Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει κάποιο πακετάκι στην cosmote για διεθνείς κλήσεις? για καρτοκινητή μιλάω

 

στο τοπικ για τα καρτοκινητα της κοσμοτε θα επρεπε να το γραψεις αυτο, αλλά για πες ποιο καρτοκινητο εχεις (cosmocarta ή what's up) και προς ποια χωρα θελεις να μιλας

Link to comment
Share on other sites

στο τοπικ για τα καρτοκινητα της κοσμοτε θα επρεπε να το γραψεις αυτο, αλλά για πες ποιο καρτοκινητο εχεις (cosmocarta ή what's up) και προς ποια χωρα θελεις να μιλας

 

συγνώμη δεν το ήξερα...

για κοσμοκάρτα λέω και για Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη δεν το ήξερα...

για κοσμοκάρτα λέω και για Αγγλία

 

Δεν εχει. Δες εδω και εδω. Εαν θα μιλάς μονο με ενα ατομο και αυτο το ατομο εχει επισης cosmocarta, νομιζω οτι το 1' το λεπτο θα ισχυει οταν παιρνεις εσυ (αυτος στην αγγλια θα χρεωνεται εισερχομενη κληση 0,096/λεπτο)

Link to comment
Share on other sites

14 χρόνια συνδρομητής με μέσο όρο λογαριασμό 45 ευρώ και μου δίνουν για 12 μηνο 5 ευρώ έκπτωση στο πάγιο που δεν αυξάνεται με τίποτα... Και επειδή έχω υπηρεσία BIS που την πληρώνω 7,24 ευρώ το μήνα με 100 MB σε περίπτωση που υπερβώ τα 100 ΜΒ η Cosmote όλους τους πελάτες με Blackberry τους χρεώνει για την υπέρβαση 4,1984 €/ΜΒ όταν όλοι οι άλλοι χρεώνονται με 0,1034€/ΜΒ. Δηλαδή οι χρήστες Blackberry που δεν ταλαιπωρούν και τόσο το δίκτυο της COSMOTE πληρώνουν κοντά 39 φορές περισσότερο το επιπλέον MB. ΜΠΡΑΒΟ COSMOTE (ΜΑΖΙ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ Η COSMOTE ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥΣ)....

 

Εμείς φταίμε που σε στηρίζουμε όλα αυτά τα χρόνια.....

 

Υ.Γ. Οι δε υπάλληλοι με τους οποίους μιλάς είναι σαν να μιλάς με ρομποτάκια... τους καταλαβαίνω βέβαια γιατί λογικά παρακολουθούνται αλλά να προσπαθούν να σε πείσουν ότι αυτό είναι το σωστό..... μιλάνε σαν COSMOTE και όσοι σαν καταναλωτές....

 

Έ χει κανείς κάποια ιδέα πως αυτό μπορεί να αλλάξει... αυτή η κοροϊδία στην χρέωση.... Παρεμπίπτοντος οι άλλες εταιρείες απλά ενεργοποιούν την υπηρεσία BIS και δεν την χρεώνουν...

Link to comment
Share on other sites

14 χρόνια συνδρομητής με μέσο όρο λογαριασμό 45 ευρώ και μου δίνουν για 12 μηνο 5 ευρώ έκπτωση στο πάγιο που δεν αυξάνεται με τίποτα... Και επειδή έχω υπηρεσία BIS που την πληρώνω 7,24 ευρώ το μήνα με 100 MB σε περίπτωση που υπερβώ τα 100 ΜΒ η Cosmote όλους τους πελάτες με Blackberry τους χρεώνει για την υπέρβαση 4,1984 €/ΜΒ όταν όλοι οι άλλοι χρεώνονται με 0,1034€/ΜΒ. Δηλαδή οι χρήστες Blackberry που δεν ταλαιπωρούν και τόσο το δίκτυο της COSMOTE πληρώνουν κοντά 39 φορές περισσότερο το επιπλέον MB. ΜΠΡΑΒΟ COSMOTE (ΜΑΖΙ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ Η COSMOTE ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥΣ)....

 

Εμείς φταίμε που σε στηρίζουμε όλα αυτά τα χρόνια.....

 

Υ.Γ. Οι δε υπάλληλοι με τους οποίους μιλάς είναι σαν να μιλάς με ρομποτάκια... τους καταλαβαίνω βέβαια γιατί λογικά παρακολουθούνται αλλά να προσπαθούν να σε πείσουν ότι αυτό είναι το σωστό..... μιλάνε σαν COSMOTE και όσοι σαν καταναλωτές....

 

Έ χει κανείς κάποια ιδέα πως αυτό μπορεί να αλλάξει... αυτή η κοροϊδία στην χρέωση.... Παρεμπίπτοντος οι άλλες εταιρείες απλά ενεργοποιούν την υπηρεσία BIS και δεν την χρεώνουν...

