Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου την φόρεσαν και εμένα, πήρα εξυπηρέτηση πελατών cosmote αλλά άκρη δεν έβγαλα.

Έφυγε επώνυμοι καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη, και στη διεύθυνση ηλεκτρονικού εγκλήματος.

Όσες περισσότερες καταγγελίες γίνουν και τα χρήματα Θα επιστραφούνκαι πρόστιμο θα πέσει στο site και στην cosmote.

Σε όποιον λοιπόν έρθει το μήνυμα άμεση καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη.

 

Νομίζω ότι το ηλεκτρονικό έγκλημα δεν έχει αρμοδιότητα επί τέτοιων θεμάτων...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Προς ενημέρωση, η Cosmote μας λέει ένα μεγάλο ψέμα, αναφορικά με τους όρους χρήσης του προνομιακού: Στα "tell me more" του πακέτου, η εταιρεία αναφέρει ότι τα λεπτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και κατά την περιαγωγή εντός Ε.Ε., ενώ τα MBs όχι. Ωστόσο, στις αρχές Ιουνίου που ήμουν στην Ολλανδία, έχοντας μαζί μου το προνομιακό με πολύ χαμηλό υπόλοιπο (0,5€) και 1500' προς όλους από πακέτο ενεργοποιημένο την ίδια ημέρα της αναχώρησής μου, δεν με άφηνε να πραγματοποιήσω κλήσεις. Ευτυχώς, είχα μαζί μου και προνομιακό άλλης εταιρείας με τα ίδια ακριβώς υπόλοιπα (ευρώ και λεπτά προς όλους), από όπου πραγματοποιούσα κλήσεις κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Προς ενημέρωση, η Cosmote μας λέει ένα μεγάλο ψέμα, αναφορικά με τους όρους χρήσης του προνομιακού: Στα "tell me more" του πακέτου, η εταιρεία αναφέρει ότι τα λεπτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και κατά την περιαγωγή εντός Ε.Ε., ενώ τα MBs όχι. Ωστόσο, στις αρχές Ιουνίου που ήμουν στην Ολλανδία, έχοντας μαζί μου το προνομιακό με πολύ χαμηλό υπόλοιπο (0,5€) και 1500' προς όλους από πακέτο ενεργοποιημένο την ίδια ημέρα της αναχώρησής μου, δεν με άφηνε να πραγματοποιήσω κλήσεις. Ευτυχώς, είχα μαζί μου και προνομιακό άλλης εταιρείας με τα ίδια ακριβώς υπόλοιπα (ευρώ και λεπτά προς όλους), από όπου πραγματοποιούσα κλήσεις κανονικά.

 

Τους εστειλες ραβασακι?

Link to comment
Share on other sites

Όταν πραγματοποιείτε κλήση ελέγχει το υπόλοιπο... Αν είναι χαμηλό σε κόβει άσχετα που η κλήση είναι δωρεάν... Ολλανδία πηγές κανένα ευρώ στην κάρτα δεν είχες να βάλεις;

 

Στάλθηκε από το MI 9T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πραγματοποιείτε κλήση ελέγχει το υπόλοιπο... Αν είναι χαμηλό σε κόβει άσχετα που η κλήση είναι δωρεάν...

 

Αυτο συμβαίνει σε περιαγωγή; Γιατι στην Ελλαδα με μηδενικο υπολοιπο και επαρκές υπολοιπο λεπτων απο πακέτο κανεις κλήσεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πραγματοποιείτε κλήση ελέγχει το υπόλοιπο... Αν είναι χαμηλό σε κόβει άσχετα που η κλήση είναι δωρεάν... Ολλανδία πηγές κανένα ευρώ στην κάρτα δεν είχες να βάλεις;

 

Στάλθηκε από το MI 9T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ισχύει αυτό που λες. Μόνο με αρνητικό υπόλοιπο εμποδίζει την κλήσει. Με άλλο καρτοκινητό (συγκεκριμένα με Frog), όλα μου τα χρόνια μία χαρά πραγματοποιώ κλήσεις περιαγωγής, ακόμη και με μηδενικό (ναι, 0,00€) χρηματικό υπόλοιπο, εφόσον υπάρχει υπόλοιπο λεπτών προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει, και εγώ σε περιαγωγή με λιγότερο από 50λ που είχε ο φίλος μιλούσα κανονικά.

