Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 σελίδες από τις 7 ανήκαν σε αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470118

Παρακαλώ πολύ όλους να ποστάρετε στα σωστά θέματα, γιατί μετά επικρατεί χάος :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οχι.

Κατσε εκει που εισαι. Το note 8 ειναι εξαιρετικο και δοκιμασμενο. Εγω θα μεινω για καιρο ακομα, αφπυ καμια απο τις αναβαθμισεις δεν μου κινει το ενδιαφερον να αλλαξω τη συσκευη μου.

Καλα ποτε πια day one πελατες, ειδικα με τις τετραψηφιες τιμες των συσκευων.

Αλλα προς τα χριστουγεννα μας βλεπω τους περισσοτερους να ξαναβγαζουμε τα τριγωνα για να μαζεψουμε το ποσο.

Μετα το νοτε4, η σαμσουνγκ φαινεται να δινει ενα νοτε αρκετα future proof.

Link to comment
Share on other sites

5 σελίδες από τις 7 ανήκαν σε αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470118

Παρακαλώ πολύ όλους να ποστάρετε στα σωστά θέματα, γιατί μετά επικρατεί χάος :)

Καλημερα rabbit να σαι καλα για την μεταφορα των αρθων στο σωστο θεμα εδω μιλαμε μονο για την συσκευη οχι για την διαθεσιμοτητα της κλπ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για σας μου ήρθε σήμερα το πρωί το Note9. Θα γράψω μερικά πράγματα για όσους έχετε απορίες αλλα και για όσους προέρχεστε από Note8.

Οθόνη παρα πολύ ωραία. Δεν περίμενα κάτι άλλο από samsung που είναι η ειδικοτητατις. Tώρα αν κάποιος έχει Note8 μικρή η διαφορα. Αυτό τώρα που λένε απόλυτη οθόνη και τέτοια. Αν έρχεσαι από παλιό κινητό, ναι ok είναι απόλυτη οθόνη δεκτό. Αν έρχεσαι από Note8 το 90% ειναι ιδια. Σε ταχύτητα είναι πολύ γρήγορο. Δεν υπάρχουν lags. Ούτε και με Note8 όσοι έχετε θα είχατε θέματα με lags λογικά. Ποσο μάλλον με το Note9 τώρα. Σε θέμα βάρους και πάχους μικρή η διαφορα με το Note8. Ισα ισα εμενα μου αρέσει καλύτερα στο κράτημα το Note9 γιατί είναι πιο στιβαρό απο το Note8. Τεράστιος αποθηκευτικός χωρος. Και με καμια SD 128GB άμα βάλετε ακόμα πιο τεράστιος. Δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα. Και πάμε και για κάμερα. Kάτι που με χάλασε πολύ είναι πως η κάμερα έχει κάποια extra πράγματα. Που στο Note8 για κάποιο λόγο δεν τα έχει. Aλλα ούτε τους βλέπω να τα προσθέσουν με καπιο update. Eγώ που το είχα root τα είχα γιατί μας τα είχε η βάλει ο dev. Αλλα ο κόσμος χωρίς root δεν τα είχε. Και τώρα ξαφνικά τα βλέπω στο Note9 ενσωματωμένα. H πίσω κάμερα πολύ καλή. Bλέπεις πολύ καλύτερη διαφορα σε λεπτομέρειες από το Note8 ειδικά σε βραδινές. Eχει κάνει πολύ καλή δουλειά στις βραδινές. Συνήθως η samsung δίνη με το σταγονόμετρο boost στην camera. Μάλλον πάει να δικαιολόγηση το ότι ουσιαστικά δεν έχει μεγάλες διαφορες το Note8 από Νote9 εκτος τις μπαταρίας. Και θα σκέφτηκε να δόση λίγο καλύτερο extra boost σε κάμερα από ότι το συνηθισμένο που δινει. Η μπροστινή εξίσου πολύ καλή. Aλλα δεν βλέπεις τόσο διαφορα όσο βλέπεις στην πίσω. Σαν να μην την αναβάθμισαν ιδιαιτερα. Αλλα φαίνεται πολύ ωραία δεν θα έχετε πρόβλημα. Τα ηχεια πλέον είναι stereo και είναι πολύ καλύτερα του Note8 που όλοι φώναζαν. Το πενάκι είναι πιο λειτουργικό και έχει κάποιες extra βολικές λειτουργικές που μου άρεσαν. Και τέλος η μπαταρία. Δεν ξέρω πως τα πηγαίνει. θέλει χρόνο... Προς το παρόν είναι ατέλειωτη. Σίγουρα παρα πολύ καλύτερη του Note8. Και σίγουρα θα είναι πολύ καλή άμα δέσει με το λειτουργικό και δεν κάνει καμια πατάτα η samsung και το χαλάσει. Θα το δοκιμάσω σύντομα με 4G και τέρμα φωτεινότητα σε θάλασσα που θα έχει πολύ ήλιο και ζεστη και θα δω τι κάνει. Και πιστεύω θα είναι καλύτερο από όλα τα κινητά που έχουν 4000mah. Και κάτι που ξέχασα. Ποτε εγώ προσωπικά δεν ήθελα τον sensora στον κέντρο. Οταν πιανω το κινητό το δάχτυλο πάει αυτόματα στην πάνω δεξιά γωνια εκεί που είχε τον sensora το Νοτε8 και με βόλευε παρα πολύ. Tώρα θέλει προσπάθεια και δεν μου αρέσει αλλα τέλος πάντων. H bixby εξίσου άχρηστη και battery drain οπως ήταν. Ελπίζω να μπαίνει το sabs για τα spams γιατί είναι πολλά... και να σβήσουμε την σαβούρα apps που έχει προεγκατεστημένα χωρίς root με adb....

