Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχεις δίκιο έτσι κάνει η samsung δεν ξέρεις τι να περιμένεις. Γενικά από samsung και apple δεν περιμένω και πολλά εγω. Σέβομαι πως είναι τρομερές εταιρίες και έχουν κάνει τα κινητά απίστευτα ωραία και θα συνεχίζουν να το κάνουν. Για να σου δόση ομως κάτι extra πρέπει να πας στην πιο καινούργια τις ναυαρχίδα για να το απόκτησης. Και ας μπορεί με ένα μικρό update να σου δόση μια extra ωθηση στο κινητό που το χρυσοπλήρωσες κιόλας. Ισα ισα μην σου πω θα προτιμήσουν να στο χαλάσουν κιόλας με καποιο update...
Δεν πειράζει, αν και γενικά samsungakias, υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές...αν συνεχίσει αυτή την τακτική, αυτή θα βγει χαμένη στο τέλος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχετε κάνα άμεσο συγκριτικό ανάμεσα σε S9 plus και note 9 να δούμε και εμείς αυτό το boost? Μου κάνει εντύπωση με τόσο ίδιο hardware να έχει τόση διαφορά

 

Δεν έχω s9 έχει ο κολλητός μου. Θα έχει στο youtube να ψάξεις για νύχτα εκεί έχει διαφορα. Κανένα note δεν έχει ίδια κάμερα με τις σειρές S. Για παράδειγμα το s8 δεν έχει ίδια κάμερα με το Note8. Tο s9 δεν έχει ίδια με το Νote9. Αυτό έλειπε να την άφηναν και ίδια κιόλας. Ο κόσμος πάντα ζητάει καλύτερη κάμερα. Το λογισμικό τους έχει διαφορα στην κάμερα. Και μιας που η samsung πλασάρει τα note σαν το καμάρι τις. Θελημένα και μη πάντα τους γραφή καλύτερα το λειτουργικό. Για να έχουν καλύτερη κάμερα. Aλλα hardware ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά την κάμερα του ΝΟΤΕ9,αναμένετε (λογικά) ως αυριο.Ως κατοχος S9+ θα κάνουμε ενα συγκριτικό με τον Vasilakis13,ο οποίος ειναι ευτυχής κάτοχος του ΝΟΤΕ9 μιας και αυριο θα βρεθούμε για τα καθέκαστα...;)

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά την κάμερα του ΝΟΤΕ9,αναμένετε (λογικά) ως αυριο.Ως κατοχος S9+ θα κάνουμε ενα συγκριτικό με τον Vasilakis13,ο οποίος ειναι ευτυχής κάτοχος του ΝΟΤΕ9 μιας και αυριο θα βρεθούμε για τα καθέκαστα...;)

 

Tελεια οποτε μπορείτε να κάνετε, ίσος άτομα από το s9+ να θέλουν να κάνουν και μετάβαση σε note9.

Link to comment
Share on other sites

το τραγελαφικο ειναι οτι επιανε στα χερια του το ΝΟΤΕ 8 και το περασε για 9αρι !!! ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΣΤΗ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ ΤΟ ΝΟΤΕ 8 !!!! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ,ΚΟΠΑΝΙΟΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ !!! ΘΕΕ ΜΟΥ !!!!

 

Έχει πρόβλημα ρε ο τύπος. Μη τον κράζετε :lol:

Τον έχω δει σε άλλα forums και τον κράζουν παντού.

Ανέβαζε σε κάποια φάση και βιντεάκια στο youtube και από εκεί καταλάβαινες πως υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μόλις παρατήρησα, στο πενάκι φαίνεται πόσο μπαταρία απομένει.[ATTACH]67101[/ATTACH]

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω s9 έχει ο κολλητός μου. Θα έχει στο youtube να ψάξεις για νύχτα εκεί έχει διαφορα. Κανένα note δεν έχει ίδια κάμερα με τις σειρές S. Για παράδειγμα το s8 δεν έχει ίδια κάμερα με το Note8. Tο s9 δεν έχει ίδια με το Νote9. Αυτό έλειπε να την άφηναν και ίδια κιόλας. Ο κόσμος πάντα ζητάει καλύτερη κάμερα. Το λογισμικό τους έχει διαφορα στην κάμερα. Και μιας που η samsung πλασάρει τα note σαν το καμάρι τις. Θελημένα και μη πάντα τους γραφή καλύτερα το λειτουργικό. Για να έχουν καλύτερη κάμερα. Aλλα hardware ίδιο.

