Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο πωλητής του προνομιακού πακέτου που έχω παραγγείλει με ενημέρωσε ότι το νούμερο πέρασε στο όνομά μου.

Την κάρτα όμως δεν την έχω παραλάβει ακόμα, υπάρχει τρόπος να διαπιστώσω ότι όντως είναι στο όνομά μου;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο άλλο νούμερο της cosmote και λογαριασμό στην σελίδα τους, και κατεβάσεις την εφαρμογή my cosmote, θα πρέπει να εμφανίζεται και ο νέος αριθμός.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορεις να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών η οποία θα διασταυρώσει τα στοιχεία σου .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν εχουμε κλειστο το κινητο η δεν εχουμε σημα υπαρχει τροπος να εχουμε ειδοποιηση για εισερχομενες κλησεις στο προνομιακο πακετο;

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν εχουμε κλειστο το κινητο η δεν εχουμε σημα υπαρχει τροπος να εχουμε ειδοποιηση για εισερχομενες κλησεις στο προνομιακο πακετο;

Μιλάω καθαρά για ρύθμιση σε Samsung...παρόλα αυτά παρόμοιος τρόπος είναι και στις άλλες συσκευές.

Από οθόνη πατάς και ανοίγεις το τηλέφωνο (σαν να πας να κάνεις κλήση).

Πάνω πάνω δεξιά στην οθόνη πατάς τις 3 τελείες και ξαναπατάς ρυθμίσεις.

Από εκεί επιλέγεις πρόσθετες υπηρεσίες και μετά προώθηση κλήσεων.

Επιλέγεις φωνητική κλήση και πατάς εκεί που λέει προώθηση όταν βρίσκεται εκτός δικτύου

Πληκτρολογείς το +3069754 και τον αριθμό του κινητού σου χωρίς το 69 ( δηλαδή αν ο αριθμός σου είναι 6977 000 111 εσύ γράφεις το

*306975477000111 ).

Θα δέχεσαι μήνυμα από την Cosmote όταν το κινητό σου είναι εκτός δικτύου ή είναι κλειστό. :happy:

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Από οθόνη πατάς και ανοίγεις το τηλέφωνο (σαν να πας να κάνεις κλήση).

Πάνω πάνω δεξιά στην οθόνη πατάς τις 3 τελείες και ξαναπατάς ρυθμίσεις.

Από εκεί επιλέγεις πρόσθετες υπηρεσίες και μετά προώθηση κλήσεων.

Επιλέγεις φωνητική κλήση και πατάς εκεί που λέει προώθηση όταν βρίσκεται εκτός δικτύου

Πληκτρολογείς το +3069754 και τον αριθμό του κινητού σου χωρίς το 69 ( δηλαδή αν ο αριθμός σου είναι 6977 000 111 εσύ γράφεις το

*306975477000111 ).

Θα δέχεσαι μήνυμα από την Cosmote όταν το κινητό σου είναι εκτός δικτύου ή είναι κλειστό. :happy:

Σε ευχαριστω πολυ :) δεν εχω λογια, να εισαι καλα.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο άλλο νούμερο της cosmote και λογαριασμό στην σελίδα τους, και κατεβάσεις την εφαρμογή my cosmote, θα πρέπει να εμφανίζεται και ο νέος αριθμός.

 

Sent from my moto g(6) play

Εμφανίζεται όντως... Σε ευχαριστώ!

Τρόπος να μάθω εάν έχει το νούμερο την προνομιακή προσφορά πριν έρθει στα χέρια μου, υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μπα, μόνο με την εφαρμογή what's up μπορείς να το ελέγξεις, και πρέπει να έχεις τη SIM για να το κάνεις αυτό, δυστυχώς.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Μπα, μόνο με την εφαρμογή what's up μπορείς να το ελέγξεις, και πρέπει να έχεις τη SIM για να το κάνεις αυτό, δυστυχώς.

