Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ομως ειναι οτι δεν ενημερωθηκα ποτε για τους ορους συμβασης και τι πρεπει να πληρωσω αν φυγω νωριτερα.

Στο συμβολαιο υπαρχουν ολα μεσα. Στην τηλεφωνικη ανανεωση ομως πως μπορεις να ξερεις?

Βρηκα και αυτο απο το site της ΕΕΤΤ

Η σύναψη σύμβασης τηλεφωνικά και γενικότερα «από απόσταση» είναι άκυρη υπέρ σας,

εάν δεν λάβετε σε εύλογο χρόνο από την ημερομηνία σύναψής της (π.χ. από την τηλεφω-

νική συνομιλία) αντίγραφο των όρων της, καθώς και το έντυπο δήλωσης υπαναχώρησης

(βλ. και Ερ. 6).

Δεσμεύεστε με την προσφορά που δεχθήκατε τηλεφωνικώς μόνον εφόσον την υπογράψετε ή

στείλετε τη γραπτή συγκατάθεσή σας. Εάν αυτό δεν ισχύει, μπορείτε να διακόψετε τη συνεργα-

σία αζημίως ενημερώνοντας εγγράφως την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα σήμερα το συμβόλαιό μου που έληγε 18/07 με 26,55€ για 2 χρόνια στο πρόγραμμα COSMOTE XL, μετά από αίτηση φορητότητας στη Vodafone και μάλιστα σε CU. Έχω το σταθερό μου στον ΟΤΕ και επίσης και COSMOTE TV.

Τελικά αν θέλουν να σε κρατήσουν υπάρχουν ακόμη προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα σήμερα το συμβόλαιό μου που έληγε 18/07 με 26,55€ για 2 χρόνια στο πρόγραμμα COSMOTE XL, μετά από αίτηση φορητότητας στη Vodafone και μάλιστα σε CU. Έχω το σταθερό μου στον ΟΤΕ και επίσης και COSMOTE TV.

Τελικά αν θέλουν να σε κρατήσουν υπάρχουν ακόμη προσφορές.

Πολυ καλη τιμή πάντως!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλοκαιρινό δώρο σε GB δεν παίζει φέτος? Πέρισυ είχε δώσει 10 GB.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλοκαιρινό δώρο σε GB δεν παίζει φέτος? Πέρισυ είχε δώσει 10 GB.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Το μόνο που σου δίνει φέτος είναι 10GB για ένα μήνα με 9.90€.

Περισσότερα δες εδώ:

https://www.spametouskanones.gr/

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που σου δίνει φέτος είναι 10GB για ένα μήνα με 9.90€.

Περισσότερα δες εδώ:

https://www.spametouskanones.gr/

Ναι αυτό το έχω δει και μάλλον θα μας το πάρει το 10ευρω. Δεν φτάνουν όλες οι αυξήσεις στα πάγια που υποστηκαμε, την έπιασαν και οι τσιγκουνιές φέτος τη Cosmote μου φαίνεται.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το έχω δει και μάλλον θα μας το πάρει το 10ευρω. Δεν φτάνουν όλες οι αυξήσεις στα πάγια που υποστηκαμε, την έπιασαν και οι τσιγκουνιές φέτος τη Cosmote μου φαίνεται.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει δωρεάν προσφορά φέτος, ούτε στα καρτοκινητά. Είναι φτωχή η καημένη η Cosmote. Δε βγαίνει... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

ληγει το συμβολαιο μου 2/8 (το 1500-45 συν 500 mb δωρο στα 24,5ευρω) με πηραν απο κοσμοτε (εχω κ σταθερο κ κοσμοτε τν) κ μου δινουν το ιδιο προγραμμα 10 ευρω πανω κ χωρις τα 500 δωρο(απαραδεκτοι...κ το παληκαρι που του'πα να μου δωσουν το ιδιο προγραμμα με τα ιδια λεφτα μου'πε οτι δεν γινονται τετοια πραγματα!!!)

εκανα αιτηση για φορητοτητα σε f2go τη πεμπτη κ μεχρι σημερα ουτε φωνη ουτε ακροαση η κοσμοτε!!!!

