Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν καταργήσουν τα τέλη κινητής, δεν βλέπω να πέφτουν τα συμβόλαια εδώ! :(

Στη Βουλγαρία ούτε τέλη κινητής έχουν ούτε 24% ΦΠΑ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεκτόν.Όπως και νά εχει προσωπικα χρειαζομαι τα απεριοριστα και θα πήγαινα στο μεγάλο που μου εγινε προσφορα αλλα θα πληρωνα 78 ευρω μ ειχαν πει..Οπότε εμενα με εξυπηρετεί διότι γλύτωσα καποια χρήματα.Ας αρχίσουν να κάνουν έστω και προσφορές μπάς και ανοίξει ο ανταγωνισμός να αρχίσουν να πέφτουν επιτέλους οι τιμές τών συμβολαίων.Είναι πολλά τα χρήματα ναι ,αλλλα άν θές να βασιζεσαι στη κινητη για όλα όπως εγω που δέν εχω wifi και σταθερό θεωρώ πώς η Cosmote είναι μονόδρομος στα συμβόλαια αναλογα και τη περιοχη του καθένα σαφώς..

 

Δεν αντιλέγω.... προφανώς και όποιος το χρειάζετε. όπως εσύ ότι έκπτωση πετύχει ...κερδισμένος είναι.

Μιλούσα για περιπτώσεις σαν την δική μου που από τα 5GB ειδικά τώρα με την καραντίνα τρώω το πολύ 100ΜΒ τον μήνα και από τα 300 +100 (Cosmoteone) προς όλους τρώω γύρω στα 100 λεπτά τον μήνα μου ήταν άχρηστη η όντως δελεαστική προσφορά που μου έκαναν

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω.... προφανώς και όποιος το χρειάζετε. όπως εσύ ότι έκπτωση πετύχει ...κερδισμένος είναι.

Μιλούσα για περιπτώσεις σαν την δική μου που από τα 5GB ειδικά τώρα με την καραντίνα τρώω το πολύ 100ΜΒ τον μήνα και από τα 300 +100 (Cosmoteone) προς όλους τρώω γύρω στα 100 λεπτά τον μήνα μου ήταν άχρηστη η όντως δελεαστική προσφορά που μου έκαναν

 

Η προσφορά είναι όμως για 2 χρόνια τουλάχιστον η καραντίνα λογικά δε θα είναι τόσο... Δεν είναι σωστό θεωρώ να κοιτάμε το τώρα μόνο. Αλλά και λίγο προς το μέλλον που θα σου χρειαστεί πιθανώς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Χθες έκανα ανανέωση με μήνυμα που μου ήρθε στο gigamax unlimited στα 35 ευρώ . Μου λέει ότι έχω απεριόριστα gb.

 

Μερικες ερωτήσεις. Μπορώ πχ να βλέπω Netflix χωρίς να χρεωθεί 1 ευρώ; Δηλαδή μπορώ να κατεβάζω όλη μέρα για όλο το μήνα;

 

Επίσης τα δεδομένα τα έχω κανονικά και σε 5g ;

 

Και τέλος, μετά από κάποια gb ρίχνει την ταχύτητα στο internet ;

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι όμως για 2 χρόνια τουλάχιστον η καραντίνα λογικά δε θα είναι τόσο... Δεν είναι σωστό θεωρώ να κοιτάμε το τώρα μόνο. Αλλά και λίγο προς το μέλλον που θα σου χρειαστεί πιθανώς

 

Και πάλι δεν θα μου χρειαστεί...

Αν βάλεις ότι για χρόνια μέχρι τον Ιούνιο είχα 100 ΜΒ, 1500λεπτα προς Cosmote+ 40 προς τα υπόλοιπα δίκτυα και μου έφταναν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Χθες έκανα ανανέωση με μήνυμα που μου ήρθε στο gigamax unlimited στα 35 ευρώ . Μου λέει ότι έχω απεριόριστα gb.

