Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημιουργείς μια νέα επαφή με όνομα π.χ. "ανεπιθύμητοι", τη φράζεις και κάθε τέτοιο νούμερο που σε καλεί, του λες να σε καλέσει σε λίγο, το περνάς μέσα στη φραγμένη επαφή και αστούς να παίρνουν. Αυτή τη στιγμή έχω γύρω στους 150 αριθμούς στη συγκεκριμένη επαφή...

Πολύ καλή ιδέα!

Μπορώ κάπως να "εκμεταλλευτώ" τον κόπο σου, να μου τη στείλεις για να την περάσω και γώ έτοιμη στις επαφές μου και να την εμπλουτίζω??

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα!

Μπορώ κάπως να "εκμεταλλευτώ" τον κόπο σου, να μου τη στείλεις για να την περάσω και γώ έτοιμη στις επαφές μου και να την εμπλουτίζω??

Επειδή έχω και κάποιους "φίλους"'στη συγκεκριμενη επαφή, καταλαβαίνεις ότι δε μπορώ να στη δώσω,. Νομίζω όμως ότι εχει κάποιες έτοιμες στο ιντερνετ, κάποια στιγμή είχα αντιγράψει κάποια νούμερα από μια τετοια, αλλά.δε θυμάμαι που τα είχα βρει.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση. Όταν θέλουμε να μεταφέρουμε χρήματα από what's up σε what's up, πρέπει και τα 2 νούμερα να έχουν κάνει ανανώση 20€ που λένε τους τελευταίους μήνες; Γιατί έχω μία δεύτερη κάρτα sim με ένα νούμερο το οποίο έχει φραγή, και έλεγα να στείλω 10 ευρώ για να ενεργοποιήσω σε αυτό το νούμερο το unlimited για να μπορώ να το βάλω σε ένα mifi που έχω για να μοιράζω το ίντερνετ, αλλά τα χρήματα δεν πηγαίνουν όταν πάω να τα στείλω..

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Aυτός που στέλνει έχει την προυπόθεση για τα 20/4μηνο και αυτός που λαμβάνει πρέπει να μην έχει φραγή.. Οπότε αναγκαστικά χρειάζεσαι κανονική ανανέωση για την άρση της φραγής
Link to comment
Share on other sites

Aυτός που στέλνει έχει την προυπόθεση για τα 20/4μηνο και αυτός που λαμβάνει πρέπει να μην έχει φραγή.. Οπότε αναγκαστικά χρειάζεσαι κανονική ανανέωση για την άρση της φραγής

 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ!

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι σε σκέψεις να φύγω από συμβόλαιο με την Cosmote, έχω απεριόριστα data και ομιλία και sms 2000. Επίσης έχω και σταθερό vsl 50 (Cosmote one).

 

Για το κινητό δίνω 39€ και το σταθερό 35€.

 

Για ομιλία με όλους δεν χαλάω πολύ το μήνα δηλαδή μπορεί και 400-500 λεπτά να μου φτάνουν.

Μιλάω με την κοπέλα μου πολύ όμως εκείνη έχει και wind f2g.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να πάω σε κατάργηση της σύνδεσης και να βάλω cosmokarta ή whatsapp και να πάρω και μια f2g για να μιλάω με το κορίτσι.

 

Έτσι θα πέσω για κινητό από τα 39€ στα 27€ (15€ cosmokarta + 12€ fg2) και σταθερό να πάω σε Vodafone με 29€ για fiber 100mbps που θα έχω και 360€ προς κινητά.

(wind fiber το φοβάμαι πως θα είναι σαν ποιότητα)

Άρα περίπου τον χρόνο θα είμαι στα 216€ μείον με τις παραπάνω αλλαγές στο σταθερό και κινητό.

 

Τι προτείνετε για πρώτη κάρτα για να μιλάω με όλους, cosmokarta ή whatsapp ? Αριθμό δεν θα αλλάξω, το f2g θα είναι μόνο για επικοινωνία με το κορίτσι!

 

Σαν λογική για να μειώσουμε λίγο έξοδα πως σας φαίνεται το παραπάνω concept ?

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι σε σκέψεις να φύγω από συμβόλαιο με την Cosmote, έχω απεριόριστα data και ομιλία και sms 2000. Επίσης έχω και σταθερό vsl 50 (Cosmote one).

