Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ανησυχείτε παιδιά κατά διαστήματα το βγάζουν όταν καλέις το 1330. Ελπίζω ότι θα ξαναέρθει. Μέχρι τότε ενεργοποίηση από την εφαρμογή του Whatsup η με μήνυμα Ζ9.
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε παιδιά κατά διαστήματα το βγάζουν όταν καλέις το 1330. Ελπίζω ότι θα ξαναέρθει. Μέχρι τότε ενεργοποίηση από την εφαρμογή του Whatsup η με μήνυμα Ζ9.

Μακάρι να είναι έτσι. Είσαι σίγουρος ότι το είχαν ξαναβγάλει? Εγώ πάντως, εδώ και 1,5 χρόνο που το έχω, δε θυμάμαι άλλη φορά να μην το άκουγα. Και αν πράγματι το βγάζουν ανά καιρούς, με ποιο κριτήριο μπορεί να επιλέγουν πότε θα το βγάλουν? Πάντως, αν σε κάποια στιγμή κάνουν update στην εφαρμογή, το βγάλουν και από εκεί και μας πουν να το ενεργοποιούμε μόνο με μήνυμα, θα είναι φως φανάρι ότι πάει για κατάργηση.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι. Είσαι σίγουρος ότι το είχαν ξαναβγάλει? Εγώ πάντως, εδώ και 1,5 χρόνο που το έχω, δε θυμάμαι άλλη φορά να μην το άκουγα. Και αν πράγματι το βγάζουν ανά καιρούς, με ποιο κριτήριο μπορεί να επιλέγουν πότε θα το βγάλουν? Πάντως, αν σε κάποια στιγμή κάνουν update στην εφαρμογή, το βγάλουν και από εκεί και μας πουν να το ενεργοποιούμε μόνο με μήνυμα, θα είναι φως φανάρι ότι πάει για κατάργηση.

 

Τότε είναι που θα πάνε όλοι wind

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι. Είσαι σίγουρος ότι το είχαν ξαναβγάλει? Εγώ πάντως, εδώ και 1,5 χρόνο που το έχω, δε θυμάμαι άλλη φορά να μην το άκουγα. Και αν πράγματι το βγάζουν ανά καιρούς, με ποιο κριτήριο μπορεί να επιλέγουν πότε θα το βγάλουν? Πάντως, αν σε κάποια στιγμή κάνουν update στην εφαρμογή, το βγάλουν και από εκεί και μας πουν να το ενεργοποιούμε μόνο με μήνυμα, θα είναι φως φανάρι ότι πάει για κατάργηση.

Έχω δύο προνομιακά. Κάποιες φορές δεν το άκουγα όταν καλούσα για ανανέωση, έβαζαν κάτι άλλο. Μετά ξαναερχόταν.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι. Είσαι σίγουρος ότι το είχαν ξαναβγάλει? Εγώ πάντως, εδώ και 1,5 χρόνο που το έχω, δε θυμάμαι άλλη φορά να μην το άκουγα. Και αν πράγματι το βγάζουν ανά καιρούς, με ποιο κριτήριο μπορεί να επιλέγουν πότε θα το βγάλουν? Πάντως, αν σε κάποια στιγμή κάνουν update στην εφαρμογή, το βγάλουν και από εκεί και μας πουν να το ενεργοποιούμε μόνο με μήνυμα, θα είναι φως φανάρι ότι πάει για κατάργηση.

Δεν νομίζω να είναι κριτήριο αυτό για κατάργηση, διότι η Q ποτέ δεν είχε το προνομιακό στην εφαρμογή της και ενεργοποιείται μέσω sms και δεν το έχει καταργήσει. Ίσα-ίσα καλά είναι να μην φαίνεται στην εφαρμογή διοτι απευθύνεται σε ορισμένους και σε περίπτωση που το βλέπουν άλλοι από κάποιον που το έχει η εταιρία θα έχει πολλά παράπονα και αιτήματα να το πάρουν και αυτοί. Τότε ισως είναι λόγος να το καταργήσουν, τώρα δεν νομίζω.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. θα ειμαι Βελιγραδι για καποιες μερες . τι ισχυει για εκει? απο χρονο ομιλίας και mb?

