Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κάποιος λόγο ποιο αδύνατο σήμα στην pie beta? Εμένα στο σπίτι με Oreo είχε 4 γραμμές και τώρα με beta έχει μία

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο το SwiftKey και πάω στις ρυθμίσεις προεπιλεγμένο πληκτρολόγιο και δεν ανοίγει η λίστα να διαλέξω το Samsung.. Κόλλημα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους που παιδευονται να περάσουν μέσω sd card. Αν η κάρτα ΔΕΝ είναι σε fat32 μορφή δεν θα περάσει ποτέ.

Εγώ αναγκαστικα να κατεβάσω πρόγραμμα να την κάνω format σε fat32 και μόνο έτσι δούλεψε.

Σε ntfs και exfat δεν περνάει με τίποτα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Νάσαι καλά φίλε μου

 

..είχα μία παλιά sd card (4giga)..την μετέτρεψα σε fat32 ..πέρασα μέσα το αρχείο ..την έβαλα στο note 9 ....και ω επιτέλους ....την διάβασε κατευθείαν και έγινε το update αμέσως!!

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος λόγο ποιο αδύνατο σήμα στην pie beta? Εμένα στο σπίτι με Oreo είχε 4 γραμμές και τώρα με beta έχει μία

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι, αψογο σημα βλεπω.

Μηπως ειχες 4 γραμμες Η+ (HSDPA) πχ και πηγες σε 1 γραμμή LTE (4G) ή κατι αντιστοιχο (απο Εdge σε ΗSDPA)?

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος λόγο ποιο αδύνατο σήμα στην pie beta? Εμένα στο σπίτι με Oreo είχε 4 γραμμές και τώρα με beta έχει μία

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το παρατήρησα και εγώ

Με τον πράσινο πάροχο, στο ίδιο ακριβώς σημείο, με το ορεο είχα 3 γραμμές ενώ με το Pie έχω 1

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αψογο σημα βλεπω.

 

Μηπως ειχες 4 γραμμες Η+ (HSDPA) πχ και πηγες σε 1 γραμμή LTE (4G) ή κατι αντιστοιχο (απο Εdge σε ΗSDPA)?

Όχι όχι πάντα είχα 4g+ αλλά τώρα δείχνει μονο μια γραμμή σήμα με την πράσινη Edited by marlborakis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την κάρτα μνήμης που έκανα το πρώτο update δεν μπορούσα να κάνω την Δεύτερη αναβάθμιση αυτό που έκανα είναι βρήκα μια άλλη κάρτα μνήμης και πέρασα εκεί το update και η αναβάθμιση έγινε κανονικά.

Το δεύτερο update είναι απίστευτο σε ταχύτητα και κολλήματα πλέον δεν υπάρχουν, στις πρόσφατες εφαρμογές μπορούν να κλείσουν όλες γιατί πριν με Νόβα έπρεπε να τις κλείσω μια μια το μόνο που μου την δίνει ακόμη είναι το πληκτρολόγιο που όπως είπε ο φίλος πιο πάνω είναι με μεγάλο κενό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω και βελτίωση στη μπαταρια παιδιά και μια ρομ που δουλεύει υποδειγματικα.

Πάει και το stuttering στα animations των recent apps και των gestures...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη 100%. Αυτό το update απογείωσε την συσκευή. Είναι σαν να αγόρασα άλλη συσκευή. Super smooth, πανέμορφο και ολοκληρωμένο ui, κάτι λαθάκια που είχε η 8 λύθηκαν όλα. Γενικά μια φανταστική αναβάθμιση της συσκευής.

 

Το μόνο που δεν έχω βρει είναι πως κάνουμε split screen με gestures.

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη 100%. Αυτό το update απογείωσε την συσκευή. Είναι σαν να αγόρασα άλλη συσκευή. Super smooth, πανέμορφο και ολοκληρωμένο ui, κάτι λαθάκια που είχε η 8 λύθηκαν όλα. Γενικά μια φανταστική αναβάθμιση της συσκευής.

 

Το μόνο που δεν έχω βρει είναι πως κάνουμε split screen με gestures.

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Ακριβως Λάζαρε. Άψογη ρομ για μια άψογη συσκευή. Ευτυχώς επανήλθαν και τα εικονίδια στη home screen (στους φακέλους) σε κανονικό μέγεθος...

