Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Ήρθε η προσφορά ανανέωσης με κόστος πολλαπλάσιο. 2 γραμμές στο παλιό xl είχαν γυρίσει σε unlimited data με 600 λεπτά και 600 sms με 27 ευρώ έκαστος. Τώρα θέλουν 62 ευρώ. Ή 44 ευρω σε πρόγραμμα 5gb και 300 λεπτά 300 sms.Κοστος αρκετά ακριβότερο από το ίδιο το πρόγραμμα..θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..σε περίπτωση φορητότητας πλέον, πως γίνεται η φάση? Γίνεται η αίτηση, περνάς στο άλλο δίκτυο και γίνεται η προσφορά μετά? Την ρητρα αποχώρησης ποιος την πληρώνει? Μήπως την επιδοτούν πλέον?

 

Ευχαριστώ

 

Έχω 2 γραμμες στο παλιό xl και πληρωνω 29,50 το καθενα και μου προτεινανε το gigamax 10gb xl με 31,90€. Αν ανανεώσω και τη vdsl50 τα γιγα σε κάθε νούμερο γίνονται 20.

Ξανά πάρτους τηλέφωνο.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 γραμμες στο παλιό xl και πληρωνω 29,50 το καθενα και μου προτεινανε το gigamax 10gb xl με 31,90€. Αν ανανεώσω και τη vdsl50 τα γιγα σε κάθε νούμερο γίνονται 20.

Ξανά πάρτους τηλέφωνο.

 

Καλημερα..Θα παρω ξανα φιλε μου.. Απλα θεωρω εστω καθε 2 χρονια την στιγμη της ανανεωσης, οτι θα επρεπε να εκτιμουν και τους υπαρχοντες πελατες. Κανενας δεν μενει με τιμες σχεδον τιμοκαταλογου..θα τους ενοχλησω ξανα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τιμές τιμοκαταλόγου αυτά που σου δώσανε. Δες ξανα τις αρχικές τιμές..
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος το ποσό πέναλτι που πρέπει να πληρώσω για διακοπή Giga Max στο 12 μηνο? Πληρώνω 12€/μήνα και είναι 18μηνο

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο που υπέγραψες, στην 1η σελίδα αναγράφει το ποσό που θα πληρώσεις αναλόγως τον μήνα που θα διακόψεις την σύνδεση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο που υπέγραψες, στην 1η σελίδα αναγράφει το ποσό που θα πληρώσεις αναλόγως τον μήνα που θα διακόψεις την σύνδεση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν μου έδωσαν αντίγραφο. Είναι το Giga Max 10 με στρατιωτική έκπτωση στα 12,89€.

Και στο chat της COSMOTE εδώ και 3 μέρες δεν απαντάει κανείς (αναμονή και μετά "δεν υπάρχει διαθέσιμος εκπρόσωπος"). :chair:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τιμές τιμοκαταλόγου αυτά που σου δώσανε. Δες ξανα τις αρχικές τιμές..

 

Είναι 2 ευρώ πιο ακριβά από τιμές σελίδας αν αυτό εννοείς..κανένας δεν πληρώνει αμιγώς τιμή τιμοκαταλόγου. Αυτό που λέω είναι το χάσμα είναι μεγάλο μεταξύ προηγούμενου συμβολαίου και ανανέωσης

Link to comment
Share on other sites

Το χάσμα έγινε γιατί άλλαξες πρόγραμμα διατηρώντας την ίδια έκπτωση. Στο πρόγραμμα εκείνο μπορεί να σου δώσανε χ έκπτωση, αλλά δεν σημαίνει ότι θα σου δώσουν την ίδια έκπτωση και στο νεο πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 ευρώ πιο ακριβά από τιμές σελίδας αν αυτό εννοείς..κανένας δεν πληρώνει αμιγώς τιμή τιμοκαταλόγου. Αυτό που λέω είναι το χάσμα είναι μεγάλο μεταξύ προηγούμενου συμβολαίου και ανανέωσης
Δυστυχώς δεν σέβονται τους υπάρχοντες πελάτες. Και εμένα τα ίδια έκαναν στην προηγούμενη ανανέωση, ήταν πολύ μεγάλη αύξηση, περίπου 80% αν θυμάμαι καλά. Είχα κάνει αίτηση για καρτοκινητο και μόνο τότε μου έκαναν καλύτερη προσφορά, αλλά όχι κάτι σπουδαίο. Γενικά τους έχω πολλά μαζεμένα και μετάνιωσα που δεν έφυγα, αλλά έχε χάρη που οι άλλες εταιρίες είναι ανύπαρκτες σε θέμα ποιότητας υπηρεσιών.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο my cosmote το είδα σήμερα αλλα δεν γράφει κάτι για μεχρι πότε ισχύει το δώρο

94093f1cea8a4ec76ea3e4dfacb634db.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο business που έχω εγώ, γράφει ενεργοποίηση μέχρι 03/01/21.