σημερα ερχεται η καρτα του f2go αμα τη παρω κ με παρει η κοσμοτε (που τετοια τυχη!!) θα μπορω να γυρισω στη κοσμοτε??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

ληγει το συμβολαιο μου 2/8 (το 1500-45 συν 500 mb δωρο στα 24,5ευρω) με πηραν απο κοσμοτε (εχω κ σταθερο κ κοσμοτε τν) κ μου δινουν το ιδιο προγραμμα 10 ευρω πανω κ χωρις τα 500 δωρο(απαραδεκτοι...κ το παληκαρι που του'πα να μου δωσουν το ιδιο προγραμμα με τα ιδια λεφτα μου'πε οτι δεν γινονται τετοια πραγματα!!!)

εκανα αιτηση για φορητοτητα σε f2go τη πεμπτη κ μεχρι σημερα ουτε φωνη ουτε ακροαση η κοσμοτε!!!!

σημερα ερχεται η καρτα του f2go αμα τη παρω κ με παρει η κοσμοτε (που τετοια τυχη!!) θα μπορω να γυρισω στη κοσμοτε??

ευχαριστω

 

Αν έκανες την αίτηση σε καταστημα δεν μπορείς αν γυρίσεις πίσω άπαξ και ενεργοποιηθείς.

Αν έκανες την αίτηση τηλεφωνικά ή μέσω internet έχεις 14 ημέρες δικαίωμα υπαναχώρησης.

Link to comment
Share on other sites

Και να πάρει η κοσμοτε μετά το αίτημα φορητότητας δεν θα σου κάνει καλύτερη τιμή από ότι σου έδινε πριν, απλά θα σου επαναλάβει την ίδια προσπαθώντας να σε πείσει με αυτή την τιμή να μείνεις.αλλαξαν πολιτική πάνω σε αυτό το θέμα.σε όλους δίνουν τιμές αρκετά παραπάνω από ότι είχαν και όποιος θέλει μένει αλλιώς στο καλό.
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες την αίτηση σε καταστημα δεν μπορείς αν γυρίσεις πίσω άπαξ και ενεργοποιηθείς.

Αν έκανες την αίτηση τηλεφωνικά ή μέσω internet έχεις 14 ημέρες δικαίωμα υπαναχώρησης.

 

ευχαριστω πολυ,

μεσω internet το εκανα...ελπιζω να με παρουν απο κοσμοτε αλλιως αντιο!!!! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να πάρει η κοσμοτε μετά το αίτημα φορητότητας δεν θα σου κάνει καλύτερη τιμή από ότι σου έδινε πριν, απλά θα σου επαναλάβει την ίδια προσπαθώντας να σε πείσει με αυτή την τιμή να μείνεις.αλλαξαν πολιτική πάνω σε αυτό το θέμα.σε όλους δίνουν τιμές αρκετά παραπάνω από ότι είχαν και όποιος θέλει μένει αλλιώς στο καλό.

 

αν δεν κανουν αυτοι χανουν.... :p

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αν και το ειχα άγχος τελευταια με αυτα που διαβάζω εδω, μπήκα σημερα στο cosmote app και φάνηκε επιδότηση 31€ στο cosmote plus 65 που εχω τα τελευταια τέσσερα χρονια αν ανανεώσω ,δηλαδη ακριβώς τα ιδια που πλήρωνα , χωρις να προβώ σε εικονικές φορητότητες και ταλαιπωρία .
Link to comment
Share on other sites

Αν και το ειχα άγχος τελευταια με αυτα που διαβάζω εδω, μπήκα σημερα στο cosmote app και φάνηκε επιδότηση 31€ στο cosmote plus 65 που εχω τα τελευταια τέσσερα χρονια αν ανανεώσω ,δηλαδη ακριβώς τα ιδια που πλήρωνα , χωρις να προβώ σε εικονικές φορητότητες και ταλαιπωρία .

