Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα .

Εφτασα στην πηγή και δεν ήπια νερό , και εξηγούμε .

Είχα την εντύπωση , απο τα διάφορα forums που διάβαζα μέχρι πρότινος , ότι το συμβόλαιο cosmote gigamax unlimited data περιέχει ¨

Μια "Μαμα¨ κάρτα η οποία έχει .....400 λεπτά προς όλους με COSMOTE One 300 SMS Απεριόριστη πλοήγηση στο Internet (στα 55 ευρώ) και με την δυνατότητα τριών έξτρα data sim με 3 ευρώ μηνιαίος έκαστος τις οποίες θα μπορούσα να τις χρησιμοποιήσω σε 4g routers - tablets κτλπ για το διαδύκτιο σε διάφορα μέρη που εγώ θα ήθελα.

Εγινε η απαραιτητη τηλεφωνική συνεννόηση με τον υπάλληλο και μου έστειλε τα συμβόλαια να τα υπογράψω με ΕΛΤΑ κούριερ την μεθεπόμενη ημέρα ,όπως και έγινε.

Μαθαίνω δυστιχώς πριν την τελική ενεργοποίηση τις γραμμής ,ότι ΔΕΝ δικαιούμε 3 data sim αλλά μόνο 1 και κάτι σαν multi sim με 5 ευρώ μηνιαίος . Φυσικά ζήτησα ακύρωση , όπως και λογικά θα γίνει .

Αλλαξε κάτι ? έχασα κάτι ? κατάλαβα κάτι λάθος ? Δεν γνωρίζουν στην cosmote ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις .

 

Ακύρωσε την ακύρωση.

Και μη βιάζεσαι.

Άσε να ενεργοποιηθεί πρώτα το πακέτο σου, και κατόπιν πας σε ένα κατάστημα Cosmote ή Γερμανού, και βγάλε έως 4 Extra SIM που θα περιέχουν μόνο data. Η υπηρεσία Multi SIM είναι κάτι το διαφορετικό και κοστίζει 25 ευρώ. Όλα λάθος στα είπε ο υπάλληλος....

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Απο χτες δεν μπορουσα να κανω login στο MyPhone με Chrome .

Λοιπόν επικοινώνησα πάλι με τον υπάλληλο που μιλάω και έστειλε γραπτή ερώτηση σχετικά στην Cosmote και η απάντηση ήταν ότι οι συν 4 κάρτες αφορούν το family και όχι το gigamax unlimited .

Τι να πω ? δεν μπορουν να τα κάνουν πιο ξεκάθαρα τα πραγματα να μπορούμε να καταλαβαίνουμε τι προσφέρει κάθε πρόγραμμα.?

Εν το μεταξύ , στην σελίδα για το gigamax unlimited δεν υπάρχει κάποιο link που να δίνει περισσότερες λεπτομέρειες , ενώ στο family αναφέρει για εξτρα συσκευες και κάρτες .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε τελικά το συμβόλαιο στην Cosmote και όλα καλά μια ερώτηση όμως στα mb λέει ότι λήγουν αύριο , άρα αύριο εκδίδεται αναλογικός λογαριασμός? Επίσης φαίνεται να μου έχουν κάνει φραγή στα εισερχόμενα και εξερχόμενα SMS λέγοντας από κάτω """Αν θέλεις να περιορίσεις κάποια εισερχόμενα/εξερχόμενα μηνύματα SMS, ενεργοποίησε στο κινητό σου την Yπηρεσία Φραγής Mηνυμάτων""" να το αφήσω έτσι όπως είναι ή αλλιώς δεν θα μπορώ να λαμβάνω και να στέλνω μηνύματα?
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε τελικά το συμβόλαιο στην Cosmote και όλα καλά μια ερώτηση όμως στα mb λέει ότι λήγουν αύριο , άρα αύριο εκδίδεται αναλογικός λογαριασμός? Επίσης φαίνεται να μου έχουν κάνει φραγή στα εισερχόμενα και εξερχόμενα SMS λέγοντας από κάτω """Αν θέλεις να περιορίσεις κάποια εισερχόμενα/εξερχόμενα μηνύματα SMS, ενεργοποίησε στο κινητό σου την Yπηρεσία Φραγής Mηνυμάτων""" να το αφήσω έτσι όπως είναι ή αλλιώς δεν θα μπορώ να λαμβάνω και να στέλνω μηνύματα?

