Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άμα έχω χρόνο ομιλίας από call them all plus και βάλω το απλό call them all, μου δίνει άλλο ένα μήνα στο χρόνο ομιλίας ή πρέπει να βάλω plus πάλι;
Link to comment
Share on other sites

Θα στα μεταφερει τα λεπτά, με το πακέτο των 10 ευρώ δεν τα μεταφέρει

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μου γίνει φραγή εισερχόμενων-εξερχόμενων κλήσεων και μετά απο 4 μήνες αποφασίζω να ανανεώσω, θα μου έρθουν τα sms που δεν πήρα λόγω φραγής ή τα χάνω;

 

Άμα έχεις φραγή τα sms δεν φτάνουν καν στο κινητό σου ώστε να μπορέσουν να παραδοθούν κάποια στιγμή. Αν έχεις κλειστό για μέρες το κινητό και το ανοίξεις θα λάβεις των δύο τελευταίων ημερών, γιαυτο και πολλοί που έχουν ανενεργά κινητά και τα ανοίγουν μια στο τόσο τα βρίσκουν με φραγη, γιατί δεν έχουν δει ποτέ τα ενημερωτικά sms

Link to comment
Share on other sites

Θα στα μεταφερει τα λεπτά, με το πακέτο των 10 ευρώ δεν τα μεταφέρει

το ανάποδο περίμενα να γίνεται. τι σκέφτονται αυτοί οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για δώρα σε gb όπως άρχισε να μοιράζει ο ανταγωνισμός και η απάντηση ήταν η κλασική.

 

Θα μας δώσουν πάλι με το σταγονόμετρο οι τσιφουτιδες σε διπλάσια τιμή :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στο cc ρώτησες και σου είπαν οτι δεν θα δώσουν προσφορά με mb φέτος? Δεν θα το έδενα,το πιο πιθανό να μην εχουν ακόμα ενημέρωση. Άλλωστε οι απο πάνω αποφασίζουν...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι κάτι θα δώσουν μετά και την κατάργηση του 5€ γιατί είδαν ότι το πήραν χαμπάρι αρκετοί συνδρομητές(οχι βέβαια αρκετοί για να τους ταρακουνήσει αυτό) και έχω την εντύπωση ότι κάτι καλό θα δώσουν για να γλυκάνουν λίγο τον κόσμο.Τωρα αν πάνε σε δώρα τύπου Xmas όπως κάθε χρόνο με πχ 500' για 2-3 μέρες ή 5Gb με 5€ για 15 μέρες οκ,τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Στο cc ρώτησες και σου είπαν οτι δεν θα δώσουν προσφορά με mb φέτος? Δεν θα το έδενα,το πιο πιθανό να μην εχουν ακόμα ενημέρωση. Άλλωστε οι απο πάνω αποφασίζουν...

 

Το cc δεν έχει ιδέα από τέτοια θέματα. Μην χάνετε το χρόνο σας. Αυτά αποφασίζονται από το marketing υλοποιούνται από το Engineering και μετά τα μαθαίνει το customer care.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα καρτοκινητό whats up προσφοράς που είναι 1500 ομιλία και 1500 Internet σε προνομιακή τιμή. Το πρόβλημα είναι ότι είναι στο όνομα του κολλητού μου που είναι σε σώμα ασφαλείας και δεν μπορώ να κάνω συναλλαγές με την τράπεζα και να βγάλω e-banking γιατί μου ζητάνε κινητό στο όνομα μου. Γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιος τρόπος να έρθει στο όνομα μου ή είναι μονόδρομος το καινούργιο νούμερο?

Αν χρειαστεί να βγεί καινούργιο νούμερο υπάρχει κάποιο πρόγραμμα μόνο με sms? Ευχαριστώ πολύ.!

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις μια sim στο ονομά σου .

Η τράπεζα στο εγκρίνει.

Στην συνέχεια από το online banking το αλλάζεις σε αυτό που επιθυμείς .

Δευτερη λύση :πατε και οι δυο με ταυτότητα σε ένα κατάστημα και στο μεταβιβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου γίνει φραγή εισερχόμενων-εξερχόμενων κλήσεων και μετά απο 4 μήνες αποφασίζω να ανανεώσω, θα μου έρθουν τα sms που δεν πήρα λόγω φραγής ή τα χάνω;
Τα χάνεις. Αν θυμάμαι καλά είναι 3 ημέρες το περιθώριο. Αν δεν τα λάβεις σε αυτές τις 3 ημέρες χάνονται.