Πατάς πάνω στο εικονίδιο των recent apps κι επιλέγεις προβολή διαχωρισμενης οθόνης...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βαγγέλη το βρήκα.

Επισης εκτός από την διόρθωση του μεγέθους των εικονιδίων να αναφέρω και την σωστή θέση που πήγαν.(ποιο χαμηλά στην οθόνη όταν γίνετε χρήση gesture)

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το adhell 3 δουλεύει στην 9?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι δουλεύει μια χαρά!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλει δουλειά για να μπει η beta ? Και μετά θα περνει τα update μόνο του μέχρι να βγει η τελική? Η θα πρέπει να φλασαρουμε πάλι την μαμά και μετά να έρθει η κανονική?

Έχω να ασχοληθώ με φλασαρισμα από εποχή nexus.χαχαχαχα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά από την summy στην μπαταρία

32437036128_74610808e5_b.jpgScreenshot_20181214-084056_Settings by pavlos vasilatos, on Flickr"]32437036128_74610808e5_b.jpgScreenshot_20181214-084056_Settings by pavlos vasilatos, on Flickr[/url]

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

για δειτε λιγο με το spen σας δουλευουν τα gestures back-home-recent apps?σε εμενα οχι ,πολυ φοβαμαι οτι ειναι bug
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά από την summy στην μπαταρία

http://32437036128_74610808e5_b.jpgScreenshot_20181214-084056_Settings by pavlos vasilatos, on Flickr

για δειτε λιγο με το spen σας δουλευουν τα gestures back-home-recent apps?σε εμενα οχι ,πολυ φοβαμαι οτι ειναι bug
Δουλεύουν κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από Δευτέρα θα είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευής, με βαριά καρδιά θα αποχωριστώ το s9, πρώτη φορά σε σειρά note.

Να προσέξω κάτι κατά το στήσιμο της συσκευής, να κάνω την μετάβαση με smart switch η στήσιμο από την αρχή?

Ευχαριστώ και μιας και δεν μου αρέσουν τα κινητά με notch ή τρύπα βλέπω να τα λέμε για κάνα 2 χρόνια ώσπου να βγει κινητό με όλο οθόνη μπροστά και η κάμερα μέσα από την οθόνη.

Τώρα για το πενάκι η το λατρεύεις η δεν το βγάζεις ποτέ από την θήκη τού?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις το backup σε έναν υπολογιστή με το smart switch και μόλις πάρεις τη νέα συσκευή κάνεις επαναφορά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Επίσης όποιος έχει πρόβλημα με το κενό στο πληκτρολόγιο πρέπει να επαναφέρει το dpi στο 411 που ήταν πριν

Edited by bikiapo
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις το backup σε έναν υπολογιστή με το smart switch και μόλις πάρεις τη νέα συσκευή κάνεις επαναφορά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Επίσης όποιος έχει πρόβλημα με το κενό στο πληκτρολόγιο πρέπει να επαναφέρει το dpi στο 411 που ήταν πριν

 

Ευχαριστώ, δεν το ήξερα ότι υπάρχει smart switch και για υπολογιστή.. βρήκα δουλειά για το σκ.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα ,έχει κάνει κανείς μετάβαση από op6t σε note 9 ? Με ενδιαφέρει η μπαταρία και αν είναι το ίδιο smooth χωριά lag και shutters.

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα ,έχει κάνει κανείς μετάβαση από op6t σε note 9 ? Με ενδιαφέρει η μπαταρία και αν είναι το ίδιο smooth χωριά lag και shutters.

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Σε μπαταρία είναι πολύ κοντά με μικρό προβάδισμα στο N9.

Όσο για smoothness, σίγουρα το σχεδόν pure android 6t υπερέχει. Βέβαια, δε γνωρίζω αν είχες παλαιότερα Samsung, αλλά το UI της έχει βελτιωθεί αισθητά εδώ και 2 χρόνια, και με τη pie γίνεται ακόμα καλύτερο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!...να υποθεσω ειμαι απο τους πολυ ελαχιστους που βρισκω την Bixby χρησιμη, ε ???

 

Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι προσπαθούμε να βρούμε τρόπους να την πετάξουμε εντελώς από την συσκευη μας....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...