 

 

Σημαντικό να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία φραγής ΥΠΠ

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία φραγής ΥΠΠ

 

Το έχω κάνει ήδη τα μηνύματα να τα απενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση μεσω του σάιτ της κοσμοτε για αλλαγή από καρτοκινητο σε συμβόλαιο. Ξέρετε πόσες μέρες διαρκεί η διαδικασία μέχρι να γίνει;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση μεσω του σάιτ της κοσμοτε για αλλαγή από καρτοκινητο σε συμβόλαιο. Ξέρετε πόσες μέρες διαρκεί η διαδικασία μέχρι να γίνει;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκανα αίτηση στο eshop της cosmote για μεταβαση σε συμβόλαιο από whats up στίς 23 Μαρτίου.Το συμβόλαιο ενεργοποιήθηκε στίς 6 Απριλίου.Καμμιά δεκαριά μέρες υπολόγισε..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα είναι πως το πρόγραμμα ενεργοποιήθηκε παρόλη την ακύρωση.

Μου υποσχέθηκαν ότι θα επανέλθει από Δευτέρα σε watch up χωρίς χρέωση. Θα δούμε.

Πάντως με αλλεπάλληλες επαφές, συζητήσεις, ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΎΤΑΙ το cosmote gigamax unlimited πάνω από μια κάρτα έξτρα για data ,μου το ξεκαθάρισαν.

Όταν ανέφερα ότι υπάρχουν πελάτες οι οποίοι έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα με 3-4 έξτρα σιμ για data ,απλά δήλωσαν άγνοια.

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Απο χτες δεν μπορουσα να κανω login στο MyPhone με Chrome .

Λοιπόν επικοινώνησα πάλι με τον υπάλληλο που μιλάω και έστειλε γραπτή ερώτηση σχετικά στην Cosmote και η απάντηση ήταν ότι οι συν 4 κάρτες αφορούν το family και όχι το gigamax unlimited .

Τι να πω ? δεν μπορουν να τα κάνουν πιο ξεκάθαρα τα πραγματα να μπορούμε να καταλαβαίνουμε τι προσφέρει κάθε πρόγραμμα.?

Εν το μεταξύ , στην σελίδα για το gigamax unlimited δεν υπάρχει κάποιο link που να δίνει περισσότερες λεπτομέρειες , ενώ στο family αναφέρει για εξτρα συσκευες και κάρτες .

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα είναι πως το πρόγραμμα ενεργοποιήθηκε παρόλη την ακύρωση.

Μου υποσχέθηκαν ότι θα επανέλθει από Δευτέρα σε watch up χωρίς χρέωση. Θα δούμε.

Πάντως με αλλεπάλληλες επαφές, συζητήσεις, ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΎΤΑΙ το cosmote gigamax unlimited πάνω από μια κάρτα έξτρα για data ,μου το ξεκαθάρισαν.

Όταν ανέφερα ότι υπάρχουν πελάτες οι οποίοι έχουν το συγκεκριμένο πρόγραμμα με 3-4 έξτρα σιμ για data ,απλά δήλωσαν άγνοια.

Σε ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία. Δεν είναι να μπλέκεις με συμβόλαια αδερφέ, σε δένουν χειροπόδαρα για δυο ολόκληρα χρόνια. Καρτούλα, και ένα giga wifi on the spot της κόκκινης και είσαι βασιλιάς χωρίς καμία ουσιαστική δέσμευση!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Απο χτες δεν μπορουσα να κανω login στο MyPhone με Chrome .

Λοιπόν επικοινώνησα πάλι με τον υπάλληλο που μιλάω και έστειλε γραπτή ερώτηση σχετικά στην Cosmote και η απάντηση ήταν ότι οι συν 4 κάρτες αφορούν το family και όχι το gigamax unlimited .

