Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο απελπισμένος είναι ο κόσμος που θα δώσει 40ε+ σε έναν άγνωστο για να του το κάνει φοιτητικό με ψεύτικο πάσο; Αν σας το κόψουν δηλαδή μετά δε θα νιώσετε ανόητοι;
Link to comment
Share on other sites

Απελπισμένος ; Όχι βέβαια.

Απλά τους συμφέρει τρελλά να έχουν φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Ανόητοι νιώθουμε όταν καθε εταιρία κανει αυξήσεις οταν θέλει .Αλλάζει την διάρκεια τον πακετων όποτε θελει μας χρεώνει με πενταψηφια χωρις την συγκατάθεση μας και το κράτος και οι αρμόδιοι φορείς σφυρίζουν αδιάφορα Ταπεινή μου αποψη παντα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν έτσι θα νιώθαμε ανόητοι τα τελευταία 30 χρόνια . Από τότε που σταμάτησε το κράτος τον έλεγχο των τιμών.

Ως γνωστό στην Ελλάδα και σε άλλες χώρες το κράτος δεν επεμβαίνει στην διαμόρφωση των τιμών.

Αλλά δεν είναι έτσι. Δεν νιώθουμε ανόητοι καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ψαχνω προγραμμα μονο ομιλιας (περιπου στα 300-400 λεπτα) σε χαμηλη τιμη (δεν με ενδιαφερει εταιρια )ουτε αν ειναι καρτοκινητο -καρτοσυμβολαιο -συμβολαιο .

Εχετε να προτεινετε κατι ?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα!

Έχω κι εγώ ένα προνομιακό 1500'+1500mb (με Ζ9), ωστόσο επειδή έχω δει αρκετές αναφορές εδώ σε όλες τις (ουκ ολίγες) σελίδες που διάβασα και προσπάθησα να αποκομίσω κάποια συμπεράσματα, ορισμένοι αναφέρεστε σε promo με διαφορετικές παροχές;

Γενικά θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει τι προνομιακά πακέτα έχουν διατεθεί από Cosmote και με τι παροχές;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω κι εγώ ένα προνομιακό 1500'+1500mb (με Ζ9), ωστόσο επειδή έχω δει αρκετές αναφορές εδώ σε όλες τις (ουκ ολίγες) σελίδες που διάβασα και προσπάθησα να αποκομίσω κάποια συμπεράσματα, ορισμένοι αναφέρεστε σε promo με διαφορετικές παροχές;

Γενικά θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει τι προνομιακά πακέτα έχουν διατεθεί από Cosmote και με τι παροχές;

 

και αν διατιθεται τωρα .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω κι εγώ ένα προνομιακό 1500'+1500mb (με Ζ9), ωστόσο επειδή έχω δει αρκετές αναφορές εδώ σε όλες τις (ουκ ολίγες) σελίδες που διάβασα και προσπάθησα να αποκομίσω κάποια συμπεράσματα, ορισμένοι αναφέρεστε σε promo με διαφορετικές παροχές;

 

Γενικά θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει τι προνομιακά πακέτα έχουν διατεθεί από Cosmote και με τι παροχές;

 

Εγω ξέρω ένα είναι το προνομιακό. Αυτό το που έχεις. Πολλές φορές αναφέρουν κάποιοι ως προνομιακό τα μαύρα φοιτητικά που πωλούνται στις αγγελίες. Δεν είναι όμως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξέρω ένα είναι το προνομιακό. Αυτό το που έχεις. Πολλές φορές αναφέρουν κάποιοι ως προνομιακό τα μαύρα φοιτητικά που πωλούνται στις αγγελίες. Δεν είναι όμως.

 

Μπορει να αποκτηθει τωρα Προνομιακό ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από αγγελίες

 

Σε μενα ανα διμηνο ερχεται sms που μου λεει να ενεργοποιησω το πακετο με τα 1500' και τα 1500 gb..

Δηλαδη αυτο που εχω ηδη...

Μας δουλευει η cosmote;;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ανα διμηνο ερχεται sms που μου λεει να ενεργοποιησω το πακετο με τα 1500' και τα 1500 gb..

 

Δηλαδη αυτο που εχω ηδη...

 

Μας δουλευει η cosmote;;;;;;

Σε όλους έρχεται αυτό το μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχει κάποιος κανένα γνωστό να μετατρέψω what's up σε προνομιακό;

Μην μου πείτε από αγγελίες γιατί δεν εμπιστεύομαι...ζητάνε κι ενα 60Άρη.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους έρχεται αυτό το μήνυμα

 

Σε ολους οσους το εχουν ηδη ενεργοποιησει!!!