Αλλο πακέτο, αλλά λογικά η καταληκτική ημερομηνία πιθανόν να είναι η ίδια.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στο my cosmote το είδα σήμερα αλλα δεν γράφει κάτι για μεχρι πότε ισχύει το δώρο

94093f1cea8a4ec76ea3e4dfacb634db.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Αν πατήσεις πάνω στο δώρο θα στα βγάλει όλα. Μέχρι 03/01/21 η ενεργοποίηση και εδώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλές γιορτές(όσο γίνεται τέλος πάντων).Το καρτοσυμβολαιο μου έληγε 20/12 και πριν λίγες μέρες έκανα ανανέωση σε συμβόλαιο και ότι λεπτά sms και GB μου έδωσαν από το νέο συμβόλαιο λήγουν 20/12.Επειδη δεν έχω ξανακάνει συμβόλαιο και είναι η 1η φορά που ανανεώνω και συνεχίζω,είναι φυσιολογικό να κρατάνε τόσες λίγες μέρες οι παροχές του πακέτου;
Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος μήνας είναι αναλογικός, μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σου. Από τον επόμενο μήνα, θα έχεις κανονικα διάρκεια 30 ημερών.
Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος μήνας είναι αναλογικός, μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σου. Από τον επόμενο μήνα, θα έχεις κανονικα διάρκεια 30 ημερών.

 

Α μάλιστα...ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις πάνω στο δώρο θα στα βγάλει όλα. Μέχρι 03/01/21 η ενεργοποίηση και εδώ.

 

 

Μια χαρά ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα απεριόριστα στον αριθμό μου που είναι κύριος σε ένα οικογενειακό.. Δε θα έπρεπε να γίνουν σε όλο το πακέτο απεριόριστα τα δεδομένα;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Η ενεργοποίηση πήρε παράταση ως της 06/01/21.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως το έχω συναντήσει κάποιες φορές στο forum, αλλά δεν ξέρω πως να το αναζητήσω με τι λέξεις-κλειδιά.

Χρειάζομαι γιά το 2ο κινητό, sim που να δουλεύει μόνο με δεδομένα, χωρίς χρόνους ομιλίας κτλπ.

Η cosmote συνεχίζει να μπορεί να το κάνει;

Επίσης τώρα που τα καταστήματα είναι μόνο γιά πληρωμές λογαριασμών, γίνεται μέσω της εφαρμογής τέτοιου είδους αίτημα;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως το έχω συναντήσει κάποιες φορές στο forum, αλλά δεν ξέρω πως να το αναζητήσω με τι λέξεις-κλειδιά.

Χρειάζομαι γιά το 2ο κινητό, sim που να δουλεύει μόνο με δεδομένα, χωρίς χρόνους ομιλίας κτλπ.

Η cosmote συνεχίζει να μπορεί να το κάνει;

 

Αγαπητέ, ψάχνεις εύκολα πράγματα σε λάθος σημεία... Γιατί ψάχνεις στο myphone για τα προγράμματα της Cosmote και δεν πας στο site της εταιρείας απευθείας?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα απεριόριστα στον αριθμό μου που είναι κύριος σε ένα οικογενειακό.. Δε θα έπρεπε να γίνουν σε όλο το πακέτο απεριόριστα τα δεδομένα;

 

Eγω σε Family με One ενεργοποιησα την προσφορα σε καθε γραμμη και στο σταθερο.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ, ψάχνεις εύκολα πράγματα σε λάθος σημεία... Γιατί ψάχνεις στο myphone για τα προγράμματα της Cosmote και δεν πας στο site της εταιρείας απευθείας?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να τα κάνω τα προγράμματα κτλπ;

Εγώ θέλω 2η sim στην ίδια σύνδεση (απλά να χρησιμοποιεί δεδομένα).

Στο site δεν υπάρχει κάτι σχετικό.

Επίσης όπως είπα, η εφαρμογή της cosmote δεν λέει κάτι σχετικό επίσης.

Άρα ρωτάω, πως γίνεται μιάς και έχει ξαναγραφτεί στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Cosmote Internet on the go, αλλα λεπτομέρειες δεν γνωρίζω

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...