Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως φιλε μου οι 2 μεγαλυτερες εταιριες στον χωρο (samsung, apple) δεν αναγνωριζουν τετοιου ειδους προβληματα. Το θεμα απο εδω και περα ειναι το αν το κινητο μενει στην εγγυηση για οποιοδηποτε αλλο προβλημα ή αν στο βγαζουν εντελως εκτος θεωροντας οτι ολο αυτο εγινε απο κακη χρηση ή απο καποια πτωση.
Πάντα έλεγα όταν με ρωτούσαν εάν κάποια συσκευή που ήθελαν να αγοράσουν εάν έχει εγγύηση και τους απαντούσα Εδώ είναι Ελλάδα μην τυχόν και σου πάθει κάτι η συσκευή.......

Δυστυχώς δεν ξέρω τι να πω και τι να κάνω.

Ένα τηλέφωνο το 1300 € και φτάσαμε να λέμε εάν θα με καλύψει η εγγύηση γιατί βγήκε η μπογιά.

Να σας ενημερώσω ότι το πενάκι το έχω χρησιμοποιήσει 5-10 φορές επίσεις να πω ότι δεν έχει κτηπιση κάπου απλά ξεφλουδισε....

 

 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έλεγα όταν με ρωτούσαν εάν κάποια συσκευή που ήθελαν να αγοράσουν εάν έχει εγγύηση και τους απαντούσα Εδώ είναι Ελλάδα μην τυχόν και σου πάθει κάτι η συσκευή.......

Δυστυχώς δεν ξέρω τι να πω και τι να κάνω.

Ένα τηλέφωνο το 1300 € και φτάσαμε να λέμε εάν θα με καλύψει η εγγύηση γιατί βγήκε η μπογιά.

Να σας ενημερώσω ότι το πενάκι το έχω χρησιμοποιήσει 5-10 φορές επίσεις να πω ότι δεν έχει κτηπιση κάπου απλά ξεφλουδισε....

 

Εμενα μου φαινεται πεσιμο :rolleyes:

Αλλα δεν εχει σημασια τι πιστευω εγω .

Παρε ενα ποιοτικο μαρκαδορο ιδιου χρωματος και καλυψε το .Ειναι το σημειο κατω εκει που δεν χαλαει την εμφανιση της συσκευης . Μολις το καλυψεις δεν θα φαινεται καθολου αυτο το ασπρο χαλι.Υπαρχουν μαρκαδοροι που δεν λεκιαζουν δεν φευγει το χρωμα και θα εισαι μια χαρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμία εταιρεία στον κόσμο δεν θα το κάλυπτε στην εγγύηση αυτό το ξεφλούδισμα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου οι 2 μεγαλυτερες εταιριες στον χωρο (samsung, apple) δεν αναγνωριζουν τετοιου ειδους προβληματα. Το θεμα απο εδω και περα ειναι το αν το κινητο μενει στην εγγυηση για οποιοδηποτε αλλο προβλημα ή αν στο βγαζουν εντελως εκτος θεωροντας οτι ολο αυτο εγινε απο κακη χρηση ή απο καποια πτωση.

 

και ulefone ή doogee να ήταν.. πάλι δεν θα το κάλυπταν

 

όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, βάψτο ή βάλε αυτοκόλλητο/skin απο καμιά dbrand πχ.

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

και ulefone ή doogee να ήταν.. πάλι δεν θα το κάλυπταν

 

όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, βάψτο ή βάλε αυτοκόλλητο/skin απο καμιά dbrand πχ.

 

Δεν αντιλεγω. Στην ulefone και στη doogee δεν σκας χιλιαρικουμπα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έλεγα όταν με ρωτούσαν εάν κάποια συσκευή που ήθελαν να αγοράσουν εάν έχει εγγύηση και τους απαντούσα Εδώ είναι Ελλάδα μην τυχόν και σου πάθει κάτι η συσκευή.......

Δυστυχώς δεν ξέρω τι να πω και τι να κάνω.