 

 

 

Μερικες ερωτήσεις. Μπορώ πχ να βλέπω Netflix χωρίς να χρεωθεί 1 ευρώ; Δηλαδή μπορώ να κατεβάζω όλη μέρα για όλο το μήνα;

 

 

 

Επίσης τα δεδομένα τα έχω κανονικά και σε 5g ;

 

 

 

Και τέλος, μετά από κάποια gb ρίχνει την ταχύτητα στο internet ;

Είναι απεριόριστα τα δεδομένα. Και σε ταχύτητα και σε ποσότητα.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι απεριόριστα τα δεδομένα. Και σε ταχύτητα και σε ποσότητα.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άρα να δώσω πόνο; Φοβάμαι μην έρθει ο λογαριασμός στο Θεό χαχα

 

Το χρησιμοποιώ δηλαδή όπως το internet στο σπίτι. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Άρα να δώσω πόνο; Φοβάμαι μην έρθει ο λογαριασμός στο Θεό χαχα

 

 

 

Το χρησιμοποιώ δηλαδή όπως το internet στο σπίτι. Σωστά;

Ναι παλικάρι μου προχώρα άφοβα.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Αξίζει το Mobile 1500 ή Καρτοσυμβολαιο γιατί σύμφωνα με την ενότητα έκπτωση παγίου μπορώ να τα πάρω με 18,90€ σε περίπτωση που επιλέξω έκπτωση παγίου αντί επιδότησης και αφού έχω και άλλο συμβόλαιο στην cosmote μπορώ να πάρω έκπτωση 10%

Τα δίνουν σε αυτές τις τιμές? Στο Mobile 1500 δίνει το επιπλέον δωράκι που υπάρχει στο Καρτοσυμβολαιο (πέρα από τα έξτρα του cosmote one)

Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote Mobile 1500 δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα, υπάρχει μόνο για πελάτες που το είχαν ήδη.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις στο COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED GB M των 55 ευρω (με ενδιαφερουν τα απεριοριστα data) ποιο ειναι ποσο που πληρωνεις ως προστιμο εαν το κοψεις πχ στους 4 μηνες? Νομιζω το υποχρεωτικο συμβολαιο ειναι 24 μηνες?

Χρειαζομαι unlimited data λογο δουλεια για μερικους μηνες (απο 3 ως 10 μηνες πιθανον) και θελω να δω τι γινεται με τη cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις στο COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED GB M των 55 ευρω (με ενδιαφερουν τα απεριοριστα data) ποιο ειναι ποσο που πληρωνεις ως προστιμο εαν το κοψεις πχ στους 4 μηνες? Νομιζω το υποχρεωτικο συμβολαιο ειναι 24 μηνες?

 

Χρειαζομαι unlimited data λογο δουλεια για μερικους μηνες (απο 3 ως 10 μηνες πιθανον) και θελω να δω τι γινεται με τη cosmote.

Μόνο κάποιος που έχει το ίδιο συμβόλαιο θα μπορεί να σε βοηθήσει. Γιατί αναγράφονται σε πινακάκι μέσα στο συμβόλαιο τα τέλη διακοπής.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την έκπτωση που παίρνεις, στο unlimited Μ η έκπτωση είναι 19€ τον μήνα.

Θα πρέπει να τους ζητήσεις το πινακακι για το συμβόλαιο (πριν το υπογράψεις), ή αν έχει κάποιος φίλος από εδώ το ίδιο ποσό έκπτωσης για να σου το στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις στο COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED GB M των 55 ευρω (με ενδιαφερουν τα απεριοριστα data) ποιο ειναι ποσο που πληρωνεις ως προστιμο εαν το κοψεις πχ στους 4 μηνες? Νομιζω το υποχρεωτικο συμβολαιο ειναι 24 μηνες?

Χρειαζομαι unlimited data λογο δουλεια για μερικους μηνες (απο 3 ως 10 μηνες πιθανον) και θελω να δω τι γινεται με τη cosmote.

 

Καλησπέρα.Εκανα το Medium unlimited απο μεταφορα σε whats up λόγω προσφορας στα 55 ευρω με 18μηνη δεσμευση μέ εκπτωση παγίου αντί επιδότησης μείον 11.5 ευρώ.Το 24μηνο δεν αφορα όλους εκτός αν είσαι νέος πελάτης εκεί δέν ξέρω αν σε δεσμευει για 24 μήνες.Εγώ αλλαξα στο απεριοριστο πλεον.Αλλα το πινακάκι για το πρόγραμμα που σε ενδιαφέρει έιναι αυτό.Εγω στη συμβαση αυτο υπεγραψα με τα συμβόλαια μου.Πάρε και ένα τηλ για σιγουριά όμως να τους ρωτήσεις.xpu2dA8.jpg

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

f446f3e61517710c0d3cfe18993d4c79.jpg

 

Αυτό ειναι το δικό μου πινακάκι με τα τέλη προωρης διακοπής.

Η εκπτωση παγίου/επιδότηση είναι στα 664,42€ με μηνιαία εκπτωση 27.68

 

Τελικά για όλους ισχύει το αν θες να διακόψεις ενα συμβόλαιο το διακόπτεις στον 3ο μήνα!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

f446f3e61517710c0d3cfe18993d4c79.jpg

 

Αυτό ειναι το δικό μου πινακάκι με τα τέλη προωρης διακοπής.