 

Για το κινητό δίνω 39€ και το σταθερό 35€.

 

Για ομιλία με όλους δεν χαλάω πολύ το μήνα δηλαδή μπορεί και 400-500 λεπτά να μου φτάνουν.

Μιλάω με την κοπέλα μου πολύ όμως εκείνη έχει και wind f2g.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να πάω σε κατάργηση της σύνδεσης και να βάλω cosmokarta ή whatsapp και να πάρω και μια f2g για να μιλάω με το κορίτσι.

 

Έτσι θα πέσω για κινητό από τα 39€ στα 27€ (15€ cosmokarta + 12€ fg2) και σταθερό να πάω σε Vodafone με 29€ για fiber 100mbps που θα έχω και 360€ προς κινητά.

(wind fiber το φοβάμαι πως θα είναι σαν ποιότητα)

Άρα περίπου τον χρόνο θα είμαι στα 216€ μείον με τις παραπάνω αλλαγές στο σταθερό και κινητό.

 

Τι προτείνετε για πρώτη κάρτα για να μιλάω με όλους, cosmokarta ή whatsapp ? Αριθμό δεν θα αλλάξω, το f2g θα είναι μόνο για επικοινωνία με το κορίτσι!

 

Σαν λογική για να μειώσουμε λίγο έξοδα πως σας φαίνεται το παραπάνω concept ?

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!

 

Το wind fiber μη το φοβάσαι σαν ποιότητα. Αν πας σε οπτική ίνα, δεν έχει μεγάλη σημασία η εταιρία που θα πας καθώς, την εγκατάσταση την κάνει η εταιρία που έχει αναλάβει την περιοχή. Εγώ έβαλα wind, fiber to the home 100 (μεγάλο πλεονέκτημα τα απεριόριστα σε κινητά) αλλά την εγκατάσταση μέχρι την πόρτα μου την έκανε η vodafone...

Από εκεί και πέρα, αν βρεις κάποιο φοιτητικό, σε οποιαδήποτε εταιρία, θα βολευτείς με μια κάρτα κινητού. H wind και η cosmote δίνουν εύκολα φοιτητικά, μέχρι και σε αγγελίες, αλλά πρέπει να προσέξεις μη πέσεις σε προμο που διαρκεί μόνο ένα χρόνο. Στην cosmote μπορείς να βάλεις και στο δικό σου νούμερο το φοιτητικό πακέτο, αλλά θα πρέπει να το ψάξεις λίγο, δεν ξέρω που και πως γίνεται, αλλά ξέρω άτομα που το έχουν κάνει.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για προς όλους Vodafone CU (δες τα πακετα ομιλίας, από 600' προς όλους με 10€).

 

Εσυ και το κορίτσι Q (με κάθε ανανέωση 10€ και άνω 3000' προς κιου).

 

Απλά να ξέρεις ότι η ομιλία θα έχει ελάχιστη χρέωση τα 3'.

Link to comment
Share on other sites

Για προς όλους Vodafone CU (δες τα πακετα ομιλίας, από 600' προς όλους με 10€).

 

Εσυ και το κορίτσι Q (με κάθε ανανέωση 10€ και άνω 3000' προς κιου).

 

Απλά να ξέρεις ότι η ομιλία θα έχει ελάχιστη χρέωση τα 3'.

 

Για να κάνω την σύνδεση μου που εχω στην Cosmote μετατροπή σε CU η vodafone θα μου το κάνει ή πρέπει πρώτα να το κάνω

καρτοτηλέφωνο Cosmote και μετά να γίνει μετατροπή σε CU ?

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω την σύνδεση μου που εχω στην Cosmote μετατροπή σε CU η vodafone θα μου το κάνει ή πρέπει πρώτα να το κάνω

καρτοτηλέφωνο Cosmote και μετά να γίνει μετατροπή σε CU ?

 

Θα το κάνει η Vodafone κατευθείαν. Δεν χρειάζεται μετατροπή σε καρτοτηλέφωνο Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από την αχρήστευση του πάρε μοίρασε, πλέον δεν ισχύει για χρήση σε περιαγωγή εντός ΕΕ. Ξέρει κάποιος εάν τα data από το reloadit ή κάποιο άλλο μπόνους γενικά μπορούν να καταναλωθούν σε περιαγωγή;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα σκάσω..