Ένα τηλέφωνο το 1300 € και φτάσαμε να λέμε εάν θα με καλύψει η εγγύηση γιατί βγήκε η μπογιά.

Να σας ενημερώσω ότι το πενάκι το έχω χρησιμοποιήσει 5-10 φορές επίσεις να πω ότι δεν έχει κτηπιση κάπου απλά ξεφλουδισε....

 

Πάντα είχα την ίδια άποψη με σένα (εδώ είναι Ελλάδα κλπ) με χρι που πηρα samsung. Η υποστήριξη είναι απίστευτη.

Προσωπική εμπειρία και σε περιπτώσεις που λογικά δεν ήμουν εντός εγγύησης.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετό καιρό είχα πάει το Note 2 στην Samsung εδώ στην Πάτρα για τό αντίστοιχο ξεφλούδισμα που υπήρχε στο ασημένιο πλαστικό τριγύρω. Η κοπέλα το κοίταξε με το χέρι (μήπως έχει πέσει/χτυπηθεί) και οφείλεται εκεί η φθορά και αφου ένιωσε οτι δεν υπάρχει χτύπημα μου είπε με απόδειξη να πάω να μου αλλάξουν το πλαίσιο. Στείλε ένα mail στα κεντρικά να δεις τι θα σου απαντήσουν. :)
Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετό καιρό είχα πάει το Note 2 στην Samsung εδώ στην Πάτρα για τό αντίστοιχο ξεφλούδισμα που υπήρχε στο ασημένιο πλαστικό τριγύρω. Η κοπέλα το κοίταξε με το χέρι (μήπως έχει πέσει/χτυπηθεί) και οφείλεται εκεί η φθορά και αφου ένιωσε οτι δεν υπάρχει χτύπημα μου είπε με απόδειξη να πάω να μου αλλάξουν το πλαίσιο. Στείλε ένα mail στα κεντρικά να δεις τι θα σου απαντήσουν. :)
Κατάρχην να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις και τις απόψεις σας (όλες σεβαστές) επαναλαμβάνω για μια ακόμα φορά (και η κοπέλα που το εξέτασε το είπε στο τέλος) δεν είναι κτύπημα αλλά όπως έγραψε ένας φίλος πιο πάνω το τι πιστεύουμε εμείς δεν έχει καμία σημασία.

Και βέβαια θα πάρω στην Αθήνα στη Samsung αν και δεν ελπίζω σε πολλά.

Τελικά και εγώ καταλήγω σε κάποιο μαρκαδόρο ή κάτι τέτοιο, μόνο που φοβάμαι είναι μην ξεφλουδίσει άλλο.

Για το Note II (και αυτό πέρασε από τα χέρια μου) άλλαζαν μόνο το Μπεζελ και δεν στοίχιζε πολλά λεφτά (ακόμα το έχω το Note II αλλά και το Note III).

Εάν έχετε καμία καλή ιδέα για να μην ξεφλουδίσει παραπάνω.....

 

Φιλικά Γιώργος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατάρχην να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις και τις απόψεις σας (όλες σεβαστές) επαναλαμβάνω για μια ακόμα φορά (και η κοπέλα που το εξέτασε το είπε στο τέλος) δεν είναι κτύπημα αλλά όπως έγραψε ένας φίλος πιο πάνω το τι πιστεύουμε εμείς δεν έχει καμία σημασία.

Και βέβαια θα πάρω στην Αθήνα στη Samsung αν και δεν ελπίζω σε πολλά.

Τελικά και εγώ καταλήγω σε κάποιο μαρκαδόρο ή κάτι τέτοιο, μόνο που φοβάμαι είναι μην ξεφλουδίσει άλλο.

Για το Note II (και αυτό πέρασε από τα χέρια μου) άλλαζαν μόνο το Μπεζελ και δεν στοίχιζε πολλά λεφτά (ακόμα το έχω το Note II αλλά και το Note III).

Εάν έχετε καμία καλή ιδέα για να μην ξεφλουδίσει παραπάνω.....