 

Sent from my moto g(6) play

Ευχαριστώ, οπότε αναμένω!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το ανάποδο ισχύει ο χρόνος ομιλίας και πρέπει να αγοράσεις πακέτο για mb, εκτός εάν έχεις mb από το πάρε μοιρασε που επίσης μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.υπαρχουν ακομα τα προνομιακα?εχτες μιλησα με εναν που ειχε αγγελια στο fcebook και ειχε 5 κομματια.ειχα διαβασει σε forum οτι απο τον απριλιο του 2018 και μετα δεν μπορουσες να τα ενεργοποιεισεις.ισχυει κατι τετοιο? το πουλουσε 35 ευρω.μπηκα στο προφιλ του και δεν ηταν απο αυτους που εχουν 100 φιλους και πουλανε παπα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ενεργοποιηθεί πριν τον Απρίλιο. Αν συναντηθείτε το ελέγχεις μέσω της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ενεργοποιηθεί πριν τον Απρίλιο. Αν συναντηθείτε το ελέγχεις μέσω της εφαρμογής.

 

τον ρωτησα αν ειναι ενεργα και μου ειπε οτι δεν ειναι.γι αυτο του ανεφερα οτι ειχα διαβασει οτι γινοντουσαν οι ενεργοποιεισεις μεχρι τον απριλιο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ερώτηση έκανα και γω στο παλικάρι από τον οποίο πήρα έναν αριθμό προνομιακού.

Όταν το παρέλαβα πάντως είχε σφραγισμένη την sim με το pin.

Η ενεργοποίηση του πακέτου με τα 1500 λεπτά και τα προβλεπόμενα mb έγινε κανονικά μέσα από την εφαρμογή του What'sUp.

Φυσικά έδωσε και τα έξτρα mb λόγω ανανέωσης, συν κωδικό reload it, οπότε μαζεύτηκαν αρκετά mb!

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ειναι το προνομιακο πακετο αλλα το φοιτητικο, ενεργοποιημενο στο ονομα καποιου φοιτητη;
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον, η γραμμή πέρασε στο όνομά μου άμεσα και εξακριβωμένα, οπότε φοιτητικό δεν παίζει να είναι.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για το πακέτο με τις παροχες του τίτλου,δεν μπορεί να είναι φοιτητικό.
Link to comment
Share on other sites

Εάν η νέα ανανέωση γίνει πριν την λήξη της υπάρχουσας μεταφέρονται τα λεπτά και τα mb;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εάν η νέα ανανέωση γίνει πριν την λήξη της υπάρχουσας μεταφέρονται τα λεπτά και τα mb;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο τα mb όχι τα λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα με το προνομιακό. Πλέον δεν ακούγεται καθόλου στο μενού υπηρεσιών του 1330. Γιατί άραγε να το αφαίρεσαν? Δε νομίζω να είναι και τόσο τυχαίο. Μάλλον για κατάργηση στα μουλωχτά το πάνε.
Link to comment
Share on other sites

Αν στείλεις το μήνυμα όμως ενεργοποιείται? έστω και με χαμηλότερο υπόλοιπο,έχει καμία απάντηση σχετική π.χ. "δεν έχεις αρκετό υπόλοιπο για να το ενεργοποιήσεις"?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα τέτοιο νούμερο στην άκρη. Καθώς δεν το χρησιμοποιώ δεν ξέρω αν ακουγόταν κάτι τέτοιο ή όχι στο 1330. Στην εφαρμογή υπάρχει κανονικά η επιλογή για τα 1500+1500 πάντως.

Επίσης, πιθανολογώ πως επειδή στο 1330 ακούς για ένα πακέτο που κοστίζει 8,5€ και δίνει προσωρινά δώρο 500mb σε εσένα και σε έναν άλλο αριθμό της επιλογής σου, ίσως έχουν δώσει βαρύτητα σε αυτό και για αυτό δεν ακούγεται για το προνομιακό.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Το προνομιακό ποτέ δεν το έχω ακούσει, μόνο ονλαιν και με μήνυμα.Αφού δεν είναι για όλους ποιος ο λόγος να υπάρχει .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...