Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρεται σε χαμηλό χρηματικό υπόλοιπο (κάτω του 1 €) και θα το ακους στην πρώτη κλήση της ημερας. Μετά την αναγγελία καλει κανονικά χρησιμοποιώντας το πακέτο σου.

 

To μήνυμα ακούστηκε και είχα 2,95€ υπόλοιπο και 1.468 λεπτά προς όλους!

Τι μπορεί να φταίει;

Moυ έχει συμβεί και άλλη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ να έχει αλλάξει το όριο ειδοποίησης στα 3€. Πότε λήγει το υπόλοιπό σου? Μήπως η ειδοποίηση σχετίζεται με τη λήξη?
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ να έχει αλλάξει το όριο ειδοποίησης στα 3€. Πότε λήγει το υπόλοιπό σου? Μήπως η ειδοποίηση σχετίζεται με τη λήξη?

 

To υπόλοιπο λήγει 1/6.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Έχω υπόλοιπο γύρω στο 1,5€ και κάνω ανανέωση. Βάζω τα 10€ και πάει 10,5 μετά από τον φόρο. Κάνω ανανέωση με τα 8,5€ και δεν έχω 2€ υπόλοιπο αλλά 1,5. Ξέρει κανείς τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Έχω υπόλοιπο γύρω στο 1,5€ και κάνω ανανέωση. Βάζω τα 10€ και πάει 10,5 μετά από τον φόρο. Κάνω ανανέωση με τα 8,5€ και δεν έχω 2€ υπόλοιπο αλλά 1,5. Ξέρει κανείς τι γίνεται;

 

1,5+8,93 = 10,43

10,43-8,5 =1,93

Αλλά με το περίπου που γράφεις δεν μπορω να είμαι σίγουρος

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η κοσμοτε δεν κραταει 0,30 για την ανανεωση πλεον.Κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος φίλος πακετάκι έξτρα θα με ενδιέφερε η αγορά του. Ας μου στείλει μήνυμα. Έχω βάλει και αγγελία απλά είπα αν το δει και εδώ κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Λήγει το συμβόλαιο μου στην cosmote και μιας και η προσφορά που μου έδωσαν ήταν κοροϊδία σκέφτομαι να πάω σε whats up.

Υπάρχουν πακέτα στο whats up που να αξίζουν την μετάβαση?

Με ενδιαφέρουν κυρίως τα mb και λιγότερο ή ομιλία. Το συμβόλαιο μου δίνει μόνο 1.2 gb το μήνα.

Έχω δει και τα φοιτητικά νούμερα αλλά δυστυχώς δεν είμαι φοιτητής και δεν γίνεται με τίποτα να αλλάξω νούμερο .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Λήγει το συμβόλαιο μου στην cosmote και μιας και η προσφορά που μου έδωσαν ήταν κοροϊδία σκέφτομαι να πάω σε whats up.

 

Υπάρχουν πακέτα στο whats up που να αξίζουν την μετάβαση?

 

Με ενδιαφέρουν κυρίως τα mb και λιγότερο ή ομιλία. Το συμβόλαιο μου δίνει μόνο 1.2 gb το μήνα.

 

Έχω δει και τα φοιτητικά νούμερα αλλά δυστυχώς δεν είμαι φοιτητής και δεν γίνεται με τίποτα να αλλάξω νούμερο .

Είσαι σε λάθος νήμα. Κάνε την ερώτηση σου εδώ

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80009

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα δοκιμάσει αρκετές φορές να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας από το app με χρήση paypal και δεν λειτουργούσε...Σήμερα προσπάθησα πάλι με Paypal και... ΝΑΙ!! Η ανανέωση έγινε. Μου άνοιξε κανονικά την σελίδα του paypal, έκανα login, και πλήρωσα!! Για δοκιμάστε και εσείς, δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα από το PayPal έκανα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση.

Σε καρτοκινητό wind και vodafone έχω ενεργοποιημένη την προώθηση κλήσεων ώστε να παίρνω μήνυμα ποιος με κάλεσε για τις περιπτώσεις

- όταν δεν απαντά

- όταν είναι κατειλημμένο

- όταν είναι κλειστό ή εκτός δικτύου

 

Από ότι είδα, στην cosmote δεν μπορεί να γίνει αυτό για τις δύο πρώτες περιπτώσεις αλλά μόνο για όταν είναι κλειστό ή εκτός δικτύου, καθώς πρέπει να είναι ενεργοποιημένος και ο τηλεφωνητής, και να προωθείται και στον τηλεφωνητή αυτός που καλεί. Από ότι είδα, η cosmote δίνει την υπηρεσία μόνο συνδυαστικά με τον τηλεφωνητή.

 

Ρωτώ λοιπόν, πόση είναι η χρέωση για ακρόαση μηνυμάτων τηλεφωνητή; Κατά την ακρόαση τρώει χρόνο από τα 1500' δωρεάν, ή χρεώνει ευρώ;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος φίλος πακετάκι έξτρα θα με ενδιέφερε η αγορά του. Ας μου στείλει μήνυμα. Έχω βάλει και αγγελία απλά είπα αν το δει και εδώ κάποιος

Δεν ξέρω να στείλω μήνυμα. Αν θες στείλε μου ένα τηλέφωνο να σε καλέσω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να στείλω μήνυμα. Αν θες στείλε μου ένα τηλέφωνο να σε καλέσω

 

Πανω αριστερα εχει το ονομα του κάθε παιδιού που κάνει ποστ. Αμα πατήσεις εκει πανω σου ανοίγει το παραθυρο επιλέγεις π.μ γράφεις ότι θες και το στέλνεις

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση.

