Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα πληρωνω λογαριασμου συγγενων αντι να πανε να πληρωσουν στον ΟΤΕ πχ τα δινουν σε μενα και ετσι κερδιζω γενικα οτι θελει η οικογενια το περνουμε με την καρτα επισης ο πατερας μου βαζει βενζινη με την καρτα κσνω και εγω βεβαια αγορες οπως πχ η nova εξοφληται απο την πιστωτικη

 

Εγώ, μέχρι και το πετρέλαιο όλο τον χειμώνα έβαλα πέρσι. Εταιρία ΕΚΟ με 4 άτοκες και 3% επιστροφή....!!!

 

Όλα στη κάρτα. Έτσι ελέγχω και τα έξοδα μου. Και επειδή δεν φοροδιαφεύγω, δεν φοβάμαι την χρήση της κάρτας και τον τζίρο της... Πέρσι πήρα πίσω πάνω απο 800,-€

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, μέχρι και το πετρέλαιο όλο τον χειμώνα έβαλα πέρσι. Εταιρία ΕΚΟ με 4 άτοκες και 3% επιστροφή....!!!

 

Όλα στη κάρτα. Έτσι ελέγχω και τα έξοδα μου. Και επειδή δεν φοροδιαφεύγω, δεν φοβάμαι την χρήση της κάρτας και τον τζίρο της... Πέρσι πήρα πίσω πάνω απο 800,-€

 

Οπως κ να εχει ειναι πιστωτικη με οτι συναπαγεται αυτο..

Για να ειχες 800€ επιστροφη εκανες τζιρο γυρω στα 26000€.καθολου λιγα!!!

Κ ποσα απο αυτα ηταν ατοκα για να επωφελησε καθαρα κ των 800€??

Edited by bjj_p
Link to comment
Share on other sites

η πιστωτικη αυτη ειναι ενα εργαλειο που αν το χρησιμοποιεις με συνεση δεν εχεις θεμα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

η πιστωτικη αυτη ειναι ενα εργαλειο που αν το χρησιμοποιεις με συνεση δεν εχεις θεμα

 

σαφως αλλα στο παραδειγμα του φιλου δεν βλεπω τη λεξη συνεση πουθενα..anyway περι ορεξεως...

Link to comment
Share on other sites

καλημερες. ειμαι κατοχος καρτοσυμβολαιου 20. οι λογαριασμοι μου μηνιαιος φτανουν τα 30 ευρω. γνωριζει καποιο παιδι περιπου τι επιδοτηση θα εχω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερες. ειμαι κατοχος καρτοσυμβολαιου 20. οι λογαριασμοι μου μηνιαιος φτανουν τα 30 ευρω. γνωριζει καποιο παιδι περιπου τι επιδοτηση θα εχω?

 

Συνηθως ειναι ο μεσος ορος των 12 τελευταιων λογαριασμων σου..

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου που έχει σύνδεση Vodafone για κανένα 2 χρόνια, κατάφερε και πήρε στο Vodafone Unlimited 50 προνομιακή έκπτωση 55% και από εκεί που θα έπρεπε να πληρώνει 56€ τελική τιμή, πληρώνει 25,2€ (πάντα για 12μηνο συμβόλαιο).

 

Πιθανότητες υπάρχουν - κάνοντας αίτημα φορητότητας προς Vodafone - να πάρω αντίστοιχη έκπτωση είτε στο Unlimited 45 είτε στο Unlimited 55 της Cosmote; (προφασιζόμενος ότι μου έκαναν την προσφορά που ανέφερα παραπάνω)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου που έχει σύνδεση Vodafone για κανένα 2 χρόνια, κατάφερε και πήρε στο Vodafone Unlimited 50 προνομιακή έκπτωση 55% και από εκεί που θα έπρεπε να πληρώνει 56€ τελική τιμή, πληρώνει 25,2€ (πάντα για 12μηνο συμβόλαιο).

 

Πιθανότητες υπάρχουν - κάνοντας αίτημα φορητότητας προς Vodafone - να πάρω αντίστοιχη έκπτωση είτε στο Unlimited 45 είτε στο Unlimited 55 της Cosmote; (προφασιζόμενος ότι μου έκαναν την προσφορά που ανέφερα παραπάνω)

 

εαν γινοταν αντιστροφα, θα ειχες πολλες ελπιδες. Με τη κοσμοτε, δυσκολο το κοβω

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ειναι ο μεσος ορος των 12 τελευταιων λογαριασμων σου..