Τι να πω ? δεν μπορουν να τα κάνουν πιο ξεκάθαρα τα πραγματα να μπορούμε να καταλαβαίνουμε τι προσφέρει κάθε πρόγραμμα.?

Εν το μεταξύ , στην σελίδα για το gigamax unlimited δεν υπάρχει κάποιο link που να δίνει περισσότερες λεπτομέρειες , ενώ στο family αναφέρει για εξτρα συσκευες και κάρτες .

Αδερφέ σε κοροϊδεύουνε πατόκορφα. Πήγαινε δείξε τους τί αναγράφει το site στην σελίδα https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-4548-5de4-e053-181f12ac3db5 και τρίψε τους το στη μούρη. Η σελίδα αναφέρει καθαρά :

"Οι έξτρα sim κάρτα δεν περιέχει ενσωματωμένα MB αλλά επιτρέπει την χρήση όλων των megabyte από το οικονομικό προγραμμάτων με το οποίο έχετε συνδεθεί (Cosmote Mobile Internet Any Way ή/και Συμβόλαιο φωνής με ΜΒ).

 

Εσύ έχεις συμβόλαιο φωνής με MB? Αν ναι τις δικαιούσαι. 06884758aeeac3c994e1cab4925d0317.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Ακριβώς αυτό ανάφερα για να βρω δίκιο .

Και η απάντηση ?

Ναι το γράφει. Αλλά αν δεις αναφέρει οικ. Οικογενειακό... family.

 

Μετά μου ζήτησαν ένα ΑΦΜ από κάποιον που γνωρίζω ότι όντως έχει όλα αυτά που ζητάω.

 

Αδερφέ σε κοροϊδεύουνε πατόκορφα. Πήγαινε δείξε τους τί αναγράφει το site στην σελίδα https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-4548-5de4-e053-181f12ac3db5 και τρίψε τους το στη μούρη. Η σελίδα αναφέρει καθαρά :

"Οι έξτρα sim κάρτα δεν περιέχει ενσωματωμένα MB αλλά επιτρέπει την χρήση όλων των megabyte από το οικονομικό προγραμμάτων με το οποίο έχετε συνδεθεί (Cosmote Mobile Internet Any Way ή/και Συμβόλαιο φωνής με ΜΒ).

 

Εσύ έχεις συμβόλαιο φωνής με MB? Αν ναι τις δικαιούσαι. 06884758aeeac3c994e1cab4925d0317.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε αλλού. Δεν θυμάμαι αν την συνεννόηση την έκανες μέσω τηλεφώνου, αλλά αν την έκανες σε κατάστημα, πήγαινε σε άλλη περιοχή. Και εγώ και ο πατέρας μου έχουμε απεριόριστο πρόγραμμα με 4 κάρτες ο καθένας μας.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Ακριβώς αυτό ανάφερα για να βρω δίκιο .

Και η απάντηση ?

Ναι το γράφει. Αλλά αν δεις αναφέρει οικ. Οικογενειακό... family.

 

Μετά μου ζήτησαν ένα ΑΦΜ από κάποιον που γνωρίζω ότι όντως έχει όλα αυτά που ζητάω.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αδερφε, o MeddlingMageGR έχει δίκιο, σε δουλεύουν ψιλο γαζί!!!

 

η αναφορά στην οποία κολλάς είναι η φράση:

Η Extra SIM κάρτα δεν περιέχει ενσωματωμένα ΜΒ αλλά επιτρέπει την χρήση όλων των MB από το οικ. πρόγραμμα με

το οποίο έχει συνδεθεί (COSMOTE Mobile Internet AnyWay ή/και Συμβόλαιο φωνής με ΜΒ)

 

αν δεις παρακάτω στους όρους αναφέρει:

2.5. Σε περίπτωση λύσης της Κύριας Σύνδεσης ή μετάβασής της σε οικονομικό πρόγραμμα που δεν περιλαμβάνεται στα

οικονομικά προγράμματα που αναφέρονται στη παράγραφο 1.2. η σύνδεση (sharing) μεταξύ της Κύριας Σύνδεσης και της

Σύνδεσης Mobile Internet καταργείται και η Σύνδεση Mobile Internet συνεχίζει να υφίσταται ως έχει.

