Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου ανοιξαν οι προπαραγγελειες του ας ξεκινησουμε και εμεις εδω ενα νεο θεμα ολοψυχα δικο του Note9 :)

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note 9

 

samsung-galaxy-note9-1.jpg

 

samsung-galaxy-note9-3.jpg

 

samsung-galaxy-note9-r2.jpg

 

samsung-galaxy-note9-r4.jpg

 

samsung-galaxy-note9-2.jpg

 

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2018, August

Status Coming soon. Exp. release 2018, August

Body Dimensions 161.9 x 76.4 x 8.8 mm (6.37 x 3.01 x 0.35 in)

Weight 201 g (7.09 oz)

Build Front/back glass (Gorilla Glass 5), aluminum frame

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

- Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)

- IP68 dust/water proof (up to 1.5m for 30 mins)

- Stylus (Bluetooth integration)

Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.4 inches, 103.2 cm2 (~83.4% screen-to-body ratio)

Resolution 1440 x 2960 pixels, 18.5:9 ratio (~516 ppi density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 5

- HDR10 compliant

- Always-on display

Platform OS Android 8.1 (Oreo)

Chipset Exynos 9810 Octa - EMEA

Qualcomm SDM845 Snapdragon 845 - USA/LATAM, China

CPU Octa-core (4x2.7 GHz Mongoose M3 & 4x1.8 GHz Cortex-A55) - EMEA

Octa-core (4x2.8 GHz Kryo 385 Gold & 4x1.7 GHz Kryo 385 Silver) - USA/LATAM, China

GPU Mali-G72 MP18 - EMEA

Adreno 630 - USA/LATAM, China

Memory Card slot microSD, up to 512 GB (uses SIM 2 slot) - dual SIM model only

Internal 512 GB, 8 GB RAM or 128 GB, 6 GB RAM

Main Camera Dual 12 MP, f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS

12 MP, f/2.4, 52mm, 1/3.6", 1µm, AF, OIS, 2x optical zoom

Features LED flash, auto-HDR, panorama

Video 2160p@60fps, 1080p@240fps, 720p@960fps, HDR, dual-video rec

Selfie camera Single 8 MP, f/1.7, 25mm, 1/3.6", 1.22µm, AF

Features Dual video call, Auto-HDR

Video 1440p@30fps

Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack Yes

- 32-bit/384kHz audio

- Active noise cancellation with dedicated mic

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC Yes

Radio No

USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector

Features Sensors Iris scanner, fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, heart rate, SpO2

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

- Samsung DeX (desktop experience support)

- Fast battery charging (Quick Charge 2.0)

- Qi/PMA wireless charging (market dependent)

- ANT+ support

- Bixby natural language commands and dictation

- MP4/DivX/XviD/H.265 player

- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player

- Photo/video editor

- Document editor

Battery Non-removable Li-Ion 4000 mAh battery

Misc Colors Metallic copper, Lavender purple, Ocean blue, Midnight black

Price About 1000 EUR

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο που μπήκα είναι duos..... στην τιμή αυτή θα έπρεπε να είχε τα 8gb κανονικά . Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

39082176_1259921630816025_3410606342610616320_n.jpg?_nc_cat=0&oh=d1c63b39b611f645b75adb110ff51d66&oe=5C0970A8

 

39038985_265746954244203_770907352156078080_n.jpg?_nc_cat=0&oh=9614a2fa4cbbea7fcfbdecabb39ee6fc&oe=5BFA3DC3

 

39015398_1679314692167880_3262097351451344896_n.jpg?_nc_cat=0&oh=0236d072befded2c94c4cc7e49646a59&oe=5C06951B

 

Όποιος θέλει να πάει να τα δει, τότε στα Media Markt Συγγρού που πέρασα σήμερα.

 

Προσωπικά ενθουσιάστηκα με το Note 9 γιατί έχοντας το S9 plus, βρήκα ένα τηλέφωνο που διορθώνει τις όποιες αδυναμίες (δεν έχει χτυπητές) έχει το S9 plus αφενός και αφετέρου το ΠΕΝΑΚΙ. Έχω να το βιώσω από το υπέροχο Note 3.

Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι σε καλύτερη θέση από το Note 8 μεν, σε ελαφρώς χειρότερη από το δικό μου δε γιατί είναι πιο ψηλά. Επίσης, είναι χωστό, απλά δεν φαίνεται από τις φτογραφίες.

 

Από περιέργεια ρώτησα για το πρόγραμμα ανταλλαγής. 400 παίρνει (μέσω fonebank) το δικό μου S9 plus coral blue και άλλα 100 επιδοτεί η Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το πενακι εβγαζα φωτο απο 4 μετρα μακρια σα το harry poter (δε ξερω αν το εχουν και αλλα νοτε εγω το ειδα πρωτη φορα και απλα τελειο) απο στοκχολμη
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο που μπήκα είναι duos..... στην τιμή αυτή θα έπρεπε να είχε τα 8gb κανονικά .