 

Αν δεν κανω λαθος εχει αλλαξει το τελευταια 2 χρονια και εχει γινει με το υψος των λογαριασμων του συνδρομητη για το τελευταιο 6μηνο

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

ας περιμενει ο φιλος να ερθουν οι Χριστουγεννιατικες προσφορες (ολο και κατι περισσοτερο θα παρει). Το πιο πιθανο βεβαια, να χρειαστει να παει σε καρτοκινητο και μετά να ξανακανει συμβολαιο, αφου πια ολοι ξερουμε οτι μονο στις νεες συνδεσεις δινουν χρημα οι 3 εταιριες :mad:
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου που έχει σύνδεση Vodafone για κανένα 2 χρόνια, κατάφερε και πήρε στο Vodafone Unlimited 50 προνομιακή έκπτωση 55% και από εκεί που θα έπρεπε να πληρώνει 56€ τελική τιμή, πληρώνει 25,2€ (πάντα για 12μηνο συμβόλαιο).

 

Πιθανότητες υπάρχουν - κάνοντας αίτημα φορητότητας προς Vodafone - να πάρω αντίστοιχη έκπτωση είτε στο Unlimited 45 είτε στο Unlimited 55 της Cosmote; (προφασιζόμενος ότι μου έκαναν την προσφορά που ανέφερα παραπάνω)

 

55% έκπτωση από Cosmote; Απλά το ξεχνάς! Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει τέτοιες εκπτώσεις. Κατά περιόδους δίνει καλές επιδοτήσεις για iphone σε προγράμματα από 55 ευρώ και πάνω και για 18-24μηνα συμβόλαια. Αν θέλεις τέτοιες εκπτώσεις και έχεις καλό σήμα στις περιοχές όπου κινείσαι, πρέπει να πας στη Vodafone...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μίλησα με vodafone για να αλλάξω σε αυτούς και μια κοπέλα μου είπε ότι πλέον, η φορητότητα γίνεται άμεσα χωρίς να ενημερωθεί ο πάροχος σου. Μου άφησε να εννοηθεί ότι αν θέλω παζάρια με την Cosmote, καλύτερα να τους ενημερώσω ο ίδιος ότι θα αλλάξω εταιρία.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μίλησα με vodafone για να αλλάξω σε αυτούς και μια κοπέλα μου είπε ότι πλέον, η φορητότητα γίνεται άμεσα χωρίς να ενημερωθεί ο πάροχος σου. Μου άφησε να εννοηθεί ότι αν θέλω παζάρια με την Cosmote, καλύτερα να τους ενημερώσω ο ίδιος ότι θα αλλάξω εταιρία.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

Όχι, δεν ισχύει αυτό που σου είπε η υπάλληλος της Vodafone. Η φορητότητα γίνεται πολύ γρήγορα πλέον αλλά η Cosmote θα προλάβει να σε καλέσει προκειμένου να μάθει το λόγο της φορητότητας και να προβεί σε κάποια προσφορά. :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ισχύει αυτό που σου είπε η υπάλληλος της Vodafone. Η φορητότητα γίνεται πολύ γρήγορα πλέον αλλά η Cosmote θα προλάβει να σε καλέσει προκειμένου να μάθει το λόγο της φορητότητας και να προβεί σε κάποια προσφορά. :)

 

Εαν ειχε χαμηλους λογαριασμους, δε θα ασχοληθουν

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειχε χαμηλους λογαριασμους, δε θα ασχοληθουν

 

Ακόμη και αν δεν μπορούν να της προσφέρουν κάτι καλύτερο απ'ότι της δίνει η Vodafone, θα πάρουν να ρωτήσουν αν όντως ισχύει η αίτηση φορητότητας και να μάθουν το λόγο. Το κάνουν και στην καρτοκινητή όπου εκεί ό,τι και να τους πει κανείς, δεν μπορούν να κάνουν κάτι. :)

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητής απο κατατακτήριες με ένδειξη βεβαίωσης σπουδών μπορεί να πάρει τα -5?Εχει κ όριο στην ηλικία ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να παρει τα -5 ευρω,αρκει να εχει ημερομηνια εγγραφης στη σχολη μετα το 2000.

 

Εγω πηρα ως φοιτητης και το internet any way 5gb με 8,9 ευρω,για παντα. Το εβαλα διπλα στο απεριοριστα 20 που ειχα και εχω συνολικο παγιο 28 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητής απο κατατακτήριες με ένδειξη βεβαίωσης σπουδών μπορεί να πάρει τα -5?Εχει κ όριο στην ηλικία ?