 

Έβαλα μια κάρτα what’s up σε ένα Cosmote pocket WiFi, στην οποία έχω βάλει κάρτα και προς το παρόν ενεργοποίησα το reload it 2GB αλλά δεν έχω Ίντερνετ. Συνδέομαι με WiFi αλλά δεν δουλεύει τίποτα.. είδα και τις ρυθμίσεις APN να έχει μόνο τη λέξη internet αλλά πάλι τίποτα… καμία ιδέα;

 

Update: τελικά μετά από λίγη ώρα που έμεινε κλειστό και πήγα να το ανοίξω για μια ύστατη προσπάθεια να αλλάξω κάτι στο APN συνδέθηκε μόνο του.. 1 ώρα με έφαγε και τελικά συνδέθηκε μόνο του!

Edited by Vasileios

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα σκάσω..

 

Έβαλα μια κάρτα what’s up σε ένα Cosmote pocket WiFi, στην οποία έχω βάλει κάρτα και προς το παρόν ενεργοποίησα το reload it 2GB αλλά δεν έχω Ίντερνετ. Συνδέομαι με WiFi αλλά δεν δουλεύει τίποτα.. είδα και τις ρυθμίσεις APN να έχει μόνο τη λέξη internet αλλά πάλι τίποτα… καμία ιδέα;

Έκανες επανεκκίνηση? Αν είναι Huawei κατέβασε την εφαρμογή HiLink για καλύτερο έλεγχο και βάλτο στο auto στο δίκτυο.

Οκ τώρα είδα ότι λύθηκε το πρόβλημα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι σε σκέψεις να φύγω από συμβόλαιο με την Cosmote, έχω απεριόριστα data και ομιλία και sms 2000. Επίσης έχω και σταθερό vsl 50 (Cosmote one).

 

Για το κινητό δίνω 39€ και το σταθερό 35€.

 

Για ομιλία με όλους δεν χαλάω πολύ το μήνα δηλαδή μπορεί και 400-500 λεπτά να μου φτάνουν.

Μιλάω με την κοπέλα μου πολύ όμως εκείνη έχει και wind f2g.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να πάω σε κατάργηση της σύνδεσης και να βάλω cosmokarta ή whatsapp και να πάρω και μια f2g για να μιλάω με το κορίτσι.

 

Έτσι θα πέσω για κινητό από τα 39€ στα 27€ (15€ cosmokarta + 12€ fg2) και σταθερό να πάω σε Vodafone με 29€ για fiber 100mbps που θα έχω και 360€ προς κινητά.

(wind fiber το φοβάμαι πως θα είναι σαν ποιότητα)

Άρα περίπου τον χρόνο θα είμαι στα 216€ μείον με τις παραπάνω αλλαγές στο σταθερό και κινητό.

 

Τι προτείνετε για πρώτη κάρτα για να μιλάω με όλους, cosmokarta ή whatsapp ? Αριθμό δεν θα αλλάξω, το f2g θα είναι μόνο για επικοινωνία με το κορίτσι!

 

Σαν λογική για να μειώσουμε λίγο έξοδα πως σας φαίνεται το παραπάνω concept ?

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!

 

Γιατί δεν κανεις απευθειας wind f2g, να τελειωνεις; Βαζε καρτες σε ενα νουμερο. Βεβαίως ξεχνας το κορυφαίο δικτυο κοσμοτε κ τα απεριοριστα... Μεγαλη διαφορά .

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες γρήγορη απορία. Στο whatsup στην ανανέωση με 12ρα δίνει κάποιους ποιντς που κομπλαρουν στην εφαρμογή box. Πόσοι είναι αυτοί?? (το γκουγκλαρω αλλά λέει 2 ευρώ δηλ το αναγράφει σε αντιστοιχία ευρώ εμένα με ενδιαφέρει σε πόντους πόσους δίνει)
Link to comment
Share on other sites

Στους όρους του Box, αναγράφει ότι για επιταγή μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο πόντους από αγορές, όχι bonus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι σε σκέψεις να φύγω από συμβόλαιο με την Cosmote, έχω απεριόριστα data και ομιλία και sms 2000. Επίσης έχω και σταθερό vsl 50 (Cosmote one).

