Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλιά ίσχυε σε 12 μηνο συμβόλαιο μπορείς να κατέβεις σε 6 μήνες και σε 18μηνο σε 9. Αυτό γενικά, εκτός εάν υπογράψεις κάτι διαφορετικό

 

Τώρα δεν ξέρω εάν ισχύουν τα ίδια

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...

Στον τελευταιο λογαριασμό (Cosmote απεριόριστα 25) έχω μία έκπτωση 2,03Ε

που γράφει "Έκπτωση παγίου προωθητικής ενέργειας"

Έχει ιδέα κανείς τι έκπτωση είναι αυτή?

Απλά δεν θυμάμαι να έχω κάνει κάτι... ούτε να έχω ζητήσει κάτι και μου φαίνεται περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας είμαι στο ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 και το συμβόλαιο μου έληξε πριν λίγες μέρες και γι'αυτό είμαι σε διαδικασία για την ανανέωση του. Ο μέσος όρος των λογαριασμών είναι γύρω στα 45 ευρώ και η επιδότηση που μου έδωσαν είναι 2 ευρώ συν άλλα 3.3 μετά από δικό μου αίτημα δηλαδή συνολικά 5,3 ευρώ τον μήνα. Πιστεύτε ότι είναι καλά για την περίπτωση μου ή θα μπορούσα να πετύχω κάτι καλύτερο αν κάνω φορητότητα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν τρεις μήνες πήρα την επιδότηση σε μείωση παγίου τώρα έκανα φορητότητα και με πήραν τηλέφωνο και μου έκαναν μείωση στο πάγιο άλλα την μείωση λόγο επιδότησης από συσκευή δεν μου τη σταματάν για να πάρω μια συσκευή λένε ότι καλά πρέπει να κλείσω το χρόνο.

Ξέρετε αν γίνετε να την σταματήσω την μείωση έτσι και αλλιώς ψίχουλα δίνουν 1,8 ευρώ το μήνα, και να κάνω συμβόλαιο καινούριο για κινητό

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, γιατί ακόμα και αν διακόψεις το συμβόλαιο, ακόμα και αν περιμένεις με καρτοκινητό για ένα μήνα, δεν θα έχεις την έκπτωση που σου έδωσαν. Και απο τη στιγμή που συμφώνησες για έκπτωση αντί επιδότησης συσκευής, αυτό δεν αλλάζει. Άρα, υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας είμαι στο ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 και το συμβόλαιο μου έληξε πριν λίγες μέρες και γι'αυτό είμαι σε διαδικασία για την ανανέωση του. Ο μέσος όρος των λογαριασμών είναι γύρω στα 45 ευρώ και η επιδότηση που μου έδωσαν είναι 2 ευρώ συν άλλα 3.3 μετά από δικό μου αίτημα δηλαδή συνολικά 5,3 ευρώ τον μήνα. Πιστεύτε ότι είναι καλά για την περίπτωση μου ή θα μπορούσα να πετύχω κάτι καλύτερο αν κάνω φορητότητα?

Εγω φιλε ειμαι στην vodafone με συμβολαιο κ πληρωνα με φπα 29 ευρω.Με το που κινηθηκα κ δηλωσα φορητοτητα σε cosmote αμεσως με πηραν τηλεφωνο κ μου εκαναν εκπτωση 45% για να μεινω.Οποτε τωρα θα πληρωνω 15,40 ευρω.Η γνωμη μου ειναι να κανεις κινηση να φυγεις κ παζαρεψε το μετα οταν θα σε παρουν τηλεφωνο.;)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!

 

ΕΙΧΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΚΟΣΜΟΤΕ 18ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ 330. 4 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΛΕΙΞΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Η VODAFONE ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΠΑΩ ΣΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΣΜΟΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΜΟΥ , ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 40 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ!!ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕ ΤΑ 3 ΠΑΓΙΑ ΔΩΡΟ ΔΕΧΤΗΚΑ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ!!Η ΚΟΣΜΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗ ΚΟΣΜΟΤΕ 170 ΕΥΡΩ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ!!ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ VODAFONE ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛ ΝΑ ΣΤΟ ΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ. ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΚΟΣΜΟΤΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ!!Ο ΕΝΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ!!ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΔΕ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ??ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΙΣΧΕΙΟΥΝ??ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται για πρόστιμο .

Πρόκειται για την επιδότηση που πήρες υπογράφοντας για 18 μήνες ενώ εσύ έφυγες στους 15 .

Δεν είναι παράνομο να μην σε πάρει η cosmote , δεν είναι υποχρεωμένη . Έχει το δικαίωμα να σε πάρει τηλέφωνο για να σε αποτρέψει από φορητότητα , αλλά δεν έχει την υποχρέωση να σε πάρει. Είναι δική σου επιλογή να φύγεις στους 14 μήνες, πίστεψες την Vodafone , για τα 40 ευρώ , ενώ ο σωστός τρόπος ήταν να ρωτήσεις την Cosmote ή να ρίξεις μια ματιά στο συμβόλαιο σου .

η επιδότηση εξοφλείτε τους τελευταίους 6 μήνες

3/6 *330 = 165 ευρώ

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ??