 

Σε αυτές τις τιμές καμία συσκευή δεν έπρεπε να είναι αλλά...

Απαγορευτική για μένα, Καλοδουλευτο σε όσους το πάρουν, εγώ λογικά μέχρι τον Απρίλιο θα μείνω με το Note 8....Φυσικα περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις από τους πρώτους κατόχους, και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι φωτιά αλλά με την επιστροφή του Ν8 στα 550€ και με τιμολόγιο κάπως παλεύεται... Η πιο λογική κίνηση είναι να περιμένει κάποιος. Το day one κρύβει πολλά...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι στα κλεφτά που του έριξα μια ματιά στο Ντουμπάι που βρέθηκα, δεν διαπίστωσα κάποια αξιοσημείωτη συμπεριφορά σε σχέση με το S9+.Το πενάκι για όσους είναι απαραίτητο είναι εργαλείο βέβαια όπως και η χωρητικότητα της μπαταρίας . Εδώ πουλιέται και η έκδοση με τα 512 GB και τα 8GB ram. Κατά τη γνώμη μου αν κάποιος έχει σκοπό να τα σκάσει,ας πάει σε αυτή τη έκδοση για να έχει μια πραγματικά dual SIM συσκευή χωρίς περιορισμούς σε αποθηκευτικό χώρο για να την κρατήσει δύο χρόνια και να μην ξανά ασχοληθεί με κάτι καινούριο για πολύν καιρό. Η ελληνική έκδοση με τα 128 είναι πολύ ακριβή γι'αυτό που προσφέρει...ακομα και με την μπαταρία 4000 mAh...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

:p:lol: Μεγας εισαι κυριε και θαυμαστα τα εργα σου.Το εχω παραγγειλει ειδη:D
Link to comment
Share on other sites

Σας εχω ρωτησει κατι. Παρακαλω απαντηστε μου. Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιστεύεις ότι θα βρεθεί κάποιος να στο κάνει έτσι απλά ?? Ή μπορούν να κόβουν όλοι κάθε μήνα νέο κινητό ? Δεν έχεις πάρει απάντηση και λογικό είναι. Βάλε αγγελία και ίσως εκεί βρεις κάτι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μειων φιλε μου με την παλια σου συσκευη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγω φλε μου το εκανα προπαραγγελεια και θα το παραλαβω στις 25 (Σαββατο) ή 27 (Δευτερα) του αυγουστου λογικα με redplus απο την CytaMobileVodafone.

 

Ειναι που δεν θα επαιρνες....:lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

DisplayMate: Το Galaxy Note 9 έχει την καλύτερη οθόνη που φτιάχτηκε ποτέ!

Η γνωστή ιστοσελίδα DisplayMate η οποία ασχολείται με εκτενείς προσεγγίσεις όσον αφορά την οθόνη smartphone συσκευών, δοκίμασε πρόσφατα το Galaxy Note 9 το οποίο παρουσιάστηκε επισήμως πριν από μερικές μόνο ημέρες. Σύμφωνα με την ομάδα του DisplayMate, η συσκευή διαθέτει την καλύτερη οθόνη που έχουμε δει ποτέ σε smartphone.

 

Η ιστοσελίδα ισχυρίζεται ότι η οθόνη του Galaxy Note 9 παρουσιάζει πάρα πολύ ακριβή χρώματα. Δεν παραλείπει να κάνει αναφορά και στα άλλα χαρακτηριστικά που σχετίζονται με αυτή, όπως ambient light sensors στο μπροστινό και πίσω μέρος, ένα ‘Super Dimming’ low-brightness mode, ένα Night mode, HDR10 support και πολλά άλλα features.

Λινκ---->> http://www.displaymate.com/Galaxy_Note9_ShootOut_44N9.htm

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Και εγω φλε μου το εκανα προπαραγγελεια και θα το παραλαβω στις 25 (Σαββατο) ή 27 (Δευτερα) του αυγουστου λογικα με redplus απο την CytaMobileVodafone.

 

Καλοδουλευτο ccyprus000 !!!