 

Πολύ απλά αλλάζεις πάροχο...Πάντως τα 5 ευρώ είναι πολλά..εμένα μου δώσανε 3 στο πρόγραμμα 60.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό...απλά θα πρέπει να αλλάξω και σε όλους αυτούς που μιλάω.....αλλά έχεις δίκιο...πάντως είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει....
Link to comment
Share on other sites

Σωστό...απλά θα πρέπει να αλλάξω και σε όλους αυτούς που μιλάω.....αλλά έχεις δίκιο...πάντως είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει....

 

Σε αυτό βασίζονται οι εταιρείες...Στο ότι αυτός που το ζητητάει δεν θέλει καταβάθος να αλλάξει...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία....μόλις έκανα έλεγχο των χρεώσεων και των άλλων εταιρειών...Στο πινακάκι που ακολουθεί θα δείτε τις διαφορές....απλά για να προστατευθούν μελλοντικοί χρήστες...και εγώ θα πάω εκεί που με συμφέρει σαν καταναλωτής...

 

http://img138.imageshack.us/img138/4/bisf.th.jpg

 

Η WIND έχει και άλλο πάγιο λίγο ακριβότερο σε άλλο πρόγραμμα.

Edited by apollon18
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω.... Εχω το απεριοριστα 25 με τα 100mb. Τον αυγουστο λογο του οτι ειχαμε τα δωρεαν mb τις κοσμοτε εγω δεν ξοδεψα τα δικα μου 100 που λιγουν στις 13/9. Στελνω εδω και 4-5 μερες να ενημερωθω για το υπολοιπο και ενω για ολα ενημερωνομαι κανονικα, για το ιντερνετ ερχεται μηνυμα που αναφερει οτι η υπηρεσια αυτη θα ειναι διαθεσιμη απο τις 13/9. Τωρα που μπαινω με τα 100 mb που μο ειχαν μεινει ειμαι οκ η μηπως ειναι κανα κολπο της κοσμοτε και μας εφαγε τα mb; και θα μας ερθει καμια τρελη χρεωση;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση επειδη χαλασε η cosmote world Mastercard την ακυρωσα και περιμενω αλλη αλλα δεν πλρωθηκε ο λογαριασμος με αποτελεσμα να ειναι ληξηπροθεσμος και να ενσωματωθει στον επομενωο μιλαμε για λογαριασμος υψους 25 ευρω λετε η cosmote να με βαλει στην μαυρη λιστα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση επειδη χαλασε η cosmote world Mastercard την ακυρωσα και περιμενω αλλη αλλα δεν πλρωθηκε ο λογαριασμος με αποτελεσμα να ειναι ληξηπροθεσμος και να ενσωματωθει στον επομενωο μιλαμε για λογαριασμος υψους 25 ευρω λετε η cosmote να με βαλει στην μαυρη λιστα?

 

1.

Τι σημαίνει για εσένα μαύρη λίστα;;

2.

Ίσως να φανεί απλήρωτος λογαριασμός. ....οκ, και.....

 

 

Δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί εσύ να περιμένεις να γίνει.... Να σου κόψουν την γραμμή, να σου χρεώνουν διπλά πάγια για τα επόμενα 10 χρόνια, ή μήπως να σε βγάλουν στο Σύνταγμα με τα εσώρουχα για παραδειγματισμό;;;;

 

Αστιεύομαι όπως κατάλαβες.... Τίποτα δεν θα γίνει.......:)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μην με θεωρήσουν κακοπληρωτη και μου ζητάνε εγγυήσεις
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μην με θεωρήσουν κακοπληρωτη και μου ζητάνε εγγυήσεις

 

Γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα να τον πληρώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σε ένα κατάστημα να τον πληρώσεις;
βασικα προστεθηκε στον καινουριο λογαριασμο και μεχρι να ληξει αυτος θα εχεςι ερθει η καινουρια καρτα και θα πληρωσω καιτους 2 μαζι θα παρω και 2% επιστροφη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος κανει 18μηνο συμβολαιο με εκπτωση αντι επιδοτησης και το κοψει π.χ. στους 2 μηνες, θα πληρωσει τους υπολοιπομενους 16, ή απλα τη διαφορα τιμης για τους 2 πρωτους μηνες (την εκπτωση που πηρε) ?
Link to comment
Share on other sites

Λπν guys, απαντήστε μου λίγο στα εξής αν μπορείτε

 