 

Φιλικά Γιώργος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργο ασε τις Αθηνες .Πηγαινε κολα το χρωμα της συσκευης διπλα σε ενα μαρκαδορο να τσεκαρεις την ομοιοτητα .Παρτον και μην πατας την μυτη του την ωρα που το περνας για να μη βγει θαμπο "χαιδεψε το" .Θα αφησει τον σωστο χρωματισμο και θα εισαι κομπλε.Μολις φυγει η ασπριλα που σε χαλαει ατο ματι οταν το κοιτας δεν θα ξανασχοληθεις.Μη ταλαιπωρησε με το σερβις Δεν θα ξεφλουδισει παραπανω..:rolleyes:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Είναι αστοχία στο βάψιμο

( Δεν πέτυχε το βάψιμο).

 

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ.

Προσωπικά θα έγραφα ένα mail στην samsung..

Να έβλεπα τι θα μου έλεγαν..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:D

Στο Samsung Internet αριστερά υπήρχε μια διαφανή μπαλίτσα την οποία όταν την πατούσα, μου έβγαζε διάφορες επιλογές, πχ αντιγραφή συνδέσμου!

Σήμερα δεν την βλέπω!

Από που την ενεργοποιώ?? :worry:

 

Edit :το βρήκα :)

Ήταν στις ρυθμίσεις, γρήγορο μενού!!!

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ.

 

Προσωπικά θα έγραφα ένα mail στην samsung..

 

Να έβλεπα τι θα μου έλεγαν..

Και εγώ λέω να γράψεις στη Samsung να δεις τι θα σου πουν.

Εμένα είχε από τη μέρα που το αγόρασα μια περίεργη "θαμπαδα" σε ένα σημείο σαν μια δαχτυλιά που φαινόταν μόνο όταν η οθόνη ήταν κλειστή. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι είναι και φανταζόμουν ότι εάν το πήγαινα στο service θα μου έλεγαν ότι είναι εξωτερική φθορά κτλ.

Τέλος πάντων, μια μέρα περνούσα έξω από ένα Samsung support centre (μένω στο εξωτερικό) και με το που το είδαν μου είπαν ότι θα μου αλλάξουν δωρεάν την οθόνη γιατί είχε φύγει το hydrophobic layer της οθόνης.

Σε 3 ώρες ακριβώς το είχα και πάλι στα χέρια μου, μου άλλαξαν και την μπαταρία (δεν ξέρω γιατί αφού ήταν καινούργιο ουσιαστικά το κινητό, 3 μηνών) και μου είχαν βάλει και μια μεμβράνη στην οθόνη όποτε όλα καλά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λέω να γράψεις στη Samsung να δεις τι θα σου πουν.

Εμένα είχε από τη μέρα που το αγόρασα μια περίεργη "θαμπαδα" σε ένα σημείο σαν μια δαχτυλιά που φαινόταν μόνο όταν η οθόνη ήταν κλειστή. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι είναι και φανταζόμουν ότι εάν το πήγαινα στο service θα μου έλεγαν ότι είναι εξωτερική φθορά κτλ.

Τέλος πάντων, μια μέρα περνούσα έξω από ένα Samsung support centre (μένω στο εξωτερικό) και με το που το είδαν μπου είπαν ότι θα μπου αλλάξουν δωρεάν την οθόνη γιατί είχε φύγει το hydrophobic layer της οθόνης.

Σε 3 ώρες ακριβώς το είχα και πάλι στα χέρια μου, μου άλλαξαν και την μπαταρία (δεν ξέρω γιατί σου ήταν καινούργιο ουσιαστικά το κινητό, 3 μηνών) και μου είχαν βάλει και μια μεμβράνη στην οθόνη όποτε όλα καλά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Αυτό είχα πάθει και εγώ σε note 8 και πήγα στα m-m και μου έλεγαν αερολογίες. Εκανα φασαρία και μου το άλλαξαν.και μου έδωσαν νέο. Στο οποίο μετά από ένα μήνα έφυγε ένα κομμάτι χρώμα από εκαι που βγαίνει το πενάκι. Και στο τέλος ξενέρωσα και το σκότωσα..να πάει ο φίλος να τους το πει.. Αλλά καλύτερα να πάρει τηλ στα κεντρικά της Samsung hellas.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι Παιδιά....για να περάσω την pie στο note σε πια ενημέρωση ασφαλείας πρέπει να είναι η συσκευή....εσείς με Σεπτεμβρίου την περάσατε....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, ιδέες, εμπειρίες το τηλέφωνο θα το κάνω αυτό είναι το μόνο σίγουρο αλλά σκέφτομαι ότι θα τα πάρω και θα φτάσει η πίεση στα ύψη.

