Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σίγουρα προσφορά;

Η "προσφορά" αποστέλλεται σε έναν πελάτη ο οποίος βολεύεται με ένα ελάχιστο πρόγραμμα χαμηλού κόστους.

Με βάση το προφίλ κατανάλωσης του πελάτη, ο πάροχος αναμένει ελάχιστη χρήση του προγράμματος προσφοράς.

Όταν έρθει η ώρα της ανανέωσης, το μοναδικό πρόγραμμα που θα είναι διαθέσιμο ως προσφορά θα είναι τα απεριόριστα στα 70+ ευρώ.

Αυτό που φαντάζει ως τρελή προσφορά είναι στην πραγματικότητα μία έξυπνη τιμολογιακή αναβάθμιση του πελάτη.

 

Αν με θεωρείτε παράλογο σκεφτείτε πόσοι από εσάς έχετε λάβει εν είδη προσφοράς μεγαλύτερο πρόγραμμα για το υπόλοιπο ισχύος της σύμβασης σας στο κόστος που ήδη απολαμβάνατε και πάνω στην ανανέωση διαθέσιμο ως προσφορά ήταν μόνο το ακριβότερο πρόγραμμα σε σημαντικά υψηλότερη τιμή.

 

Από την άλλη είναι πολύ ωραία προσφορά στην περίπτωση που πελάτης μπορεί να καλυφθεί και από άλλα δίκτυα.

Στην περίπτωση αυτή αποδέχεται την προσφορά, εν είδη αρπαχτής, και μένει για όσο το παραμύθι δεν έχει λυκο. Στη συνέχεια θα πρέπει να μαζέψει τα κουβαδάκια του και να μετακινηθεί σε άλλη παραλία...

 

Στάλθηκε από το Nokia 6600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι έχεις δίκιο. Δεν διαφωνεί κανείς. Είναι μια έξυπνη τιμολογιακή αναβάθμιση. Αλλά για 2 χρόνια είναι καλυμμένος ο πατέρας μου. Κλήσεις προς όλους, απεριόριστα data στο κινητό, θα βγάλει και μια extra sim για το tablet, θα σφυρίξω και το παρασύνθημα στον αδερφό μου να βγάλει και αυτός extra sim, και εκεί που περίμενε να την βγάλει τσάμπα η εταιρεία θα της κοστίσει ο κούκος αηδόνι.... Σωστός?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχεις δίκιο. Δεν διαφωνεί κανείς. Είναι μια έξυπνη τιμολογιακή αναβάθμιση. Αλλά για 2 χρόνια είναι καλυμμένος ο πατέρας μου. Κλήσεις προς όλους, απεριόριστα data στο κινητό, θα βγάλει και μια extra sim για το tablet, θα σφυρίξω και το παρασύνθημα στον αδερφό μου να βγάλει και αυτός extra sim, και εκεί που περίμενε να την βγάλει τσάμπα η εταιρεία θα της κοστίσει ο κούκος αηδόνι.... Σωστός?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να ρωτήσω κάτι?

Κλήσεις προς κινητά έχει?

Γιατί έτσι όπως το γράφει "απεριόριστα προς εθνικά δίκτυα και ΕΕ" έγω καταλαβαίνω προς σταθερά νούμερα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται σταθερά και κινητά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?

Κλήσεις προς κινητά έχει?

Γιατί έτσι όπως το γράφει "απεριόριστα προς εθνικά δίκτυα και ΕΕ" έγω καταλαβαίνω προς σταθερά νούμερα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εθνικά δύκτια εννοεί σταθερά και κινητά Ελλάδος :)

 

Sent from my Mi 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στο την άλλη μόλις έλαβα αυτήν την προσφορά. Μάλλον θα την αποδεχτώ μιας και δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς

 

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

0509392afc6fbebbac6b1647ef03b16e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να καταφέρνες να πάρεις αυτό που έχει απεριόριστα λεπτά ομιλίας με αυτά τα χρήματα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

49,45€ πάγιο και 316€ επιδότηση; Δηλαδή 13€ έκπτωση αντί επιδότησης (αν δεν αγοράσεις συσκευή), άρα 36,4€. Όντως τα λεπτά προς άλλα δίκτυα είναι λίγα, αλλά αν μιλάς πολύ προς κινητά Cosmote ίσως να σε καλύπτει.
Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσε κανείς το λογαριασμό του και να πήρε το 1Gb;

Μου πέταξε pop up μόλις το πλήρωσα που έγραφε "θα ενεργοποιηθεί το δώρο στη γραμμή" χωρίς να πατήσω κάτι, αλλά δεν έχουν προστεθεί mb ούτε υπάρχει το κουτάκι που υπήρχε παλιά για να το ενεργοποιήσω.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο pop up πάτησες για να σε πάει στο μενού και να στείλεις το αίτημα για το 1gb?

