Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε και εγώ!Μιας και απο οτι βλέπω γνωρίζεις πολλά παρα πάνω απο μένα (και απο αυτούς :O) να δώσω τον αριθμό του καρτοκινητού στο συμβόλαιο γίνεται?(μπλεχτηκα ασχημα χωρίς λόγο αυτη τη στιγμη και ψαχνω λυσεις)
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα δεν προωθούνται στην 2in1. Μόνη λύση είναι μία δίκαρτη συσκευή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Με πειραν απο την βονταφον και μου εδωσαν μια προσφορα για το συμβολαιο μου ,πως μπορω να επικοινωνησω με την κοσμοτε ωστε να μου προτεινουν κατι παρομοιο για να μην αλλαξω δικτυο, πηρα την εξυπηρετηση πελατων αλλα ειχε αυτοματο συστημακαι δεν μπορουσα να συνδεθω με καποιο υπαλληλο
Link to comment
Share on other sites

Με πειραν απο την βονταφον και μου εδωσαν μια προσφορα για το συμβολαιο μου ,πως μπορω να επικοινωνησω με την κοσμοτε ωστε να μου προτεινουν κατι παρομοιο για να μην αλλαξω δικτυο, πηρα την εξυπηρετηση πελατων αλλα ειχε αυτοματο συστημακαι δεν μπορουσα να συνδεθω με καποιο υπαλληλο

Στο 1212 μπορείς να μιλήσεις με υπάλληλο . νομίζω περιμένεις να τελείωση το ηχογραφημένο και αν δεν επιλέξεις τίποτα σε συνδέει . τουλάχιστον παλιά που το είχα χρειαστεί μίλησα κανονικά ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.1)μπορω να παρω επιδοτηση πριν κλεισει ενα χρονο το συμβολαιο? και 2) μπορω να μαθω περιπου το ποσο επιδοτησης μου?ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ζητήσεις προ επιδότηση άλλα εάν στην δώσουν και τι ποσό είναι άλλο θέμα...

 

Για το ποσό της επιδότησης πρέπει να βγει πρώτα και μετά. Από πριν δεν μπορείς να μάθεις

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους :)

 

θα ηθελα τι γνωμη σας,αν πιστευεται οτι ειναι μια χαρα το αποτελεσμα η οχι

 

εχουμε 4ς γραμμες

2 καρτοσυμβολαια των 20Ε

1 καρτοσυμβ των 25Ε

1 συνδεση των 20Ε

λογο οικογενιακου περνουμε ενα 10% κ + 15% λογω οτι τα βαλαμε σε ενα ονομα οπου ειναι ανεργος .

καναμε μια αιτηση για μεταφορα στην wind, οπου μας πηραν απο την cosmote

κ καταληξαμε, να παραμεινουν τα πακετα οπως ειναι να βγαλουμε το 15% λογω ανεργιας το οποιο ληγει σε 10μηνες,κ να μας βαλουν εκπτωση 20% για 2χρονια, + επιδοτηση 250 οπου ειναι κανονικα απο τα νουμερα μας, + 250Ε οπου θα μας δωσουν επιπλεον.

 

λετε οτι γινοταν κατι καλυτερο η ειναι μια χαρα εκει που φτασαμε? απλα την γνωμη σας θελω

 

ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω μια επιδοτηση απο τις ανανεωσεις 2συνδεσεων στο απεριοριστα25 και ηθελα να ρωτησω αν μπορω το οποιο ποσο να το εξαργυρωσω αγοραζοντας κατι σε σχεση με pc.λογικα μονο σε πλαισιο αφου εκει εχει τα παντα.;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους :)

 

θα ηθελα τι γνωμη σας,αν πιστευεται οτι ειναι μια χαρα το αποτελεσμα η οχι

 

εχουμε 4ς γραμμες

2 καρτοσυμβολαια των 20Ε

1 καρτοσυμβ των 25Ε

1 συνδεση των 20Ε

λογο οικογενιακου περνουμε ενα 10% κ + 15% λογω οτι τα βαλαμε σε ενα ονομα οπου ειναι ανεργος .

καναμε μια αιτηση για μεταφορα στην wind, οπου μας πηραν απο την cosmote

κ καταληξαμε, να παραμεινουν τα πακετα οπως ειναι να βγαλουμε το 15% λογω ανεργιας το οποιο ληγει σε 10μηνες,κ να μας βαλουν εκπτωση 20% για 2χρονια, + επιδοτηση 250 οπου ειναι κανονικα απο τα νουμερα μας, + 250Ε οπου θα μας δωσουν επιπλεον.

