Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ανανεώνεται ο χρόνος με μεταφορά από συνδρομητή καρτοκινητής.

 

Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας

ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας.

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEEASYTRANSFERde2dc6b9-c6d8-4a8a-9c4e-f7b4528b073d

 

Το άλλαξαν και αυτό; Μέχρι πριν κάτι μήνες που το είχα κάνει αυτό έπαιρνε παράταση κανονικά ο αριθμός που έστελνε χρήματα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο χρονος ληξης με μεταφορα 5€ απο wu σε wu ανανεωνεται κανονικα και παιρνεις παρε-μοιρασε. Τα προνομια που εννοει ειναι πχ το reloadit αν στειλεις 10€.

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω κάρτα τώρα και κάνω Reloadit και πάρω 2GB για μία εβδομάδα και ύστερα από μία εβδομάδα, βάλω ξανά κάρτα και κάνω Reloadit (πριν λήξει το προηγούμενο των 2GB) 1.2GB για ένα μήνα, θα μετατεθούν όλα (σύνολο 3.2GB) με ημερομηνία λήξης ένα μήνα μετά; Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα το 1.2gb και μετά το 2gb δουλεύει 100%. Το αντίστροφο που αναφέρεις, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω κάρτα τώρα και κάνω Reloadit και πάρω 2GB για μία εβδομάδα και ύστερα από μία εβδομάδα, βάλω ξανά κάρτα και κάνω Reloadit (πριν λήξει το προηγούμενο των 2GB) 1.2GB για ένα μήνα, θα μετατεθούν όλα (σύνολο 3.2GB) με ημερομηνία λήξης ένα μήνα μετά;
Ναι γίνεται. Και αυτό που περιεγραψες και το αντίστροφο που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω . Με τον δικό σου τρόπο κερδίζεις μια εβδομάδα χρονική διάρκεια
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα κάνεις reload it 2gb για μία εβδομάδα και στο επόμενο reload it πριν λήξουν τα παραπάνω θα επιλέξεις 1.2gb έτσι ώστε όλα να λήγουν ενα μήνα μετά.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα το 1.2gb και μετά το 2gb δουλεύει 100%. Το αντίστροφο που αναφέρεις, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά

 

Δηλαδή, παράδειγμα, αν κάνω Reloadit τώρα και πάρω 1.2GB με λήξη 07/01/2019, και βάλω κάρτα 10-15 μέρες μετά και κάνω ξανά Reloadit και πάρω τα 2GB αυτή τη φορά, θα λήγουν κι αυτά 07/01 αντί για μία εβδομάδα μετά;

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω την απαντηση cosmote του στυλ ”δεν τρεχει καστανο” στην διαμαρτυρια μου για την 5ευρη ανανεωση.

 

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας.

 

Αναφορικά με το θέμα το οποίο έχετε υποβάλλει μέσω της φόρμας επικοινωνίας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι:

 

Η κατάργηση των 5€*δεν θεωρείται αύξηση καθώς όλες οι υπηρεσίας (φωνής, ΜΒ & SMS) αλλά και το κόστος ενεργοποίησης όλων των πακέτων παρέμεινε αμετάβλητο.

 

Επίσης μπορείτε να απολαμβάνετε τα ίδια οφέλη ανανεώνοντας το χρόνο του καρτοκινητού 1 φορά το δίμηνο με 10€ αντί για 5€ κάθε μήνα.

 

Ενώ στις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας on line (κάθε συνδρομητής υποχρεούται να δώσει τη συγκατάθεση του πριν από κάθε ανανέωση) όπως αναφέρεται στους όρους χρήσης.

 

Τέλος*θα θέλαμε να γνωρίζετε*πως οι επισημάνσεις σας λαμβάνονται υπόψη και αξιοποιούνται, με σκοπό τη βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών μας.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για να συζητήσουμε ό,τι περαιτέρω επιθυμείτε.

 

 

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείτε να απολαμβάνετε τα ίδια οφέλη ανανεώνοντας το χρόνο του καρτοκινητού 1 φορά το δίμηνο με 10€ αντί για 5€ κάθε μήνα.

ουδεν σχολιο...

Link to comment
Share on other sites

Ήδη υπάρχει κίνητρο. 10€ ελάχιστη; 2 μήνες διάρκεια. 12€ - 3 μήνες.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ήδη υπάρχει κίνητρο. 10€ ελάχιστη; 2 μήνες διάρκεια. 12€ - 3 μήνες.

 

Sent from my SM-G930F

 

1)Εαν βαλω κατω απο 12€, φραγη εισερχομενων θα εχω στο 3μηνο;

2) Εαν βαλω 12€ κ ανω, φραγη εισερχομενων θα εχω στο 4μηνο;

Link to comment
Share on other sites

Η φραγή δεν επηρεάζεται από το ποσό που θα βάλεις. Απλά αν βάλεις 10€ θα έχουν διάρκεια 2 μήνες και μετά τα χάνεις αν δεν τα χρησιμοποιήσεις. Αν βάλεις 12 και πάνω, 3 μήνες αντίστοιχα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Πώς μπορώ να βλέπω τι κλήσεις έχασα όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο?? Που να στείλω μήνυμα να μου το ενεργοποιήσουν?? What's up έχω . Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Πώς μπορώ να βλέπω τι κλήσεις έχασα όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο?? Που να στείλω μήνυμα να μου το ενεργοποιήσουν?? What's up έχω . Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς μέσω της εφαρμογής COSMOTE να κάνεις chat με κάποιο απ την εξυπηρέτηση και να σου ενεργοποιήσουν ότι υπηρεσία θες. Να έχεις κοντά μόνο την ταυτότητα σου και το ΑΦΜ γιατί θα σε ρωτήσουν στοιχεία για ταυτοποίηση. Εγώ αυτό έκανα.
Link to comment
Share on other sites

1)Εαν βαλω κατω απο 12€, φραγη εισερχομενων θα εχω στο 3μηνο;

2) Εαν βαλω 12€ κ ανω, φραγη εισερχομενων θα εχω στο 4μηνο;

 

Σύμφωνα με αυτά που γράφει ο επίσημος τιμοκατάλογος, σωστά τα λες.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητο, το χρησιμοποιείς λίγο, το χρόνο θα πρέπει να βάλεις είτε 3 φορές από 12€ σύνολο 36€, είτε 4 φορές από 10€ σύνολο 40€.
Link to comment
Share on other sites

ουδεν σχολιο...

 

Είτε δεν κατάλαβε τι έγραψε όποιος από την cosmote έγραψε την απαντηση είτε νομίζει ότι απευθύνεται σε μειωμένης αντίληψης συνδρομητές

Link to comment
Share on other sites

είτε νομίζει ότι απευθύνεται σε μειωμένης αντίληψης συνδρομητές

Αυτό αποτελεί συγκεκριμένη στρατηγική χειραγώγησης συνειδητά επιλεγμένη που εφαρμόζεται πρωτίστως στην πολιτική.

Απευθύνομαι επίτηδες στο εκλογικό σώμα σαν να είναι ανόητο με απώτερο σκοπό να πιστέψει πράγματι ότι είναι ανόητο.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...