Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!!!...να υποθεσω ειμαι απο τους πολυ ελαχιστους που βρισκω την Bixby χρησιμη, ε ???

Όχι βέβαια, Bixby :up:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Είχα το s9 plus ήμουν ευχαριστημένος από το performance μπορώ να πω αλλά κάτι ακούω εδώ για το note για lag μικρό shutters κτλ .

Σε μπαταρία είναι πολύ κοντά με μικρό προβάδισμα στο N9.

Όσο για smoothness, σίγουρα το σχεδόν pure android 6t υπερέχει. Βέβαια, δε γνωρίζω αν είχες παλαιότερα Samsung, αλλά το UI της έχει βελτιωθεί αισθητά εδώ και 2 χρόνια, και με τη pie γίνεται ακόμα καλύτερο.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, Bixby :up:

 

H οποια βεβαια δεν καταδεχεται καν να ξεκλειδωσει τη συσκευη οπως εκανε στο N8 :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

H οποια βεβαια δεν καταδεχεται καν να ξεκλειδωσει τη συσκευη οπως εκανε στο N8 :lol:
Ειναι ευγενικη :-D Edited by CostasChem
S8+
Link to comment
Share on other sites

Είχα το s9 plus ήμουν ευχαριστημένος από το performance μπορώ να πω αλλά κάτι ακούω εδώ για το note για lag μικρό shutters κτλ .

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Καμία περίπτωση lag shutters κτλ. Το τηλέφωνο με την pie beta 2 είναι βούτυρο σε όλα. Μάλιστα εγώ το βρίσκω πολύ ποιο ομαλό το ui του σε σχέση με το πολύ νευρικό (για μένα κακό) 1+. Καλά για κάμερες οθόνη κτλ δεν χρειάζεται να αναφερθώ το N9 είναι αλλού.

Θεωρώ ότι επειδή σαν τιμή είναι πολύ κοντά οι 2 συσκευές δεν τίθεται καμία σύγκριση.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πλήρως ευχάριστημενος κι εγώ με τη 2η beta. Εκτιμώ ότι θα δούμε άλλη μια beta πριν το τέλος του χρόνου κι αρχές Γενάρη την public release.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος και εγώ από την 2η beta.

 

..σε συνδυασμό με adhell 3, adblock και nova (..αυτά τα είχα και με την oreo) ..το κινητό είναι άψογο, ταχύτατο και απόλυτα smooth.

 

Όντως έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τόσο εξαιρετικό σε όλους τους τομείς, που ακόμα αρνούμαι να πιστέψω αυτό που μου συνέβη.

Πήρα ένα αυτοκίνητο με Android Auto και δυστυχώς η εφαρμογή κολλάει απίστευτα στην οθόνη του αυτοκινήτου, στην οθόνη του κινητού είναι μια χαρά.

Φταίει σίγουρα η υλοποίηση του Android Auto ή η συμβατότητά του με τα νέα μοντέλα της Samsung (ναι, συμβαίνει και στα S9, S9+)

Δοκίμασα να συνδέσω ένα Pixel 3XL κι ένα Mate 20 Pro και παίζουν άψογα, γεγονός που επιβεβαιώνει ότι δεν φταίει το αυτοκίνητο.

 

Διάβασα αρκετά και υπάρχουν πάρα πολλοί κάτοχοι που διαμαρτύρονται για το ίδιο, αλλά τόσο η Samsung όσο και η Google δεν έχουν κάνει κάτι να το λύσουν.

Κάποιοι εγραφαν να κατεβάσουμε την ανάλυση του κινητού σε HD+ (!!!), το έκανα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Το τελευταίο που διάβασα είναι ότι με το update σε Pie το πρόβλημα λύνεται.

 

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα, ή θα μπορούσε κάποιος με Pie να το συνδέσει σε αυτοκίνητο με Android Auto και να μας πει αν δουλεύει ομαλά;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος και εγώ από την 2η beta.

 

..σε συνδυασμό με adhell 3, adblock και nova (..αυτά τα είχα και με την oreo) ..το κινητό είναι άψογο, ταχύτατο και απόλυτα smooth.

 

Όντως έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

Δηλαδή έχεις βάλει και adblock και adhell 3;Και το adhell 3 πού βρίσκεται;Γιατί προσπάθησα να το βρω αλλά μου βγάζει μόνον ένα adhell σκέτο με ένα όνομα πάνω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοιχθεί topic σχετικά με την εγκατάσταση του adhell

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7731215#post7731215

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε OTG έχει αρκετό ρεύμα για να δουλέψει εξωτερικό σκληρό ή παίζει μόνο με USB; Παλιότερα θυμάμαι που μόνο οι Snapdragon σήκωναν σκληρό, οι Exynos όχι. Επίσης δοκίμασα και σε φίλου S9+ και δεν τον αναγνώριζε (ενώ σε Mate 10 Pro μια χαρά) οπότε φαντάζομαι και το Note θα έχει την ίδια συμπεριφορά, αλλά το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει;

 

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα κι από μένα.

Να επανέλθω στην παραπάνω ερώτηση και να πω οτι δοκίμασα έξωτερικό σκληρό δίσκο και τροφοδοτείται κανονικά με ρεύμα από το κινητό. (χωρίς εξωτερικό καλώδιο ρεύματος)

Το πρόβλημα είναι οτι δεν αναγνωρίζει format NTFS, αλλά ζητάει να φορμάρει τον δίσκο. Τον φορμάρει κανονικά exFAT και μετά μπορείς να κανεις copy/paste κανονικά.

