Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει περιορισμούς η voda στο unlimited.

 

Δεν έχει

 

Σε αυτο που δινει δεν εχει κανενα περιορισμο. ΕΙναι το μεγαλυτερο προγραμμα! Τρελη κινηση (αν και ακριβη παλι για τα ευρωπαικα δεδομενα) αλλα οκ για Ελλαδα καλα ειναι.

 

από τα 70 που πληρώνω πολύ καλύτερα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αν σε κάλυπτει το σήμα, go for it
Πάντως με cosmote έχω πρόβλημα στα δύο σημεία στην Ελλάδα που με ενδιαφέρουν. Θα κάνω μια δοκιμή πρώτα να είμαι σίγουρος.

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που δινει δεν εχει κανενα περιορισμο. ΕΙναι το μεγαλυτερο προγραμμα! Τρελη κινηση (αν και ακριβη παλι για τα ευρωπαικα δεδομενα) αλλα οκ για Ελλαδα καλα ειναι.
Είσαι σίγουρος? θυμάμαι οταν τα είχε πρωτολανσάρει η voda έχει πολιτική ορθής χρήσης, κ η αρχική καμπάνια της cosmote είχε βασιστεί στο συγκεκριμένο μειονέκτημα? τεσπα μπορεί να κάνω λάθος. Εγώ την cosmote δεν την αλλάζω με τίποτα, ειναι η μοναδική που κάνει συνεχώς επενδύσεις στο σταθερό κ κινητό δίκτυο, θα βγάλει πρώτη 5G στην Ελλάδα καθώς ήδη βάζει σταθμούς, κ πληρώνω το full unlimited με απεριόριστα δεδομένα κ κλήσεις κ μία extra sim 46 ευρώ τελική τιμή... Πολύ τίμια για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 προγράμματα με όριο ταχύτητας και ένα με όλα απεριόριστα (αυτο της προσφοράς).
Link to comment
Share on other sites

Έχει 3 επιλογές η Voda.

Unlimited με 2 mbps

Unlimited με 10mbps

Full unlimited

 

Αυτη τη στιγμή δίνει προσφορά τα πάντα απεριόριστα χωρίς δέσμευση ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote έχει διαφορά μεγάλη σε πολλά σημεία αλλά και μισή τιμή είναι τεράστια διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

Μια ερωτηση.

Εκανα αλλαγη και εδω και 2 μερες ειμαι στην cosmote.

Ωστοσο εξακολουθούν και παίρνουν απο το τμημα προσφορων της vodafone διαφορετικά ατομα και δίνουν νεες προσφορες. Τους εξηγώ οτι εχω ηδη ενεργοποιηθεί στο νεο δικτυο αλλα δεν φαίνεται να τους νοιαζει.

Υπαρχει δυνατοτητα υπαναχωρησης μήπως για καποιες μερες?

Νομιζα οτι αφου ενεργοποιηθεις στο νεο παροχο δεν γινεται να φύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

Μια ερωτηση.

Εκανα αλλαγη και εδω και 2 μερες ειμαι στην cosmote.

Ωστοσο εξακολουθούν και παίρνουν απο το τμημα προσφορων της vodafone διαφορετικά ατομα και δίνουν νεες προσφορες. Τους εξηγώ οτι εχω ηδη ενεργοποιηθεί στο νεο δικτυο αλλα δεν φαίνεται να τους νοιαζει.

Υπαρχει δυνατοτητα υπαναχωρησης μήπως για καποιες μερες?

Νομιζα οτι αφου ενεργοποιηθεις στο νεο παροχο δεν γινεται να φύγεις.

Ρώτα στην Cosmote καλύτερα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

Μια ερωτηση.

Εκανα αλλαγη και εδω και 2 μερες ειμαι στην cosmote.

Ωστοσο εξακολουθούν και παίρνουν απο το τμημα προσφορων της vodafone διαφορετικά ατομα και δίνουν νεες προσφορες. Τους εξηγώ οτι εχω ηδη ενεργοποιηθεί στο νεο δικτυο αλλα δεν φαίνεται να τους νοιαζει.