 

Σε καρτοκινητό wind και vodafone έχω ενεργοποιημένη την προώθηση κλήσεων ώστε να παίρνω μήνυμα ποιος με κάλεσε για τις περιπτώσεις

 

- όταν δεν απαντά

 

- όταν είναι κατειλημμένο

 

- όταν είναι κλειστό ή εκτός δικτύου

 

 

 

Από ότι είδα, στην cosmote δεν μπορεί να γίνει αυτό για τις δύο πρώτες περιπτώσεις αλλά μόνο για όταν είναι κλειστό ή εκτός δικτύου, καθώς πρέπει να είναι ενεργοποιημένος και ο τηλεφωνητής, και να προωθείται και στον τηλεφωνητή αυτός που καλεί. Από ότι είδα, η cosmote δίνει την υπηρεσία μόνο συνδυαστικά με τον τηλεφωνητή.

 

 

 

Ρωτώ λοιπόν, πόση είναι η χρέωση για ακρόαση μηνυμάτων τηλεφωνητή; Κατά την ακρόαση τρώει χρόνο από τα 1500' δωρεάν, ή χρεώνει ευρώ;

Ξέρει κανείς κάτι για την παραπάνω ερώτηση?

 

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό να εχεις τηλεφωνητη. Υπάρχει και η σκετη ειδοποίηση κλήσεων με sms. Δουλευει και στην αναπαντητη κληση,για το απασχολημενο δεν θυμάμαι. Αν θες τηλεφωνητη δεν τραβαει απο τα 1500' η ακροαση.
Link to comment
Share on other sites

Στην αναπάντητη πως το ενεργοποίησες? Γιατί εμένα όταν ενεργοποιώ την σχετική προώθηση στις αναπάντητες μου λέει : ο συνδρομητής έχει ενεργοποιήσει την προώθηση κλήσεων σε λάθος αριθμό. Αντίθετα, η σχετική προώθηση όταν είναι κλειστό ή χωρίς σήμα λειτουργεί σωστά

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

δωσε μου λιγο χρονο να ψαξω τους κωδικους...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχεις δικιο καμμια απο τις αλλες δυο δεν δουλευει.Δεν την ειχα ενεργη τωρα,την ειχα παλιοτερα σε καποια απο τις δυο επιλογες (μαλλον στο απασχολημενο τελικα πρεπει να την ειχα) αλλα δεν ξερω γιατι δεν δουλευει τωρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3058503#post3058503

o σωστος τροπος ειναι εδω

λαμβανοντας υποψη ολο το θεμα και την αντιστοιχη σελιδα της κοσμοτε

https://www.whatsup.gr/eidopoiisi-kliseon

η επιλογη για ειδοποιηση της αναπαντητης δεν πρεπει να υπαρχει. Η επιλογη για την ειδοποιηση οταν ειναι κατελλειμενο δεν φαινεται να δουλευει,αν και η σελιδα της κοσμοτε στην συγκεκριμενη περιπτωση μιλαει για χρηση σε συνδυασμο με τηλεφωνητη,οχι δηλαδη για σκετη ειδοποιηση με μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου χάρισε κάρτα προνομιακού.

Μόλις όμως εγκατέστησα και έτρεξα την εφαρμογή, το μόνο περεμφερές πρόγραμμα που είναι διαθέσιμο για ενεργοποίηση είναι το φοιτητικό.

Σε αυτόν, μία "αδελφή" κάρτα, που χρησιμοποιεί, παράλληλα με αυτήν που μου χάρισε, η εφαρμογή του WhatsUp του δίνει την δυνατότητα ενεργοποίησης.

Τι συμβαίνει άραγε;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Απλά ενεργοποίησε το φοιτητικό δεν νομίζω να σε χαλάει.
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα δοκιμάσει αρκετές φορές να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας από το app με χρήση paypal και δεν λειτουργούσε...Σήμερα προσπάθησα πάλι με Paypal και... ΝΑΙ!! Η ανανέωση έγινε. Μου άνοιξε κανονικά την σελίδα του paypal, έκανα login, και πλήρωσα!! Για δοκιμάστε και εσείς, δουλεύει?
Μια από τα ίδια κι εγώ. Όποτε επιχειρούσα ανανέωση μέσω pp, μου έβγαζε αυτά τα χαριτωμένα μηνύματα " ουπς, κάτι πήγε λάθος".

Έτσι αναγκαζομουν να κάνω ανανέωση από το app της cosmote.

Τελευταία φορά δοκίμασα πριν από μία εβδομάδα.

Οσονουπω θα ξαναδοκιμάσω και θα ενημερώσω.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Απλά ενεργοποίησε το φοιτητικό δεν νομίζω να σε χαλάει.
Δεν με χαλάει όντως.

Όμως εξακολουθώ να διερωτάμε το γιατί.

Σε όμοια συσκευή, του φίλου μου, πρόσφατα αναβαθμισμένη συσκευή - εφαρμογή, σε εκείνον έχει διαθέσιμο το προνομιακό, σε εμένα όχι.

Μήπως μετά από επικοινωνία με την Cosmote, ενεργοποιήσουν την εμφάνιση της διαθεσιμότητα ενεργοποίησης;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλάει όντως.

Όμως εξακολουθώ να διερωτάμε το γιατί.

Σε όμοια συσκευή, του φίλου μου, πρόσφατα αναβαθμισμένη συσκευή - εφαρμογή, σε εκείνον έχει διαθέσιμο το προνομιακό, σε εμένα όχι.

Μήπως μετά από επικοινωνία με την Cosmote, ενεργοποιήσουν την εμφάνιση της διαθεσιμότητα ενεργοποίησης;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί,σε χαλάει να το ενεργοποεις κάθε μήνα με γραπτό μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...