Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι ρε παιδια . Δινονται ακομα προνομιακα; και αν ναι σε ποια σημεια;
Το πακέτο είναι πλέον μη εμπορικά διαθέσιμο. Πλέον μόνο από ιδιώτη σε αγγελία. Ζητάνε όμως νομίζω 50 ευρώ το νούμερο και σίγουρα ενέχει κάποιο ρίσκο μήπως πέσεις σε κάνα απατεώνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Προφανώς και έχουν απαντηθεί τα παρακάτω, αλλά τα ξαναρωτώ προς επιβεβαίωση:

Άπαξ και ο αριθμός ενεργοποιηθει-ενταχθει στο προνομιακό, ακόμα κι αν υπάρξει φραγή εισερχομένων κλήσεων εντός 3 μηνών λόγω μη ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου, αυτός θα παραμένει ενταγμένος στο προνομιακό μέχρι τους 13 μήνες, οπότε και παύει η σύνδεση, με αποτέλεσμα οποτεδήποτε παύσει η φραγή εντός των ως άνω μηνών, να μπορεί να λειτουργήσει κανονικα.

Ορθά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Προφανώς και έχουν απαντηθεί τα παρακάτω, αλλά τα ξαναρωτώ προς επιβεβαίωση:

 

Άπαξ και ο αριθμός ενεργοποιηθει-ενταχθει στο προνομιακό, ακόμα κι αν υπάρξει φραγή εισερχομένων κλήσεων εντός 3 μηνών λόγω μη ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου, αυτός θα παραμένει ενταγμένος στο προνομιακό μέχρι τους 13 μήνες, οπότε και παύει η σύνδεση, με αποτέλεσμα οποτεδήποτε παύσει η φραγή εντός των ως άνω μηνών, να μπορεί να λειτουργήσει κανονικα.

 

Ορθά;

Ορθά.

δέκα χαραχτηρες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Σκέφτομαι να ανοίξω το ένα από τα δύο πακέτα που έχω, για να δω τι τελικά ισχύει...

Στο chat της Cosmote μου είπαν ότι πλέον δεν είναι προνομιακα και ότι θα έπρεπε α τα είχα ενεργοποιήσει έως 31/03/2018.

Εγώ όμως τα πήρα στα χέρια μου αρχές του 2019.

Φίλος με τον οποίον τα πήραμε μαζι, το ενεργοποιησε γύρω στον 02/2019 και δεν είχε πρόβλημα.

Αυτός που μας τα προμήθευσε ισχυρίζεται ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και πως οποτεδήποτε και να ενεργοποιηθούν μέχρι 02/2020 θα είναι κομπλέ ως προνομιακα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι εκτός αν είχαν ενεργοποιηθεί τότε και δεν πέρασαν 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Η μία sim μπήκε στο κινητό.

Έκανα μια πρώτη κλήση, ώστε να ενεργοποιηθεί η γραμμή και να λάβω το γνωστό μήνυμα καλωσορίσματος.

Αδυνατούσα όμως, καθώς μου έβγαζε μήνυμα περί χαμηλού υπολοίπου.

Έβαλα 10€ με τα χίλια ζόρια, καθώς είχε φάει σκάλωμα η εφαρμογή του whatsup και δεν μπορούσα να συνδεθω...

Έστειλα Ζ9 στο 1330...

Κι ως δια μαγείας, ήρθε μήνυμα ότι η προσφορά ενεργοποιήθηκε.!!!!!!!

Λογικά πρέπει να ήταν προενεργοποιημενο και απλά είχε φραγή.

Στο chat της Cosmote φυσικά μου είχαν πει αλλά!!!

Οπότε το δεύτερο νούμερο θα το ενεργοποιήσω λίγες μέρες πριν λήξει (02/2020).

Όλα καλά λοιπόν!!!

 

Υ.Γ.: Πως ενεργοποιείται κάθε μήνα η προσφορά; Αυτόματα; Μπορώ και μέσω της εφαρμογής; Διότι δεν βλέπω την αυτόματη ενεργοποίηση ως επιλογή...