Υπαρχει δυνατοτητα υπαναχωρησης μήπως για καποιες μερες?

Νομιζα οτι αφου ενεργοποιηθεις στο νεο παροχο δεν γινεται να φύγεις.

 

 

Εχεις 14 μέρες υπαναχώρησης απο την μέρα που αρχίζειωη σύμβαση.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 14 μέρες υπαναχώρησης απο την μέρα που αρχίζειωη σύμβαση.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Α ναι; Δεν το ήξερα αυτό. Ίσως επειδή δεν άλλαξα ποτέ δίκτυο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 14 μέρες υπαναχώρησης απο την μέρα που αρχίζειωη σύμβαση.

 

Oταν γίνετε αίτηση φορητότητας σε άλλον πάροχο.... ο παλιός πάροχος ενημερώνετε όταν ηδη έχουν περάσει οι 14 ήμερες που ισχύει το δικαίωμα ακύρωσης/υπαναχώρησης.

https://www.eett.gr/opencms/export/s.../AP837-002.pdf

Link to comment
Share on other sites

Όχι όμως αν το κάνεις σε κατάστημα. Εκεί την πάτησες και δεν μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση.

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και τηλεφωνικά η online (πώληση από απόσταση) να την κάνεις έχεις μεν δικαίωμα υπαναχώρησης για 14 ημέρες... αλλά προχωράει η διαδικασία και ενημερώνετε ο παλιός πάροχος μόνο όταν συμπληρωθούν οι 14 ημέρες και δεν έχει κάνει υπαναχώρηση.... που σημαίνει οτι όταν θα γινει η αλλαγη παρόχου δεν υπάρχει γυρισμός χωρίς κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μια βοήθεια είμαι σε χωριό, ήμουν παλιά Cosmote από ανέκαθεν διότι δεν υπήρχε άλλος πάροχος, είμαι 800 μέτρα από τον κτιριο της Cosmote, η ταχύτητα πάντα ήταν 17-18 MBs. Ήρθε πριν 4 χρόνια η wind κλείνω το δεύτερο δίχρονο εκεί σε 1,5 μήνα.Η ταχύτητα εκεί 15-16 αλλά ο λογαριασμός πολύ καλύτερος.

Τώρα η Cosmote έχει φέρει VDSL 50/5 Δεν με ενδιαφέρει τόσο το 50 όσο το 5 λόγω server καμερών κτλ.

Ερώτηση πρώτη με το VDSL θα έχω αυτήν την ταχύτητα? στο site τους στην συνήθη ταχύτητα μου την δίνει πλήρη.

Ερωτηση δεύτερη, πληρώνω τώρα 22,16 το VDSL το έχει 31,75 αλλά έχει και 32 φορητότητα.

Τι προτείνετε εσείς υπάρχει περίπτωση να πάρω καλύτερη τιμή η να γλυτώσω την φορητότητα

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μου έστειλε η cosmote μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε το cosmote one. Δεν έχω ζητήσει κάτι και δεν μπορω να βρω αν έχει χρεώσεις και χρονική δέσμευση. Έχω συμβόλαια κινητού και σταθερού αορίστου χρόνου γιατί δεν έχω αποφασίσει αν θα συνεχίσω στην cosmote ή θα επιλέξω άλλη εταιρία. Ψάχνοντας στις διευκρινήσεις, ανέφερε ότι έχω 24 ώρες να καλέσω και να αρνηθώ το πρόγραμμα αυτό. Γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες;

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

δεν χρεωνεσαι κατι. απλως οι αριθμοι μεταξυ τους που ειναι στο C1 μιλανε 1000 λεπτα καθε μηνα μεταξυ τους.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν χρεωνεσαι κατι. απλως οι αριθμοι μεταξυ τους που ειναι στο C1 μιλανε 1000 λεπτα καθε μηνα μεταξυ τους.

Ευχαριστώ!