 

Για το κινητό δίνω 39€ και το σταθερό 35€.

 

Για ομιλία με όλους δεν χαλάω πολύ το μήνα δηλαδή μπορεί και 400-500 λεπτά να μου φτάνουν.

Μιλάω με την κοπέλα μου πολύ όμως εκείνη έχει και wind f2g.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να πάω σε κατάργηση της σύνδεσης και να βάλω cosmokarta ή whatsapp και να πάρω και μια f2g για να μιλάω με το κορίτσι.

 

Έτσι θα πέσω για κινητό από τα 39€ στα 27€ (15€ cosmokarta + 12€ fg2) και σταθερό να πάω σε Vodafone με 29€ για fiber 100mbps που θα έχω και 360€ προς κινητά.

(wind fiber το φοβάμαι πως θα είναι σαν ποιότητα)

Άρα περίπου τον χρόνο θα είμαι στα 216€ μείον με τις παραπάνω αλλαγές στο σταθερό και κινητό.

 

Τι προτείνετε για πρώτη κάρτα για να μιλάω με όλους, cosmokarta ή whatsapp ? Αριθμό δεν θα αλλάξω, το f2g θα είναι μόνο για επικοινωνία με το κορίτσι!

 

Σαν λογική για να μειώσουμε λίγο έξοδα πως σας φαίνεται το παραπάνω concept ?

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!

 

Δες τα συνδυαστικά πακέτα της "μπλε". Με 55€ έχεις 100αρα ταχύτητα και απεριόριστα λεπτά ομιλίας στο σταθερό, απεριόριστα λεπτά ομιλίας και sms και 10GB στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς άλλος που να έχει πρόβλημα στην ανανέωση με PayPal μέσω της εφαρμογής;; Μένει διαρκώς στο εικονίδιο του Loading.. και δεν προχωράει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς άλλος που να έχει πρόβλημα στην ανανέωση με PayPal μέσω της εφαρμογής;; Μένει διαρκώς στο εικονίδιο του Loading.. και δεν προχωράει ποτέ.

 

Ναι και σε μένα αυτό συμβαίνει.

Ανανέωση με PayPal κάνω μόνο μέσω browser

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 2 επιταγές για καύσιμα μέχρι τωρα. Παραγγέλνω συχνά βέβαια αλλά μέσα στους τόσους χιλιάδες ποντους το 10%βαριά βαριά είναι από αγορές φαγητού και το υπόλοιπο από μαζεμένα bonus κυρίως από ανανεώσεις whatsup. Δεν ισχύει αυτό που λες

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στους όρους του Box, αναγράφει ότι για επιταγή μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο πόντους από αγορές, όχι bonus.

 

Και τώρα επιταγή για φαγητό επίσης πέρασε

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς άλλος που να έχει πρόβλημα στην ανανέωση με PayPal μέσω της εφαρμογής;; Μένει διαρκώς στο εικονίδιο του Loading.. και δεν προχωράει ποτέ.

Προχθές που προσπάθησα, άργησε περίπου μισό λεπτό να δει τον αποθηκευμένο λογαριασμό PayPal, και μετά ανανέωσα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ΓIA NA ΔIEYKOΛYNOYME THN EΠIKOINΩNIA ΣOY ΛOΓΩ THΣ ΠYPKAΓIAΣ, ENEPΓOΠOIHΣAME ΣTO KINHTO ΣOY AYTOMATA KAI ΔΩPEAN 1500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 15GB INTEPNET ΓIA 15 HMEPEΣ, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ.

Ευχάριστη έκπληξη. Μου ήλθε χθες.

OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω μια βοήθεια, έχω μαζέψει 10 gb από τις ανανεώσεις που κάνω κάθε μήνα και η cosmote μου έδωσε αλλά 10 δώρο για ένα μήνα για ένα θέμα που παρουσιάστηκε, το πρόβλημα είναι ότι η ημερομηνία από το δώρο είναι μεταγενέστερη αποκτά δικά μου mb με αποτέλεσμα αν τρώει σε κάθε σύνδεση από τα δικά μου. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω την ημερομηνία; Χωρίς να αγοράσω ξανά πακέτο (8,50 το έκανα πριν δύο μέρες) το πακέτο που έχω είναι προνομιακό. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...