Εγώ κατάλαβα ότι είναι θέμα του εκάστοτε τεχνικού εάν έχει κέφια εκείνη την ημέρα εάν είσαι καμία κοπελαρα μέχρι εκεί πάνω κτλπ να σε εξυπηρέτηση.

Πάντως εάν έχω νέα θα σας ενημερώσω.

 

Γιώργος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, ιδέες, εμπειρίες το τηλέφωνο θα το κάνω αυτό είναι το μόνο σίγουρο αλλά σκέφτομαι ότι θα τα πάρω και θα φτάσει η πίεση στα ύψη.

Εγώ κατάλαβα ότι είναι θέμα του εκάστοτε τεχνικού εάν έχει κέφια εκείνη την ημέρα εάν είσαι καμία κοπελαρα μέχρι εκεί πάνω κτλπ να σε εξυπηρέτηση.

Πάντως εάν έχω νέα θα σας ενημερώσω.

 

Γιώργος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς Γιώργο αλλά ΚΑΙ εδώ υστερούν σε σχέση με το "αδύναμο" φύλο.....

Προσωπική μου και τελική άποψη, το στέλνεις Αθήνα γιατί εκεί γίνονται "θαύματα" (προσωπική εμπειρία σε "χαμένη από χέρι" περίπτωση)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω για Note 9 από Θεσσαλονίκη. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει P. M. Ευχαριστώ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, ιδέες, εμπειρίες το τηλέφωνο θα το κάνω αυτό είναι το μόνο σίγουρο αλλά σκέφτομαι ότι θα τα πάρω και θα φτάσει η πίεση στα ύψη.

Εγώ κατάλαβα ότι είναι θέμα του εκάστοτε τεχνικού εάν έχει κέφια εκείνη την ημέρα εάν είσαι καμία κοπελαρα μέχρι εκεί πάνω κτλπ να σε εξυπηρέτηση.

Πάντως εάν έχω νέα θα σας ενημερώσω.

 

Γιώργος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ στη θέση σου θα το κυνηγούσα όσο περισσότερο μπορούσα, χωρίς πίεση, άγχος και τέτοια.

Βγάλε φώτος στείλε e-mails σε sammy , πάρε τηλέφωνα , και πήγαινε και smartec ή συννενοήσου να το στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου οι 2 μεγαλυτερες εταιριες στον χωρο (samsung, apple) δεν αναγνωριζουν τετοιου ειδους προβληματα. Το θεμα απο εδω και περα ειναι το αν το κινητο μενει στην εγγυηση για οποιοδηποτε αλλο προβλημα ή αν στο βγαζουν εντελως εκτος θεωροντας οτι ολο αυτο εγινε απο κακη χρηση ή απο καποια πτωση.

 

 

 

Μην λέμε ότι μας κατέβει από το μυαλό.Η Apple έχει αλλάξει δεκάδες συσκευές για παρόμοια προβλήματα και το ίδιο και η Samsung!!!Προσωπικα σε εμένα πρόσφατα μου άλλαξαν ένα Apple Watch 3 και παλιότερα η Samsung μου άλλαξε ένα Note 2

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,κάτοχος Samsung galaxy S8 για ένα χρόνο,και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Σκεφτομαι σε αγορά σιγα σιγα για το Note 9 τωρα που εχει μια καλή τιμή σε σχέση που όταν παρουσιάστηκε,σας χρήστες θα μπορούσατε να μου πείτε αν θα έχει τρελή διαφορά απ το S8 σε θέμα κάμερας,μπαταρια,ταχυτητα κλπ,η χρήση που το θελω είναι βίντεο,φωτογραφίες,και ίντερνετ.Και στην φωτογραφία ήθελα να τονίσω αν υπάρχει η επιλογη Portrait,? Γιατί στο S8 δεν έχει..