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Τί extra έχει η κάμερα πχ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

4k 60fps και Super Slow Motion και κάτι αλλα πραγματάκια στα settings. Αυτά τα είχαν κάνει port πιθανό από κάποια αλλα κινητά και τα βάλαν στο Νote8. Το sabs να λειτουργεί και και το adb και δεν με νοιάζουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Ήρθε το samsung note9 στην ΜΤΝ και το είδα από κοντά για πρώτη φορά είναι τρελά επίσης πήγα και στην Cyta όπου πλήρωσα τον λογαριασμό μου και μ είπαν ότι θα το παραλάβω 24 ή 25 αλλά για να μαι σίγουρος θα πάω από το πρωί έξω στην συτα να αναμένω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

4k 60fps και Super Slow Motion και κάτι αλλα πραγματάκια στα settings. Αυτά τα είχαν κάνει port πιθανό από κάποια αλλα κινητά και τα βάλαν στο Νote8. Το sabs να λειτουργεί και και το adb και δεν με νοιάζουν αυτά.

 

Αν θες πες μας τι διαφορές είδες, μιας και αναφέρεις μόνο ότι είδες διαφορές, είτε ως προσθήκες είτε ως βελτίωση αλλά δεν μας λες ποιες είναι αυτές εκτός από αυτά που είπες τώρα παραπάνω..

Όσο για το αν έγιναν πορτ στο note 8, αυτό δε σημαίνει ότι δουλεύουν και σωστά.. Ειδικά το slow motion στα 960fps θέλει συγκεκριμένο sensor με μνήμη πάνω του που το note 8 δεν είχε. Επειδή κάποτε είχα λιώσει και εγώ στα root και στα port.. Έχω καταλάβει καλά ότι άλλο είναι να σου ψεύτο δίνουν μια δυνατότητα για να λες ότι την έχεις και αλλο να δουλεύει σωστά και ποιοτικά..

 

Θεωρώ ότι ειδικά το super slow motion αν κάνεις 2 βίντεο, ένα note 8 και ένα με Note 9 θα δεις τρομερή διαφορά..

Για τι 4κ60fps επίσης αν πας να κάνεις επεξεργασία στο βίντεο θα δεις διαφορά καθώς σκέτο 4κ θέλεις ανάλογη τηλεόραση να το δεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φάουλ αυτό με τα κουμπιά που βγαίνουν τόσο εύκολα. Όσον αφορά τη στεγανοποιηση σίγουρα μελλοντικά θα υπάρξει πρόβλημα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πες μας τι διαφορές είδες, μιας και αναφέρεις μόνο ότι είδες διαφορές, είτε ως προσθήκες είτε ως βελτίωση αλλά δεν μας λες ποιες είναι αυτές εκτός από αυτά που είπες τώρα παραπάνω..

Όσο για το αν έγιναν πορτ στο note 8, αυτό δε σημαίνει ότι δουλεύουν και σωστά.. Ειδικά το slow motion στα 960fps θέλει συγκεκριμένο sensor με μνήμη πάνω του που το note 8 δεν είχε. Επειδή κάποτε είχα λιώσει και εγώ στα root και στα port.. Έχω καταλάβει καλά ότι άλλο είναι να σου ψεύτο δίνουν μια δυνατότητα για να λες ότι την έχεις και αλλο να δουλεύει σωστά και ποιοτικά..