 

Αν περίμενα τα πληρωμένα reviews και βίντεο δε θα έμπαινα εδώ..

Εμπιστεύομαι μόνο μέλη που κάνουν συγκρίσεις για να βοηθήσουν, όλα τα άλλα μου είναι περιττά..

Και πάλι δηλαδή ανάλογα το μέλος κρατάω και μικρό καλάθι καμία φορά..ποσο μάλλον στο YouTube που όλα γίνονται για το χρήμα..

 

 

Όσο για την κάμερα, από τη στιγμή που είναι ίδια, θαύματα δε γίνονται, ίσως είναι λίγο καλύτερο το sw αλλά λογικά θα το πάρει και το S9 όπως γίνεται μετά από μήνες και με παλιότερα, όπως πήρε και το note πράγματα από S9.

Από εκεί και πέρα μην κολλάτε τι γινόταν πάντα γιατί το note 9 δεν φέρνει σχεδόν τίποτα καινούριο, ούτε καν ραμ και επεξεργαστή που είναι ίδια με S9.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από τα 128ποσα μένουν ελεύθερα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν περίμενα τα πληρωμένα reviews και βίντεο δε θα έμπαινα εδώ..

Εμπιστεύομαι μόνο μέλη που κάνουν συγκρίσεις για να βοηθήσουν, όλα τα άλλα μου είναι περιττά..

Και πάλι δηλαδή ανάλογα το μέλος κρατάω και μικρό καλάθι καμία φορά..ποσο μάλλον στο YouTube που όλα γίνονται για το χρήμα..

 

 

Όσο για την κάμερα, από τη στιγμή που είναι ίδια, θαύματα δε γίνονται, ίσως είναι λίγο καλύτερο το sw αλλά λογικά θα το πάρει και το S9 όπως γίνεται μετά από μήνες και με παλιότερα, όπως πήρε και το note πράγματα από S9.

Από εκεί και πέρα μην κολλάτε τι γινόταν πάντα γιατί το note 9 δεν φέρνει σχεδόν τίποτα καινούριο, ούτε καν ραμ και επεξεργαστή που είναι ίδια με S9.

Και πάλι όμως όλα υποκειμενικά είναι. Η χρήση πάνω απ όλα που κάνουμε κ.. λ. π

Τώρα για το YouTube έχεςι άδικο έχουν πολύ πλάκα. Νομίζουν ότι εκτελούν θεάρεστο έργο της ενημερωσης

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά την κάμερα του ΝΟΤΕ9,αναμένετε (λογικά) ως αυριο.Ως κατοχος S9+ θα κάνουμε ενα συγκριτικό με τον Vasilakis13,ο οποίος ειναι ευτυχής κάτοχος του ΝΟΤΕ9 μιας και αυριο θα βρεθούμε για τα καθέκαστα...;)

 

Ωραίος φίλε μου, αν βγάλετε μερικές στο αυτόματο με ίδιο θέμα ίδιο ταπ κλπ και καμιά manual θα ήταν πολύ καλό δείγμα να δούμε τυχόν πραγματικές διαφορές..

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι που μόλις παρατήρησα, στο πενάκι φαίνεται πόσο μπαταρία απομένει.[ATTACH]67101[/ATTACH]

 

Ωραίο..

Έχεις επιλογή να διαλέξεις πότε θα φορτίσεις το πενακι ?? Πχ αν το έχεις συνέχεια μέσα και φορτίζει θα έχει μπαταρία γεμάτη μονίμως και θα τα φτυσει πολύ νωρίς.. Εγω θα ήθελα να έχω επιλογή να μένει έτσι στο 50% πχ και να επιλέξω να φορτίσει όταν θα θέλω εγώ.

Φαντάζομαι φορτίζει επαγωγικα όσο είναι μέσα στο κινητό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε μου, αν βγάλετε μερικές στο αυτόματο με ίδιο θέμα ίδιο ταπ κλπ και καμιά manual θα ήταν πολύ καλό δείγμα να δούμε τυχόν πραγματικές διαφορές..

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ωραίο..

Έχεις επιλογή να διαλέξεις πότε θα φορτίσεις το πενακι ?? Πχ αν το έχεις συνέχεια μέσα και φορτίζει θα έχει μπαταρία γεμάτη μονίμως και θα τα φτυσει πολύ νωρίς.. Εγω θα ήθελα να έχω επιλογή να μένει έτσι στο 50% πχ και να επιλέξω να φορτίσει όταν θα θέλω εγώ.