Τα λεπτά του προνομιακού πάντως θυμόμουν ότι δεν ισχύουν στο εξωτερικό, για αυτό φρόντιζα κιόλας να βάλω κανονικό πακέτο (πχ το combo)

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ισχύουν στην περιαγωγη κανονικά...καρατσεκαρισμενο

 

Στάλθηκε από το MI 9T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα λεπτά ομιλίας δε μεταφέρονται;
Όχι μόνο τα δεδομένα

 

Στάλθηκε από το MI 9T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Προς ενημέρωση, η Cosmote μας λέει ένα μεγάλο ψέμα, αναφορικά με τους όρους χρήσης του προνομιακού: Στα "tell me more" του πακέτου, η εταιρεία αναφέρει ότι τα λεπτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και κατά την περιαγωγή εντός Ε.Ε., ενώ τα MBs όχι. Ωστόσο, στις αρχές Ιουνίου που ήμουν στην Ολλανδία, έχοντας μαζί μου το προνομιακό με πολύ χαμηλό υπόλοιπο (0,5€) και 1500' προς όλους από πακέτο ενεργοποιημένο την ίδια ημέρα της αναχώρησής μου, δεν με άφηνε να πραγματοποιήσω κλήσεις. Ευτυχώς, είχα μαζί μου και προνομιακό άλλης εταιρείας με τα ίδια ακριβώς υπόλοιπα (ευρώ και λεπτά προς όλους), από όπου πραγματοποιούσα κλήσεις κανονικά.

 

Αν λέμε το πακέτο 8,5€ με 1500λεπτα και 1,5GB το χρησιμοποιείς κανονικά για λεπτά ομιλίας.Το έβαλα τελευταία φορά τον Μάιο ενώ είμαι Αγγλία και έκανα κλήσεις σε ελληνικά νούμερα άψογα.Το μόνο που κανει είναι να σου στέλνει sms για χαμηλό υπόλοιπο όταν είσαι κάτω απο 10€ υπόλοιπο.Αλλά οι κλήσεις περνάνε όλες.Μηπως δεν είχες περιαγωγή ή δεν είχες συνδεθεί σε συνεργάτη της cosmote?

Με τα GB απο την άλλη δεν θυμάμαι ποια δουλευουν εξωτερικό,του πακέτου ή του reload .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θυμίστε μου, τα λεπτά και τα gb προστίθενται?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου, τα λεπτά και τα gb προστίθενται?
Μόνο τα gb

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα gb

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχετικά με το προνομιακό πακέτο θα υπάρχει αλλαγή στην τιμή όπως στο απλό wu; Ή δεν έχει ανακοινωθεί κάτι σχετικό;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το προνομιακό πακέτο θα υπάρχει αλλαγή στην τιμή όπως στο απλό wu; Ή δεν έχει ανακοινωθεί κάτι σχετικό;

 

Μέχρι τώρα δεν έχει ανακοινωθεί καμία αλλαγή, ισχύουν τα 8,5 ευρώ για ενεργοποίηση του πακέτου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το προνομιακό αν πάρω δώρο το compo θα καταργηθη το πακέτο; Ευτ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ας ρωτήσω μην καμία ανοησία τσάμπα....

 

Έχω έναν κωδικό Reload It και λήγει στις 10/8.

 

Αν τον ενεργοποιήσω στις 9/8 και επιλέξω τα 2GB για μια εβδομάδα, και κάνω ακόμη μια ανανέωση έτσι ώστε να έχω ακόμη άλλο ένα Reload It, αν στο δεύτερο επιλέξω 1200ΜΒ για ένα μήνα θα συγχωνευθούν με τα προηγούμενα η όχι;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω μην καμία ανοησία τσάμπα....

 

Έχω έναν κωδικό Reload It και λήγει στις 10/8.

 

Αν τον ενεργοποιήσω στις 9/8 και επιλέξω τα 2GB για μια εβδομάδα, και κάνω ακόμη μια ανανέωση έτσι ώστε να έχω ακόμη άλλο ένα Reload It, αν στο δεύτερο επιλέξω 1200ΜΒ για ένα μήνα θα συγχωνευθούν με τα προηγούμενα η όχι;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα συγχωνευθούν στην μεταγενεστερη ημερομηνία. Προχώρα άφοβα
Link to comment
Share on other sites

Το reload it είναι 1 ή 2 φορές τον μήνα; Κάθε φορά που ανανεώνεις σου δίνει και κωδικό, έστω και αν είναι μέσα στον ίδιο μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Το reload it είναι 1 ή 2 φορές τον μήνα; Κάθε φορά που ανανεώνεις σου δίνει και κωδικό, έστω και αν είναι μέσα στον ίδιο μήνα;
Κάθε φορά που βάζεις από 10 ευρώ και πάνω παίρνεις reloadit. Λεφτά να χεις να τους δίνεις και θα σε φορτώσουν όσα reloadit θες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να αποκτήσω και εγώ ένα τέτοιο πρόγραμμα.

Πως μπορώ;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...