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Φτάνει να μην συμπληρώση 13άμηνο μέχρι τότε. Ρώτα στην εξυπηρέτηση πελατών πότε λήγει η σύνδεση σου.
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Πως ενεργοποιείται κάθε μήνα η προσφορά; Αυτόματα; Μπορώ και μέσω της εφαρμογής; Διότι δεν βλέπω την αυτόματη ενεργοποίηση ως επιλογή...

 

Η προσφορά ενεργοποιείται χειροκίνητα από το Whatsup App > ΤΏΡΑ Υπηρεσίες > Προσφορές ή καλώντας το 1330 ή στέλνοντας Ζ9 στο 1330.

 

Όσο για τον 02/2020, το πακέτο λήγει τότε αν δεν ενεργοποιηθεί. Αν το είχε ενεργοποιήσει ο κάτοχος τότε έχει διάρκεια 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση.

Αν το πακέτο είναι απενεργοποιημένο, μέχρι τον 2/2020 μπορείς να βάλεις κάρτα και να το ενεργοποιήσεις αλλά δεν θα είναι προνομιακό.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι εφόσον δεν έλαβα μήνυμα καλωσορίσματος όταν έβαλα πρώτη φορά την κάρτα, ο αριθμός ήταν ήδη ενεργοποιημένος και απλώς είχε μπει σε φραγή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φτάνει να μην συμπληρώση 13άμηνο μέχρι τότε. Ρώτα στην εξυπηρέτηση πελατών πότε λήγει η σύνδεση σου.

 

Σωστά.

Αυτό θα κάνω.

 

Update:

Καλημέρα.

Τελικά, η συμβουλή σου ήταν η πλέον ορθή και αυτό θα έπρεπε να είχα κάνει από την αρχή.

Αντί να ρωτήσω στην εξυπηρέτηση πελατών εάν τα επίμαχα νούμερα είχαν ενεργοποιημένη την προσφορά (ερώτηση για την οποία πήρα λανθασμένη απάντηση...), έπρεπε να είχα ρωτήσει πότε ανανεώθηκε για τελευταία φορά το υπόλοιπό τους.

Και στα δύο νούμερα είχε μπει 10άρα κάρτα στις 11/12/2018, με αποτέλεσμα να έχουν ενταχθεί στο προνομιακό.

Στις 12/03/2019 προφανώς μπήκαν σε φραγή λόγω μη ανανέωσης υπολοίπου, ενώ στο δεύτερο, που ακόμα το έχω στο πακέτο, θα πρέπει μέχρι 11/01/2010 να του βάλω κάρτα.

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

Υ.Γ.: Στο chat της Cosmote που μίλησα πριν λίγο ισχυρίζονταν, στην αρχή, ότι η γραμμή χάνεται στους 10 μήνες από την ανανέωση και όχι στους 10 μήνες από την έναρξη της φραγής...

Ό,τι να 'ναι...

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κρίμα που πήγαν χαμένα τα πακέτα? Καλό θα ήταν έστω να τα πουλούσες να ήταν χρήσιμα κάπου αλλού....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον, φίλε μου, δεν έχεις διαβάσει όλα τα post μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

Όταν με καλούν στο τηλέφωνο και μιλάω λέει σε αυτόν που με καλεί ότι το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημενο.

Πως γινεται να το κάνω λέει ότι το τηλ είναι κατειλημμένο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν έχει σχέση με την προσφορά..

Δεν νομίζω το πρόβλημα σου να συμβαίνει όταν μιλάς. Είναι τυχαίο και συμβαίνει όταν η κεραία δεν μπορεί να εξυπηρετήσει όλους τους συνδρομητές που είναι συνδεμένοι επάνω της.

Το αποτέλεσμα είναι ο καλών να ακούει ότι είσαι εκτός σύνδεσης. Αν ξαναπροσπαθήσει, αμέσως ή μετά από λίγο, μπορεί να βρεθεί ελεύθερο slot και να γίνει η σύνδεση

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Όταν με καλούν στο τηλέφωνο και μιλάω λέει σε αυτόν που με καλεί ότι το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημενο.