Τρεις ωρες με ενα φρεντο στα χερια εψηνα τον "Γνωστο" μου να μη το δωσει σε ενα φιλο γιατρο και να το παρω εγω:lol: σε μπλε για πρωτη φορα καθοτι παντα black ολες μου οι συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

39082176_1259921630816025_3410606342610616320_n.jpg?_nc_cat=0&oh=d1c63b39b611f645b75adb110ff51d66&oe=5C0970A8

 

39038985_265746954244203_770907352156078080_n.jpg?_nc_cat=0&oh=9614a2fa4cbbea7fcfbdecabb39ee6fc&oe=5BFA3DC3

 

39015398_1679314692167880_3262097351451344896_n.jpg?_nc_cat=0&oh=0236d072befded2c94c4cc7e49646a59&oe=5C06951B

 

Όποιος θέλει να πάει να τα δει, τότε στα Media Markt Συγγρού που πέρασα σήμερα.

 

Προσωπικά ενθουσιάστηκα με το Note 9 γιατί έχοντας το S9 plus, βρήκα ένα τηλέφωνο που διορθώνει τις όποιες αδυναμίες (δεν έχει χτυπητές) έχει το S9 plus αφενός και αφετέρου το ΠΕΝΑΚΙ. Έχω να το βιώσω από το υπέροχο Note 3.

Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι σε καλύτερη θέση από το Note 8 μεν, σε ελαφρώς χειρότερη από το δικό μου δε γιατί είναι πιο ψηλά. Επίσης, είναι χωστό, απλά δεν φαίνεται από τις φτογραφίες.

 

Από περιέργεια ρώτησα για το πρόγραμμα ανταλλαγής. 400 παίρνει (μέσω fonebank) το δικό μου S9 plus coral blue και άλλα 100 επιδοτεί η Samsung.

Ποιες ακριβώς είναι αδυναμίες του S9+ που διορθώνει?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Τρομερή δουλειά από τη Sammy, και φαίνεται ξεκάθαρα πόσο crappy είναι το EMUI του Ρ20.

Από την άλλη μιλάμε ίσως για το καλύτερο λειτουργικό ίσως με το optimization που έχει γίνει και πάντα σε συνάρτηση αυτά που σου προσφέρει, το Samsung Experience.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

 

Τρομερή δουλειά από τη Sammy, και φαίνεται ξεκάθαρα πόσο crappy είναι το EMUI του Ρ20.

Από την άλλη μιλάμε ίσως για το καλύτερο λειτουργικό ίσως με το optimization που έχει γίνει και πάντα σε συνάρτηση αυτά που σου προσφέρει, το Samsung Experience.

Με πρόλαβες! Να πω την αλήθεια δεν περίμενα ότι θα είναι μπροστά από το P20 Pro. Όσοι το έχουν λένε τα καλύτερα για την αυτονομία του. Η αυτονομία ήταν κάτι που με προβληματιζε γενικά στα Samsung, με τελευταίο στην κατοχή μου το S8+. Μετά και από αυτό το θέλω ακόμα πιο πολύ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες και 16 λεπτά το αηφόνι 10 ψόφησε πρώτο

4ω 28λ το s9+

4ω 31λ το 1+6

το χαβάη 4ω 46λ

5 ώρες και 21 λεπτά το νοτέλι με όλα τα κινητά του τεστ κάτω από 15 κύκλους φόρτισης

 

ΟΥΑΟΥ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Συσκευή αγορασμένη από Hongkong θα παίζει Ελλάδα; Προφανώς δεν θα έχει εγγύηση...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

DisplayMate: Το Galaxy Note 9 έχει την καλύτερη οθόνη που φτιάχτηκε ποτέ!

Η γνωστή ιστοσελίδα DisplayMate η οποία ασχολείται με εκτενείς προσεγγίσεις όσον αφορά την οθόνη smartphone συσκευών, δοκίμασε πρόσφατα το Galaxy Note 9 το οποίο παρουσιάστηκε επισήμως πριν από μερικές μόνο ημέρες. Σύμφωνα με την ομάδα του DisplayMate, η συσκευή διαθέτει την καλύτερη οθόνη που έχουμε δει ποτέ σε smartphone.

 

Η ιστοσελίδα ισχυρίζεται ότι η οθόνη του Galaxy Note 9 παρουσιάζει πάρα πολύ ακριβή χρώματα. Δεν παραλείπει να κάνει αναφορά και στα άλλα χαρακτηριστικά που σχετίζονται με αυτή, όπως ambient light sensors στο μπροστινό και πίσω μέρος, ένα ‘Super Dimming’ low-brightness mode, ένα Night mode, HDR10 support και πολλά άλλα features.

Λινκ---->> http://www.displaymate.com/Galaxy_Note9_ShootOut_44N9.htm

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλοδουλευτο ccyprus000 !!!

Τρεις ωρες με ενα φρεντο στα χερια εψηνα τον "Γνωστο" μου να μη το δωσει σε ενα φιλο γιατρο και να το παρω εγω:lol: σε μπλε για πρωτη φορα καθοτι παντα black ολες μου οι συσκευες.

 

Εγω εχω το Note 8 σε χρυσο και το s9 σε μπλε ετσι ειπα ας παρω το Note 9 σε Black.

