Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σού έλεγα να ενεργοποιήσεις τα προνομιακά για έλεγχο πρώτα. Υπάρχει ενδεχόμενο να έχουν χάσει αυτήν τους την ιδιότητα αν δεν έχουν ενεργοποιηθεί πριν τον Μάρτη του 18...

 

Sent from my moto g(6) play

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Θα σού έλεγα να ενεργοποιήσεις τα προνομιακά για έλεγχο πρώτα. Υπάρχει ενδεχόμενο να έχουν χάσει αυτήν τους την ιδιότητα αν έχουν ενεργοποιηθεί πριν τον Μάρτη του 18...

 

Sent from my moto g(6) play

 

Πως γίνεται αυτό?

Στη συσκευασία γράφει οτι έχουν ημερομηνία λήξης 5/11/2019

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραφαν και τα δικά μου. Πιθανώς να είναι η ημερομηνία μετά από τη οποία λήγει το πακέτο και δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί. Τον Μάρτη του 18 περίπου, όπως μπορείς να διαβάσεις και στο παρόν αν κοιτάξεις παλαιότερα μηνύματα, είχαν κάνει απλά what's up όσα δεν είχαν ενεργοποιηθεί. Εκείνο τον καιρό μπορούσες να το "μετατρέψεις" ξανά σε προνομιακό αν τους το ζητούσες. Μετά έγινε πιο δύσκολο. Αυτοί είναι καλυμμένοι γιατί γράφουν πως μπορούν να το τερματίσουν οπότε θέλουν.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραφαν και τα δικά μου. Πιθανώς να είναι η ημερομηνία μετά από τη οποία λήγει το πακέτο και δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί. Τον Μάρτη του 18 περίπου, όπως μπορείς να διαβάσεις και στο παρόν αν κοιτάξεις παλαιότερα μηνύματα, είχαν κάνει απλά what's up όσα δεν είχαν ενεργοποιηθεί. Εκείνο τον καιρό μπορούσες να το "μετατρέψεις" ξανά σε προνομιακό αν τους το ζητούσες. Μετά έγινε πιο δύσκολο. Αυτοί είναι καλυμμένοι γιατί γράφουν πως μπορούν να το τερματίσουν οπότε θέλουν.

 

Sent from my moto g(6) play

 

Πόσο Δύσκολο?

Υπάρχει τρόπος να τα κάνω ξανά προνομιακά ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, πρέπει να μιλήσεις μαζί τους να δεις τι θα σου πουν.

Αν θες για αρχή άνοιξε τα πακέτα και βάλε την sim σε κάποιο smartphone. Κάνε μια κλήση στο 1314 που ακούς το υπόλοιπο για να ενεργοποιηθεί, και μετά βάλε την εφαρμογή του what's up και κοίτα αν σου εμφανίζει το πακέτο με τα 1500+1500 στα διαθέσιμα. Εύχομαι να έχεις τύχη.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, πρέπει να μιλήσεις μαζί τους να δεις τι θα σου πουν.

Αν θες για αρχή άνοιξε τα πακέτα και βάλε την sim σε κάποιο smartphone. Κάνε μια κλήση στο 1314 που ακούς το υπόλοιπο για να ενεργοποιηθεί, και μετά βάλε την εφαρμογή του what's up και κοίτα αν σου εμφανίζει το πακέτο με τα 1500+1500 στα διαθέσιμα. Εύχομαι να έχεις τύχη.

 

Ευχαριστώ θα σε ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να αποκτηθει και τωρα αυτο το πακετο ή εχει σταματησει η διαθεση του;

Αν ναι, με ποιο τρόπο;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να αποκτηθει και τωρα αυτο το πακετο ή εχει σταματησει η διαθεση του;

Αν ναι, με ποιο τρόπο;

 

εχει σταματησει απο οσο ξερω εδω και 1,5 χρονο

Link to comment
Share on other sites

εχει σταματησει απο οσο ξερω εδω και 1,5 χρονο

 

Ευχαριστω .