 

τα οικογενειακά προγράμματα προσδιορίζονται με το μακράν ελληνοπρεπέστερο "family".

 

Επικοινώνησε με συνήγορο καταναλωτή και θα έχεις τις καρτούλες σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Η θετικη αρχική προσφορά και η μετέπειτα απόρριψη και η ολη συνεννόηση έγινε από το τμήμα προσφορών προγραμμάτων cosmote με τηλέφωνο 2108006300.

 

Όταν ολοκληρωθεί η επιστροφή του προγράμματος στο παλιό watch up θα δοκιμάσω σε Γερμανό.

Υ.Γ πάντως οι υπάλληλοι είναι ευγενικοί.

αδερφε, o MeddlingMageGR έχει δίκιο, σε δουλεύουν ψιλο γαζί!!!

 

η αναφορά στην οποία κολλάς είναι η φράση:

Η Extra SIM κάρτα δεν περιέχει ενσωματωμένα ΜΒ αλλά επιτρέπει την χρήση όλων των MB από το οικ. πρόγραμμα με

το οποίο έχει συνδεθεί (COSMOTE Mobile Internet AnyWay ή/και Συμβόλαιο φωνής με ΜΒ)

 

αν δεις παρακάτω στους όρους αναφέρει:

2.5. Σε περίπτωση λύσης της Κύριας Σύνδεσης ή μετάβασής της σε οικονομικό πρόγραμμα που δεν περιλαμβάνεται στα

οικονομικά προγράμματα που αναφέρονται στη παράγραφο 1.2. η σύνδεση (sharing) μεταξύ της Κύριας Σύνδεσης και της

Σύνδεσης Mobile Internet καταργείται και η Σύνδεση Mobile Internet συνεχίζει να υφίσταται ως έχει.

 

τα οικογενειακά προγράμματα προσδιορίζονται με το μακράν ελληνοπρεπέστερο "family".

 

Επικοινώνησε με συνήγορο καταναλωτή και θα έχεις τις καρτούλες σου.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους

Καμία καλή προσφορά για Cosmote GigaMax υπάρχει;

Έχω ήδη καρτοκινητο What’s Up σαν 2ο νούμερο και πληρώνω στη Vodafone σταθερό και κινητό με 22€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους

 

Καμία καλή προσφορά για Cosmote GigaMax υπάρχει;

 

Έχω ήδη καρτοκινητο What’s Up σαν 2ο νούμερο και πληρώνω στη Vodafone σταθερό και κινητό με 22€.

Για καινούργιους πελάτες ισχύουν οι τιμές καταλόγου. Αυτό έχε το στο μυαλό σου. Τώρα για κάποια επιπλέον προσφορά μίλησε με το τμήμα συνδρομών και ανανεώσεων.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καινούργιους πελάτες ισχύουν οι τιμές καταλόγου. Αυτό έχε το στο μυαλό σου. Τώρα για κάποια επιπλέον προσφορά μίλησε με το τμήμα συνδρομών και ανανεώσεων.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξέρω,εγώ αν το έδιναν στα 30-35€ θα το έκανα ώστε να γλυτωσω το σταθερό σε ένα σπίτι που είναι κλειστό.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι εχει αλλάξει στην πολιτική της Cosmote και "σπρώχνει" τα συμβόλαια σταδιακά σε full Unlimited. Πριν τρεις μήνες έληξε το συμβολαιο της γυναικας μου (ενα τυπικό Mobile 1500) στο οποίο πλήρωνε 22 Ευρώ το μήνα. Με την λήξη του της ήρθε προσφορά ανανέωσης για 5Gb το μηνα, απεριοριστα σε Cosmote, 1000 προς όλους και 600 SMS με τελική τιμή 26 Ευρώ την οποια και αποδέχτηκε μετά απο λίγη σκέψη.