Η εκπτωση παγίου/επιδότηση είναι στα 664,42€ με μηνιαία εκπτωση 27.68

 

Τελικά για όλους ισχύει το αν θες να διακόψεις ενα συμβόλαιο το διακόπτεις στον 3ο μήνα!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Η στους 2,3 τελευταιους! :)Αν το χεις καιρο και το βαρεθεις..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Και να σας δώσω και την πληροφορία της ημέρας... Η τιμές που βλέπεται δεν είναι τελικές. Συνυπολογιστε και τον ΦΠΑ.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να σας δώσω και την πληροφορία της ημέρας... Η τιμές που βλέπεται δεν είναι τελικές. Συνυπολογιστε και τον ΦΠΑ.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

...και τέλη κινητής. ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλη εταιρία, στο πινακάκι αναγράφει δεν ότι περιέχεται ο ΦΠΑ και τα τέλη κινητής.
Link to comment
Share on other sites

Είστε απολύτως σίγουροι ότι δεν ειναι τελικα τα ποσά;
Εμένα μου το είπαν στο τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση πελατών όταν ρώτησα σχετικά με μια διακοπή. Αν θες ρωτά τους και εσύ.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα την σύμβαση μου με την Cosmote την κοίταξα και έχουν συμπληρώσει λάθος email για την αποστολή ηλεκτρονικού λογαριασμού και στην αίτηση-σύμβαση φορητότητας έβαλαν λάθος ΔΟΥ σε σχεση με την σύμβαση κινητής τηλεφωνίας. Το email αποστολής ηλεκτρονικού λογαριασμού μπορώ να τον αλλάξω από το my cosmote μόλις ενεργοποιήσω την σύνδεση?. Σχετικά με το λάθος στην ΔΟΥ ελπίζω να μην έχω πρόβλημα στο μέλλον
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα την σύμβαση μου με την Cosmote την κοίταξα και έχουν συμπληρώσει λάθος email για την αποστολή ηλεκτρονικού λογαριασμού και στην αίτηση-σύμβαση φορητότητας έβαλαν λάθος ΔΟΥ σε σχεση με την σύμβαση κινητής τηλεφωνίας. Το email αποστολής ηλεκτρονικού λογαριασμού μπορώ να τον αλλάξω από το my cosmote μόλις ενεργοποιήσω την σύνδεση?. Σχετικά με το λάθος στην ΔΟΥ ελπίζω να μην έχω πρόβλημα στο μέλλον

 

 

Και σε μένα έχουν βάλει λαθος ΔΟΥ αλλα δέν νομίζω να υπάρχει θέμα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκαναν λάθος κιόλας και την εκδουσα αρχή της ταυτότητας στην αίτηση φορητότητας προς την Vodafone ελπίζω ούτε εκεί να έχω πρόβλημα, πχ να μην εμφανιστεί η αίτηση φορητότητας στο σύστημα της Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Εφτασα στην πηγή και δεν ήπια νερό , και εξηγούμε .

Είχα την εντύπωση , απο τα διάφορα forums που διάβαζα μέχρι πρότινος , ότι το συμβόλαιο cosmote gigamax unlimited data περιέχει ¨

Μια "Μαμα¨ κάρτα η οποία έχει .....400 λεπτά προς όλους με COSMOTE One 300 SMS Απεριόριστη πλοήγηση στο Internet (στα 55 ευρώ) και με την δυνατότητα τριών έξτρα data sim με 3 ευρώ μηνιαίος έκαστος τις οποίες θα μπορούσα να τις χρησιμοποιήσω σε 4g routers - tablets κτλπ για το διαδύκτιο σε διάφορα μέρη που εγώ θα ήθελα.

Εγινε η απαραιτητη τηλεφωνική συνεννόηση με τον υπάλληλο και μου έστειλε τα συμβόλαια να τα υπογράψω με ΕΛΤΑ κούριερ την μεθεπόμενη ημέρα ,όπως και έγινε.

Μαθαίνω δυστιχώς πριν την τελική ενεργοποίηση τις γραμμής ,ότι ΔΕΝ δικαιούμε 3 data sim αλλά μόνο 1 και κάτι σαν multi sim με 5 ευρώ μηνιαίος . Φυσικά ζήτησα ακύρωση , όπως και λογικά θα γίνει .

Αλλαξε κάτι ? έχασα κάτι ? κατάλαβα κάτι λάθος ? Δεν γνωρίζουν στην cosmote ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...