Φίλε μου μπαίνεις κανονικά στην σελίδα και βγαζεις την νέα ακαδημαϊκή ταυτότητα ,

Απλά έχει ένδειξη ότι δεν ισχύει για συγκοινωνίες

Για ολα τα άλλα ισχύει

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΕΧΩ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ 20 ΚΟΣΜΟΤΕ...ΤΑ WHATS YP ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ;;

 

Ναι, οι συνδρομητές Whats up θα χρεώνονται όταν σε καλούν καθώς τα λεπτά που προσφέρουν τα διαθέσιμα πακέτα ισχύουν μόνο προς Whats up.

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, τα λεπτά των πακέτων στο Whats up ισχύουν και για τα Καρτοσυμβόλαια.

 

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σα να φωνάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, τα λεπτά των πακέτων στο Whats up ισχύουν και για τα Καρτοσυμβόλαια.

Ποιων πακέτων;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να παρει τα -5 ευρω,αρκει να εχει ημερομηνια εγγραφης στη σχολη μετα το 2000.

 

Εγω πηρα ως φοιτητης και το internet any way 5gb με 8,9 ευρω,για παντα. Το εβαλα διπλα στο απεριοριστα 20 που ειχα και εχω συνολικο παγιο 28 ευρω.

Προφορά από τη Vodafone: ΔΩΡΕΑΝ το stickάκι αξίας 30€ και έχεις internet με όγκο 4GB και πληρώνεις 4,74€ τελική τιμή.;)

 

Ναι, οι συνδρομητές Whats up θα χρεώνονται όταν σε καλούν καθώς τα λεπτά που προσφέρουν τα διαθέσιμα πακέτα ισχύουν μόνο προς Whats up.

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, τα λεπτά των πακέτων στο Whats up ισχύουν και για τα Καρτοσυμβόλαια.

 

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σα να φωνάζεις.

 

Ποιων πακέτων;

Αυτό που είχα ακούσει εγώ ήταν ότι όταν ένας χρήστης What's up αλλάξει σε καρτοσυμβόλαιο, οι υπάρχοντες χρήστες What's up τον αναγνωρίζουν ως χρήστη What's up για ένα χρόνο μόνο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Προφορά από τη Vodafone: ΔΩΡΕΑΝ το stickάκι αξίας 30€ και έχεις internet με όγκο 4GB και πληρώνεις 4,74€ τελική τιμή.;)

 

Iσχυει ΜΟΝΟ για φοιτητες ν+2 ετων φοιτησης και αφορα χρηση ιντερνετ απο sim καρτα δεδομενων μονο.

 

Εγω στην cosmote πηρα το προγραμμα 5gb internet any way,αφορα χρηση ιντερνετ και απο στικακι(δωρεαν μου το δωσανε) και απο το κινητο με την ηδη υπαρχουσα sim μου,χωρις χρονικο οριο φοιτησης και ειναι για παντα η εκπτωση,εφοσον δεν το διακοψω καποια στιγμη.

 

Κοστος 8,90 ευρω απο 27 ευρω που κανει το προγραμμα κανονικα. Με τις εκπτωσεις smart play κτλ ,μου ερχεται λογαριασμος 28 ευρω συνδυαζομενο με το cosmote απεριοριστα 20. Oσοι ειστε φοιτητες ακομη αξιζει να το κοιταξετε,μπορει να μη χρειαζεστε σε αυτη τη φαση της ζωης σας τοσο mobile internet,αλλα για πιο μετα κανεις δεν ξερει!

 

ΥΓ. Δεν προσφερεται μονο του,αλλα σε συνδυασμο με καποιο προγραμμα συμβολαιου ή καρτοσυμβολαιου,αν θυμαμαι καλα

Edited by spazoklabanias
edit
Link to comment
Share on other sites

@spazoklabanias το συμβόλαιο είναι στο δικό σου όνομα ? έχεις περάσει τα ν+2 ? Σ ευχαριστώ πολυ

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ειχα ηδη cosmote απεριοριστα 20, στο ονομα μου. Και ειχα βαλει και αλλα 5 ευρω για 100mb το μηνα. Συνολο 160 mb και 25 ευρω παγιο.

 

Τωρα κατηργησα τα 5 euro για τα 100mb και με 8,9 ευρω μου κολλησαν τα 5 γιγα διπλα στο απεριοριστα 20. Με τις εκπτωσεις επιδοτησης,smart play κτλ. μου ηρθε λογαριασμος 28,15 euro.

 

Ναι,εχω ξεπερασει κατα πολυ τα ν+2 ετη σπουδων (δυστυχως :o ...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...