αν τελικα δεν θα εχω ουτε το ενα ουτε το άλλο τι πακετο πρεπει να ενεργοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

Για Σερβία δες εδώ https://www.whatsup.gr/el/travel-talk

Είναι μόνο για ομιλία και SMS, Internet ξέχασε το.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Για Σερβία δες εδώ https://www.whatsup.gr/el/travel-talk

Είναι μόνο για ομιλία και SMS, Internet ξέχασε το.

 

Ιντερνετ δεν μπορω να εχω με κανενα πακετο?

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι.

Μπορεις όμως να βρεις τοπική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Μήπως γνωρίζετε αν μπορώ να μεταβιβάσω το πακέτο από τα δικά μου στοιχεία σε άλλον δίχως να αλλάξει ο,τιδηποτε από τις παροχές;

Φοβάμαι όταν αλλαχτούν τα στοιχεία κατόχου μήπως η cosmote το μετατρέψει σε απλό what’s up.

Αν κάποιος το έχει κάνει,ας με ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Μήπως γνωρίζετε αν μπορώ να μεταβιβάσω το πακέτο από τα δικά μου στοιχεία σε άλλον δίχως να αλλάξει ο,τιδηποτε από τις παροχές;

Φοβάμαι όταν αλλαχτούν τα στοιχεία κατόχου μήπως η cosmote το μετατρέψει σε απλό what’s up.

Αν κάποιος το έχει κάνει,ας με ενημερώσει.

 

όχι δεν αλλάζει κάτι. Μια χαρά παραμένουν οι παροχες

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

μου έστειλαν οτι αλλάζουν οι όροι και κάτι παρδαλα απο 19.3 τι είναι; δεν βρήκα κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου έστειλαν οτι αλλάζουν οι όροι και κάτι παρδαλα απο 19.3 τι είναι; δεν βρήκα κάτι

 

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/150219_anakoinwsh_Kartokiniths.pdf

Πολλές αλλαγές γενικά για τα καρτοκινητά, για τον χρόνο διάρκειας του χρηματικού υπολοίπου και της φραγής, καταργήσεις και τροποποιήσεις πακέτων κτλ

Για περισσότερα διάβασε το νήμα για τα καρτοκινητά της Cosmote, υπάρχει αναλυτικά το "σεντόνι" της ανακοίνωσης

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7785615#post7785615

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ιντερνετ δεν μπορω να εχω με κανενα πακετο?

 

Ήμουν πριν λίγες μέρες Βουλγαρία είχα χρόνο ομιλίας και MB σαν να ήμουν Ελλάδα

Χωρίς να αγοράσω κάποιο πακέτο εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πριν λίγες μέρες Βουλγαρία είχα χρόνο ομιλίας και MB σαν να ήμουν Ελλάδα

Χωρίς να αγοράσω κάποιο πακέτο εκεί

 

θεωρειται χωρα ευρωπαικης ενωσης πλεον η βουλγαρία μαζι με Ρουμανία.

Για Σερβία ειναι το προβλημα , οπου αν πας δεν θα εχεις ουτε ομιλία και το κυριότερο ουτε δεδομένα, για να μπορεσεις να παρεις πληροφορίες σχετικα με την παραμονη σου εκει. Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι , ομως οποιος εχει προσφατα παει ας πει αν βρηκε τροπο με αγορα σερβικης καρτας τουλαχιστον για δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

θεωρειται χωρα ευρωπαικης ενωσης πλεον η βουλγαρία μαζι με Ρουμανία.

Για Σερβία ειναι το προβλημα , οπου αν πας δεν θα εχεις ουτε ομιλία και το κυριότερο ουτε δεδομένα, για να μπορεσεις να παρεις πληροφορίες σχετικα με την παραμονη σου εκει. Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι , ομως οποιος εχει προσφατα παει ας πει αν βρηκε τροπο με αγορα σερβικης καρτας τουλαχιστον για δεδομενα.