 

Μου το εμφάνισε μόλις πλήρωσα και με το που πάτησα πάνω, εξαφανίστηκε. Δεν είχε κάποιο κουμπί ή κάτι, σαν ειδοποίηση ήταν. Έχω κλείσει την εφαρμογή, έχω τραβήξει προς τα κάτω για ανανέωση, τίποτα. :worry:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε κάνει και εμένα στο πρόσφατο παρελθόν και το είχα δηλώσει σαν προβλημα/βλάβη στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Μετά από κάνα μήνα λύθηκε αλλά δεν ξέρω εάν έκαναν κάτι αυτοί ή συνεπεσε με την αναβάθμιση της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προστέθηκαν "αθόρυβα" στην εφαρμογή (δεν έχει έρθει SMS ενημέρωσης). Απ'ότι φάινεται άλλαξαν τον τρόπου που τα παίρνεις.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απάτη !!!
Απάτη ξεαπάτη είναι ο μόνος τρόπος να βγάλεις 4 απεριόριστες κάρτες SIM και να κάνεις οικονομία με άλλον τρόπο... Μόνο και μόνο που δεν έχω σταθερή γραμμή, γλιτώνω ένα 45άρι. Η δεύτερη SIM πάει στο καρτοκινητό της γυναίκας που τώρα θα βάζει 10 ευρώ το δίμηνο. Η 3η SIM θα παίξει ως αποκλειστική γραμμή στην τηλεόραση που παίζει μονίμως Cosmote OTT, και η τέταρτη σε κάποιο τάμπλετ των παιδιών. Οπότε είμαστε καλά και κάνουμε φουλ οικονομία.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εκανα το Giga στα 55 ευρω με 300 προς ολους απεριόριστα πρός Cosmote και απεριόριστο ίντερνετ.Ναι είναι λίγα τα λεπτά πρός όλους, αλλα αν σκεφτείς πώς το ιντερνετ ειναι όντως απεριόριστο χωρίς κρυφές χρεώσεις,κόφτες και αστερίσκους θεωρώ πώς έπραξα σωστά απο τη στιγμή που δέν εχω wifi σπίτι γιά μένα μονόδρομος .Κοιτούσα και πρός μπλέ ..μεριά αλλα αποδείχτηκε πώς εχει όριο οπότε προτιμώ να πληρωνω παραπάνω και όντως να εχω ξενοιάσει στο θέμα ίντερνετ.Για τα λεπτά θα συμφωνήσω πώς είναι λίγα ναι..
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Απάτη ξεαπάτη είναι ο μόνος τρόπος να βγάλεις 4 απεριόριστες κάρτες SIM και να κάνεις οικονομία με άλλον τρόπο... Μόνο και μόνο που δεν έχω σταθερή γραμμή, γλιτώνω ένα 45άρι. Η δεύτερη SIM πάει στο καρτοκινητό της γυναίκας που τώρα θα βάζει 10 ευρώ το δίμηνο. Η 3η SIM θα παίξει ως αποκλειστική γραμμή στην τηλεόραση που παίζει μονίμως Cosmote OTT, και η τέταρτη σε κάποιο τάμπλετ των παιδιών. Οπότε είμαστε καλά και κάνουμε φουλ οικονομία.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τις 4 αυτές κάρτες τι πληρώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εκανα το Giga στα 55 ευρω με 300 προς ολους απεριόριστα πρός Cosmote και απεριόριστο ίντερνετ.Ναι είναι λίγα τα λεπτά πρός όλους, αλλα αν σκεφτείς πώς το ιντερνετ ειναι όντως απεριόριστο χωρίς κρυφές χρεώσεις,κόφτες και αστερίσκους θεωρώ πώς έπραξα σωστά απο τη στιγμή που δέν εχω wifi σπίτι γιά μένα μονόδρομος .Κοιτούσα και πρός μπλέ ..μεριά αλλα αποδείχτηκε πώς εχει όριο οπότε προτιμώ να πληρωνω παραπάνω και όντως να εχω ξενοιάσει στο θέμα ίντερνετ.Για τα λεπτά θα συμφωνήσω πώς είναι λίγα ναι..

Δεν υπάρχει πλέον κόφτης στο W Unlimited της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλέον κόφτης στο W Unlimited της Wind.

 

Nαι τό έμαθα ,καλό αυτό να μεγαλώσει και ο ανταγωνισμός!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εσάς δώρο για δύο εβδομάδες 500 λεπτά και 5Gb στην εφαρμογή; Το έχω ενεργοποιήσει, εχω συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εσάς δώρο για δύο εβδομάδες 500 λεπτά και 5Gb στην εφαρμογή; Το έχω ενεργοποιήσει, εχω συμβόλαιο.

 

 

Σε μένα οχι.Family Gigamax αλλα δεν ήρθε τίποτα.Πιθανότατα επειδη τα family έχουν unlimited σε σταθερα και κινητά

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μολις τωρα ενα μηνυμα στο κινητο μου χωρις να κανω τιποτα και με χρεωσαν 0,20 λεπτα.

 

Το μηνυμα ειναι το παρακατω:

Μολις συνδεθηκατε στο internet με χρεωση 0,20Ε/ΜΒ. Για να σερφαρεις με τα διαθεσιμα πακετα internet και για να διακοπτεται η πλοηγηση αυτοματα οταν σου τελειωνουν τα διαθεσιμα MB ενεργοποιησε την υπηρεσια MY INTERNET στο http://myinternet.cosmote.gr ενναλακτικα καλεσε στο 13888.

 

Με το κινητο μονο μεσω wifi θα μπω καμια φορα στο internet και τιποτα αλλο.Εχω 5 μερες να μπω απο το κινητο στο internet και μολις τωρα ελαβα αυτο το μηνυμα.

Τι ειναι αυτο ρε παιδια και με χρεωνουν χωρις να κανω τιποτα?

 

whats up εχω αν αυτο βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

Στειλε ΜΙ στο 1333 για να κόβει τα δεδομένα όταν δεν έχεις.

sorry νομιζα του ειχα απαντησει απο εκεινη την ωρα....μαλλον δεν πατησα υποβολη φαινεται.

Το εκανα λιγο πριν μου το πεις μιας και το εψαξα και το ειδα σε μια σελιδα της cosmote.

μας χρεωνουν οτι θελουν και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.

Edited by Vasileios
Προσωπικός χαρακτηρισμός αφαιρέθηκε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...