Φαντάζομαι φορτίζει επαγωγικα όσο είναι μέσα στο κινητό

Δεν έχει μπαταρία! Δουλεύει όπως οι πυκνωτές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μπαταρία! Δουλεύει όπως οι πυκνωτές.

 

Όντως ? Άρα φορτίζει συνέχεια όσο είναι μέσα.. Αυτό μήπως έχει απώλειες άρα και επιπτώσεις στην αυτονομία του κινητού ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δε ξέρω τι σκατά έχουν κάνει στη μπαταρία και στην 8.1 αλλά αυτό που ζω ΔΕΝ υπάρχει!!

Όσοι διάβαζαν τα ποστ μου στο θέμα του S9+ με τη χρήση που κάνω έπιανα 3.5 ώρες.

Το έβγαλα στις 06:30 το πρωί από την πρίζα.

Έκτοτε είμαι τα 2/3 της ημέρας εκτός σπιτιού, με 4G+, φωτεινότητα στα κόκκινα, mobile hotspot, ανέβασμα βίντεο 130mb στο Dropbox, κατέβασμα από το Drive αρχείου 5gb, όλοι οι συχρονισμοί ανοικτοί, τοποθεσία στο battery saving, τα πάντα όλα από social media, AOD συνέχεια ανοιχτή, το πενάκι κανά 2ωρο χρησιμοποιήσης, και το θηρίο έβγαλε 6 ώρες οθόνη!!!!

Jawdropping για τη heavy usage που κάνω σε όλες μου τις συσκευές!!!

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σαν πρώτη φόρτιση δείχνει ότι θα κάνει όργια. Τέτοια νούμερα δεν είδα ποτέ στο s9+

Υποψην τα πάντα ανοιχτά και φουλ ανάλυση και καμιά έκπτωση εκτός του μαύρου θέματος που μου αρέσει περισσότερο οπτικά. Με Κακό σήμα και στις 2 κάρτες 4ef9ecb9d4416b3488023b77725b0373.jpg

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Όντως ? Άρα φορτίζει συνέχεια όσο είναι μέσα.. Αυτό μήπως έχει απώλειες άρα και επιπτώσεις στην αυτονομία του κινητού ?

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση. Φορτίζει με στατικό ηλεκτρισμό. Οι πυκνωτές έχουν την ιδιότητα να γεμίζουν άμεσα ηλεκτρικό φορτίο αλλά αδειάζουν και πολύ εύκολα.

 

Αν δε βαριέσαι ρίξε μια ματιά εδώ.

 

https://www.firstpost.com/tech/science/supercapacitors-to-charge-galaxy-note-9s-s-pen-what-is-it-and-how-does-it-work-5010721.html

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση. Φορτίζει με στατικό ηλεκτρισμό. Οι πυκνωτές έχουν την ιδιότητα να γεμίζουν άμεσα ηλεκτρικό φορτίο αλλά αδειάζουν και πολύ εύκολα.

 

Αν δε βαριέσαι ρίξε μια ματιά εδώ.

 

https://www.firstpost.com/tech/science/supercapacitors-to-charge-galaxy-note-9s-s-pen-what-is-it-and-how-does-it-work-5010721.html

 

Οκ με κάλυψες.. Κάτι θυμάμαι από το λύκειο αλλά είπα να ρωτήσω..

 

Όταν θα το χτυπήσω σε κάνα 4μηνο θα έχω άποψη εξάλλου, μέχρι τότε περιμένω από εσάς..

 

Ενθαρυντικα τα πρώτα δείγματα πάντως από μπαταρία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη μου στεναχωρειτε τον ccypruss000....μη μου τον στεναχωρειτε.....Από ολους εμας τους τρελους εδώ μεσα αυτος να ξερετε εχει παρει την μεγαλυτερη χαρα...Δεν θα ξεχασω με τιποτα την περιοδο αγορας του NOTE 7...εκει να δεις γλεντι που μας ρωτουσε που βρηκαμε τα χρηματα να παρουμε την συσκευη...
Χαχα, επος, το θυμάμαι κι εγώ αυτό
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά που έρχονται μαζί με το κινητό δυστυχώς είναι για πέταμα. Η ποιότητα του καλωδίου είναι απαίσια. Ακούς τους ήχους της τριβής πάνω στα ρούχα η οπουδήποτε αλλού πολύ έντονα. Δεν ξέρω με τι ακουστικά ερχόταν το s9, στο s8 δεν ήταν έτσι πάντως.