 

To 2017 που είχα πάει, είχα μπει σε ένα κατάστημα mts (Telecom Serbia) και πήρα μια tourist sim με 30 λεπτά ομιλίας προς εξωτερικό (και Ελλάδα) και 10GB internet. Το κόστος ήταν 1,800 δηνάρια (15 ευρώ).

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση σε προνομιακό να μεταφέρονται τα ΜΒ στον επόμενο μήνα?
Τα mb μεταφέρονται. Τα λεπτά ομιλίας οχι. Προφανώς θα πρέπει να ενεργοποιηθεί νέο ίδιο πακέτο πριν την λήξη τους
Link to comment
Share on other sites

έχω διαβάσει σε προηγούμενα ποστ πως η ομιλία λειτουργεί κανονικά σε ευρωπαϊκή ένωση.

όμως όταν δοκίμασα να καλέσω φίλο με Φιλανδικό νούμερο που βρίσκεται Αθήνα αυτή τη στιγμή, μου έβγαλε μήνυμα πως έχω μόνο τρία λεπτά και κάτι δεύτερα ομιλίας. το υπόλοιπο ομιλίας μου ήταν εκείνη τη στιγμή πάνω από εννιακόσια λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

έχω διαβάσει σε προηγούμενα ποστ πως η ομιλία λειτουργεί κανονικά σε ευρωπαϊκή ένωση.

 

όμως όταν δοκίμασα να καλέσω φίλο με Φιλανδικό νούμερο που βρίσκεται Αθήνα αυτή τη στιγμή, μου έβγαλε μήνυμα πως έχω μόνο τρία λεπτά και κάτι δεύτερα ομιλίας. το υπόλοιπο ομιλίας μου ήταν εκείνη τη στιγμή πάνω από εννιακόσια λεπτά.

Το έχεις καταλάβει λάθος. Ο φίλος σου εφόσον είναι σε περιαγωγή μπορεί να καλέσει με τα λεπτά προς όλους του προγράμματος του όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση κι οχι μόνο τη Φιλανδία. Εσύ κι ας είναι σε περιαγωγή όταν παίρνεις φινλανδικό νούμερο θα χρεώνεσαι για Φιλανδία. Αν πας στην Φιλανδία θα μπορείς να τον καλεις τζάμπα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις καταλάβει λάθος. Ο φίλος σου εφόσον είναι σε περιαγωγή μπορεί να καλέσει με τα λεπτά προς όλους του προγράμματος του όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση κι οχι μόνο τη Φιλανδία. Εσύ κι ας είναι σε περιαγωγή όταν παίρνεις φινλανδικό νούμερο θα χρεώνεσαι για Φιλανδία. Αν πας στην Φιλανδία θα μπορείς να τον καλεις τζάμπα.

εγώ από εδώ δεν μπορώ να καλέσω όλη την Ευρώπη τζάμπα (με τα λεπτά του προγράμματος);

Link to comment
Share on other sites

εγώ από εδώ δεν μπορώ να καλέσω όλη την Ευρώπη τζάμπα (με τα λεπτά του προγράμματος);
Τα λεπτά προς όλους είναι μόνο για κλήσεις σε Ελλάδα. Δεν είναι για όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση. Αυτό θα συμβεί όταν θα είσαι εσύ σε περιαγωγή. Λόγω της περιαγωγής τότε τα λεπτά προς όλους θα ισχύουν για όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχουν ακόμη προνομιακά πακέτα wu? Μένω στη Θεσσαλονίκη. Επικοινώνησα με κάποιους που προμηθεύουν αριθμούς wu promo αλλά μιλάνε για 50 και 60€ για ενεργοποίηση ενός αριθμού... Δεν είμαστε καλά...
Link to comment
Share on other sites

Νέες ενεργοποιήσεις δεν γίνονται πλέον. Ουσιαστικά σου πουλάνε σύνδεση που είχαν ήδη ενεργοποιήσει και απλά τη μεταβιβάζουν σε σένα,και για αυτό το λόγο έχει και αυτό το κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...