Αληθεια ποτε θα τα φερνουν στα κατασττηματα γνωριζουμε ; Στην Cyta μου ειπαν στις 25/8/2018 αλλα το βλεπω λιγο χλωμο επειδη ειναι σαββατο και θα ναι μιση μερα αρα απο Δευτερας 27/8/2018 θα αρχισουμε να τα παραλαμβανουμε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Συσκευή αγορασμένη από Hongkong θα παίζει Ελλάδα; Προφανώς δεν θα έχει εγγύηση...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Φίλος μου ναυτικός έχει πάρει από Ντουμπάι το S8+, δικαρτο με Snapdragon επεξεργαστή, και όταν τον ρώτησα για εγγύηση, μου είπε ότι κατά την αγορά έκανε international εγγύηση και έχει κανονικά εγγύηση και στην ΕΕ...Ελλαδα μια χαρά δουλεύει με σήμα, και έχει και Ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου ναυτικός έχει πάρει από Ντουμπάι το S8+, δικαρτο με Snapdragon επεξεργαστή, και όταν τον ρώτησα για εγγύηση, μου είπε ότι κατά την αγορά έκανε international εγγύηση και έχει κανονικά εγγύηση και στην ΕΕ...Ελλαδα μια χαρά δουλεύει με σήμα, και έχει και Ελληνικά...

 

Ούτε μια στο εκατομμύριο αυτό που σου είπε για την εγγύηση. Για επιβεβαίωση των όσων σου λέω πάρει την Samsung. Αγορά συσκευών που προορίζονται για τρίτη χώρα όπως dubai όχι μόνο δεν καλύπτονται από την αντιπροσωπεία αλλά ακόμα και να θέλεις να την φτιάξεις με πληρωμή από την τσεπη σου δεν την αναλαμβάνουν καν

 

Αναφορικά με τα ελληνικά ναι αυτά που έγραψες ισχύουν εκτός από το voLTE και το WIFI CALLS αν δεν περαστεί το σωστό firmware

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια στο εκατομμύριο αυτό που σου είπε για την εγγύηση. Για επιβεβαίωση των όσων σου λέω πάρει την Samsung. Αγορά συσκευών που προορίζονται για τρίτη χώρα όπως dubai όχι μόνο δεν καλύπτονται από την αντιπροσωπεία αλλά ακόμα και να θέλεις να την φτιάξεις με πληρωμή από την τσεπη σου δεν την αναλαμβάνουν καν

 

Αναφορικά με τα ελληνικά ναι αυτά που έγραψες ισχύουν εκτός από το voLTE και το WIFI CALLS αν δεν περαστεί το σωστό firmware

 

Δεν αντιλέγω στα γραφόμενα σου, απλά αυτή την απάντηση μου έδωσε όταν τον ρώτησα τι παίζει με εγγύηση, μιας και γνωρίζω ότι από Ασία συσκευές δεν έχουν εγγύηση στην ΕΕ... Αυτό με την international εγγύηση, δεν το είχα ξανακούσει, και δεν είχα λόγο να τον αμφισβητήσω, μιας και ο φίλος μου αυτός είναι σοβαρός άνθρωπος, και βασιστηκα στα λεγόμενα του...

 

Μάλιστα η ερώτηση μου ήταν, τι γντ αν πάθει η συσκευή και χρειαστεί service, θα την στείλεις έξω, από εκεί που την πήρες;;; Και η απάντηση του, κατά την αγορά πλήρωσα κάλυψη international εγγύησης και με καλύπτει πάντου...

Ίσως είναι όπως τα λες, απλά με πονηψε η international εγγύηση που μου είπε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει international εγγύηση καλώς ή κακώς.

Ισχύει 101% αυτό που λέει ο Γιώργος (gkp).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με τα iPhone κάθε χρόνο άλλαζα συσκευή.

Τώρα πήρα το Note 8 να δω αν μου αρεσει για να κάνω την μετάβαση στο καινούριο.

Τελικά μου άρεσε, όμως μετά την παρουσίαση δεν βρίσκω κάποιο σοβαρό λόγο για το 9, ίσως εκτός από την μπαταρία που όμως και από το 8 είμαι ευχαριστημένος [με την δική μου χρήση, σχεδόν ίδιους χρόνους με το Χ]

Ποιος θα με ''ψήσει'' για το 9!; :p

 

Εγω παντως οχι.

Κατσε εκει που εισαι. Το note 8 ειναι εξαιρετικο και δοκιμασμενο. Εγω θα μεινω για καιρο ακομα, αφπυ καμια απο τις αναβαθμισεις δεν μου κινει το ενδιαφερον να αλλαξω τη συσκευη μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...