Η διαφορά σε P20 pro είναι οτι αναγνωρίζει NTFS format, οπότε σε υπάρχοντα εξωτερικό δίσκο δουλεύεις άμεσα, χωρίς να χρειάζεται format και απώλεια δεδομένων που ήδη έχεις αποθηευμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ομάδα ερώτηση σχετικά με την κάμερα / ενώ σε πρωινές ή βραδυνές λήψεις με καλό φωτισμό όλα είναι άψογα σε λήψη φωτογραφιών ή βίντεο ( κυρίως βίντεο) με φωτισμό μείον ( βλέπε μπουζούκια) είτε τα πάει καλά είτε τελείως σκ@τ@.

Ενώ και σε live βίντεο ( fb / insta) πάλι μια από τα ίδια και αν έχω κάνει ζουμ εκεί να δεις πανηγύρι.

Παίζει να κάνω κάτι λάθος ή να χρειάζεται να ρυθμίσω κάτι διαφορετικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον x-plore file manager

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τον δοκίμασα, αλλά και πάλι δεν καταφερα να κανω read/write σε NTFS format HDD. Με ES file explorer βλέπει NTFS, κάνει read τον σκληρό και write στο κινητό, αλλά όχι το αντίστροφο.

 

Αν το έχεις δοκιμάσει και πέτυχε, μας δίνεις τα φώτα σου για να το έχουμε υπ όψιν.

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκίμασα, αλλά και πάλι δεν καταφερα να κανω read/write σε NTFS format HDD. Με ES file explorer βλέπει NTFS, κάνει read τον σκληρό και write στο κινητό, αλλά όχι το αντίστροφο.

 

Αν το έχεις δοκιμάσει και πέτυχε, μας δίνεις τα φώτα σου για να το έχουμε υπ όψιν.

Με es file explorer έκανα κανονικά read write σε δίσκο ntfs..

Για ξαναδοκίμασε !!

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται απ την εικόνα, στην λειτουργία read απ το κινητό και write στον NTFS HDD μου δίνει unsupported operation.

Την αντιστροφη λειτουργία την κάνει κανονικά.

Καμμιά ιδέα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εικονα δεν ανέβασα, καθότι μάλλον ηταν μεγάλη, αλλά δεν πειράζει, συνεενοηθήκαμε για το λάθος μήνυμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τόσο εξαιρετικό σε όλους τους τομείς, που ακόμα αρνούμαι να πιστέψω αυτό που μου συνέβη.

Πήρα ένα αυτοκίνητο με Android Auto και δυστυχώς η εφαρμογή κολλάει απίστευτα στην οθόνη του αυτοκινήτου, στην οθόνη του κινητού είναι μια χαρά.

Φταίει σίγουρα η υλοποίηση του Android Auto ή η συμβατότητά του με τα νέα μοντέλα της Samsung (ναι, συμβαίνει και στα S9, S9+)

Δοκίμασα να συνδέσω ένα Pixel 3XL κι ένα Mate 20 Pro και παίζουν άψογα, γεγονός που επιβεβαιώνει ότι δεν φταίει το αυτοκίνητο.

 

Διάβασα αρκετά και υπάρχουν πάρα πολλοί κάτοχοι που διαμαρτύρονται για το ίδιο, αλλά τόσο η Samsung όσο και η Google δεν έχουν κάνει κάτι να το λύσουν.

Κάποιοι εγραφαν να κατεβάσουμε την ανάλυση του κινητού σε HD+ (!!!), το έκανα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Το τελευταίο που διάβασα είναι ότι με το update σε Pie το πρόβλημα λύνεται.

 

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα, ή θα μπορούσε κάποιος με Pie να το συνδέσει σε αυτοκίνητο με Android Auto και να μας πει αν δουλεύει ομαλά;

 

Android pie και android auto παίζουν άψογα.

Δυστυχώς δεν έχω reference με την 8αρα, αλλά με την 9 παίζει άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους έχοντες βάλει pie

Υπάρχει ακόμα διαφορετικό slide για ένταση ήχου σε τηλεφωνήματα και ειδοποιήσεις ή είναι.ένα και για τα 2

Επειδή αυτή τη στιγμή έχω το xz3 που είναι μαμά pie και έχει 1 871c31ecbee2b25f2e9eccf20cf4a339.jpg

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

ace3a72ce147ec0d775177937beb3c01.jpg

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετική επιλογή.6572562f8f42c260292574a884b2b594.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετική επιλογή.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θετικό που το διατήρησε διότι ενώ με AOSP rom Oreo ενώ είχε διαχωρισμό με Pie AOSP αντίστοιχα ακολούθησαν την βλακωδης επιλογή της Google κακιστα.

 

Την ίδια βλακεια ακολουθούν και άλλοι OEM όπως Sony,Oneplus κ.α δυστυχώς.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Android pie και android auto παίζουν άψογα.

Δυστυχώς δεν έχω reference με την 8αρα, αλλά με την 9 παίζει άψογα...

 

Αυτό είναι πολύ καλό νέο.

Επειδή μεγάλωσα πολύ για να ασχολούμαι με σκαλίσματα, θα κάνω ένα μήνα υπομονή μέχρι το official launch της Pie.

Προς το παρόν έχω βρεί προσωρινή λύση με παλιότερη έκδοση του Auto, στην οποία τουλάχιστον οι χάρτες δεν κολλάνε.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται απ την εικόνα, στην λειτουργία read απ το κινητό και write στον NTFS HDD μου δίνει unsupported operation.

Την αντιστροφη λειτουργία την κάνει κανονικά.

Καμμιά ιδέα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εικονα δεν ανέβασα, καθότι μάλλον ηταν μεγάλη, αλλά δεν πειράζει, συνεενοηθήκαμε για το λάθος μήνυμα :lol:

 

Microsoft exFAT/NTFS for USB by Paragon Software

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...