 

λετε οτι γινοταν κατι καλυτερο η ειναι μια χαρα εκει που φτασαμε? απλα την γνωμη σας θελω

 

ευχαριστω :D

Μην το πεις ούτε του παππά! Στην παρούσα φάση, είναι ό,τι καλύτερο μπορούσαν να σου δώσουν. Εάν ζητήσεις παραπάνω , δύσκολα να σου δώσουν , κι αν κάνεις αίτηση φορητότητας (περιμένοντας νέα αντιπρόταση) να είσαι σίγουρος ότι θα σε αφήσουν να φύγεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω μια επιδοτηση απο τις ανανεωσεις 2συνδεσεων στο απεριοριστα25 και ηθελα να ρωτησω αν μπορω το οποιο ποσο να το εξαργυρωσω αγοραζοντας κατι σε σχεση με pc.λογικα μονο σε πλαισιο αφου εκει εχει τα παντα.;)

 

Στο πλαίσιο ξέρω σίγουρα ότι το κάνουν για vodafone, για κοσμοτέ δεν το είχα δοκιμάσει, σου κόβουν πιστωτικό την επιδότηση και παίρνεις ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

Μην το πεις ούτε του παππά! Στην παρούσα φάση, είναι ό,τι καλύτερο μπορούσαν να σου δώσουν. Εάν ζητήσεις παραπάνω , δύσκολα να σου δώσουν , κι αν κάνεις αίτηση φορητότητας (περιμένοντας νέα αντιπρόταση) να είσαι σίγουρος ότι θα σε αφήσουν να φύγεις.

 

αληθεια λες? γτ δ εχω ιδεα αν μπορουσα να παω παραπανω η οχι.δλδ αν βγηκα κερδιζμενη η οχι.

να ξανα κανω αιτηση φορητοτητας δ νομιζω.απλα επειδει δ ξερω τι δινουν τι οχι για αυτο ρωτησα εδω,να μου πειτε εσεις που ξερετε :D

 

οποτε να το αφησω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

αληθεια λες? γτ δ εχω ιδεα αν μπορουσα να παω παραπανω η οχι.δλδ αν βγηκα κερδιζμενη η οχι.

να ξανα κανω αιτηση φορητοτητας δ νομιζω.απλα επειδει δ ξερω τι δινουν τι οχι για αυτο ρωτησα εδω,να μου πειτε εσεις που ξερετε :D

 

οποτε να το αφησω ετσι?

Εγώ θα σου έλεγα να το αφήσεις έτσι. 20% έκπτωση για 2 χρόνια και 500€ τα οποία μπορείς να τα εξαργυρώσεις και εξτρά έκπτωση στα πάγια , δεν είναι και λίγα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να το αφήσεις έτσι. 20% έκπτωση για 2 χρόνια και 500€ τα οποία μπορείς να τα εξαργυρώσεις και εξτρά έκπτωση στα πάγια , δεν είναι και λίγα.

 

για να το λες κατι θα ξερεις :lol:

 

αλλα ειναι 250 που μας εδωσε τα αλλα 250 ειναι αυτα που δικαιουμαστε. + δ ειχαμε ζητηση ποτε τπτ ,ισως για αυτο χαχα :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει καποια λογική στις επιδοτήσεις ή ότι κάτσει ;

πχ στο 25' με extra 1GB internet πόσο να περιμένω;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με δυο κοσμοτε απεριοριστα 25 και 35 με το 35 να ειναι στην κυπρο πως πανε οι χρεωσεις; με συμφερει να καλω σε κυπριακο νουμερο μηπως καλυτερα; υπαρχουν πακετα για εξωτερικο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με δυο κοσμοτε απεριοριστα 25 και 35 με το 35 να ειναι στην κυπρο πως πανε οι χρεωσεις; με συμφερει να καλω σε κυπριακο νουμερο μηπως καλυτερα; υπαρχουν πακετα για εξωτερικο;

 

πιστευω καλυτερα αυτος που θα ειναι κυπρο να εχει καρτοκινητο cosmote (ή wu), οποτε θα τον παιρνεις εσυ τηλ και θα χρησιμοποιεις τα δωρεαν λεπτα προς κοσμοτε. Αυτος στη κυπρο θα χρεωνεται τις εισερχομενες (λιγα cents ανα λεπτο). Εαν εχει κυπριακο νουμερο, θα χρεωνεσαι διεθνη κληση, που ειναι πολυ πιο ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

