Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πχ το συμβόλαιο μου λήγει στις 30/11 μπορώ στις 26/11 να αιτηθώ διακοπή συμβολαιου και αιτηση φορητότητας σε αλλη εταιρεια; Η φορητότητα θα πραγματοποιηθει την ημέρα διακοπης του συμβολαιου ;

Αν θέλεις να κανεις φορητότητα, δεν ενημερώνεις τον παλιο πάροχο. Κανεις κατευθείαν την αίτηση είτε την ημέρα που λήγει το συμβόλαιο σου (με άμεση έναρξη της αίτησης), ή κανεις την αίτηση νωρίτερα και δηλώνεις στη νέα εταιρία ότι θέλεις να αλλάξει 1/12 (μια μερα κενό για να είσαι σιγουρος).

 

Πλέον για να βγει καινούργια κάρτα sim σε υπάρχοντα αριθμό-συμβόλαιο χρειάζεται μόνο εξουσιοδότηση?

 

Αν είσαι εσυ ο κάτοχος, πας στο κατάστημα με τη ταυτότητά σου. Αν είναι άλλος ο κάτοχος, χρειάζεται γνήσιο της υπογραφής (από Αστυνομικό τμήμα). Την εξουσιοδότηση δεν τη δέχονται πάντα, θα πρέπει να ρωτήσεις το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον για να βγει καινούργια κάρτα sim σε υπάρχοντα αριθμό-συμβόλαιο χρειάζεται μόνο εξουσιοδότηση?

 

Πάρε τηλέφωνο, έχουν ζορίσει τα πράγματα λόγω απατών.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κανεις φορητότητα, δεν ενημερώνεις τον παλιο πάροχο. Κανεις κατευθείαν την αίτηση είτε την ημέρα που λήγει το συμβόλαιο σου (με άμεση έναρξη της αίτησης), ή κανεις την αίτηση νωρίτερα και δηλώνεις στη νέα εταιρία ότι θέλεις να αλλάξει 1/12 (μια μερα κενό για να είσαι σιγουρος).

 

 

 

Αν είσαι εσυ ο κάτοχος, πας στο κατάστημα με τη ταυτότητά σου. Αν είναι άλλος ο κάτοχος, χρειάζεται γνήσιο της υπογραφής (από Αστυνομικό τμήμα). Την εξουσιοδότηση δεν τη δέχονται πάντα, θα πρέπει να ρωτήσεις το κατάστημα.

 

To γνησιο της υπογραφης πλεον εκδιδεται στην εξουσιοδοτηση μεσω του gov.gr και αναγραφεται στο εγγραφο! Ειναι υποχρεωμενοι να το δεχτουν.Δεν υπαρχει πλεον γνησιο υπογραφης στα αστυνομικα τμηματα υπαρχει στα ΚΕΠ αλλα λογω της καταστασης πλεον στα ΚΕΠ δεν πας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δέχονται αρκετές φορές, δεν ξέρω για ποιο λόγο αφού για να το βγάλεις από το gov επιβεβαιώνεται η ταυτότητά σου.

Το κάθε κατάστημα όμως κάνει ό,τι θέλει, δεν έχουν γενική οδηγία να μην το δέχονται.

Link to comment
Share on other sites

Η εξουσιοδότηση που εκδίδεται είναι νομικά ισοδύναμη με εξουσιοδότηση που φέρει το γνήσιο της υπογραφής.Αν δεν την δεχονται καλείς την αστυνομία.Κόβω το χέρι μου οτι θα εξυπηρετηθείς στο λεπτό.

 

Btw Τα καταστηματα κινητης πχ Γερμανος, Cosmote,Wind etc θα μεινουν ανοιχτα?Και αν ναι θα εξυπηρετουν κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Παραμένουν ανοιχτά αλλά δεν πουλάνε συσκευές και αξεσουάρ.

Ποιο είναι άραγε το σκεπτικό πίσω από αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πληρωμές λογαριασμών, αντικατάσταση εξοπλισμού και service κινητών. Πρακτικά θα εξυπηρετούν μόνο για τα απαραίτητα ώστε να συνεχίσει η λειτουργία ενός σταθερού/κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Παραμένουν ανοιχτά αλλά δεν πουλάνε συσκευές και αξεσουάρ.