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μια βοήθεια είμαι σε χωριό, ήμουν παλιά Cosmote από ανέκαθεν διότι δεν υπήρχε άλλος πάροχος, είμαι 800 μέτρα από τον κτιριο της Cosmote, η ταχύτητα πάντα ήταν 17-18 MBs. Ήρθε πριν 4 χρόνια η wind κλείνω το δεύτερο δίχρονο εκεί σε 1,5 μήνα.Η ταχύτητα εκεί 15-16 αλλά ο λογαριασμός πολύ καλύτερος.

Τώρα η Cosmote έχει φέρει VDSL 50/5 Δεν με ενδιαφέρει τόσο το 50 όσο το 5 λόγω server καμερών κτλ.

Ερώτηση πρώτη με το VDSL θα έχω αυτήν την ταχύτητα? στο site τους στην συνήθη ταχύτητα μου την δίνει πλήρη.

Ερωτηση δεύτερη, πληρώνω τώρα 22,16 το VDSL το έχει 31,75 αλλά έχει και 32 φορητότητα.

Τι προτείνετε εσείς υπάρχει περίπτωση να πάρω καλύτερη τιμή η να γλυτώσω την φορητότητα

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Δυσκολα,η Wind δεν δινει VDSL?

Διοτι σε πολλες περιοχές του SFBB οπου εχει οπτικές και στο πατρικό μου μονο ο ΟΤΕ και η Wind δινει 100 & 200Mbps

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα,η Wind δεν δινει VDSL?

 

Διοτι σε πολλες περιοχές του SFBB οπου εχει οπτικές και στο πατρικό μου μονο ο ΟΤΕ και η Wind δινει 100 & 200Mbps

Όχι επικοινώνησα μαζί τους για το μέλλον δεν ξέρουν το 32€ για την φορητότητα είναι το πρόβλημα και αν θα πιάνω όλη την ταχύτητα 50/5

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ήρθε η προσφορά ανανέωσης με κόστος πολλαπλάσιο. 2 γραμμές στο παλιό xl είχαν γυρίσει σε unlimited data με 600 λεπτά και 600 sms με 27 ευρώ έκαστος. Τώρα θέλουν 62 ευρώ. Ή 44 ευρω σε πρόγραμμα 5gb και 300 λεπτά 300 sms.Κοστος αρκετά ακριβότερο από το ίδιο το πρόγραμμα..θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..σε περίπτωση φορητότητας πλέον, πως γίνεται η φάση? Γίνεται η αίτηση, περνάς στο άλλο δίκτυο και γίνεται η προσφορά μετά? Την ρητρα αποχώρησης ποιος την πληρώνει? Μήπως την επιδοτούν πλέον?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ήρθε η προσφορά ανανέωσης με κόστος πολλαπλάσιο. 2 γραμμές στο παλιό xl είχαν γυρίσει σε unlimited data με 600 λεπτά και 600 sms με 27 ευρώ έκαστος. Τώρα θέλουν 62 ευρώ. Ή 44 ευρω σε πρόγραμμα 5gb και 300 λεπτά 300 sms.Κοστος αρκετά ακριβότερο από το ίδιο το πρόγραμμα..θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..σε περίπτωση φορητότητας πλέον, πως γίνεται η φάση? Γίνεται η αίτηση, περνάς στο άλλο δίκτυο και γίνεται η προσφορά μετά? Την ρητρα αποχώρησης ποιος την πληρώνει? Μήπως την επιδοτούν πλέον?

 

Ευχαριστώ

 