 

Ο ήχος είναι αρκετά ποιοτικός και η εφαρμογή στα αυτιά η καλύτερη από ότι έχω δοκιμάσει εκεί έξω αλλά άμα είναι να ακούς τα χρατς χρουτς από το καλώδιο τι να το κάνεις..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

me > you
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά που έρχονται μαζί με το κινητό δυστυχώς είναι για πέταμα. Η ποιότητα του καλωδίου είναι απαίσια. Ακούς τους ήχους της τριβής πάνω στα ρούχα η οπουδήποτε αλλού πολύ έντονα. Δεν ξέρω με τι ακουστικά ερχόταν το s9, στο s8 δεν ήταν έτσι πάντως.

 

Ο ήχος είναι αρκετά ποιοτικός και η εφαρμογή στα αυτιά η καλύτερη από ότι έχω δοκιμάσει εκεί έξω αλλά άμα είναι να ακούς τα χρατς χρουτς από το καλώδιο τι να το κάνεις..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Σωστός! Εγώ τα παράτησα όπως ήταν μέσα στο κουτί. Γενικά χάλια. Ασε που δεν εφαρμόζουν καν στα αυτιά. Πήρα jbl Bluetooth και ησύχασα. Από το note 4 και μετά δεν ξέρω αλλά τα ακουστικά δεν μου άρεσαν καθόλου, και πήγαινα και επαιρνα πάντα τα κλασσικά τα φθηνά της Samsung και έκανα μια χαρά δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δε ξέρω τι σκατά έχουν κάνει στη μπαταρία και στην 8.1 αλλά αυτό που ζω ΔΕΝ υπάρχει!!

Όσοι διάβαζαν τα ποστ μου στο θέμα του S9+ με τη χρήση που κάνω έπιανα 3.5 ώρες.

Το έβγαλα στις 06:30 το πρωί από την πρίζα.

Έκτοτε είμαι τα 2/3 της ημέρας εκτός σπιτιού, με 4G+, φωτεινότητα στα κόκκινα, mobile hotspot, ανέβασμα βίντεο 130mb στο Dropbox, κατέβασμα από το Drive αρχείου 5gb, όλοι οι συχρονισμοί ανοικτοί, τοποθεσία στο battery saving, τα πάντα όλα από social media, AOD συνέχεια ανοιχτή, το πενάκι κανά 2ωρο χρησιμοποιήσης, και το θηρίο έβγαλε 6 ώρες οθόνη!!!!

Jawdropping για τη heavy usage που κάνω σε όλες μου τις συσκευές!!!

Πολυ καλό νέο και εγω έδωσα το s9 plus λόγο και της μπαταρίας τωρα περιμένω να παραλάβω τα 8gb με βλεπω να το κρατάω για αρκετό διάστημα .

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει οκ, η μπαταρία είναι άλλου...δε το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα!!!da42be3d7207ed6146a21217e881c81f.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρέδωσα το n8 πριν πάρω το 9 είχα κάνει back up στον υπολογιστή. Μετά έκανα restore κι όλα καλά εκτός τις σημειώσεις που δεν πέρασε ούτε μια . Γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται ειδική διαδικασία για τις σημειώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρυντικά πολύ τα πρώτα δείγματα μπαταρίας.!

Το μοναδικό κομμάτι που πονούσε η Samsung.

 

Θα σωθούμε με αυτό το τέρας.

Καλορίζικο σε όλους.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρυντικά πολύ τα πρώτα δείγματα μπαταρίας.!

Το μοναδικό κομμάτι που πονούσε η Samsung.

 

Θα σωθούμε με αυτό το τέρας.

Καλορίζικο σε όλους.!

Έτσι ακριβώς, φοβερές υλοποιήσεις, αλλά από αυτονομία...επιτέλους φαίνεται να έχει γίνει καλή δουλειά. Αναρωτιέμαι όμως η αυτονομία που παραθέτει ο φίλος είναι με την bixby ενεργοποιημένη (και το voice activation)?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρέδωσα το n8 πριν πάρω το 9 είχα κάνει back up στον υπολογιστή. Μετά έκανα restore κι όλα καλά εκτός τις σημειώσεις που δεν πέρασε ούτε μια . Γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται ειδική διαδικασία για τις σημειώσεις?

 

Εννοείς τις σημειώσεις με το πενάκι στο snote? Αν ναι θα πας στο note 9 στο snote και πάνω δεξιά στις τελείες θα βρεις κάπου τον συγχρονισμό.

 

 

 

Παίδες. Είναι νωρίς ακόμη για την αποδοχή της μπαταρίας. Πιστεύω πως ακόμη calibration κάνει και εκμάθηση μοτίβων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...