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σε αριθμό που έχει γίνει φραγή εδώ και 4-5 μήνες πως μπορώ να τον ενεργοποιήσω.

SMS δεν μου έρχεται.

Ανοίγω την εφαρμογή what's up μου εμφανίζει το μήνυμα για την ενεργοποίηση μέσω sms που θα λάβω αλλά sms δεν έρχεται.

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Σε αριθμό που έχει γίνει φραγή εδώ και 4-5 μήνες πως μπορώ να τον ενεργοποιήσω.

 

SMS δεν μου έρχεται.

 

Ανοίγω την εφαρμογή what's up μου εμφανίζει το μήνυμα για την ενεργοποίηση μέσω sms που θα λάβω αλλά sms δεν έρχεται.

 

Ευχαριστώ

Πρέπει να βάλεις κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι τώρα έβλεπα κανονικά το προνομιακό στην εφαρμογή, τον τελευταίο μήνα χάθηκε και σε επικοινωνία μου με την εταιρεία με ενημέρωσαν ότι μπορώ να ανανεώνω μόνο με SMS, πράγμα το οποίο και πάνω... Απλα στην εφαρμογή ήταν βολικότερο...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα υπάρχει αλλά είναι κρυμμένο πίσω πίσω στις προσφορές, πρέπει να συρω δεξιά για να το δω.
Link to comment
Share on other sites

Με το προνομιακο (1500'+1500MB) μπορω να εχω roming (ομιλια +mb )χωρις extra χρεωσεις σε χωρες της Ε.Ε.(Αυστρια, Ουγγαρια) .?
Ανεπισήμως ναι. Αν και δεν αναγράφεται στους όρους χρήσης. Αυτό μπορεί όμως να αλλάξει ανά πάσα στιγμή.

Συγγνώμη δεν πρόσεξα καλά την ερώτηση σου. Θες και mb. Από το προνομιακο ισχύουν μόνο τα λεπτά ομιλίας. Τα 1500mb δεν παίζουν.

Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή από το Whatsup App:

- Τα δωρεάν λεπτά ομιλίας μπορούν να καταναλωθούν κατά την περιαγωγή.

- Τα δωρεάν ΜΒ δεν μπορούν να καταναλωθούν κατά την περιαγωγή

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα ΜΒ που δουλεύουν περιαγωγή είναι τα πάρε -μοίρασε και τα αγορασμένα. Αν έχεις αρκετά από αυτά κανένα πρόβλημα. Αλλιώς δες και το εβδομαδιαίο πακέτο των 4 ευρώ. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα πάρε ,- δώσε ισχύουν για το εξωτερικό, πριν δύο εβδομάδες ήμουν Ιταλία και έτρωγε από εκείνα.για τα λεπτά δε γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vasileios
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, εννοώ τα πάρε μοίρασε , τα οποία δουλευουν στο εξωτερικό. Για τα πάρε-δώσε δεν το έχω δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα μια κάρτα που είχα που λήγη 5/11/2019 και δεν πιάνει σήμα.

Εβαλα την κάρτα κανονικά και έβαλα τον PIN που έχει επάνω στο χαρτάκι αλλα δεν πιάνει τίποτα "μονο επείγουσε κλησεις" ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις ενεργοποιήσει στο παρελθόν;

 

OXI και είναι σε άσχετο όνομα μιας και τις πήρα απο αγγελία

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την περίπτωση (αν δεν έχει γίνει μεταβίβαση), είναι πολύ εύκολο αυτός που το έχει στο όνομά του να ζητήσει μια απλή αντικατάσταση sim(καθιστώντας άχρηστη αυτήν που έχεις στα χέρια σου), και να συνεχίζει να το χρησιμοποιεί ή να το πουλάει... Μια πιθανή εξήγηση.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...