 

Κανε την πάπια. Θα σε κυνηγήσουν νομίζεις;Εκτος και αν εχεις οτε σταθερο και στα χωσουν εκει. Παιζει αραγε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην επιχειρηση του πατερα μου εχουμε εταιρικο προγραμμα δεν παρχει καποιο προγραμμα για διεθνη εκτος απο αυτο με τα 7,30 ευρω και τα λιγα 30 λεπτα στα οικιακα υπαρχει με 7 ευρω 180 λεπτα υποτιθεται οτι ενας επαγγελματιας το χρειαζεται περισσοτερο απο εναν ιδιωτη ετσι απαξιωνουν το προιον τους
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην επιχειρηση του πατερα μου εχουμε εταιρικο προγραμμα δεν παρχει καποιο προγραμμα για διεθνη εκτος απο αυτο με τα 7,30 ευρω και τα λιγα 30 λεπτα στα οικιακα υπαρχει με 7 ευρω 180 λεπτα υποτιθεται οτι ενας επαγγελματιας το χρειαζεται περισσοτερο απο εναν ιδιωτη ετσι απαξιωνουν το προιον τους

 

Έμμεσα, αν έχεις τη συσκευή Galaxy SIII που βλέπω στο προφίλ σου, μπορείς να έχεις πολλά παραπάνω απο 180 λεπτά ( αναφέρεσαι στο πακέτο προς σταθερά, σωστά; ). Κοίτα λίγο την εταιρία intertelecom που πολλές φορές έχουν αναφέρει τα παιδιά στο forum. Καλώντας σε έναν αριθμό Cosmote, σου κάνει "γέφυρα" και η κλήση σε σταθερά ακόμη και του εξωτερικού έρχεται σε πολύ χαμηλή τιμή. Άρα, ενεργοποιείς το χρόνο για Cosmote, κάνεις χρήση αυτού και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συμβόλαιο ; Στείλε δωρεάν 3 δώρα σε φίλους σου με συμβόλαιο

60 λεπτά ή 100 sms η 150 ΜΒ

για 7 ημέρες

https://xmas.cosmote.gr

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έχεις συμβόλαιο ; Στείλε δωρεάν 3 δώρα σε φίλους σου με συμβόλαιο

60 λεπτά ή 100 sms η 150 ΜΒ

για 7 ημέρες

https://xmas.cosmote.gr

Ευχαριστουμε πολυ!

οτιδηποτε δωρεαν ευπροσδεκτο σε τετοιες εποχες. Το δοκιμασα και λειτουργει κανονικα!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συμβόλαιο ; Στείλε δωρεάν 3 δώρα σε φίλους σου με συμβόλαιο

60 λεπτά ή 100 sms η 150 ΜΒ

για 7 ημέρες

https://xmas.cosmote.gr

 

βασικά έστειλα sms στο 1256 και μου βγάζει λάθος εντολή....

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεί!!το έκανα ήδη!!έχω ήδη στείλει 60 λεπτά!!

 

ύστερα από πολλές προσπάθειες το πήρε τελικά!

 

το θέμα είναι ότι δε στέλνω τα δώρα τώρα αλλά προς την πρωτοχρονιά αφού θα έχουν ισχύ μόνο 7 μέρες!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχεις συμβόλαιο ; Στείλε δωρεάν 3 δώρα σε φίλους σου με συμβόλαιο

60 λεπτά ή 100 sms η 150 ΜΒ

για 7 ημέρες

https://xmas.cosmote.gr

 

Το μήνυμα μου ήταν λάθος στα εξής

και κάρτα να έχεις μπορέις να στείλεις αλλά και να δεχτείς δώρα....

Link to comment
Share on other sites

Και στα δύο :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες. γνωριζει καποιο παιδι με νεα συνδεση στο απεριοριστο 25 για 18 μηνες τι συσκευες δινουν δωρεαν? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τον Ιούνιο έκανα 18 μηνο συμβόλαιο στην cosmote με συνολική έκπτωση στο πάγιο 90 ευρώ, δηλαδή 5 ευρώ ανά μήνα. Επειδή πλέον έχω και την φοιτητική προσφορά της vodafone που την θεωρώ σούπερ, το συμβόλαιο δεν μου χρειάζεται. Αν κάνω διακοπή, τι θα πληρώσω; Και τα 90 ή το ποσό που έχω επιδοτηθεί έως σήμερα;
Link to comment
Share on other sites

Το ποσό που έχεις επωφεληθεί μέχρι σήμερα .

 

Aυτό δεν μου ακούγεται καλά. Δηλαδή αυτός που θα σπάσει το συμβόλαιο του νωρίς θα πληρώσει λιγότερο από κάποιον που θα το κρατήσει πολύ περισσότερο???

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με γιατι θα με τρελοανουν. λοιπον εχω στο ονομα μου δυο αριθμους, και για να εχω επιπλεον εκτπωση ειπα να τα βαλω σε οικογενειακο πακετο. τα εβαλα λοιπον, αλλα δεν με βολεψε γιατι ερχοταν σε κοινο λογαριασμο επομενως αν δεν πληρωνα κοβοντουσαν και οι δυο αριθμοι.

ενω παλιοτερα, το ρυθμιζα, ποτε πληρωνα τον εναν ποτε τον αλλον, και ετσι ειχα παντα τηλεφωνο.

πηγα λοιπον στο καταστημα και ζητησα διαχωρισμο των λογαριαμσνω, δηλαδη να ερχονται ξερχωριστα τιμολογια, να ειναι δυο ανεξαρτητοι λογαριασμοι αλλα στ ιδιο ονομα.

μου ειπαν οκ, και σε 10 μερουλες θα γινει.

εχουν περασει 25 μερες ακομα δεν εχει γινει, και δεν ξερει κανεις να μου απαντησει γιατι δεν γινεται.

παιρνω τηλ μου λενε πηγαινε σε καταστημα

παω σε καταστημα μου λενε παρε τηλ.

γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...