 

 

Οχι συσκευές; Δηλαδή αν χαλάσει το κινητό σου και θές άλλο δεν μπορείς να αγοράσεις; Τι τρελό και αυτό.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι αγορές θα γίνονται ηλεκτρονικά στη διάρκεια της καραντίνας και το τελικό αποτέλεσμα θα είναι να τρέχουν και να μην προλαβαίνουν στις εταιρείες ταχυμεταφορών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από το να τρέχουν και να συνωστίζονται στα καταστήματα ακόμη περισσότεροι (γιατί δεν θα αποφύγεις αυτούς που θα πάνε για λογαριασμούς), μάλλον είναι προτιμότερο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δέχονται αρκετές φορές, δεν ξέρω για ποιο λόγο αφού για να το βγάλεις από το gov επιβεβαιώνεται η ταυτότητά σου.

Το κάθε κατάστημα όμως κάνει ό,τι θέλει, δεν έχουν γενική οδηγία να μην το δέχονται.

 

Έκανα φορητότητα σε οικογενειακό πακέτο στο όνομα μου 2 αριθμούς ο ένας από Wind και ο άλλος από Vodafone με μια απλή εξουσιοδότηση. Δεν ήταν κανείς από τους δύο μαζί μου. Πήγα εγώ μόνος μου με τις εξουσιοδότησεις και όλα έγιναν αμέσως! Κακώς δε τη δέχονται στο κατάστημα γιατί είναι καθόλα νόμιμη..

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι αγορές θα γίνονται ηλεκτρονικά στη διάρκεια της καραντίνας και το τελικό αποτέλεσμα θα είναι να τρέχουν και να μην προλαβαίνουν στις εταιρείες ταχυμεταφορών.

 

 

Θα γίνει πάλι ο χαμός με τις αποστολές πακέτων.Θυμάμαι στο πρώτο lockdown περνουσανε 15-20 μέρες απο Αθήνα για Κρήτη.Φυσικά οι διανομείς που να προλάβουν να μοιράζουν.Οι ουρές στα γραφεία κούριερ ήταν με αναμονή τουλάχιστον ώρας μέχρι να παραλάβεις πακέτο.Και τώρα με τα Χριστούγεννα προ πυλών νομίζω δεν θά´χει προηγούμενο το χάος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει πάλι ο χαμός με τις αποστολές πακέτων.Θυμάμαι στο πρώτο lockdown περνουσανε 15-20 μέρες απο Αθήνα για Κρήτη.Φυσικά οι διανομείς που να προλάβουν να μοιράζουν.Οι ουρές στα γραφεία κούριερ ήταν με αναμονή τουλάχιστον ώρας μέχρι να παραλάβεις πακέτο.Και τώρα με τα Χριστούγεννα προ πυλών νομίζω δεν θά´χει προηγούμενο το χάος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

 

Αυτό που κάνω πάντα είναι να πηγαίνω να παίρνω το δέμα από το κατάστημα για να βοηθήσω τους ανθρώπους αλλά και για να μην περιμένω. :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει τεράστιες ουρές στα περισσότερα καταστήματα κούριερ, αφού ξαφνικά το 100% των αγορών γίνεται ηλεκτρονικά και παραδίδεται μόνο μέσω αυτών.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το 1 gb για 7 μέρες εγινε 15 γιγα για 15 μερες!!!!! (Εξόφλης μεσω App)ecf96d7d9a5006fba1a821349cc2906b.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Πολύ καλη κινηση

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν ίσχυε φίλε σε προηγούμενη καραντίνα.Πάντα πληρώνω μέσω app.Πρώτη φορά τώρα γίνεται

Όντως. Πρώτη φορά γίνεται μέσω πληρωμής από το κινητό.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και το τι ισχύει πραγματικά, υπήρχε και στην προηγούμενη καραντίνα δώρο για πληρωμή λογαριασμού μέσω app το οποίο τότε ήταν 15gb +500mb (μέχρι τότε η προσφορά ήταν 500mb για 5 μέρες) για 7 μερες. Τώρα δίνει 15gb και αύξησαν τη διάρκεια στις 15 μέρες, καθόλου άσχημα θα έλεγα
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα τους στο Facebook υπάρχει δημοσίευση 8/5/2020 4.24μ.μ και χθες 10.00 π.μ. Και εκεί λάθος έγινε?

 

Ελπίζω να μην περιμένεις να σου απαντήσω ξανά σοβαρά όταν το επιχείρημα σου είναι ότι στο επίσημο κανάλι τους στο YouTube έγινε τυπογραφικό λάθος και εβαλαν άλλη ημερομηνία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...