 

Το ίδιο μου εμφανίζει και μένα αλλά όταν επικοινώνησα με την cosmote μου ανέφεραν μόνο για το προγραμμα ΧL και ανανέωση στα 48 ευρώ το μήνα που φυσικά δεν δέχτηκα. Γίνεται να ανανεώσω το πακέτο που είχα μέχρι τώρα (cosmote plus 65) μέσω app ή δεν ισχύει πλέον και πρέπει να πάω υποχρεωτικά στο XL;

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα σήμερα το συμβόλαιό μου που έληγε 18/07 με 26,55€ για 2 χρόνια στο πρόγραμμα COSMOTE XL, μετά από αίτηση φορητότητας στη Vodafone και μάλιστα σε CU. Έχω το σταθερό μου στον ΟΤΕ και επίσης και COSMOTE TV.

Τελικά αν θέλουν να σε κρατήσουν υπάρχουν ακόμη προσφορές.

 

τοσο σου βγαινει μαζι με οτε τβ?

Link to comment
Share on other sites

τοσο σου βγαινει μαζι με οτε τβ?

 

όχι βέβαια. 26,55 είναι μόνο το πάγιο του κινητού στο πρόγραμμα cosmote xl.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το παρόν θέμα να μην είναι το πιο κατάλληλο, αλλά έχω το εξής πρόβλημα:

Έχω ένα picocell τέλειο σήμα και άλλαξα πρόσφατα κάρτα SIM. Έτσι όπως το διαχειρίζεται η cosmote, δεν του ρυθμίζεις αριθμό κάρτας SIM που μπορεί να συνδεθεί επάνω του, αλλά αριθμό τηλεφώνου. Σε περίπτωση αλλαγής κάρτας, πρέπει να αφαιρέσεις τον τηλεφωνικό αριθμό από τους επιτρεπόμενους και να τον ξαναπροσθέσεις, ώστε να περάσει η νέα κάρτα. Η ρύθμιση γίνεται μέσα από το My Cosmote.

 

Ενώ στο παρελθόν γινόταν χωρίς πρόβλημα, τώρα όταν απο-επιλέξω τον αριθμό και πατήσω "Επιβεβαίωση" δεν γίνεται τίποτα. Τελικά χρειάστηκε να καλέσω στην εξυπηρέτηση και να μου το ρυθμίσουν απευθείας με τον αριθμό της SIM. Δοκίμασα με όλους τους browsers και είχε την ίδια συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το παρόν θέμα να μην είναι το πιο κατάλληλο, αλλά έχω το εξής πρόβλημα:

Έχω ένα picocell τέλειο σήμα και άλλαξα πρόσφατα κάρτα SIM. Έτσι όπως το διαχειρίζεται η cosmote, δεν του ρυθμίζεις αριθμό κάρτας SIM που μπορεί να συνδεθεί επάνω του, αλλά αριθμό τηλεφώνου. Σε περίπτωση αλλαγής κάρτας, πρέπει να αφαιρέσεις τον τηλεφωνικό αριθμό από τους επιτρεπόμενους και να τον ξαναπροσθέσεις, ώστε να περάσει η νέα κάρτα. Η ρύθμιση γίνεται μέσα από το My Cosmote.

 

Ενώ στο παρελθόν γινόταν χωρίς πρόβλημα, τώρα όταν απο-επιλέξω τον αριθμό και πατήσω "Επιβεβαίωση" δεν γίνεται τίποτα. Τελικά χρειάστηκε να καλέσω στην εξυπηρέτηση και να μου το ρυθμίσουν απευθείας με τον αριθμό της SIM. Δοκίμασα με όλους τους browsers και είχε την ίδια συμπεριφορά.

 

Δεν έχει κανένα reset to defaults? Αν το έχεις καιρό ένα reset ίσως το στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα reset to defaults? Αν το έχεις καιρό ένα reset ίσως το στρώσει.

 

To picocell το ρυθμίζει ο server του ΟΤΕ στον οποίο συνδέεται. Κανονικά έχει web interface, αλλά σε αυτά που δίνουν οι πάροχοι το έχουν απενεργοποιημένο. Είναι υποχρεωτικό να ρυθμίσεις SIM που επιτρέπεται να συνδεθούν πάνω του και ο μόνος τρόπος να το κάνει ο χρήστης χωρίς την παρέμβαση της τεχνικής υποστήριξης είναι από το My Cosmote, όπως περιέγραψα.