Τα τα επιδοτησης ρητρας ειναι αστεια κανεις δεν δινει ευρω εδω δεν σου κανουν προσφορα να μεινεις πελατης θα σου κανουν αφου φυγεις ηδη σε αλλο δικτυο? Εαν το παλεψεις με 2-3 τηλεφωνα στο εμπορικο τμημα της εταιρειας και δεν παρεις την προσφορα που θες μετα η φορητοτητα ειναι μονοδρομος εφοσον παρεις μια καλυτερη τιμη, και η καλυψη σε εξυπηρετει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ήρθε η προσφορά ανανέωσης με κόστος πολλαπλάσιο. 2 γραμμές στο παλιό xl είχαν γυρίσει σε unlimited data με 600 λεπτά και 600 sms με 27 ευρώ έκαστος. Τώρα θέλουν 62 ευρώ. Ή 44 ευρω σε πρόγραμμα 5gb και 300 λεπτά 300 sms.Κοστος αρκετά ακριβότερο από το ίδιο το πρόγραμμα..θα ήθελα να ρωτήσω το εξής..σε περίπτωση φορητότητας πλέον, πως γίνεται η φάση? Γίνεται η αίτηση, περνάς στο άλλο δίκτυο και γίνεται η προσφορά μετά? Την ρητρα αποχώρησης ποιος την πληρώνει? Μήπως την επιδοτούν πλέον?

 

Ευχαριστώ

 

Απλά κανε μια αιτηση μετατροπης σε καρτοκινητο. Δεν ειναι αναγκη να κανεις αιτημα φορητοτητας. Αν δεν εχεις παραπονο απο το δικτυο της κοσμοτε, τοτε καντο καρτοκινητο.

Βεβαια, απο οτι καταλαβα, η διαφορα στην καθε γραμμη ειναι 4 ευρω/μηνα. Με απεριοριστα δεδομενα στο δικτυο κοσμοτε που ειναι το καλυτερο! Δεν ειναι κατι τρομερο. Εντάξει, ειναι πανω απο αυτο που δινεις αλλα, αν ειναι να μπεις σε διαδικασια να αλλαξεις εταιρια με ολη αυτη τη διαδικασια, με σκοπο να γλυτωσεις τη μικρη αυτη διαφορα χρηματων, αυτο το αποφασιζεις εσυ. Θα εισαι καλυτερα στην αλλη εταιρια, εισαι σιγουρος? Συν τοις αλλοις, τωρα εισαι ενταξει με ταχυτητες δικτύου. Να ξερεις πως οι υπολοιπες εταιρειες απεχουν πολυ απο τις ταχυτητες που εχεις τωρα. Θα φας ξενερωμα. Το περναω τωρα και στο λεω σιγουρα....

Σκεψου το καλα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απλά κανε μια αιτηση μετατροπης σε καρτοκινητο. Δεν ειναι αναγκη να κανεις αιτημα φορητοτητας. Αν δεν εχεις παραπονο απο το δικτυο της κοσμοτε, τοτε καντο καρτοκινητο.

Βεβαια, απο οτι καταλαβα, η διαφορα στην καθε γραμμη ειναι 4 ευρω/μηνα. Με απεριοριστα δεδομενα στο δικτυο κοσμοτε που ειναι το καλυτερο! Δεν ειναι κατι τρομερο. Εντάξει, ειναι πανω απο αυτο που δινεις αλλα, αν ειναι να μπεις σε διαδικασια να αλλαξεις εταιρια με ολη αυτη τη διαδικασια, με σκοπο να γλυτωσεις τη μικρη αυτη διαφορα χρηματων, αυτο το αποφασιζεις εσυ. Θα εισαι καλυτερα στην αλλη εταιρια, εισαι σιγουρος? Συν τοις αλλοις, τωρα εισαι ενταξει με ταχυτητες δικτύου. Να ξερεις πως οι υπολοιπες εταιρειες απεχουν πολυ απο τις ταχυτητες που εχεις τωρα. Θα φας ξενερωμα. Το περναω τωρα και στο λεω σιγουρα....

Σκεψου το καλα.

 

Καλημερα, δεν ειναι 4 ευρω ανα γραμμη. Απο 27 εκαστος, προταθηκε 62 ευρω εκαστος ή 44 ευρω η καθε γραμμη σε χαμηλοτερο προγραμμα..Η διαφορα ειναι χαοτικη. Την τιμη αυτη την πηρα απο το τμημα διακοπων.. Γιατι το τμημα προσφορων εβγαζε ακομη μεγαλυτερα παγια.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα, αυτο είναι ακαταλαβίστικο. Απο 27 στα 62 ειναι εκτός συζήτησης.

Δες τις ανάγκες σου και πράξε αναλόγως.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...