Αυτο ειπα κι εγω , τι νοημα εχει να πηγαινει σε οσους το εχουν ηδη ενεργοποιησει;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχει κάποιος κανένα γνωστό να μετατρέψω what's up σε προνομιακό;

Μην μου πείτε από αγγελίες γιατί δεν εμπιστεύομαι...ζητάνε κι ενα 60Άρη.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε γίνεται μετατροπή σε προνομιακο. Το προνομιακο ήταν διαθέσιμο μόνο σε καινούργια νούμερα. Δεν υπάρχει πια. Όσοι πουλάνε τα έχουν ενεργοποιημενα από τότε. Αν σου λένε για μετατροπή τότε μάλλον δεν είναι προνομιακο αλλά μαυρο φοιτητικό.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λέμε μαύρο φοιτητικό? Τι παίζει με αυτούς του τύπους? Έχει καταλάβει κανείς?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Οταν λέμε μαύρο φοιτητικό? Τι παίζει με αυτούς του τύπους? Έχει καταλάβει κανείς?
Είναι κάτι μαύροι... πλάκα κάνω. Κάποιος προφανώς που έχει άκρες μέσα στο σύστημα της cosmote και στο μετατρέπει παρανόμως
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις πόσο τρίτου ατόμου ενώ το κινητό είναι στο όνομά σου? Και αν κάποιος φοιτητής μπορεί να έχει πάνω από 1 φοιτητικά, γιατί να μη βρω κάποιον και να δώσω 40€ σε αυτόν? Προφανώς άλλη μια απάτη για τους ανυποψίαστους - άσχετους που δυστυχώς είναι πολλοί.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι γίνεται έτσι (με αποδεικτικό φοιτητικής ιδιότητας). Πολύ πιο πιθανό βλέπω να έχει κάποιος άκρες στην εταιρεία και να το κάνει παράτυπα για δικό του όφελος.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το φοιτητικό δεν είναι απάτη είναι μία προσφορά που δίνεται προς όφελος των καταναλωτών.

Οι ιδιωτικές εταιρείες έχουν δικαίωμα να κατευθύνουν τις προσφορές τους όπου θέλουν.

Μακάρι οι εταιρείες να δίνουν αυτές τις προσφορές σε όλους, ελεύθερα χωρίς καπέλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησε κανείς για απάτη. Αλλά για μεμονωμένα περιστατικά διάθεσης εκ των έσω σε άτομα που δεν πληρούν επίσημα τις προϋποθέσεις που έχει ορίσει η εταιρεία για να στο παρέχει (δεν είναι φοιτητές). Δεν το δίνει προς όφελος των καταναλωτών γενικά, αλλά στο υποσύνολο των καταναλωτών που είναι φοιτητές. Αν θέλει κανείς να πιστεύει ότι είναι στάση της εταιρείας να το δίνει σε όποιον θέλει γενικά, είναι δικαίωμά του. Εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι πρόκειται για ενέργειες ατόμων που δουλεύουν εκεί μέσα και απλά επειδή μπορούν, για δικό τους όφελος πάντα, πουλάνε αυτήν την "εξυπηρέτηση".

 

Ξεκαθαρίζω ότι μιλάω για το φοιτητικό, και όχι το "προνομιακό" που είναι άλλο πράγμα, και ήταν μια προσφορά προς όλους όσους μπόρεσαν να το αγοράσουν.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σε μεμονωμένα άτομα αυτό το "μαύρο" φοιτητικό αλλά σε όσους θέλουν αφού ανεβαίνει σε αγγελίες παντού.

Η εταιρεία το γνωρίζει πολύ καλά (καθημερινά γίνονται καταγγελίες από κακεντρεχείς) και με τον τρόπο αυτό αφήνει στα μαγαζιά μία δυνατότητα να βγάζουν ένα χαρτζιλίκι, ώστε να μπορεί το προσωπικό να πληρώνεται και ταυτόχρονα τα καταστήματα να παίρνουν την νόμιμη προμήθεια από τις συνδρομές που δίνουν οι συνδρομητές.

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση εμπάθεια σε πολλές δεκάδες χιλιάδες συνδρομητές όλων των εταιρειών, που απλώς προστατεύουν το εισόδημά τους και έχουν μία αξιοπρεπέστατη δυνατότητα επικοινωνίας με πολύ λίγα λεφτά σε σχέση με τα συμβόλαια των εταιρειών.

Αντί να αγκαλιάζουμε όλοι αυτές τις προσφορές, χαρακτηρίζουμε απατεώνες και παράνομους όσους τις αγοράζουν.

Η μόνη παρανομία θα έπρεπε να ήταν το σπάσιμο του καρτέλ, αλλά αφού το κάνουν όλοι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει πως αν ήταν ελεύθερο κάτι τέτοιο να γίνει από όσους θέλουν, και όχι ένα μικρό αριθμό, όλη η αγορά θα στρεφόταν εκεί και αν τους έκανε ζημιά θα τα έκοβαν για όσους δεν είναι πραγματικοί φοιτητές την επόμενη μέρα. Από εκεί και πέρα, ο καθένας πιστεύει ότι θέλει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...