 

Θεωρώ ότι ειδικά το super slow motion αν κάνεις 2 βίντεο, ένα note 8 και ένα με Note 9 θα δεις τρομερή διαφορά..

Για τι 4κ60fps επίσης αν πας να κάνεις επεξεργασία στο βίντεο θα δεις διαφορά καθώς σκέτο 4κ θέλεις ανάλογη τηλεόραση να το δεις

 

Ναι αυτά που λες είναι σωστά. Το slow το note9 είναι ακόμα πιο slow από το note8 που έγινε port. Aυτό με το 4κ60fps δεν το ξέρω αλλα σίγουρα έτσι θα είναι όπως λες. Aμα το κινητό δεν έχει full support τα ports μιση δουλειά κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φάουλ αυτό με τα κουμπιά που βγαίνουν τόσο εύκολα. Όσον αφορά τη στεγανοποιηση σίγουρα μελλοντικά θα υπάρξει πρόβλημα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως, είναι ένα θέμα που πρέπει να το κοιτάξει η Samsung... Φυσικά για να βγούνε πρέπει να ασκηθεί μεγάλη πίεση, αλλά σε μια συσκευή τέτοιου κόστους δεν έπρεπε ούτε σαν υποψία αυτό να γινότανε...

Link to comment
Share on other sites

Μπορέσατε και το είδατε μέχρι τέλους; Υπάρχει ποτέ περίπτωση να μεταχειριστεί κάποιος έτσι τη συσκευή του. Θεωρώ πως ήταν ακραίο το παράδειγμα και δεν φεύγουν έτσι εύκολα τα κουμπιά κατά τη συνήθη χρήση.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φάουλ αυτό με τα κουμπιά που βγαίνουν τόσο εύκολα. Όσον αφορά τη στεγανοποιηση σίγουρα μελλοντικά θα υπάρξει πρόβλημα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικά από όσα βίντεο έχω δει θεωρώ ότι αυτά είναι τεράστια πατάτα ( μην πω κάτι άλλο)

Υπάρχει νοήμων άνθρωπος που θα υπέβαλε ένα κινητό τηλέφωνο σε τέτοιες διαδικασίες; Αν ναι καλύτερα να τους δίνουμε από την αρχή κανένα caterpillar γιατί αυτοί μπορούν να τα ισοπεδώσουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το samsung note9 στην ΜΤΝ και το είδα από κοντά για πρώτη φορά είναι τρελά επίσης πήγα και στην Cyta όπου πλήρωσα τον λογαριασμό μου και μ είπαν ότι θα το παραλάβω 24 ή 25 αλλά για να μαι σίγουρος θα πάω από το πρωί έξω στην συτα να αναμένω.

 

 

:lol::lol::lol: Καθε χρονο τα ιδια αναστεναζει η κυπρος ...Ερχεται μην ανησυχεις .Περιμενεις απ εξω ε? Α ρε θεουλη αθεραπευτος Νοτακιας.

39883701_954810021357810_4302808785296031744_o.jpg?_nc_cat=0&efg=eyJpIjoidCJ9&oh=5f00751515d807a5f4e8e51d7f634e58&oe=5BF3FA71

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Καθε χρονο τα ιδια αναστεναζει η κυπρος ...Ερχεται μην ανησυχεις .Περιμενεις απ εξω ε? Α ρε θεουλη αθεραπευτος Νοτακιας.

39883701_954810021357810_4302808785296031744_o.jpg?_nc_cat=0&efg=eyJpIjoidCJ9&oh=5f00751515d807a5f4e8e51d7f634e58&oe=5BF3FA71

 

Ε οχι και απ εξω ρε συ ειπαμεν οτι την Παρασκευη το πρωι θα παω εξω απο το καταστημα και θα αναμενω και το σαββατο το πρωι παλι γιατι θελω να μαι απ τους πρωτους που θα το παρει στα χερια του αλλα δοξα τον θεον εχω και σπιτι και μενω δεν ειμαι στον δρομο για το νοτ'αρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαχαχα σαν να βλέπω την λήδρας στην λευκωσία με σκηνές ειναι.