1) Μπορώ να προσθέσω στη δικη μου επιδότηση, επιδότηση συγγενικού προσώπου ( του πατέρα μου) με τον οποίο εχουμε οικογενειακό πρόγραμμα, ώστε αντί για 100 ευρώ για παράδειγμα, να έχω 200;

2) Αν μπορώ να κάνω το παραπάνω, μπορώ να δώσω κάποια επιπλέον χρήματα ώστε να αγοράσω μια συσκευή που θέλω πιο φθηνα;

3) Πώς μπορώ να δω την επιδότηση μου;

Link to comment
Share on other sites

Λπν guys, απαντήστε μου λίγο στα εξής αν μπορείτε

 

1) Μπορώ να προσθέσω στη δικη μου επιδότηση, επιδότηση συγγενικού προσώπου ( του πατέρα μου) με τον οποίο εχουμε οικογενειακό πρόγραμμα, ώστε αντί για 100 ευρώ για παράδειγμα, να έχω 200;

2) Αν μπορώ να κάνω το παραπάνω, μπορώ να δώσω κάποια επιπλέον χρήματα ώστε να αγοράσω μια συσκευή που θέλω πιο φθηνα;

3) Πώς μπορώ να δω την επιδότηση μου;

 

1) Χωρίς να'μαι 100% σίγουρος, πιστεύω πως γίνεται.

2) Και χωρίς να γίνεται το παραπάνω, μπορείς να δώσεις επιπλέον χρήματα και να αγοράσεις το κινητό της επιλογής σου και με τη δική σου επιδότηση.

3) Το ποσό της επιδότησης καθώς και το από πότε θα έχεις επιδότηση, μπορείς να το μάθεις είτε καλώντας στην εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote (13838) είτε μέσω των καταστημάτων ΟΤΕ - Γερμανός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ασχετο θελω να ξαναδημιουργησω τους κωδικους μου για να ενημερωνωμαι αλλα δεν ξερω πως να το κανω αυτο.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με αυτες τις αστειες επιδοτησεις???με λογαριασμο απο 70-100 euro το μηνα παιρνω επιδοτηση μονο 50 για 12μηνη συνδεση,τοσο λιγα δινουν η να την κανω για αλλες πολιτειες???
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενεργοποιηθηκε η cosmote συνδεση μου απο φορητοτητα.

Ξερει κανεις ποτε θα αρχισει να λειτουργει η ενημερωση υπολοιπου (1 στο 1256) και αν ο χρονος που εχω ειναι αναλογικος μεχρι τελος του μηνα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω cosmote 25 απεριοριστα το παλιο.Το εχω γυρω στα 3 χρονια ολες τις αλλες χρονιες με ειδοποιουσαν κι επερνα την επιδοτηση μου.Φετος δεν με ενημερωσαν και κατα τυχη που ρωτησα μου ειπαν οτι εχει βγει απο τον ιανουαριο.Αλλα το θεμα ειναι οτι αν την παρω τωρα θα την παρω παλι του χρονου τετοιο καιρο δηλαδη στην ουσια θα βγω χαμενος.Επισης λογω της αντιμετωπισης τους σκεφτομαι να το κοψω τελειως η να το παω σε αλλη εταιρια,υποψην οτι στο ιδιο συμβολαιο ειναι 3 νουμερα που θα τα παρω και αυτα παρεα.Τι λετε να κανω?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εχτές έκανα απο τη σελίδα της cosmote αίτηση μεταφοράς απο Vodafone και επέμενα το απεριόριστο 35 και επιπλέον, 300mb ιντερνετ. Εχτές στάλθηκε η αίτηση. Αν θελήσω να πάω στο απεριόριστα 45 χωρίς επιπλέον ιντερνετ μπορώ να το κάνω κάπως;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενεργοποιηθηκε η cosmote συνδεση μου απο φορητοτητα.

Ξερει κανεις ποτε θα αρχισει να λειτουργει η ενημερωση υπολοιπου (1 στο 1256) και αν ο χρονος που εχω ειναι αναλογικος μεχρι τελος του μηνα ?

 

μετα την εκδοση του πρωτου σου λογαριασμου.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Είμαι εξωτερικό και έχω συμβόλαιο Cosmote. Είχα αφήσει εξουσιοδότηση στον πατέρα μου να πάει να το κάνει καρτοκινητό What's up. Πήγε σήμερα και του είπαν απλά δε γίνεται!! Ξέρετε που υπάρχει τέτοιος περιορισμός? Έχω κλείσει χρόνο από πέρυσι που είχα πάει από καρτοκινητό σε καρτοσυμβόλαιο (και τον Αύγουστο πήγα σε συμβόλαιο, απλά μετράει ή πρώτη αλλαγή μου είπαν για να κλείσεις χρόνο)

Πως αλλιώς μπορώ να το κάνω?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...