 

Σήμερα το πρωί, ενώ δεν έχει κλείσει καλά καλά τρείς μήνες στο νέο πρόγραμμα της ήρθε νέα προσφορά ανανέωσης με απεριοριστο internet, απεριοριστη ομιλία προς όλους και 2000 SMS με τελική τιμή 32,5 Ευρώ. Μάλλον δεν θα κάνει νέα ανανέωση (γιατι την καλύπτει το υπάρχον πρόγραμμα) αλλά μου έκανε εντύπωση οτι δέχτηκε νεα προσφορά τόσο σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι εχει αλλάξει στην πολιτική της Cosmote και "σπρώχνει" τα συμβόλαια σταδιακά σε full Unlimited. Πριν τρεις μήνες έληξε το συμβολαιο της γυναικας μου (ενα τυπικό Mobile 1500) στο οποίο πλήρωνε 22 Ευρώ το μήνα. Με την λήξη του της ήρθε προσφορά ανανέωσης για 5Gb το μηνα, απεριοριστα σε Cosmote, 1000 προς όλους και 600 SMS με τελική τιμή 26 Ευρώ την οποια και αποδέχτηκε μετά απο λίγη σκέψη.

 

Σήμερα το πρωί, ενώ δεν έχει κλείσει καλά καλά τρείς μήνες στο νέο πρόγραμμα της ήρθε νέα προσφορά ανανέωσης με απεριοριστο internet, απεριοριστη ομιλία προς όλους και 2000 SMS με τελική τιμή 32,5 Ευρώ. Μάλλον δεν θα κάνει νέα ανανέωση (γιατι την καλύπτει το υπάρχον πρόγραμμα) αλλά μου έκανε εντύπωση οτι δέχτηκε νεα προσφορά τόσο σύντομα...

 

Αν μπεις στο Cosmote full Unlimited σαν νέος πελάτης ισχύουν τιμές καταλόγου.

Στην ανανέωση, δυο χρόνια αργότερα, θα τύχεις επιδότησης νέας συσκευής ή έκπτωσης παγίου.

Μάλλον απίθανο η έκπτωση παγίου να φέρει το full Unlimited σε τιμές 26 ή έστω 32,5 Ευρώ.

Κράτα ως σημείωση ότι οι πελάτες που θα επιλέξουν full Unlimited χρειάζονται τις παροχές του.

 

Οι υπερπροσφορές είναι διαθέσιμες μόνο σε πελάτες που βρίσκονται σε μικρότερο οικονομικό πρόγραμμα.

Οι πελάτες αυτοί είτε καλύπτονται με μικρότερες παροχές, είτε αδυνατούν να ενταχθούν σε μεγαλύτερο οικονομικό πρόγραμμα.

Με την υπερπροσφορά άμεσα η Cosmote θα τους πάρει ένα κατάτι μεγαλύτερο πάγιο.

Εν συνεχεία, πάνω στην ανανέωση, διαθέσιμο θα είναι μόνο το full Unlimited σε σημαντικά αυξημένη τιμή.

 

Αν το χρειάζεσαι προχωράς με κλειστά μάτια και σε δυο χρόνια βλέπεις τι θα κάνεις.

 

Αν δε το χρειάζεσαι πραγματικά σκέψου το δυο φορές καθώς είναι τυράκι στη φάκα...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι εχει αλλάξει στην πολιτική της Cosmote και "σπρώχνει" τα συμβόλαια σταδιακά σε full Unlimited. Πριν τρεις μήνες έληξε το συμβολαιο της γυναικας μου (ενα τυπικό Mobile 1500) στο οποίο πλήρωνε 22 Ευρώ το μήνα. Με την λήξη του της ήρθε προσφορά ανανέωσης για 5Gb το μηνα, απεριοριστα σε Cosmote, 1000 προς όλους και 600 SMS με τελική τιμή 26 Ευρώ την οποια και αποδέχτηκε μετά απο λίγη σκέψη.