Παλιότερα ερχόταν και ενημερωτικό μήνυμα στον αποστολέα ότι το μήνυμα έληξε και δεν το έλαβες. Τώρα δεν ξέρω αν γίνεται αυτο

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Για το άνοιγμα web banking ζητάει βεβαίωση ταυτοποίησης. Τωρα αυτο με την αλλαγή εκ των υστέρων δεν το ήξερα.
Link to comment
Share on other sites

Για το άνοιγμα web banking ζητάει βεβαίωση ταυτοποίησης. Τωρα αυτο με την αλλαγή εκ των υστέρων δεν το ήξερα.

 

Εαν εχω ηδη web banking και θελω αλλαγη νουμερου, θα θελουν χαρτι ταυτοποιησης;

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις μια sim στο ονομά σου .

Η τράπεζα στο εγκρίνει.

Στην συνέχεια από το online banking το αλλάζεις σε αυτό που επιθυμείς .

Δευτερη λύση :πατε και οι δυο με ταυτότητα σε ένα κατάστημα και στο μεταβιβάζει.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μπορώ να αγοράσω κάποια sim χωρίς κάποιο πρόγραμμα? Στην λύση με τις ταυτότητες δεν ξέρω αν θα ισχύει η προσφορά μιάς και εγώ δεν ανήκω σε σώμα ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παλιά άνοιγα την εφαρμογή της cosmote και υπήρχε η δυνατότητα να κάνω chat γραπτώς για τυχών προβλήματα ή ενεργοποίηση υπηρεσιών. Τώρα δεν μπορώ. Το έχει δοκιμάσει κανένας; πατάω κάτω κάτω αλλά δεν μπορώ να το κάνω να ξεκινήσει.
Link to comment
Share on other sites

Για το άνοιγμα web banking ζητάει βεβαίωση ταυτοποίησης. Τωρα αυτο με την αλλαγή εκ των υστέρων δεν το ήξερα.

 

Δηλαδη εαν θελει να ανοιξει η συζυγος web banking και το τηλ της ειναι στο ονομα του συζυγου επειδη τα εβαλε ολα στο ιδιο αφμ, πρεπει να εχει και δευτερο καρτοκινητο στο ονομα της;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μπορώ να αγοράσω κάποια sim χωρίς κάποιο πρόγραμμα? Στην λύση με τις ταυτότητες δεν ξέρω αν θα ισχύει η προσφορά μιάς και εγώ δεν ανήκω σε σώμα ασφαλείας.

 

Αν πρόκειται για το προνομιακό, με ενεργοποίηση του πακέτου στέλνοντας Ζ9 στο 1330, τότε η προσφορά συνεχίζει να ισχύει και μετά τη μεταβίβαση.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες αν μείνεις με 0mb δεν μπαίνει ούτε στο 0 facebook αλλά το σημαντικότερο ούτε και στο myinternet ώστε να μπορέσεις να αγοράσεις πακέτο!!! Να πρόκειται άραγε για βλάβη ή έγινε και η cosmote όπως η wind??
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες αν μείνεις με 0mb δεν μπαίνει ούτε στο 0 facebook αλλά το σημαντικότερο ούτε και στο myinternet ώστε να μπορέσεις να αγοράσεις πακέτο!!! Να πρόκειται άραγε για βλάβη ή έγινε και η cosmote όπως η wind??

 

Καλά το myinternet γιατί να το κόψουν; Εμένα σαν κάποια μικροβλάβη μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις mb μπαίνει κανονικά. Απλά σκέφτομαι μήπως έχει να κάνει κάτι με εκείνη την ανακοίνωση του οκτωβρίου που έλεγαν για την αλλαγή day pass κτλ
Link to comment
Share on other sites

Μα οταν τελειωνει το ιντερνετ σε πεταει εξω και σου λεει να μπεις στο myinternet για να αγορασεις πακετο, δεν εχει λογικη να μη σε αφηνει να μπεις στο myinternet.
Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε.. Πάντως φιλος που το δοκίμασε δεν τον χρέωσε 1.04€ για daily pass όπως παλιά αλλά 0.2€/mb όπως ανέφερε η ανακοίνωση αυτή http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470784
Link to comment
Share on other sites

Ολο δυσαρεστες εκπληξεις ειναι η κοσμοτε τον τελευταιο καιρο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρα εγινε πραγματι μονο για συμβολαια το myinternet εαν φτασει στο μηδεν το πακετο.

Link to comment
Share on other sites

To φαουλ αν το αφήσουν έτσι είναι οτι αν έχεις ενεργοποιημένο το mi και μεινεις απο data δεν μπορείς να μπεις να πάρεις νεο πακετο

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα MI στο 1333 και λέει η υπηρεσία δεν υπάρχει. Αν όντως κατάργησαν το mi είναι για πολλές κλωτσιές εκεί στην cosmote γιατί θα φάνε πολλά διευρα από τον κόσμο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...