Πως γινεται να το κάνω λέει ότι το τηλ είναι κατειλημμένο;

Ευχαριστώ

 

Κάνε κληση στο #43# (Με τις διέσεις, όπως το βλέπεις)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κλήση στο #43#

Μου έγραψε :

Αναμονή

Η υπηρεσία έχει απενεργοποιηθει

 

Αφού απενεργοποιήθηκε η υπηρεσία πλέον δεν θα έχεις θέμα. Τσέκαρέ το με το σταθερό σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ποιο νούμερο στέλνω για διακοπή 5 ψηφίου; Ποτέ δεν είχα λάβει μηνύματα και εδώ και μια βδομάδα είμαι σε πόσα πράγματα τυχερός και μια Ελένη θέλει να βγούμε ραντεβού

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ποιο νούμερο στέλνω για διακοπή 5 ψηφίου; Ποτέ δεν είχα λάβει μηνύματα και εδώ και μια βδομάδα είμαι σε πόσα πράγματα τυχερός και μια Ελένη θέλει να βγούμε ραντεβού

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει επιλογή στο cosmote App. Αν θυμάμαι καλά είναι στον τομέα που ενεργοποιείς τα πακέτα κάτω κάτω κάπου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ποιο νούμερο στέλνω για διακοπή 5 ψηφίου; Ποτέ δεν είχα λάβει μηνύματα και εδώ και μια βδομάδα είμαι σε πόσα πράγματα τυχερός και μια Ελένη θέλει να βγούμε ραντεβού

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ccosmote app>shop (πάνω δεξιά)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γειά σας. Θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω μεταξύ των άλλων περίπου 10gb τα οποία προέρχονται από reload it τα οποία λήγουν στις 27 του μήνα. Αν δεν αγοράσω διότι έχω πάνω από 10 ευρώ διαθέσιμα και κάνω ανανέωση από εκεί θα περω reload? Αν δεν πάρω θα χάσω αυτά τα 10gb????
Link to comment
Share on other sites

Όχι, για να πάρεις κωδικό Reload πρέπει να βάλεις κάρτα όχι να βάλεις πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν βάλω κάρτα αλλά πάρω πακέτο με τα χρήματα που έχω, δεν θα πάρω κωδικό όπως λες. Άρα ότι mbεχω από reload θα χαθούν????
Link to comment
Share on other sites

Θα χαθούν την ημερομηνία που αναγράφεται ότι λήγουν.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

έχω 2 συμβόλαια στην cosmote και πληρώνω 65,00€ / μήνα και για τα δύο με παροχές 1500ομιλία 1500sms (δεν τα χρησιμοποιώ) και 2,5GB

με ημερομηνία λήξης συμβολέων Απρίλιο 2020

Παράλληλα έχω στην κατοχή μου 2 σφαγισμένα προνομιακά 1500 με ημερομηνια λήξεις 5/11/2019

Σκεφτομαι σοβαρά να ενεργοποιήσω τα προνομοιακά προκειμένου να μεταβώ απο τα συμβόλαια στα προνομιακά για οικονομικούς λόγους

1. Ξέρω ότι θα χάσω τον αριθμό (αλλά για λίγο τα κάνω τα συμβόλαια καρτοκινητό μέχρι να μαθευτεί ο νεος αριθμός) δεν έχω κάνει ακόμα τους υπολογισμούς αλλα πιστευω ότι συμφαίρει (αν ξερει κανεις τα ποσά και τον τρόπο με ενημερώνει)

2. Ξέρω οτι δεν θα έχω SMS (δεν με ενδιαφέρετι)

3. Ξέρω οτι οι ελάχιστη χρέωση είναι 3λεπτη αλλά δεν κάνω τόσα τηλέφωνα (λιγότερα απο 500 τον μήνα)

4. Ξέρω ότι τα GB θα είναι περίπου τα ίδια με τη χρήση του Reload

5. Ξέρω ότι μπορω να ανανεώσω μέχρι 2 φορές το μηνα δηλ 8.5+8,5 και να έχω διπλά οφέλει

Υπάρχει κάτι που δεν έχω σκεφτεί και κάποιος μπορει να μου δώσει τα φώτα του για να μην την πατήσω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...