Link to comment
Share on other sites

To picocell το ρυθμίζει ο server του ΟΤΕ στον οποίο συνδέεται. Κανονικά έχει web interface, αλλά σε αυτά που δίνουν οι πάροχοι το έχουν απενεργοποιημένο. Είναι υποχρεωτικό να ρυθμίσεις SIM που επιτρέπεται να συνδεθούν πάνω του και ο μόνος τρόπος να το κάνει ο χρήστης χωρίς την παρέμβαση της τεχνικής υποστήριξης είναι από το My Cosmote, όπως περιέγραψα.

 

Μου κάνει και εμένα διάφορα περίεργα το MyCosmote μετά την αναβάθμιση. Π.χ. δεν πατιούνται τα κουμπιά, κτλ.

Με ένα page refresh παίζει συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα συμβολαίου για ιδιώτες COSMOTE Mobile Μηδενικό πάγιο, μετονομάζεται σε COSMOTE

Mobile Basic και εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο ύψους 2,50€ σε όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές

του συγκεκριμένου προγράμματος και πολλές αλλαγές ανακοινώθηκαν σήμερα ντάλα καλοκαίρι εδώ https://goo.gl/SpgPb9

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΧΣΟΣ και πάλι ΑΙΣΧΟΣ!!COPY PASTE την vodafone έκανε στο φοιτητικο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα συμβολαίου για ιδιώτες COSMOTE Mobile Μηδενικό πάγιο, μετονομάζεται σε COSMOTE

Mobile Basic και εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο ύψους 2,50€ σε όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές

του συγκεκριμένου προγράμματος και πολλές αλλαγές ανακοινώθηκαν σήμερα ντάλα καλοκαίρι εδώ https://goo.gl/SpgPb9

 

ε δεν το πιστευω.....αυριο θα πηγαινα να κανω αυτο το προγραμμα :(

Link to comment
Share on other sites

Έγω μόλις έκανα ηλεκτρονική αίτηση στα 2 νούμερα σε Q!Θα πληρώσω 20 ευρώ σε ΚΑΡΤΑ με τα οποία θα ενεργοποιήσω το 15GB με 10 ευρώ να δω το 4G χαχαχ, θα χρειαστούν έτσι και αλλιώς αφού ήδη με κοσμοτε καταναλώθηκαν σε 3 ημέρες 8GB ... από τα 17GB που είχα(10 καλοκαιρινά και 7 λόγω φοιτητικου) και όχι 20 ευρώ χαράτσι κατάργησης στην κοσμοτε..ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!Εννοείται πιστεύω ότι η κοσμοτε έχει τις καλύτερες υπηρεσίες αλλά...έκανε φαουλ... Edited by XP130TD
Χαρακτηρισμός

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

τα φώτα σας παρακαλώ...

 

Έχω το συμβόλαιο XL με την cosmote στα 26 ευρώ το οποίο λήγει στις 19/8.Μόλις τους κάλεσα για να δω τι παίζει με την ανανέωση και η καλύτερη τιμή που μου κάνουν είναι στα 30 ευρώ.Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι πριν 2 εβδομάδες μετέφερα και το σταθερό στον ΟΤΕ μόνο και μόνο για να πέσει το πάγιο του κινητού στα 26 ευρώ (από τα 35) και τώρα μου το ανεβάζουν!!!

 

Τι πρέπει να κάνω??Να αρχίσω φορητότητες κτλ??

 

Επίσης το συμβόλαιο της συζύγου (επίσης XL) λήγει τον Δεκέμβριο αλλά όπως και στο δικό μου έτσι και στο δικό της λήγουν λέει οι εκπτώσεις στο πάγιο στις 19/8 και μετά το δικό της από τα 34 ευρώ θα πάει στα 62!!!Η ανανέωση που προτείνουν στην σύζυγο είναι στα 39 ευρώ!!!

 

Αυτό που σκέφτομαι είναι σε περίπτωση που δεν μου ανανεώσουν και τα 2 με καλύτερες προσφορές είναι να κόψω και τα 2 και να τα κάνω καρτοκινητά.

 

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση???

 

Υ.Γ.Για πρόστιμα καταργήσεων ,αποδεσμεύσεων κτλ δεν παίζει να τους δώσω φράγκο ακόμη και να με πάνε στα δικαστήρια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...