 

Σήμερα το πρωί, ενώ δεν έχει κλείσει καλά καλά τρείς μήνες στο νέο πρόγραμμα της ήρθε νέα προσφορά ανανέωσης με απεριοριστο internet, απεριοριστη ομιλία προς όλους και 2000 SMS με τελική τιμή 32,5 Ευρώ. Μάλλον δεν θα κάνει νέα ανανέωση (γιατι την καλύπτει το υπάρχον πρόγραμμα) αλλά μου έκανε εντύπωση οτι δέχτηκε νεα προσφορά τόσο σύντομα...

 

Η τακτική ωθεί τους συνδρομητές σε κάτι ακριβότερο και όταν τελειώσει η διετία να τους κρατήσει στο full unlimited.

Τα 32,5€ για εμένα αξίζουν καθώς και για κάθε φοιτητή,στρατιωτικό είτε αναπληρωτή καθηγητή που γυρνάει κάθε χρόνο σε άλλο σχολείο και νοικιάζει για 8-9 μήνες σπιτι.

Διότι είναι πραγματικά απεριόριστο χωρίς κόφτη καθώς και η Cosmote στην πλειοψηφία των περιοχών έχει καλή έως άριστη κάλυψη.

Επειδή είμαι φοιτητής και ενάμιση χρόνο είμαστε με τηλεκπαίδευση θα ήταν πολύ χρήσιμο να είμαι με 4G στα μαθήματα ώστε να μην έχω διακοπές και αποσυνδέσεις.

Επίσης χρήσιμο είναι για έναν εργαζόμενο/επαγγελματία που είναι εκτός σπιτιού πολλές ώρες είτε ταξιδεύει λόγω εργασίας.

Είναι η ιδανική επιλογή για όσους δεν έχουν δυνατότητα να πάνε σε 100 και 200Mbps είτε δεν τους επαρκεί το Upload της σταθερής γραμμής.

Επίσης τα 2000 SMS δεν είναι τίποτα,ας γίνουν απεριόριστα και αυτά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια τιμή!

αλλά πώς θα τους κάνουμε να μας ρίξουν το τυράκι για να το φάμε στα 32,5 ευρώ και όχι στα 55.0?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια τιμή!

αλλά πώς θα τους κάνουμε να μας ρίξουν το τυράκι για να το φάμε στα 32,5 ευρώ και όχι στα 55.0?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Θέμα τύχης πότε θα τους πετύχεις στο “πουλάτε όσο όσο”

Μπορεί να εισαι 50 χρόνια συνδρομητής συμβολαίων να εχεις αφήσει ενα φορτηγό λεφτα και να πέσεις στον μακάκα του μήνα που θα διώξει χωρίς κάν εκπτωση.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέμα τύχης πότε θα τους πετύχεις στο “πουλάτε όσο όσο”

Μπορεί να εισαι 50 χρόνια συνδρομητής συμβολαίων να εχεις αφήσει ενα φορτηγό λεφτα και να πέσεις στον μακάκα του μήνα που θα διώξει χωρίς κάν εκπτωση.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Στις ανανεώσεις ή και προ-ανανεώσεις προγραμμάτων κινητής, οι προτάσεις βγαίνουν απο το σύστημα και ο εκπρόσωπος τις επικοινωνεί και κανει κ διαπραγμάτευση συνήθως. Δε μπορεί να διαλέξει μεταξύ πολλών επιλογών ούτε εχει κ περιθώριο να αυξήσει την έκπτωση σε καποιον συνδρομητή. Δίνει μονο ότι του βγει στην οθόνη. Ας εισαι και είκοσι χρόνια συνδρομητής. Αυτο κάποιες φορές δημιουργεί αίσθημα αδικίας. Το σύστημα ειναι ομως άκαμπτο.

Παντως εάν σκέφτεστε να μπείτε σε συγκεκριμένο πρόγραμμα, καλό ειναι να ξεκινήσετε με οσο το δυνατόν χαμηλότερη τιμή την πρώτη φορά, καθώς σε καθε ανανέωση θα ανεβαίνει το πάγιο με κάποιο τρόπο. Λιγο έως πολυ. Παρακάτω ειναι λίγες οι φορές που πέφτει και αυτο με αλλαγή προγράμματος.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω εαν ενα νουμερο ανηκει στην cosmote?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...