12 εχω περιθώριο ως τις 23.59 αύριο,σωστά?

 

Ναι, ακριβώς αυτό το περιθώριο έχω. :lol:

 

Screenshot-20181130-202819-3.png

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

H μεταφορά υπολοίπου 5€ απο wu σε wu συνεχίζει να μεταφέρει την λήξη του υπολοίπου 2 μήνες μετά και την φραγή στους 3, ενώ ανοίγει και το πάρε-μοίρασε. Πάλι καλά.. προς το παρόν...

Μόνη προϋπόθεση για το νούμερο που θα δεχθεί το ποσό είναι να μην έχει ήδη μπει φραγή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις σήμερα ήρθα και εγώ στο what's up. Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με την εφαρμογή. Όταν διαλέγω ανανέωση με PayPal αφού βάλω τα στοιχεία μου και επιλέξω την κάρτα που θα χρησιμοποιεί το PayPal φτάνω σε ένα σημείο που πρέπει να συμφωνήσω με τους όρους. Μόνο που δεν φαίνεται το κουμπί και δεν κάνει scroll προς τα κάτω! Συσκευή, galaxy note 9.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

a5105c48e3d33f81c5b94f1673b60452.jpg

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

αν γυρισεις οριζοντια την οθονη ή με zoom out λύνεται? Σε απ'ευθειας πληρωμη με την καρτα δεν θυμαμαι να βγαζει ορους. Μπορεις να την κανεις την ανανεωση κι απο το whatsup.gr (απο το pc κατα προτιμηση) αν δεν καταφερεις απο την εφαρμογη

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεξια υπαρχει μπαρα κυλισης στην εικονα ή κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

αν γυρισεις οριζοντια την οθονη ή με zoom out λύνεται? Σε απ'ευθειας πληρωμη με την καρτα δεν θυμαμαι να βγαζει ορους. Μπορεις να την κανεις την ανανεωση κι απο το whatsup.gr (απο το pc κατα προτιμηση) αν δεν καταφερεις απο την εφαρμογη

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεξια υπαρχει μπαρα κυλισης στην εικονα ή κανω λαθος?

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Όχι τα δοκίμασα ήδη, οριζόντια δεν γυρίζει και είμαι ήδη τελείως zoom out. Έκανα την πληρωμή αναγκαστικά με πιστωτική. Όμως μου κάνει εντύπωση η ύπαρξη τέτοιου bug.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα αυτό με το PayPal ένα διάστημα. Είχα αποσυνδέσει το λογαριασμό και μετά έφτανα μέχρι εκείνο το σημείο και δεν μπορούσα να προχωρήσω παρακάτω. Δεν λυνόταν ούτε με απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής. Είχα παρατηρήσει όμως πως πριν φορτώσει πλήρως αυτή η τελευταία σελίδα εμφανιζόταν για λίγο αστραπιαία το εικονίδιο που πατάς για να συμφωνήσεις με την ρύθμιση του λογαριασμού και να προχωρήσεις.

Τελικά αυτό που έκανα ήταν στο προηγούμενο στάδιο πριν φτάσεις σε αυτό το σημείο, μόλις πατήσεις να πας στο επόμενο και ενώ φορτώνει η σελίδα αυτή κάνεις συνεχή ταπ στην οθόνη στο σημείο που εμφανίζεται το εικονίδιο ώστε να το πατήσεις πριν φορτώσει πλήρως η σελίδα.

Βέβαια μου πήρε 2-3 προσπαθείς μέχρι να το πετύχω αλλά τα κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα αυτό με το PayPal ένα διάστημα. Είχα αποσυνδέσει το λογαριασμό και μετά έφτανα μέχρι εκείνο το σημείο και δεν μπορούσα να προχωρήσω παρακάτω. Δεν λυνόταν ούτε με απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής. Είχα παρατηρήσει όμως πως πριν φορτώσει πλήρως αυτή η τελευταία σελίδα εμφανιζόταν για λίγο αστραπιαία το εικονίδιο που πατάς για να συμφωνήσεις με την ρύθμιση του λογαριασμού και να προχωρήσεις.

Τελικά αυτό που έκανα ήταν στο προηγούμενο στάδιο πριν φτάσεις σε αυτό το σημείο, μόλις πατήσεις να πας στο επόμενο και ενώ φορτώνει η σελίδα αυτή κάνεις συνεχή ταπ στην οθόνη στο σημείο που εμφανίζεται το εικονίδιο ώστε να το πατήσεις πριν φορτώσει πλήρως η σελίδα.

Βέβαια μου πήρε 2-3 προσπαθείς μέχρι να το πετύχω αλλά τα κατάφερα.

Thanks for the tip. Ρε τι πάθαμε, πραγματικά δεν το πιστεύω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα και δεν το έχουν διορθώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks for the tip. Ρε τι πάθαμε, πραγματικά δεν το πιστεύω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα και δεν το έχουν διορθώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ και 6 μήνες που το κοιτάω δεν έχω καταφέρει να ανανεώσω με paypal από την εφαρμογή, το ίδιο μήνυμα αποδοχής έβλεπα αλλά πουθενά κουμπί. Χρησιμοποιώ πλέον την ανανέωση από τη σελίδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...