Εχεις ερθη στην ληδρας στην Λευκωσια μας φιλε ; Ειναι ετσι στην πραγματικοτητα:

 

http://www.must.com.cy/assets/modules/kat/articles/201704/42253/images/det_tax.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά από όσα βίντεο έχω δει θεωρώ ότι αυτά είναι τεράστια πατάτα ( μην πω κάτι άλλο)

Υπάρχει νοήμων άνθρωπος που θα υπέβαλε ένα κινητό τηλέφωνο σε τέτοιες διαδικασίες; Αν ναι καλύτερα να τους δίνουμε από την αρχή κανένα caterpillar γιατί αυτοί μπορούν να τα ισοπεδώσουν όλα.

[OFF TOPIC]Εγω δεν μπορω να φανταστω οτι υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι που να βασανιζουν τοσο φρικτα τα κινητα τους αλλα αυτος ειναι youtube μεγα και τρανος δεν ποναει την ψυχη του που το βασανιζει ετσι επειδη αυριο θα το χει καινουργιο και παλι με τα φραγκα που περνει απο τις διαφημησεις του youtube κλπ.[/OFF TOPIC]

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και απ εξω ρε συ ειπαμεν οτι την Παρασκευη το πρωι θα παω εξω απο το καταστημα και θα αναμενω και το σαββατο το πρωι παλι γιατι θελω να μαι απ τους πρωτους που θα το παρει στα χερια του αλλα δοξα τον θεον εχω και σπιτι και μενω δεν ειμαι στον δρομο για το νοτ'αρη.

 

Εκανα κουταμαρα ...δεν το σκεφτηκα να το παραγειλω απο κει να ερθω ενα 3μερο διακοπες και να ειμαστε με τα αντισκηνα.Του χρονου στο διαστημικο Note 10-x θα το κανονισουμε και θα περασουμε καλα.:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λήδρας στο Ίντερνετ καφέ, μετά καφέ ωδείο το χειμώνα και το καλοκαίρι καλά καθούμενα ως φαντάρος. Με το καλό να χαρείς την συσκευή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φάουλ αυτό με τα κουμπιά που βγαίνουν τόσο εύκολα. Όσον αφορά τη στεγανοποιηση σίγουρα μελλοντικά θα υπάρξει πρόβλημα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά ο Jerry είναι υπερβολικός. Να σου πειράξει συνάδελφος λέει τα κουμπιά κ να καταστήσει το Note αχρησιμοποίητο..

 

Αυτό θα κάτσει να κάνει ο συνάδελφος..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και απ εξω ρε συ ειπαμεν οτι την Παρασκευη το πρωι θα παω εξω απο το καταστημα και θα αναμενω και το σαββατο το πρωι παλι γιατι θελω να μαι απ τους πρωτους που θα το παρει στα χερια του αλλα δοξα τον θεον εχω και σπιτι και μενω δεν ειμαι στον δρομο για το νοτ'αρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις ερθη στην ληδρας στην Λευκωσια μας φιλε ; Ειναι ετσι στην πραγματικοτητα:

 

http://www.must.com.cy/assets/modules/kat/articles/201704/42253/images/det_tax.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[OFF TOPIC]Εγω δεν μπορω να φανταστω οτι υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι που να βασανιζουν τοσο φρικτα τα κινητα τους αλλα αυτος ειναι youtube μεγα και τρανος δεν ποναει την ψυχη του που το βασανιζει ετσι επειδη αυριο θα το χει καινουργιο και παλι με τα φραγκα που περνει απο τις διαφημησεις του youtube κλπ.[/OFF TOPIC]

 

Ναι έχω σπίτι στην λευκωσία στην λήδρας εκεί που είναι ο πλάτανος με τις τράπεζες σχεδόν. Δεν απέχει πολύ αν εξαιρέσουμε το πλακάκι. Ερχομαι τα καλοκαιρια <3 κύπρος

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά από όσα βίντεο έχω δει θεωρώ ότι αυτά είναι τεράστια πατάτα ( μην πω κάτι άλλο)

Υπάρχει νοήμων άνθρωπος που θα υπέβαλε ένα κινητό τηλέφωνο σε τέτοιες διαδικασίες; Αν ναι καλύτερα να τους δίνουμε από την αρχή κανένα caterpillar γιατί αυτοί μπορούν να τα ισοπεδώσουν όλα.

 

Μιλάμε για μεγάλους καραγκιόζηδες!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα στο public to n9 lavender χρωμα.πανεμορφο,ηχειο που εβαλα τα σπαει ο ηχος.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει για άμεση αγορά ;

 

Δεν γνωριζω εαν εχει αποθεμα εκτος απο προπαραγγελιες.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...