Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος.
λογικά από λογισμικό δεν θα δώσουν τίποτε άλλο!!!
έχετε διαβάσει κάτι σχετικό?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αγόρασα την συσκευή τον Δεκέμβριο του 2018. Από τότε κάνω extreme χρήση με εκατοντάδες απαιτητικές εφαρμογές, ασταμάτητη επαγγελματική χρήση, άπειρα αρχεία. αρκετές πτώσεις και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την απόκριση της συσκευής.

Δεν έκανα ποτέ επαναφορά λογισμικού ούτε αναβάθμιση:

  • Για την μη επαναφορά ο λόγος είναι πως έχω τόσες εφαρμογές και τόσο υλικό που βαριέμαι να το ξαναστήνω και μιας και λειτουργεί ικανοποιητικά, δεν μπήκα ποτέ στην διαδικασία να το καθαρίσω.
  • Για την μη αναβάθμιση ο λόγος είναι πως δεν θέλω να αφήσω το android 8 για την ηχογράφιση κλήσεων. Οκ μπορεί να σας φαίνεται γελοιο, αλλά αμφιβάλω αν υπάρχει κάποια τόσο φοβερή προσθήκη που να αξίζει και να αλλάζει τόσο τα δεδομένα που να με κάνει να θυσιάσω το call recording το οποίο μου είναι εξαιρετικά χρήσιμο και σε επαγγελματικό επίπεδο.

Θα με ενδιάφεραν τα σχόλιά σας για τα παραπάνω σημεία.

Επειδή 4 χρόνια μετά, το λογισμικό δείχνει κάποια σημάδια κόπωσης λέω να το χτυπήσω μια επαναφορά και να αφιερώσω 2-3 μέρες κόπου για να το κάνω ξανα όπως τώρα.

Ένα ακόμη θέμα είναι η προστασία οθόνης του, που 4 χρόνια μετά, έχει κι αυτή φθαρεί εξαιρετικά. Παραθέτω εδώ την ερώτησή που έκανα σε άλλο subforum σχετικά με την προστασία οθόνης, σε περίπτωση που έχετε κάποιο σχόλιο για τις ερωτήσεις μου:

17 minutes ago, stelios_85_07 said:

'Οπως καταλαβαίνετε, το τζαμάκι μετά από 4 χρόνια είναι πλέον σε πολύ κακή κατάσταση οπότε λέω να το αλλάξω. 

Δύο ερωτήσεις:

  1. Πέρα από το dome έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο εξίσου καλό αλλά όχι τόσο ακριβό;
  2. Ξέρετε αν το techface λειτουργεί ακόμα και αν κάνει τοποθετήσεις tempered glass;
Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Λες και διαβάζω τον εαυτό μου.
καλά έκανες αν σε έχει βολέψει.
Μην κάνεις αυτό που λες. Άστο όπως είναι. Δεν θα δεις διαφορά,


Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 14/11/2022 at 3:25 ΜΜ, stelios_85_07 said:

 

  • Για την μη αναβάθμιση ο λόγος είναι πως δεν θέλω να αφήσω το android 8 για την ηχογράφιση κλήσεων. Οκ μπορεί να σας φαίνεται γελοιο, αλλά αμφιβάλω αν υπάρχει κάποια τόσο φοβερή προσθήκη που να αξίζει και να αλλάζει τόσο τα δεδομένα που να με κάνει να θυσιάσω το call recording το οποίο μου είναι εξαιρετικά χρήσιμο και σε επαγγελματικό επίπεδο.

Στο Note 9 με Android 10, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ηχογράφηση κλήσης. Χρησιμοποιώ το CubeACR στην απλή (μη πληρωμένη) έκδοση και καλύπτει μια χαρά τις ανάγκες μου. Η ηχογράφηση κλήσεων δουλεύει άψογα.

Εδώ και κάποιες μέρες άλλαξα κινητό και πήγα σε Android 13, οπού εκεί υπάρχει πρόβλημα. Και πάλι ο συνομιλητής ακούγεται αλλά χαμηλά.

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 26/8/2018 at 12:57 ΜΜ, perdikos2000 said:

Since I handed in the n8 before I got the 9 I had backed it up on the computer. Then I did a restore and everything was fine except for the notes that didn't go through even one. Does anyone know if a special procedure is needed for the notes? g

Φαίνεται ότι αντιμετωπίσατε πρόβλημα με τη μεταφορά σημειώσεων κατά την αναβάθμιση της συσκευής σας. Πρώτα, ελέγξτε εάν οι σημειώσεις σας έχουν δημιουργηθεί αντίγραφα ασφαλείας στο iCloud πριν τις επαναφέρετε. Εάν όχι, εξετάστε το ενδεχόμενο επαναφοράς από ένα αντίγραφο ασφαλείας iCloud, εάν είναι δυνατόν. Εάν δημιουργήθηκαν αντίγραφα ασφαλείας των σημειώσεων στον υπολογιστή σας, βεβαιωθείτε ότι έχετε επιλέξει την επιλογή "Σημειώσεις" κατά τη διαδικασία επαναφοράς. Εάν το πρόβλημα παραμένει, απευθυνθείτε στην Υποστήριξη της Apple για συγκεκριμένες οδηγίες σχετικά με την ανάκτηση των σημειώσεων που λείπουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...