αλλαγες οικονομικου προγράμματος ποτε μπορούμε να κανουμε? ρωταω γιατι πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε οτι επειδή εγινε ανανέωση του συμβουλαιο μου πριν δυο μηνες δεν μπορω να κανω αλλαγη για .........18 μήνες.ισχυει κατι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με δυο κοσμοτε απεριοριστα 25 και 35 με το 35 να ειναι στην κυπρο πως πανε οι χρεωσεις; με συμφερει να καλω σε κυπριακο νουμερο μηπως καλυτερα; υπαρχουν πακετα για εξωτερικο;

 

Δεν νομίζω να συμφέρει να τηλςφωνείς σε ελληνικό αριθμό στην Κύπρο. 7 ευρώ κοστίζουν τα 240 λεπτά σε κινητό Κύπρου με κάρτα Q. Εφόσον έχεις internet στο κινητό με skype τα 400 λεπτά κοστίζουν 11.49 σε κινητά και σταθερά Κύπρου.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να συμφέρει να τηλςφωνείς σε ελληνικό αριθμό στην Κύπρο. Η χρέωση περιαγωγής είναι 0.0048 ανα δευτερόλεπτο. 7 ευρώ κοστίζουν τα 240 λεπτά σε κινητό Κύπρου με κάρτα Q. Εφόσον έχεις internet στο κινητό με skype τα 400 λεπτά κοστίζουν 11.49 σε κινητά και σταθερά Κύπρου.

 

οταν καλεις απο ελλαδα, σε εναν ελληνικο αριθμο στο εξωτερικο, ΔΕΝ υπαρχει χρεωση περιαγωγης, φαινεται σαν να καλεις στην ελλαδα. Αυτο που λες εσυ (χρεωση περιαγωγης) ειναι οταν εισαι στο εξωτερικο με ελληνικο αριθμο και πραγματοποιεις κληση.

Link to comment
Share on other sites

οταν καλεις απο ελλαδα, σε εναν ελληνικο αριθμο στο εξωτερικο, ΔΕΝ υπαρχει χρεωση περιαγωγης, φαινεται σαν να καλεις στην ελλαδα. Αυτο που λες εσυ (χρεωση περιαγωγης) ειναι οταν εισαι στο εξωτερικο με ελληνικο αριθμο και πραγματοποιεις κληση.

Nαι αλλά εφόσον πάρει σε ελληνικό αριθμό, ψάχνουμε να βρούμε πόσο θα χρεωθεί ο ελληνικός αριθμός που βρίσκεται στην Κύπρο για να δεχτεί την κλήση. Γιατί μπορεί να συμφέρει τον φίλο στην Ελλάδα αλλά δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει για το άτομο που είναι στην Κύπρο. H τιμή που ανέφερα πριν ίσχυε παλιότερα, προσπαθώ να βρω τις σημερινές τιμές.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά εφόσον πάρει σε ελληνικό αριθμό, ψάχνουμε να βρούμε πόσο θα χρεωθεί ο ελληνικός αριθμός που βρίσκεται στην Κύπρο για να δεχτεί την κλήση. Γιατί μπορεί να συμφέρει τον φίλο στην Ελλάδα αλλά δεν ξέρω κατα πόσο συμφέρει για το άτομο που είναι στην Κύπρο. H τιμή που ανέφερα πριν ίσχυε παλιότερα, προσπαθώ να βρω τις σημερινές τιμές.

 

εσυ λες για τη χρεωση εισερχομενης κλησης που θα εχει αυτος που θα ειναι στη κυπρο με το ελληνικο νουμερο. Ηταν 0,18-0,14, εχει ηδη κατεβει τον προηγουμενο μηνα και στις 1/1/13 θα κατεβει και αλλο. Ανα λεπτο ειναι οι τιμες που γραφω. Εχει βγει και επισημη ανακοινωση για τις μειωσεις roaming και ειναι και σε ενα topic στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

αλλαγες οικονομικου προγράμματος ποτε μπορούμε να κανουμε? ρωταω γιατι πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε οτι επειδή εγινε ανανέωση του συμβουλαιο μου πριν δυο μηνες δεν μπορω να κανω αλλαγη για .........18 μήνες.ισχυει κατι τέτοιο.

 

Ισχυει ναι.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται συνδυασμός συμβολαίου cosmote με σταθερό OTE (σε ένα λογαριασμό δηλαδή)?

 

Προς το παρον οχι, αλλα θα γινει στο μελλον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...