 

Ευχαριστώ πολύ το forum,και όσοι μπόρειτε να μου απαντήσετε!!

Καλά Χριστούγεννα!

Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου απαντήσω για το s8 επειδή δεν το είχα ποτέ άλλα η επιλογή portrait υπάρχει, όμως είναι μάπα (κατά την προσωπική μου γνώμη)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,κάτοχος Samsung galaxy S8 για ένα χρόνο,και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Σκεφτομαι σε αγορά σιγα σιγα για το Note 9 τωρα που εχει μια καλή τιμή σε σχέση που όταν παρουσιάστηκε,σας χρήστες θα μπορούσατε να μου πείτε αν θα έχει τρελή διαφορά απ το S8 σε θέμα κάμερας,μπαταρια,ταχυτητα κλπ,η χρήση που το θελω είναι βίντεο,φωτογραφίες,και ίντερνετ.Και στην φωτογραφία ήθελα να τονίσω αν υπάρχει η επιλογη Portrait,? Γιατί στο S8 δεν έχει..

 

Ευχαριστώ πολύ το forum,και όσοι μπόρειτε να μου απαντήσετε!!

Καλά Χριστούγεννα!

Δε μπορούμε ακριβώς να προσδιορίσουμε το "τρελή διαφορά" το δικό σου.

Για τη μπαταρία με τα δικά μου κριτήρια ναι, υπάρχει μεγάλη διαφορά. Στη φωτογραφία αν και δεν έχω επαγγελματικό μάτι, υπάρχει διαφορά αλλά χωρίς να πω "μέρα με τη νύχτα". Όπως και το portrait mode υπάρχει και προσωπικά μου κάνει. Δε θα το πω χάλια όπως ο φίλος από πάνω.

 

https://www.sammobile.com/2018/12/24/galaxy-s9-beta-users-android-pie-official

 

Εκπληξούλα από τη Sammy...

Λογικά δε θα αργήσει να δώσει και στο Note... Λογικά πάντα.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, ιδέες, εμπειρίες το τηλέφωνο θα το κάνω αυτό είναι το μόνο σίγουρο αλλά σκέφτομαι ότι θα τα πάρω και θα φτάσει η πίεση στα ύψη.

Εγώ κατάλαβα ότι είναι θέμα του εκάστοτε τεχνικού εάν έχει κέφια εκείνη την ημέρα εάν είσαι καμία κοπελαρα μέχρι εκεί πάνω κτλπ να σε εξυπηρέτηση.

Πάντως εάν έχω νέα θα σας ενημερώσω.

 

Γιώργος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου, εφόσον δεν είναι χτυπημένο ή τουλάχιστον δεν έχει σημάδια που να φαίνεται χτυπημένο, θεωρώ ότι θα στο καλύψουν.

Αν θες, προσωπική μου άποψη, στείλτο στη smartec και δεν πρόκειται να χάσεις.

Από προσωπική εμπειρία, πιστεύω ότι θα καλυφθεί σε εγγύηση. Έτσι κ αλλιώς θα είσαι σε επικοινωνία μαζί τους και αν χρειαστεί, όσο έχουν εκείνοι τη συσκευή, μιλάς και με κεντρικά της Samsung. Στείλτο όμως και θα δεις ότι όλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σας χρήστες θα μπορούσατε να μου πείτε αν θα έχει τρελή διαφορά απ το S8 σε θέμα κάμερας,μπαταρια,ταχυτητα κλπ,η χρήση που το θελω είναι βίντεο,φωτογραφίες,και ίντερνετ.

 

Βελτίωση εν γένει θα δεις, αν όμως δεν εκμεταλλεύεσαι τις παροχές της γραφίδας, τρελή διαφορά δε θα δεις πουθενά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...